CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
6. lis 2008

Claudie, to je paráda! 😵 Gratuluju! 🙂 Kdo ti ten utz dělal? A už bylo vidět srdíčko?
Mě to čeká dneska odpoledne. Ale já pak hned ke svýmu doktorovi nechci, teprve až bude to srdíčko, on nemá dobrý utz. A to vyšetření (předpokládám, že NT screening) ti navrhli sami? A ptala ses, jak je to s registrací do porodnice nebo se chystáš rodit jinde? To je dotazů, co? 😀 Ale mám hlavu jak nafukovací balón 😉

Marceli - je to jak píše Claudie. Ten 22.DC dostaneš tzv. zastavovací injekci. Pak normálně přijde MS (možná opožděná) - jmenuje se to dlouhý protokol, protože přesahuje přes dva cykly. Ta první injekce je jednorázová. Cca 14 dní po ní přijdeš na kontrolu a po ní začneš píchat teprve stimulaci - po dobu cca 7-14 dní každý den ve stejnou dobu. A mezi tím kontrola, potom ještě injekce Pregnylu a pak už odběr vajíček a jejich transfer 🙂

luccii
6. lis 2008

len a claudie, dodatecne vam moc gratuluju a preju, aby vse probihalo, tak jak ma 🙂 🙂 🙂

len
6. lis 2008

Luci, díky 🙂 S tou gratulací mně radši počkej až do odpoledne 😉

luccii
6. lis 2008

ok len pockam a zatim teda gratuluju tise 😉 a neboj, sleduju diskuze, jak ti je a priznaky tehu mas jako vysity, takze mimi tam je a prospiva 🙂

luccii
6. lis 2008

kdy tam vlastne jdes? ja jestli se tam nepotkame 🙂

len
6. lis 2008

15:15 na ultrazvuk 🙂

luccii
6. lis 2008

tak to uz tam asi nebudu, skoda 😉
tak drzim palecky 🙂

len
6. lis 2008

Díky, já tobě taky 🙂

claudie
6. lis 2008

Čauky
Len - screening mi navrhli sami od sebe, asi pro jistotu, uvidíš jestli to navrhnou i tobě. Nic to není, na Karláku mi odeberou krev a pak za 14 dní dělají u Apoli velký utz. Vypočítávají to přesně na nějaké týdny, je tam rozmezí, kdy je to nejvhodnější. Mě to vyšlo : krev na 8.12. a utz na 22.12.
Registraci k porodu mi též nabídli sami, dostaneš papír, kde je vše vysvětleno a záleží na tobě, kde chceš rodit. Mě tahle myšlenka do včerejška ani nenapadla, ale asi zvolím Turnov nebo Ml. Boleslav, Praha mi přijde celkem z ruky.
Srdíčko už na utz vidět bylo 🙂 , je to dost zvláštní pocit...no poznáš sama, neboj... 😉 Jo, včera mě ultrazvukovala dr. Bláhová...ještě jsem ji do té neměla, ale byla milá...
V 15.15 na tebe budu myslet, i když to u tebe beru už jako hotovou věc 😀 Takže hned jak to bude možné, podej info, jsem napnutá a držím palce moc moc moc 🙂 🙂

len
6. lis 2008

Tak jsem zpět, je tam jedna dutinka, srdíčko pochopitelně takhle brzy ještě vidět není a objednali si mě ještě za 14 dní 🙂

claudie
6. lis 2008

no tak sláva..... 🙂 😉 🙂

len
6. lis 2008

Jo a prý jsem se objednala moc brzo... Popravdě jsem tam zavolala s představou příštího týdne a sestra mi rovnou nabídla tohle datum. No ale co, bylo tam, co tam být mělo 🙂

claudie
6. lis 2008

Přesně tak, brzo - nebrzo, alespoň můžeš být zase klidnější...vše bude dobré a miminko bude v bříšku pěkně růst a sílit a za těch 14 dní ti ukáže už i srdíčko 😀

rendulina
6. lis 2008

Zdravím hlavně stálé snažilky i nynější těhulky,

Od včererejška jsem opět s nervama kdesi ☹.Měla jsem si zavolat v pátek do CAR,zda se poj.slituje a dostaneme ještě jeden pokus/cyklus/k dobru-jak nám říkal a sám navrhl sám MUDr Vokroj hned po nevydařené OPU.A jelikož jsem to nevydržela,cinkla jsem tam právě již včera.Sesřička po mém dlouhém vysvětlování mi stejně předala s.Vackovou,která jukla konečně do karty a řekla tu onu zprávu,že MUDr Vokroj ještě nikam nepsal a vlastně všechny cykly máme vyčerpány-tak že na jiný již nárok jaksi nemáme.
Tomu já sice rozumím ale proč nám to tedy nabízel a ujišťoval nás,že to občas pojišťovny dělají v našem případě(kdy nedošlo vůbec k oplodnění,páč nebylo co spojovat-3 prázdná vajíčka...) Nic si člověk nenutí,bylo mi jasné,že se chýlíme do vyčerpání hrazených cyklů ale proč nám tedy sakra dával naději???
Domluvila jsem se tedy se sestřičkou na konzultaci přímo u MUDra Řežábka(zítra v 9h)a jsem velice zvědavá,co mi poví.Už slyším větu:jak jsem mladá a vyšetření vlastně všechny máme za sebou-ale že by se mohly nějaké hodnoty výsledků změnit...?Doufám,že navrhne nějakou léčbu,či nové vyšetření.Jedu tam úplně s hrůzou,co uslyším.A dokážu odhadnout co se mi dnes celu noc jistě bude honit hlavou.
Schodou okolností jsem byla těsně před títo telefonátem u Mojžíšové s tím,že od ledna se do toho zase dáme -jako před dalším IVF.Nyní nevím co bude?!☹ :-/
V práci jsem dnes od rána brečela (opětné vysvětlování koleginím proč tam jedu atd.)Jen o tom začnu mluvit a jsou slzy v očích.Nejhorší je to přetvařování před zákazníky + před známými(kteří to nevědí).Nejvíc mě roseká to když mi někdo řekne,že vypadám dobře(vůbec netuší co je tam uvnitř za boj už jen po této jejich větě!) 😔
Asi jsem narušila toto vaše optimistické období co tu některé z vás prožívají,které vám ze srdíčka mooc přeji.A tímto se omlouvám,za mé zde rozlité srdíčko...ale vy jediné víte o čem mluvím.

claudie
6. lis 2008

Ajajaj ☹ Rendulino....blbé a smutné období, ...chápu ☹
Vokroj je asi pěkný kecka, když slibuje a slib nesplní. To teda také nechápu, dávat vám naděje a pak dělat mrtvého brouka. Zkus ještě zítra probrat s Řežábkem tu žádost pojišťovně, když to sami tvrdí, že občas vyjímku poj. udělá, tak proč to nezkusit.
Ty tvé vnitřní pocity taky moc dobře znám, ale musíš být silná, psychika dělá hodně... Já jsem po transferu až do testování chodila do práce (všichni věděli co podstupuju, musela jsem to říct šéfovi, aby v případě mého těhotenství, měl připravenou zálohu na mé místo a on to roztroubil, kde se dalo...) a už mi bylo docela i nepříjemný, jak se každý ptá : tak co, jak co bylo, jak mi je a bla bla bla.... Zvaž, zda by ti neprospělo zůstat pár dní doma (dovča nebo neschopenka)....
Není to jednoduché, máme složitou cestu s mnoha bolístkami a překážkami a nezbývá než doufat a věřit, že vše se v dobré obrátí.
Moc ti přeju, ať se zítra dozvíš nějaké pozitivní informace a dej nám vědět...
V rámci možností - hezký večer

rendulina
6. lis 2008

caudie: Moc děkuji za potporu na dálku(vážím si toho!) Tak to jsi měla v práci podobné-já to také musím hlásit,co a jak,jinak by mě nenechali takhle stále jezdit někam po doktorech.
Neschopenka asi neklapne,páč nám v práci zanedlouho vypunke předvánoční shon (tu jsem měla zajištěnou po ET....který neproběh l) ☹ Ale na dovču se mohu těšit a již se opravdu nemohu dočkat mezi vánočními svátky.
Jsem jen zvědavá,na tu nemilou částku,kterou na mě zítra vyhrknou! 😒

saralinda
autor
6. lis 2008

Rendulina, zkus zítra přesvědčit Řežábka. Budu ma tebe myslet. Možná na to Vokroj jenom zapomněl ☹ držím pěstičky!!!
Já byla dneska u Apol. na kontrolním (po měsíci) oknologickém ultrazvuku. Byla tam Dr. Fischerová. Moooc milá. Těhulka. Říkala, že na špatný nádor to nevypadá (tedy potvrdila to co Dr. před měsícem), ale musí mě sledovat. Tedy za 3 měsíce znovu na UTZ (další čekání ☹ ). Stále tam byl zbytek po žlutém tělísku (jako minule), 2 endometriální cysty (minule jen 1 ☹ ) a 3 folikuly - 8, 17 a 28 mm. Ptala se mě, jestli nestimuluji - takové obry a tolik. Ale nestimuluji ☹ Na IVF, které mi původně doporučovali v CARu, prý zatím kvůli tomu mému nezbednému vaječníku nemůžu. No tak jsem myslela, že se někal posunu a zase nic. Cesta jsem se stavila v CARu, aby mi řekli, zda se k nim mám objednat, nebo ne. Tak mě objednali na konzultaci hned na úterý, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Ale asi budu muset čekat a čekat. I když po pravdě nevím na co - vaječník je na prd a není asi ceta, aby se to zlepšilo. Tak bych snad měla otěhotnět co nejříve a ne čekat až bude špatný úplně a vezmou mi ho. No, opět se těším k doktorům (dříve jsem se tam vždycky netěšila) - tedy na úterý a jsme zvědavá, co mi řeknou.

kacatko000
6. lis 2008

Ahojky holky nejprve strašně moc gratuluju len a budu držet palečky aby za těch 14 dní bylo už i srdíčko.
Pro rendulinu posílám sílu a moc ji přeju, aby zítra dostala dobré zprávy.
Zítra ráno budu mít 3 injekci a bude mi ji poprvé píchat manžel, tak snad to zvládne.
Ráno jeden na moravu na tu sobotní svatbu, docela se tam těším, nebyla jsem tam už několik měsíců a přeci jenom je to můj domov, mám tam svou rodinu a přátelé.

Tak se tu opatrujte 🙂

len
7. lis 2008

Ahoj holky, tak koukám, že je to tady jak na houpačce - chvíli dole, chvíli nahoře... No a včera večer bohužel spíš dole ☹
Takže Rendulino - moc držím palce, ať se s Řežábkem na něčem dohodnete, je to rozumnej chlap 😉 A ať přeci jen tu pojišťovnu ukecáte a ten poslední pokus už se konečně povede, je na čase! 🙂

Saralindo, je výborný, že to není ten špatný nádor, jak se obávali, tak ať je brzo všecko OK a můžete se na to vrhnout 😉

Je to všecko paradox, v některých diskuzích jsem ten největší chudák, kterýmu se dlouho nedaří, no a vlezu sem a tady mám najednou hromadu štěstí, že se to povedlo tak rychle... Vždycky bohužel existuje dost lidí, který jsou na tom hůř než my - ať je nám cokoliv 😔

claudie
7. lis 2008

Zdravím vás všechny 🙂
Tak to Kacatku závidím, tu svatbu, na žádné jsem už dlouho nebyla, tak bych se šla pobavit... Že bych kvůli tomu vystrojila svatbu sama sobě?? Se zkusím doma zeptat 😀
Rendul - tak jak? Myslela jsem na tebe, jak pak to asi dnes probíhalo...Až budeš mít čas a chuť, tak písni... Doufám, že to budou jen samé dobré zprávy.
Saralinda - v úterý ať i pro tebe dopadne vše co nejlépe 😉
A Len, co ty... Žádné nevolnosti, nebo tak něco? 😀 Já jsem zatím v poho, jen bych mohla spát tak asi 24 hodin denně 🙂

len
7. lis 2008

No, taky se spánkem nešetřím 😉 Manžel jde většinou spát se mnou a pochvaluje si, že tak dobře vyspaný nebyl už léta 😉 Dobře mi moc není, ale určitě nezvracím nebo tak... Takže hlavně velký prsa a každodenní ranní průjem 😝

tulipanekps
7. lis 2008

ahoj holky, tak sem píšu po delší době... chodím k Apolináři a procházím dlouhým protokolem.

čerstvým těhulkám moc gratuluju 🙂

já jsem na puregonu od 30. 10., včera na kontrole jsem viděla asi 10 folikulů a v úterý ráno mne čeká punkce...

moc nám všem držím palce a zase nakouknu.

dobrou noc a pěkný víkend

tulipanekps
7. lis 2008

holky, mám dotaz, po opu jste dostaly nějaké léky nebo injekce? a co po et? a jak to bylo dlouho mezi opu a et?

dík, nějak sleduju diskusi na ivf říjen-listopad, ale od Apolináře tam nikdo není.

děkuji moc.

claudie
8. lis 2008

Ahoj
Tulipanek - já měla OPU v pondělí, po zákroku mi řekli kolik bylo vajíček a dr. mi napsala Utrogestan (kuličky na zavádění), ty jsem začala užívat hned další den večer, tj. v úterý (3x denně po dvou kuličkách v rozmezí asi 8h). A na ET jsem šla ve čtvrtek, injekce ani žádné jiné léky jsem nedostala, jen jsem doužívala ten utroš, byla to dávka na 15 dní...
Hodně štěstí v úterý, ať tam těch vajíček je co nejvíce 😉

rendulina
8. lis 2008

Zdravím,
tak Řežábek mě nepotěšil,prý jsme na dně hrazených cyklů od pojišťovny-tento ortel jsem přesně tušila 😒
O Vokrojovi se ani nezmínil(je jasné,že MUDr MUDra neshodí,že?)
Tak jsem se ptala na nějaké to vyšetření?A že prý nejsou žádná třeba.....?! 😒 Zjistila jsem alespoň to slavné/neslané FSH-což mě prý odebírali jen na začátku...?!Nechápu proč ne v průběhu těch všech homonálních cyklů???Měla jsem ho 10,8 Norma je do 10 a max. je 60 Tak to prý není špatné.Tím mě také moc nepotěšil 😖
A jaké máme varianty? Darované sp., vaj.,embia=čekací doba 2-3 roky 😢 Nebo vůbec adopce-což (zatím)nepřipadá vůbec v úvahu.
V pondělí jedu alespoň na UZ mých vyjíček v době normální ovulky-zda tam tedy nějaká vůbec uvidí,když po OPU výsl.3 prázdá.Máme nyní s manželem o čem přemýšlet,co dál...Co by jste dělaly VY??? Jen bych chtěla znát váš názor??? 😕 Díky

tulipanekps
8. lis 2008

ahoj Claudie, děkuji za informace, začíná mi to teprve teď docházet a tím pádem chytám nerva... 😒

ahoj Rendulin, to mi je líto, že Vokroj sliboval a splnit to nejde... nevím, jaký máte vy problém, u nás jsou to moje vejcovody... ale já bych to asi teď nechala odeznít, abych se z toho dostala. Byla jsem před 2 lety přirozeně těhotná, měla to být dvojčata a cca v 9 - 10 tt jsem začala špinit a musela jsem to dát pryč. ještě teď se mi to špatně píše... od té doby jsem do jiného stavu nepřišla. tak proto jsem nás v červnu objednala k Apolináři. jak píšu, tak jsem potřebovala 2 roky na to, abych se s tím srovnala, vím, čas hodně letí, teď mi bude 34... a sílu jsem našla až letos v červnu. já teď samozřejmě doufám, že to u nás dopadne, kdybych měla být v tvé situaci, tak budu sbírat sílu a odvahu. pořídím si dalšího pejska, toho stávajícího jsme pořídili po "tom" a pojedu na dovolenou na maledivy nebo někam na opravdu exotickou dovolenou... pak bych zkusila vše možné, aby ten další pokus vyšel, i kdyby by mělo být něco darovaného spg. nebo vaj. zatím si nejsem jistá, jestli bych chěla dítě adoptovat, to opravdu nevím. můj bratr má mimí od srpna a manža má dítě z prvního manželství. Ale kdo ví, jestli bychom nakonec i tuto variantu nezvažovali. zatím doufáme ve vlastní. na diskusi ivf říjen-listopad psala fanfulinek o ještě jedné metodě, teď si jí z hlavy nepamatuju, ale psala to buď včera nebo ve čtvrtek. tak se na to kdyžtak mrkni, třeba by toto byla ještě pro vás cesta.

moc vám držím palce, ať vás to s manžou stmelí, máte se i nadále rádi a vytouženého bobíska se nakonec dočkáte.

tulipanekps
8. lis 2008

rendulin, tak je to na téhle stránce a dál...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

držím palce!!!

marcelli
8. lis 2008

Ahojky mám se objednat 22 den po MS a vychází mi to na sobotu.Nevíte někdo,jestli se mám objednat na pátek nebo až pondělí? ☹

tulipanekps
8. lis 2008

ahoj marcelli, myslím, že jsem někde četla, že když to vychází na sobotu, tak se máš objednat na pátek a když na neděli, tak na pondělí. Ale jestli si to chceš ověřit, tak si tam cinkni 🙂

claudie
8. lis 2008

myslím, že je to přesně tak. mě to vyšlo na neděli a objednávala jsem se na pondělí...