CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
31. bře 2009

Leni, klidně mohly 🙂

Aknyt, já si myslím, že dlouhodobá léčba neplodnosti změní všechny. Fajn, někdo by tomu řekl, že cvokatíme, ale taky se na to dá pohlížet jako na zklidnění, zmoudření a naučení se trpělivosti, ne? 😉

modroocka2
31. bře 2009

Haaribo mě bude 27...

len
31. bře 2009

No tak ten můj už to nestíhá trochu delší dobu 😀 Ale horší je, že už ani já to příliš nestíhám, a to jsme se začali snažit v mých pětadvaceti 😒

haaribo
31. bře 2009

Takže jste tady tak zhruba všechny stejně staré....to je fajn...

aknyt
31. bře 2009

Leni, příznaky na MS jsem měla u všech cyklů, takže to neznamená fakt nic. 2x z toho bylo těhu a 2x MS.
Zatím přesně kopíruju loňský rok, tak doufám, že ta další stimulka to prolomí. Tedy pokud bude. Ale mám dojem, že je manža už docela nahlodaný ohledně dárce (že by se bál, když tolik cestuje, abych si nenašla neanonymního?), tak pokud to dobře zvládne Jarošová, tak by to mohlo projít. Ideální by ovšem bylo, kdyby mu vyšlo lépe to kontrolní spermio 😉

haaribo
31. bře 2009

No já doufám, že do jeho 40 to snad stihneme!!!!!

lenickan
31. bře 2009

mne je 29... tak jsem tu nejstarší.. to je bezva 😀 takže mám nějvětší nárok 😀

aknyt
31. bře 2009

Tak my to do 30 už taky nestíháme 😀 A to jsem vysadila HA a ve 24. Sakra, to ten čas letí. Loni jsem ke 30. narozkám dostala transfer, náš relativně nejúspěšnější. 😉

haaribo
31. bře 2009

A už tady někdo máte nějaké mimi, nebo všechny čekáte na první???

len
31. bře 2009

Modroocko, já to vidím tak, že dítě už chci pár let. Hodně, ale vždycky jsem to brala jako čas máme, když to bude až za pár měsíců, nic se neděje... Jenomže v současné situaci se děje, je to otázka mít či nemít cca 70 000, což s ohledem na to, že morální nárok na ně mám. Být vyhozená měsíc před IVF je dost drsný. Takže mít dítě teď je v tomto ohledu velká záchrana. Samozřejmě, že když se povede při tom IVF a mateřskou nedostanu, budu stejně šťastná, strašně moc, ale pokud se na to dívám objektivně, milionkrát lepší by bylo ho mít teď - bylo by to bez IVF (starosti finanční i fyzická zátěž), měla bych šanci tu podpásovku zaměstnavateli nějak vrátit a ještě by mi to finančně pomohlo. Pokud se to nepovede, budu v situaci, kdy bydu dělat podpásovky já novému zaměstnavateli, budu se někde snažit otěhotnět pomalu ještě ve zkušebce, někomu tím způsobím veliké problémy, aniž on by si je jekkoli zasloužil 😒 Na druhou stranu se mám natolik ráda, že se mi opravdu IVF o další rok odsouvat nechce.

aknyt
31. bře 2009

Leni, nárok máš, ale podle věku asi ne :-P Minimálně máš velký nárok díky víře tvého muže, která je dost omezující 😉

lenickan
31. bře 2009

aknyt tak ti děkuji za uklidnění🙂)
30% to je super🙂 lepší než 15%...

len
31. bře 2009

Haaribo, první...

aknyt
31. bře 2009

Haaribo, mám dojem, že jsme tu všechny čekatelky na první.

haaribo
31. bře 2009

Fajn, takže jsme na tom všechny stejně.
A teď mi ještě povězte...vim, že jsem děsná....kdy tam budu něco platit??? Poplatky, případně něco většího??? A ev.kolik???

haaribo
31. bře 2009

Nerada bych tam byla jako ta největší trubka...jako včera v lékárně.... 😠

len
31. bře 2009

No, pro začátek jenom ty poplatky 😉 na IUI Pregnyl, popř. Utrogestan, to je pár korun. No a na IVF - dle toho, co zvolíš za léky a kolik jich budeš potřebovat, taky jestli bude nutné ICSI, ale ten základ se dá pořídit jenom za 30 káčé poplatek 😉

aknyt
31. bře 2009

Nevím, jak je to se vstupní konzultací, ale pokud se něco platí, tak jen regulační poplatek. Pak u každého IUI nebo iIVF zaplatíš jednou 30 Kč poplatek a zbytek se odvíjí od léků, které budeš mít. Ale to se včas dovíš a i ti řeknou, kolik budeš případně doplácet. Do začátku fakt nic nepotřebuješ.

haaribo
31. bře 2009

Tak to je fajn, protože ten včerejší trapas bych nerada opakovala...

lenickan
31. bře 2009

haarib: budeš platit klasických 30,-- poplatek za ošetření a jinak v zásadě nic co není nad rámec pojištovny - vždy by tě upozornili

aknyt kolik je tobě? No ta víra je v tomto směru omezující, nadruhou stranu je to charakterní chlap a to je v dnešní době skoro zázrak🙂

aknyt
31. bře 2009

Leni, zatím ještě 30 🙂
Máš pravdu, charakterní chlap je k nezaplacení...

lenickan
31. bře 2009

no mne bude 30 v říjnu, takže jsi maličko starší🙂 ale ono nám to stejně klapne letos všem🙂 prostě to VÍM

haaribo
31. bře 2009

Holky musím běžet, manža se dožaduje jídla a já už mám taky hlad... Ta se zatím mějte hezky a já se zase ukážu! 😉

papus
31. bře 2009

ahoj holky tak už se mi to blíží zítra v 1Oh u Apolináře 🙂 jsem zvědavá jak to dopadne co semnou udělají

aknyt
31. bře 2009

Leni, takže jsem o rok 😉, taky jsem říjnová.
No, takže podle počtu cyklů mám největší nárok já... ale podle rozumu si budu muset ještě hooodně dlouho počkat 😀 Jen abych se někdy dočkala 😉

aknyt
31. bře 2009

Haaribo, určitě se ukaž 🙂

len
31. bře 2009

Jó, kdyby ženský těhotněly sle toho, která má největší nárok... 😀

modroocka2
31. bře 2009

Len já tó chápu a moc dobře vím, že je mnohem lepší přivést mimčo do zajištěné rodiny..ale napsala si to tak, že mi to přišlo dost zoufalé, což asi je, ale Ty nesmíš být, protože svoji silu musíš soustředit jiným směrem... a ohledy ber jen a jen na sebe a svoje blízké.... jinak jsem teď vymyslela s mojí kolegyňkou jak na 100% otěhotně..musíš vytvořit miniaturní mapu a dát ji spermouškům do cesty za vajíčkem a připojit k tomu vysvětlení co a jak mají udělat, aby trefili a oplodnili..prý to zabere vždycky...😀

modroocka2
31. bře 2009

No podle věku jsem poslední v řadě...tak doufám, že holky chytnete těhuvirozu co nejdříve...

aknyt
31. bře 2009

No, kdyby to bylo podle nároku, tak by nemuselo být umělé přerušení... a taky antikoncepce. To by byl patent... 😀