CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
15. lis 2010

Neboj, je to blbost 😉

len
15. lis 2010

Kterej inteligent tohle napsal? 🙂 Nejspíš někdo takovej, jací s pevným přesvědčením ppíšou, že se po IVF roděj postižený děti 😀

Jinak před IVF akorát musíte oba podepsat, že s tím souhlasíte a že bude partner prohlášen za otce (i v případě darovaných spermií třeba), a z toho už se nevykroutí.

saralinda
autor
15. lis 2010

Gabi - to je moc pěkné číslo. Jen tak dále.

Larri, to jsem se tedy zasmála. Řežábek a takto vtipnej? To bych se asi počůrala smíchy.

Arna, na IVF nemusíte být manželé. Absolvovala jsem takto 2. Takže neboj - svatbu plánovat nemusíš. 😀

saralinda
autor
15. lis 2010

Týnko, držím ti moc pěsti, aby byla Hanička brzy v pořádku. Nenech se od doktorů odbýt a bojuj za zdraví svojí holčičky stejně jako jsi bojovala o to ji u sebe mít. Ty i Hanička jste bojovnice a tuto bitvu vyhrajete!

larri
16. lis 2010

Arna,opravdu nemusíte být manželé.Já jsem to měla trochu složitější,mám cizince,tak se mě při první návštěvě sestra několikrát ptala,jestli opravdu spolu chodíme.Asi si myslela,že jsem chytla prvního co šel kolem Apolináře,dala mu pár kaček a přišla s nim.
Když jsem ji řekla,že spolu žijem a máme vlastně smlouvu na pronájem bytu,kde jsme napsaní oba dva,tak byl konec otázek. 😉

arna
16. lis 2010

Tak to díky holky za uklidnění, už jsem se viděla, jak se celá nas....á vdávám a při tom si brblám něco o diskriminaci 😀
Nedaří se mi ten článek teď zpětně najít, ale vypadal celkem seriozně, tak jsem znejistěla...
larri : To sem se teďka fakt zasmála, představuju si, co asi ta sestra: jak zoufalá ženská chodí kolem Apolináře a oslovuje cizí muže, jestli by s ní nešli dovnitř. A nakonec přitáhne nějakého cizince, co neumí česky a vůbec neví, co se kolem něj děje... 🙂
Pro vás to ale mohlo být docela ponižující...

gabikri
16. lis 2010

Dobré ráno 😵

Koukám larri tady zase perlí 😀 😀

Holky prosím nevíte, kde je v Pze nejlépe blízko Vinohrad nějaká rychlá laboratoř, kde jsou výsledky hned? Já co jsem teď byla dvakrát, tak v Kateřinské, ale tam se volá až ve tři odpoledne a jsou docela neochotní, že si mám počkat do druhého dne. tak přemýšlím, že bych šla jinam, ale nevím kam.

len
16. lis 2010

Gabi, já být tebou, chodím pořád do té samé laboratoře (snad už je to naposledy 😉). ona má každá laboratoř trochu jiné postupy a výsledky se mohou trochu lišit, no a vzhledem k tomu, že tobě nejde o absolutní hodnoty, ale jejich porovnání, ideálně by to mělo být z té samé laborky.

gabikri
16. lis 2010

@len : dík, máš pravdu, tak já tam ještě jednou půjdu, snad už naposled 😉

arna
16. lis 2010

@gabikri - ať se vrátíš s dobrýma zprávama ! 🙂

gabikri
16. lis 2010

@arna : díky 😉

larri
16. lis 2010

@gabikri já chodím na Zahradní město a mám tam známou,které volám kolem poledne a ona mi řekne výsledek.Ale platím za to,nevím,jak to máš ty.

A jááááá mááááá zavedenéééé jednoooo luxusníííí embryo.Vžyky jsem chtěla dvě,měla jsem problém mít aspon jedno.Ted jsem ještě dlouho před stimulaci byla rozhodnuta,že chci jen jedno.V pátek si mám volat,jestli budou mrazáčky.Zatím jsou 3.A já těm Čínanum začínám věřit.Je to moje nejlepší uroda za všechny IVF.

@arna náááhodou ten muj umí česky.A kdyby tam byl tenkrát se mnou,tak ho tam asi nikdy nedostanu.Já jsem rekordmanka v objednání do CARu a on naštěstí nedostal v práci volno.

gabikri
16. lis 2010

@larri : larri mmmmooooc držím palečky, ať to tentokrát vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

larri
16. lis 2010

@gabikri já tobě takyyyyyyyyyyyyyyyy!!!! A ty si byla dneska zase na krev?

gabikri
16. lis 2010

@larri : neeee, mám jít až ve čtvrtek...........to je hrůza, pořád jen čekám a čekám, no snad to bude dobré, hodně mě uklidnilo, že to teď víc stouplo 😉

larri
16. lis 2010

@gabikri to mám čekat do čtvrtka? Ale jo a ráda,musíš ale slíbit,že to bude vysoké číslo.
Dělám hrdinku a za 14 dní tady budu sedět uplně hotová.

saralinda
autor
16. lis 2010

Larri, tak to je super! Jedno áčkové embryjko a možná ještě 3 mrazáčci- to je bomba. Je super, že ti ta akupunktura takto pomohla. Držím ti malíky, až mi modrají. V 🙂 yjde to! Uvidíš. Už teď se těším, až tu budeš psát o //.

Gabi, tobě se to hcg moc pěkně zvedá. To dopadne. Písni nám pak čtvrteční výsledky krve.

len
16. lis 2010

Larri, no paráda 🙂 Tak za 14 dní se tu budeme klepat s tebou 😉

arna
16. lis 2010

Larri - to zní dost slibně, jsem napnutá jak kšandy....

noween
16. lis 2010

Spermio o 2 miliony lepší, tak aspoň, že se to nezhoršilo. Ale pořád je to oligozoospermie a čeká nás ICSI. Takže to aspoň víme a jestli nenajdou nějakou hnusárnu a u mě cystu, tak bychom mohli začít po Novém roce. Pochybuju, že by mě v Podolí stimulovali před Vánocema, určitě si tam doktoři taky budou brát dovolené atd.

noween
16. lis 2010

Larri, tak to je super zpráva a obrovská naděje, tfuj tfuj

saralinda
autor
16. lis 2010

Noween, tak to je dobré. Třeba se to bude do budoucna ješt zlepšovat.

janka12
16. lis 2010

@larri Super, drzim palce!

@gabikri Jsi hrdinka, zes tu dnesni krev nakonec nechala byt. Bude to urcite dobre. ve ctvrtek se tesim na dobre zpravy.

@noween ICSI neni zadna katastrofa. Jeste ze to existuje 🙂

Ja jsem se prave vratila z Apoli. Padla jsem dnes na MUDr Hrazdirovou a musim rict, ze mi byla velmi sympa. Konecne DNESKEM zahajuji stimulaci. Predpokladam, ze jsem posledni z CARu, kdo teprve zacina stimulovat. V duchu jsem se pripravovala i na variantu, ze mi reknou, ze uz se to do Vanoc nestihne a at si pockam do ledna. nastesti na to nedoslo. Jsem o 4tis lehci a nesu si domu Puregon. Sestricka mi manipulaci s perem pekne vysvetlila, jen mi prosim poradte - jak moc se jehla ma do bricha zapichnout?? cela? cast? kolik?

P.S. Vzdycky kdyz tam prolitnu po chodbe u CARu nebo ordinace CARu s ultrazvukem, prijde mi, ze vsichni (zpravidla spis vsechny) se snazi byt temer neviditelni. neprijde vam to tak? 🙂 Nedivim se tomu, jen konstatuji.

len
16. lis 2010

Janko, celá, ale nic to není. Tys nedostala to úžasné instruktážní DVD? 😀

Já se snažím být neviditelná. Pak se otevřou dveře, sestra hlasitě zvolá - paní inženýrkóóó... každý se ohlédne (aspoň moje paranoidní dušička je o tom přesvědčena) a je to všecko v háji 😀

monika.tdm
16. lis 2010

@janka12 Promin, ze vam skacu do diskuze, jen jsem tady chtela zavzpomínat!!! Jehlu zabodni celou!!! 😉

janka12
16. lis 2010

@len @monika.tdm Holky diky, zabodnu ji celou 🙂 , teda aspon se o to budu snazit.
Instruktazni DVD jsem nedostala, ale pry je v krabicce velmi podrobny navod, ktery doma jeste urcite provetram.

monika.tdm
16. lis 2010

@janka12 Tak hodně stesti!!! 😀

len
16. lis 2010

To DVD je sranda 😀 Taková štíhlá a usměvavá paní si tam 15 minut bodá injekci a tváří se, jako by to byla ta nejpříjemnější věc na světě 🙂

monika.tdm
16. lis 2010

@len Ty jo, já žádné DVD nedostala!!! Hmm to bude ale tím, že jsem kolegyně!!!

len
16. lis 2010

Čí kolegyně?
Mně ho půjčili, bylo to v září 2008, tak teď už je třeba nemají... Ale o nic jsi nepřišla a evidentně výsledek se dostavil i bez přesné instruktáže 😉