CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
1. čer 2009

Samson, špinění může mít x příčin, já bych to svedla na to, že tělo je celkově dost rozhozené nejen hormonálně, navíc po agolutinu tak po 7-10 dnech má dorazit MS, tak se asi začíná hlásit o slovo...

Jinak mně dorazila v neděli, takže vážně se zázraky nedějou a ani ten poslední pokus neklapnul, příští týden bych měla začít stimulovat 😒

nitenka
1. čer 2009

Týnko ber to tak že to myslí dobře, my už jsme zvyklé na ty rady,prostě chtějí pomoci,ale tohle je fakt jen na tobě a myslím si že to mamka myslí dobře... ono je to i pro ty druhé složité... Hlavně se tím netrap řekni jí svůj nazor já myslím,že jí to docvakne a názor změní,je to máma určitě to myslí dobře..
Prostě vím že kdo neprošel IVFka netuší co to dělí s psychykou a že člověk si tohle musí zvládnout uplně sám,protože ti lidi okolo spíš naopak člověka nechtěně zlomí..To byl důvod proč já jsem rodině něřekla že podstupuji IVFka přesně jsem slyšela ty rady a ještě je utěšovat při neuspěchu...

být tebou netrápím se tím a snažím se mámu pochopit a nejak jí to jen říci co cítiš ...

len
1. čer 2009

Popraqvdě už jsem nějak alergická na lidi, co to se mnou myslí dobře 😀 A ono ani nemusíte říkat, že se snažíte, aby vám nějaká dobrá duše neřekla, že na to nemáte tolik myslet 😉

aknyt
1. čer 2009

Len, vždycky si vzpomenu na tu hlášku tvého muže, že všichni chtějí vaše dobro a tak si ho nemáme nechat vzít 😉

len
1. čer 2009

To neříkal můj muž, jenom to někde četl 😉 Ale je to teda pravda, až to bolí 😀

larri
1. čer 2009

AHOJKY,
ja jsem dneska totalne hotovson.Vcera 16 hodin v praci,prisla jsem v 1 rano a nemohla spat.Rano jsem musela vstavat na injekci a vyridit si predoperacni.
Nevim jak vy,ale mi ted ten merional dela dobre.U fostimonu mi bylo zle,hodne na zvraceni a mela jsem chute,ale desne.Ted nemam chut ani hlad,nejsem tak nafoukla a ani mi neprijde,ze bych mela tak nalita prsa.Tak jsem zvedava jestli z toho neco bude.
Tynko,ty nejsi vuuubec sobec,vzdyt si chodila porad az jsme se te ptaly,jestli si nechces dat pauzu.Akorat se divim,ze ti udelaji laparku v lete.Ptala jsem se na to kvuli Len a to jsem ji jeste nenapsala a dokonce mi to potvrdila moje nova znama.Musi zkouset prirozene a az po prazdninach ji laparku udelaji.V lete se to spatne hoji.

Nejdete zitra nekdo k Apoli,jdu na utz v 11.30.

lenickan
1. čer 2009

ahoj holky aknyt přesně tak ve čt a pá jsem byla doma a na net tam raději nelezu je to o nervy, než se člověk připojí je to půl hodina. Navíc jsem celé 4 dny i s víkendem proležela prospala. Taky tady nechci moc prudit:( ale snad těm holčinám s PCO dodá náš příběh síly. Kdysi mi taky jedna holčina poslala zprávu jak po 3 měsících v CAR byla s PCO těhotná - tak mne to strašně moc pomohlo!!!

Ve čtvrtek jsme měli gestační váček s prckem. Len je možné že prcík měl 3,8mm?? Jarošová to vypočítala na hruba 5+5 nebo 6+1 dle UZ příští čt jdeme na další kontrolu. Modlíme se aby bylo srdíčko. Pokud bude dostaneme výstupní zprávu a vyrazí mne k mému gyndaři🙂
Máme fotečku, manžel byl u ultrazvuku a koukal jak z jara🙂
Mne pak vynadal že si tam tak ležím a vůbec jsem se na monitor nekoukala. To je ti to snad jedno? 🙂 musela jsem mu vysvětlit že mám obrazovku nad hlavou, že bych se dost těžko mohla na ten její monitůrek koukat🙂 tak koukal🙂

Jinak poslední dny to začínám i cítit ty nevolnosti:( nemám na nic chut, ze všeho mi je šoufl. Dneska ráno jsem i zvracela:( takže žádnej šlágr. Přirovnávám to jako, že jsem permanentně po opici. Neschopná ničeho:( ani kytky zalejt. Ležím, čumím a spím. To je tak všechno....

Aknyt jak ty jsi na tom??? A len ty už pomalu stimuluješ ne???

aknyt
1. čer 2009

Larri, tak to mi v CARu neřekli, že by léto bylo problém. Koneckonců jsem měla laparku loni taky v létě... akorát loni to nešlo odložit do podzima 😀

len
1. čer 2009

Larri, já si tak říkám, že přeci jen jsem speciální případ - já můžu buď hned nebo za rok...

Lenicko, paráda! 😵

lenickan
1. čer 2009

jinak je v děloze tak snad to srdíčko dopadne dobře ... pořád se bojíme radovat....

spes2009
1. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Aknyt mně vůbec nepřijde, že by jsi byla sobec. Vždyť člověk dělá vše možné, aby se to povedlo, kolik návštěv CARu máš za sebou a tak. Takže když jednou upřednostníš jinou věc oproti CARu, neměla bych to za zlé. Mně osobně by to hodně od mojí mamky mrzelo. Rodiče mají stát při nás ☹

Jsem ráda, že se to tu rozjelo. V neděli jsem tady byla sama samička a bylo mi smutno 😅

Já jsem dnes 11. den po ET a špatná zpráva je, že začínám špinit. Přesně, jak jsem cítila ty moje premenstruační bolesti, věděla jsem, že je zle. Počítám, že se mi to nejpozději rozjede, takže k tomu testování, které jsem chtěla vydržet až někdy na 16. den ani nedojde. Trošku cítím, že mě to moje tělo zradilo, ale jde se dál. Upnu se teď na ten KET a uvidíme. 😔

Jinak asi se holky budu blbě ptát, ale proč jdete na tu laparku? Já jsem si myslela, že se na ní chodí jen kvůli průchodnosti vejcovodů 😅

Je fakt, že celé to docházení do CARu a IVF je hodně náročné na psychiku. Ikdyž já jsem celkem silný člověk, tak to se mnou začíná cloumat. Pořád na něco čekáš, doufáš, věříš, děláš vše pro to, aby to dopadlo a pak se
musíš srovnávat s bolestí, když to nevyjde a zase začít znovu a prožívat to. A nejhorší na tom je to, že je velmi málo lidí, kterým se může člověk svěřit, kteří to dokáží pochopit, vcítit se a myslí to doopravdy od srdce. Protože je to jako se vším, kdo tímto neprojde, nepochopí. A jenom slyšíš, no a co vy a děti?

spes2009
1. čer 2009

Leničko, moc gratuluji a držím pěsti, ať má srdíčko silné jak zvon 🙂

spes2009
1. čer 2009

Jinak já musím říct, že jsem celou stimulaci snášela dobře, jediné co, jsem byla unavenější a pořád bych spala 😀 Ani po tom Fostimonu jsem nějak nic moc necítila.

aknyt
1. čer 2009

Spes, špinění být může, tak držím palečky, ať se špinění nerozjede...

Jinak stimulku jsem snášela celkem dobře, jen jsem byla asi protivnější než obvykle.

len
1. čer 2009

Spes, já špinila 12 dní po ET, MS bolesti jsem měla solidní a těhu z toho bylo 😉
S tou laparkou - já na ni nejdu, jen mě tak napadlo, že bych si o ni řekla, protože jediná věc, kterou mi spolehlivě nevyloučili, je endometrióza... Ale nevím, jestli by mě akorát neposlali do háje - co je to rok odkladu, že? No, prostě to teď MUSÍ klapnout 😉

miluse
1. čer 2009

ahojky, omlouvám se, že sem lezu, ale jdu na radu :
"vystaví vám tam po OPU neschopenku? Chodí tam totiž kamarádka a nějak moc dobře teďky nezvládá stimulku, má dlouhej protokol a není jí dobře, pořád jí bolí hlava...tak si dneska šla pro neschopenku k obvoďákovi, že prý ji u Apolináře nechtějí moc dávat mě se to nějak nezdá", když jinde spíš na vás koukaj divně, když ji odmítnete 😨

len
1. čer 2009

Miluse, na den OPU ano, ale jinak ne, může si ji zkusit domluvit u svého gyndr...

miluse
1. čer 2009

Ten nám ji právě nevystaví, máme stejného... prý že to nemá jak vykázat, když v kartě nic nemá.. se prostě bojí.

Aha, hmm... je fakt, že asi co CAR to jiný postup, co tak většinou slýchávám tak ji většinou vystavují od OPU,popř. ET do potvrzení těhu, nebo do MS.

Len, díky 😉

len
1. čer 2009

Jó, Miluse, to mi vykládej, já teď na IVF potřebovala neschopenku, a to nejen z důvodu, že mi u toho bylo minule pěkně blbě... Všichni mě politovali, odkývali, že by byla neschopenka více než vhodná, ale že to není v jejich kompetenci... Obvoďák mě poslal ke gynekologovi, gynekolog k obvoďákovi, u Apolináře považují neschopenky za zbytečnost (na mé stížnosti, že mám při stimulaci migrény až z toho zvracím, mi bylo řečeno, že přece chci otěhotnět a pak mi bude ještě hůř)... Pokud je to hodně zlý, asi bych doporučila doplazit se po čtyřech k obvoďačce, ať to napíše aspoň na ty migrény, pokud bude člověk vypadat dostatečně vyřízeně, tak ho přece nemůžou nechat trajdat do práce... Jinak po ET už to u mě bylo OK, nejhůř jsem fyzicky snášela právě tu stimulaci, takže bude líp 😉

spes2009
1. čer 2009

Holky, dáváte mi naději 😉 Budu referovat. Sama si moc přeji, aby z toho těhu bylo, jak jinak.

Len napadá mě, jestli ty jsi nešpinila proto, že jsi měla zavedená 2 embryjka a uchytilo se jedno a tak to špinění bylo jako v souvislosti s neuchycením toho jednoho. No prostě pořád spekuluju 😅 A neboj, klapne to, držím pěsti.

Jinak u mne v práci o ničem nevědí, takže já si brala na OPU volno, chodím ještě "občas" do školy, takže jsem řekla, že jsem ve škole a po ET jsem si vzala 2 dny dovču, abych byla v klidu a pak šupky do práce. Nedělám nic náročného.

spes2009
1. čer 2009

Len a budeš stimulovat tím stejným (myslím, že jsi měla Puregon)? Já si píchala ten Fostimon a doopravdy nic jsem necítila, ale je to asi hodně individuální...

len
1. čer 2009

Spes, asi zůstanu u Puregonu, hlavně proto, že je to s tím perem mnohem pohodlnější... My jsme oba s manželem srabi a bodnutí perem je tak maximum, co zvládáme (žádný příbuzný, co by píchali, nemám, a denně do Prahy k Apoli taky jezdit nemůžu) 😀 Taky říkají, že Puregon mám méně vedlejších účinků, no tak pěkně děkuju, to bych se asi fostimonu trochu bála, když se mnou Puregon cvičí takhle 😀

U nás v práci taky nic nevěděli, na ET jsem si odskočila o polední pauzu 😀

spes2009
1. čer 2009

Len, vidíš, mně prostě dali Fostimon a nazdar, o nějakých účincích, a že by puregon jich měl více mi neřekli. Naštěstí to bylo doopravdy v pohodě. Brala jsem to jako na jejich doporučení, že snad vědí, co dělají. Akorát jsem ho musela ještě dokupovat a Jarošová říkala, že si myslela, že mi těch vajuch tam naroste více. Docela by mě zajímalo, kdybych měla bývala jiný "lék", jestli by ta reakce byla stejná.

Já jsem si na ET vyčerpala další svoje volno na školu. Ráno tam, potom hned domů do klidu. 😵

aknyt
1. čer 2009

Tak krev parádně negativní, tak jsem se rovnou objednala do CARu na příští pondělí. To jsem zvědavá, co vymyslíme 😀

len
1. čer 2009

Aknyt - na kolik hodin? Já tam jdu v pondělí taky 🙂

Spes, mně sestra předem všecko ukázala a když jsem viděla to pero, měla jsem jasno 😀

len
1. čer 2009

Jo, byla jsem u veterináře (očkování) a ptala jsem se na tu toxu, tak jsem byla vyvedena z omylu, že prý téměř KAŽDÁ kočka, včetně těch bytových toxu má, akorát kotě ji vylučuje cca tři týdny někdy do věku jednoho roku, akorát nikdo netuší, kdy přesně to bude 😉 Takže rada - ideálně IVF tak o půl roku odložit a jakmile zjistím, že jsem těhu, tak veškerou péči o misky a záchůdek přebírá manžel. Ale společné spaní v posteli nezakázáno 😉

spes2009
1. čer 2009

Len, tak to mně vůbec ne, v té poradně s UTZ se mě zeptala, jestli chci pero za zhruba 4 tisíce, nebo mi to někdo bude píchat. Řekla jsem, že pokud to zvládne manžel, tak on. A dostala jsem rovnou papír, s tím do ordinace za rohem a sestřička mi rovnou nafasovala krabičky 🙂

aknyt
1. čer 2009

Len na 13:45... to by bylo fajn, kdybychom se potkaly 😉 a mohla bych i předat Utrouš...

spes2009
1. čer 2009

Pádím domů, takže krásný zbytek dne 🙂

len
1. čer 2009

Aknyt, to se bohužel nepotkáme, já jdu ráno... Ale vždyť se uvidíme dva dny nato 🙂 A tentokrát slibuju, že můžu dorazit třeba ve dvě odpoledne 😀

Jo, byla jsem u veterináře (očkování) a ptala jsem se na tu toxu, tak jsem byla vyvedena z omylu, že prý téměř KAŽDÁ kočka, včetně těch bytových toxu má, akorát kotě ji vylučuje cca tři týdny někdy do věku jednoho roku, akorát nikdo netuší, kdy přesně to bude 😉 Takže rada - ideálně IVF tak o půl roku odložit a jakmile zjistím, že jsem těhu, tak veškerou péči o misky a záchůdek přebírá manžel. Ale společné spaní v posteli nezakázáno 😉