CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
30. říj 2008

No, s tím Utrogestanem... já pořád nevím - vážně jste ho všechny po // po ET (nikoli KET, pochopitelně) - vysadily?

claudie
30. říj 2008

Jasmino, to je mi moooc líto......... ale, třeba ještě není vše ztraceno 😔
Len, gratuluji k //..mě, když se tam objevily, tak jsem myslela, že je vidím asi jen já, ale byly tam opravdu 😉 Je fakt, že už jsme z toho všeho tak zblblý, že holky, kterým se podaří otěhotnět zcela přirozenou cestou, si vůbec nedovedou představit co všechno zažíváme....ale my se nesmíme dát 😀
Včera jsem zašla k dr. a jsem doma na neschopence, užívám si to a po práci se mi vůbec nestýská 😉
Příští týden 5.11. jedu k Apoli na utz, tak doufám, že je vše jak má být.

claudie
30. říj 2008

K utrogestanu : mě to vyšlo tak, že jsem ho ve středu dobrala a testovala jsem až ve čtvrtek...

len
30. říj 2008

Claudie, takže jsi těhu, už ho nebereš a všecko OK? 🙂 Kdybych ho doma neměla ještě dvě krabičky, tak mě neláká 😀

Vidíš, toho 5.11. mě čeká hooodně nepříjemná porada v AJ 😝 Ale jestli to bude dobrý, tak ať tam na mě řvou, já se stejně budu usmívat 😉

claudie
30. říj 2008

U mě zatím vše O.K., jelikož mi Utroš vyšel s dobráním před testem, tak jsem ani nepřemýšlela, co by, kdyby... nezavoláš si raději do CAR?
A jak je možné, že ti zbyly dvě krabičky? Kolik si jich denně užívala? Já to měla 3x po dvou a vyfasovala jsem tři balení (90 kuliček) a to vyšlo přesně na 15 dní. Jo a užívat jsem ho začala následující den po OPU.
Myslím, že jestli budeme spokojené těhule, tak nás ten přihlouplý úsměv na tváři bude doprovázet celých devět měsíců. 😀

len
30. říj 2008

Zbyly odminula 😉 Jinak jsem to měla stejně jako ty - 3 krabičky, 2-2-2 a poslední dvě kuličky beru za tři hodiny 😉 Bych si tam i zavolala, ale nejdřív bych musela vystrnadit kolegu odvedle (momentálně telefonuje a rozumím mu každé slovo) a vysloveně si pamatuju Jaržembovskou, jak říkala, že po těch 15 dnech už si to těhotenství udrží samo. Na druhou stranu si pamatuju i Bláhovou (?), když jsem s ní po IUI diskutovala, že Utr. nechci, tak říkala - no ale jestli otěhotníte, tak vám ho nevysadím celý první trimestr!

claudie
30. říj 2008

Len, kolegu budeš asi muset omráčit a pak volej 🙂
Mě už nikdo neupozorňoval, že v případě těhu, bych ho měla užívat dál... A hlavně jsem byla ráda, když jsem poslední dobrala, protože to bylo docela za trest....jestli ho užíváš v práci, tak víš o čem mluvím 😠

len
30. říj 2008

No to si piš, mně už se k němu taky nechce moc vracet 😝

len
30. říj 2008

Tak, tohle jsem našla u Řežábka v poradně 😀

"Od asi 10-14.dne po ovulaci (oplozeni) si pri tehotenstvi telo samo vytvari tolik progesteronu, ze Utrogestan temer nikdy neni potrebi."

Spíš si říkám, jestli to nebude pro tělo trochu šok, když vysadím najednou těch 600 mg denně 😉

claudie
30. říj 2008

Tak vidíš, se na Utroš vybodni 🙂 Řežábek je chytrá hlavička a ví o čm mluví 😉

len
30. říj 2008

Jsem mu pro jistotu ještě poslala email 😀 Aby věděl, že dvě doktorky v jeho centru tvrdí každá úplný opak 😀

claudie
30. říj 2008

Tak, tak.....žalovat se nemá, ale hlásit se to musí 😀

len
30. říj 2008

Já je nejmenovala 😉 Koneckonců ta jedna se mi ani nepředstavila 😀

claudie
30. říj 2008

Je ale pravda, že každý doktor má na tu samou věc trochu jiný názor a pak, když jdeš při každé návštěvě k jinému dr., tak nevíš co si z toho vzít. Já to tak u Apoli měla, nějak jsem nepátrala kdo bude sloužit při mé další návštěvě, takže to znám. Např. Jarošová mě přesvědčovala, že v mé situaci bude lepší lepší vložit jen jedno embryo (z laparoskopie podezření na VVV dělohy - to se ale nepotvrdilo) a až v den transferu, když už jsem ležela na koze a Řežábek mě prohlížel, říká a proč Vám dr. Jarošová napsala, že se bude vkládat jedno? Tak jsem mu vysvětlila situaci a on říkal, že na 99% je má děloha naprosto v pořádku a že se přiklání k transferu 2 emb.
Tak jsme tam šoupli 2 a bylo to! 🙂

len
30. říj 2008

To jsou věci 😀 Já Řežábkovi věřím nejvíc, ale při tomhle IVF jsem byla kompletně v rukou Jaržembovské a Koryntové 😉

kacatko000
30. říj 2008

Ahoj holky

Len tobě moc moc gratuluju!!!!! je to skvělá zprávička, moc ti to přeju a držím palečky at je vše v pořádku.

Claudie já jdu taky 5.11. na ultrazvuk k apolináři, v kolik tam jdeš??

jasmino duch může ještě pořád znamenat že se z toho něco vyvine???

Holky nemůžu sehnat nikoho kdo by mi píchal ty injekce, vypadá to, že budu muset jezdit každý den k apolináři si to nechat píchat. V mém okolí mi to odmítaj píchat a co máme polikliniku tam mi řekli, že nejsem jejich pacientka, tak to nejde. A jezdit na pohotovost do motola, to už mám možná blíže apolináře. Ach jo

lenkacar
30. říj 2008

kači ooo bylas u nás na diskuzi jak ti bylo špatně už je to dobré?

kacatko000
30. říj 2008

ahoj leni jo jo, už je mi o dost líp, ale byly to 2 dny hrůzy. prý to byla endometrioza dohromady s tou zastavovací injekcí. jsem ráda že je to za mnou.
jinak k vám do diskuze pořád nakukuju

lenkacar
30. říj 2008

kači ooo tak to je fajn že se to usadilo,tak zdary a zajdi někda

kacatko000
30. říj 2008

leni ty jdeš zítra na transfer??

lenkacar
30. říj 2008

nejdu jdu na kontrolní utz a řeknou jakej bude protokol,pokud mám dobré výsledky zítra daj injekce a za 14dní pícham

kacatko000
30. říj 2008

aha tk to mě čeká příští středu 5.11. tak doufám, že vše bude ok

lenkacar
30. říj 2008

určo to bude o.k. když jsi vydržela ten víkend tak už všechno 😀

kacatko000
30. říj 2008

jo to asi jo 🙂 ale ještě musím vyřešit to píchání injekcí. chtělo by to nějakou zdravotní sestřičku, ale žádnou neznám 🙂

lenkacar
30. říj 2008

mě bude píchat mamka je zdrav.sestra,sama bych to nezvládla

kacatko000
30. říj 2008

hmm to bych taky potřebovala. no nic musím na chvilku odběhnout. zatím papa

claudie
30. říj 2008

Kacatko, mám tam být v 10.15h, co ty, v kolik jdeš ty? Ty jsi si nekoupila pero? To by jsi zvládla píchat v pohodě sama. Já to měla taky tak a dá se to. Ale jestli nemáš pero, tak to ti musí píchnout někdo druhý. Co manžel, nezvládl by to?

len
30. říj 2008

Kacko - a nemůžeš si to nechat vysvětlit, že bysis to píchala sama nebo manžel? A co obvoďačka? U té naší je vždycky půl hodiny ráno jenom sestra, která bere krev a píchá injekce 😉 Jinak právě z tohohle důvodu jsem chtěla ty pera 😔

Claudie - mám osobní odpověď od Řežábka 😀 Napsala jsem mu pečlivě stylizovaný mail ve snaze o maximální stručnost a do půl hodiny obdržela všeříkající odpověď, která mi naznačuje, že s tou stručností mám ještě co dohánět 😉
"Zdravím, klidně vysadit. Řežábek"
Chudák je asi takovýmahle pitomýma mailama zavalen...

claudie
30. říj 2008

Tak to je opravdu vyčerpávající odpověď 😀
Ale zase se musí nechat, že ti odpověděl vccelku rychle.
To pero bylo fakt perfektní, čtyři tisíce za něj vůbec nelituju, právě z těchto důvodů, že jsem si píchala sama doma v klidu a nic to nebylo. jsem z malé vesničky (sice sousedka je zdr. sestra, ale pracuje u záchranky a služby má všelijak) tak by byl problém někoho shánět nebo někam dojíždět každý den a přibližně ve stejný čas.

kacatko000
30. říj 2008

taky jsem chtěla pero, ale doktorka říkala že na ty léky co mám by byl doplatek skoro 7000 tak to fakt ted nemám a manža se k tomu taky neměl to zaplatit a prý se na to píchání moc necítí, ale asi bude muset, nehodlám každý den někam dojíždět a obvoďačku mám přes půl prahy 😒 no bude se muset obětovat manžel.

Claudie já mám být u apolináře kolem 9 hodiny, tak to se asi nepotkáme 😒