CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sarusinka
19. lis 2010

@len: to je hezky, ze treti MS by se dalo uz stimulovat, ale vzhledem k tomu, ze ja bez agolutinu nemenstruuju, tak jsem zvedava, to bude IVF az tak za rok 🙄
@kralka to je smolny tyden.. 🤐

na jare se vsichni pari, tak snad to vyjde tady vsem........ 😠 a Len, tobe obvzlast !!!

noween
19. lis 2010

BMI mám 26, žádná tragédie, ale přece jen jsem kus ženský, když mám 80kg a jsem dost vysoká. Nabrala jsem jednak poté, co mi vyléčili hypertyreózu a jednak po Utráči. Četla jsem, že s BMI od 27 klesá pravděpodobnost úspěchu u IVF, ale zase opět, jen statistika a nic jiného. Když zhubnu a budu mít vzorné BMI, není to žádná záruka.

len
19. lis 2010

Sarus, tak v tvý situaci nepředpokládám, že by vyžadovali tři MS... Každopádně nepředbíhej, vyčkej pondělka a pak to prokonzultuj 🙂 Kdyby tomu nedávali šanci, nedávají ti další léky a stopnou to hned.

len
19. lis 2010

Noween, spíš to klesá až po 30... 26 ještě nic není. Já jsem na těch svých 60 kilo mrňavá. Jo a mám hypotyreózu, takže podobnej případ, ta kila dolů pouze nějak drasticky.

sarusinka
19. lis 2010

@len: tak jo, budu tedy jeste doufat v zazarak..... 😉 jsi hodna, vzdycky vsem poradis.. 🙂
jinak ja mam BMI 29, takze to chci taky zmensit.....

noween
19. lis 2010

Endokrinoložka má ze mě radost, protože jsem mívala o 25kg míň, což bylo dost blbý. Ale mně se ty špeky moc nelíbí a i na Mojžíšový mi fyzioterapeutka řekla, že bych měla něco zhubnout, že to tý mojí přetížený bederce taky moc neprospívá. Jsem zvědavá, co se mnou udělají ty hormony. Klidně budu jak velryba, jen když budu mít mimino. Amen.

len
19. lis 2010

Nejhorší je bejt velryba bez mimina 😀
Ale ne, jak se mnou ty hormony cloumaly šíleně, tak aspoň jsem po nich nepřibírala.
I když teď jsem psala Ř do poradny, tak prý je možný vztah mezi tamoxifenem a zvýšením TSH (mám-li problémy se štítnicí) a při vyšším TSH co? Přibírám 😝

noween
19. lis 2010

TSH mám ok. Jediné, co nemám ok, tak to jsou zvýšené NCHKJ (nezřízená chuť k jídlu) a OKS (odpor ke sportu). Rozhodla jsem se, že se sebou něco udělám, když už se mě druhá sousedka zeptala, kdy že to miminko čekám, a když mě už tři lidi v metru pustili sednout. 🙂 Jakej je vlastně Ř? Měla jsem v knihkupectví v ruce knížku od něj, tak jsem to tak rychle prolítla.

len
19. lis 2010

Ř je fajn, dost velkej cynik, ale mně to maximálně vyhovuje 🙂 A hlavně je ochotnej se mnou diskutovat, nezpochybňuje má pozorování a je přístupný mým návrhům na léčbu. A když něco řekne, tak to tak prostě je, kdybych se to stokrát snažila změnit 😒

janka12
19. lis 2010

@kralka To je mi moc lito! Tento tyden je neuveritelne akcni. Kez by ale prevazovaly dobre zpravy.... Snad to Larri a Gabi zachrani.

Taky me prekvapilo, ze me na kontolni UTZ objednali az tyden od zahajeni stimulace. cekala bych to driv, aby se pripadne upravily davky. kazdopadne po trech dnech stimulaci bricho vubec necitim, tak se modlim, aby tam neco rostlo. Ale rikam si, ze snad vedi, co delaji. Musim to brat tak, ze prvni IVF je totalni pokus a ty dalsi snad mensi pokusy. A hlavne doufam, ze se to snad nekdy podari.

noween
19. lis 2010

A je jako Dr. House a nebo horší / lepší? 🙂 Většina gyndošů jsou hrozný suchaři, třeba můj obvodní gynekolog nechápe jednoduché natážky a pak mi všechno blbuvzdorně vysvětluje. Příklad: byla jsem na koze a on mi potřeboval nabrat cytologii. Takže otevřel dveře do čekárny a houknul na recepci na sestru, ať mu jde pomoct (ja nevím, asi něco podržet nebo tam posvítit). Tak mu říkám, že doufám, že do tý ordinace není z čekárny vidět, hahaha, bylo mi jasné, že ne, protože se ty dveře otevírají na druhou stranu. A on šel hned k těm dveřím a začal mi vysvětlovat a názorně předvádět, že opravdu ne, a přitom jsem tam celou tu dobu ležela rozcapená jak Diana Kobzanová v Penthousu.

sarusinka
19. lis 2010

@janka12: ze to je blby vid? ja si myslim, ze by taky meli objednavat driv. ale prijde mi, ze v jinem caru te zvou porad,a tady proste malo navstev.....a co pichas? mozna jsi to uz psala, ale nemuzu to ted najit....

len
19. lis 2010

Noween, tak on má svůj druh humoru, kterej je schoopen prezentovat s naprosto kamennou tváří 😉 Ptala jsem se ho na triploidní embrya a on na to - paní inženýrko, to máte tak, když je triploidní jabko, tak ho chce každej, protože je větší a lepší než normální jabka. Triploidní děti nechce nikdo, jsou moc postižený. Jiná by se možná skácela v mdlobách nebo aspoň zalapala po dechu, paní inženýrka poděkovala za konzultaci. Takže tak 😀

noween
19. lis 2010

Paní magistra by se asi taky skácela v mdlobách, no, nevím, ale rozhodně furt lepší, než když MUDr. mlčí jako když ho vychovaly srny a jedná s člověkem jako s kreténem.

arna
19. lis 2010

Tak ja bych se z vtipkovani o triploidnich jabkach asi v mdlobach neskacela, ale po dechu bych zalapala urcite 🙂
Jinak me teda holky dost mrzi dalsi spatne zpravy.... kuafix. ☹ ☹
I kdyz nam tady vcera znama (s biolog. vzdelanim) povidala, ze se fakt vyplati byt tehotna v prvnim trimestru spis pres leto nez pres zimu kvuli ruznejm virozam a tak...Ale jako chapu, ze to je utecha k nicemu...

Nevite nahodou nekdo, jaky rozdil mezi Clomidem (Clomhexal) a Tamoxifenem?

janka12
19. lis 2010

@sarusinka musim se zeptat kamaradky, jak casto chodila v Pronatalu na kontrolni UTZ. kdysi mi rikala (to jsem to poustela jednim uchem tam, druhym ven), ze "furt", tak se pozeptam, jak casto bylo to furt 🙂 . prvni az po tydnu me prekvapil, ale co se da delat.

Rozhodla jsem se pro Puregon.

noween
19. lis 2010

Bych potřebovala nebýt ve 3. trimestru přes zimu, protože už teď mi nohy otékají, že odpoledne pomalu nedopnu kozačky. To jsou starosti, co? 😀

Triploidní jablka jsou příměr přiléhavý jak kaliopky, ale pokud by se měly triploidní embrya týkat mě, nevím nevím, za sebe neručím. Už teď jsem ze všeho vystrašená a vyjukaná jak sůva.

Puregon je ten co se vymačká z chudáka křečka, že jo?

cell
19. lis 2010

tak si tak intermitentně bulím a jsem ráda, že jsem ve službě a dnes se paradoxně modlím, aby chodilo co nejvíc lidí, protože to mě zaměstná.

Mě dnes dostala Jarž., když mi řekla, že si dáme měsíc pauzu. Když jsem namítla, že za měsíc jsou Vánoce, tak říkala že dobře, že teda po Vánocích. Měsíc mi přijde na odpočinek těla dost málo, ale kdo ví, co tím měsícem myslela, nějak jsem neměla sílu se vyptávat.

Len - ty jsi tady nejvzdělanější - co si myslíš o ležení po ET? V ostatních centrech se leží, v Pronatalu hodinu na břiše, v Gennetu 20 minut a u nás nic, hned z kozy dolů. Říkám si, že to asi moc mít význam nebude, protože to by u A. dělali, ale stejně mi to vrtá hlavou

len
19. lis 2010

Cell, ja jen vim, ze u Apoli si delali vyzkum, kdy srovnavali zeny, co lezi a nelezi. Zjistili, ze vliv je nulovej, tak od ty doby se tam nelezi. Psal to nekde Rezabek.

len
19. lis 2010

Cell, jinak co pomohlo mne, poradne se vybrecet, jo, i takovej cynik jako ja rval jak na lesy a ne jeden den, vecer otevrit lahev vina a spolu s chlapem se lehce opit, ale zas ne tak, aby mi pak bylo blbe. A ac jinak problemy alkoholem neresim, tenkrat to opravdu pomohlo. Pust ty pocity ven, nejaka pretvarka nema vyznam, protoze pak to vyplave na povrch pozdeji a jeste intenzivneji.

Jo, Jarzembovska je desne akcni, v jedny vete mi diagnostikovala MA a hned v dalsi naplanovala dalsi IVF. Jestlipak si na me jeste pamatuje, asi ne, takovejch tam mela... Jo a vlastne me tehdy nechala zaplatit 30 kc, protoze embryo uz nezilo a ja tedy nebyla tehotna. Ty doktori vubec umej bejt cynici a ja je chapu a mam rada, vidim, co udelalo par let neplodnosti se mnou a oni tam maji takovych pripadu stovky, i mnohem horsich.

cell
19. lis 2010

Já dneska sloužím a mužík taky, spolu se uvidíme až v pondělí a to už snad bude dobře.
Zavola jsem svojí kamarádce, co dělá čínskou medicínu a vyřvala se jí do telefonu a strašně mě ukldinila.
Já jsem pragmatik, těmhle aletrantivním věcem jsem nikdy moc nevěřila, ale holt ta klasická medicína mi moc nepomohla, a tak zkusím tohle. Prý mě čeká akupuntura a byliny, vůbec se nevyhýbá dalšímu IVF, prý to pojedeme souběžně, takže jo, proč to nezkusit?

larri
19. lis 2010

@cell já mám za sebou 9 měsícu akupunktury.Nemívám migrény,upravila se mi menzes a poprvé v životě mám aspon jednoho mrazáčka.Nelituji,že jsem tam chodila a vlastně chodím dál.

larri
19. lis 2010

Jinak moje doktorka akupunktury má v poslední době tři těhulky přirozeně.Dokonce to má vyzkoušené na sobě.Akorát,že jsou oba v pořádku,tak nechtěla IVF a díky akupunktuře má chlapečka.

cell
19. lis 2010

@larri : my jsme taky oba zdraví a že jsme vyšetřní dokonale. Všechno funguje jak má ... jenom děti nemáme ☹ . Tak děkuji, já to zkusím 🙂

len
19. lis 2010

Cell, taky idiopati... Tak tu akupunkturu zkus, nemyslím, že by to mohlo jakkoli uškodit, když to dělá někdo zkušený, a co ty víš, třeba to nakonec pomůže 😉 Bylinky jsem poctivě pila rok, proč ne, akorát někdy bacha, prý se můžou s některýma lékama trochu tlouct, ale ty tomu rozumíš a ohlídáš si to 🙂

len
19. lis 2010

Jinak tu byl dotaz na Clostilbegyt a Tamoxifen. V podstatě účinek by to mělo být stejný, jsou to antiestrogeny, takže blokují tvorbu estrogenu a tělo pak produkuje víc FSH a lépe dorůstají folikuly. Laicky řečeno. Ale je to jako s každými podobnými léky - někdo snáší oba skvěle, někomu zabírá líp jeden a jinému druhý...

saralinda
autor
19. lis 2010

@larri super! Gratuluji k mrazáčkovi.
@barbika to je mi líto. Holka drž se!

barbika
19. lis 2010

Tak jsem si dneska už ani nezavedla poslední Crinone. Ms dorazila a překvapila. Pokaždé jsem jí dostala s týdením spožděním a tentokrát na sebe nenechala dlouho čekat.
Dopoledne jsem volala k Apoli a zvedla to sestřička Vacková, moc milá a moc se v tom neúspěchu nepitvala a zato jsem ji moc vděčná.
Jinak jsem doma sama, manžel má noční. Takže tu truchlím sama, už jsem si dala paňáčka slivovice, ale vůbec to nepomáhá ☹
Pořád přemýšlím co je špatně.... Nejhorší je, že tím, že nám to vyšlo s Tobíkem na první pokus (i když z KETu), tak si pořád říkám, jak je to možný, že tentokrát nic a nic a nic......
Holky, docela bych chtěla vidět statistiky za tento minimálně půlrok.... I na jiné diskuzi co si píšeme, tak nám to vůbec nevychází... Nevím kde je zakopaný pes ☹

barbika
19. lis 2010

@saralinda děkuji...

saralinda
autor
19. lis 2010

Holky, je mi moc líto, že Vám to nevyšlo, ale nevzdávejte to. jednou to vyjít musí.

Přijde mi super, že vy, které jdete to 1.IVF ho berete trochu jako zkoušku, jak bude tělo reagovat. Já jsem toto vůbec netušila, a pak, když nebylo co transferovat, tak jsem si myslela, že jsem jediná na světě, kdo takto dopadl. Den nebo 2 na to dopadla stejně se svým 1.IVF larri a den po ní i tulipanek.

Larri, tobě to teď vyjde- 1. někdo už tu smůlu zase musí prolomit + 2. ty už si to opravdu zasloužíš + 3. tentokrát nestimuluješ ve stejnou dobu jako já, takže nebudeš mít smůlu.

Alternativním metodám věřím. Já osobně jsem tak otěhotněla (i když se špatným koncem) a taky se mi krásně srovnaly cykly.