CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

tulipanekps
4. črc 2009

len, číča suprová a manža sympaťák 😉 já vidím mládě a hned bych se s ním muchlovala. dovedu si představit, jak vám doma zvednula náladu 😝 😝 😝 😝 to je dobře, že jste si jí pořídili..

papus
4. črc 2009

Larri držím pěstičky at to klape,hlavně mluvte spolu o všem a nenech se sebou cvičit 😉 😵

len
4. črc 2009

Holky, na mě lezou depkoidní myšlenky, mám pocit, že se mi zmenšila prsa a v noci jsem nemohla spát a začínám mít MS křeče a vůbec 😀 Já vám to říkala, nechte mě po ET doma a budete mě muset uklidňovat 10x víc, než jsem já kdy koho uklidňovala tady 😉

Tuli, díky za pochvalu 🙂 No jo, je zlatá 😵 A můj drahý se mnou ve dvě ráno vedl zasvěcenou diskuzi, jak kotě zpřesnit a posléze převést do brailova písma, připadala jsem si neschopně, že mu nerozumím, než mi došlo, že ač má oči otevřené, mluví ze spaní o své práci 😀 Si ji hladil a přemýšlel, jak ji převést do brailova písma, no chápete to? 😀

papus
4. črc 2009

Len klídek nedepkuj na mrchu zapomeň 😉

len
4. črc 2009

Já klidně, jenom aby zapomněla i ona na mě 😀 V minulém těhu jsem 12. den po OPU špinila, tak doufám, že si to nezopáknu, to je totiž právě dnes 😉
Jo a diploidi by měli dostat rozum a zase mi pěkně nafouknout prsa, to bylo aspoň nějaký pozitivní znamení 😀

No a co ty? Už se rozjela naplno, co 😔 Já jsem přesně týden po tobě...

tulipanekps
4. črc 2009

se moc pozoruješ, ale sama víš, že příznaky těhu jsou podobné jako na mrchu a nebo taky ne... prostě buď a nebo. ale věřím tomu, že se ti tam uhnízďuje/í a tělo se diví, uvidíš příští týden na testíku 😉

len
4. črc 2009

No to víš, že to vím 😉 Bohužel mám na to pozorování příliš mnoho času 😝

papus
4. črc 2009

Len mě se dnes rozjela tak,že sama nechápu jak to ze mě jde a bolí mě břicho ☹

tulipanekps
4. črc 2009

počkej, teď sem chytrá a za 2-3 týdny taky budu špekulovat 😖 😖 😖 😖 😖

len
4. črc 2009

To mě moc mrzí ☹ Tak to zkus nějak přežít a v úterý se asi objednáš na další konzultaci, co? Jsem hrozná ostuda, ale nějak mi vypadlo, jestli máte mrazáčky 😕

tulipanekps
4. črc 2009

papus, tak se nech aspoň hýčkat, aby to tak nebolelo...

len
4. črc 2009

Tuli, nějak musím říct, že když jsem chodila do práce, snášela jsem to o dost líp...

tulipanekps
4. črc 2009

tak já jsem doma od 22. října a teď chodím sem tam na brigádky, takže nějaký rozdíl to je, ale teď se pro změnu pozoruju, že mě břicho pobolívá a jestli to není málo, aby tam vůbec byla vajíčka, těch jsem měla málo v obou případech a aby vůbec nějaký dorzály......... vím, že nějaká dozrála, ale nechce se mi psát spisovně...

poprvý jsem fakt 4 dny ležela, teď teda nevím, kdy a jestli bude et, ale na příští víkend jedeme za manžovým mladým a další týden jdu 3x na brigádu...

len
4. črc 2009

No, pokud mohu srovnávat - při druhé stimulaci jsem byla nafouklá i bolestivá méně, folikulů bylo srovnatelně a vajíček v nich podstatně více 🙂

Po minulým ET jsem naprosto normálně fungovala, chodila do práce, jezdila na výlety a dopadlo to. Teď se plácám doma, tak jednou do týdne někam vyjedeme, občas malá procházka (omezení vycházkama) a cítím se hůř, moc nad tím přemýšlím a moc se pozoruju 😝 Výsledek teda budu znát až koncem týdne 😉

papus
4. črc 2009

Len objednám se na konzultaci a uvidím mám chut to ted nechat být do konce roku nebo si vzít clostilbegyt mrazáčky nemáme 😒

Tuli já musím pořád něco dělat jinak bych depkovala tak tu bolest ani nevnímám 😉 Tuli ty máš poslední hrazený pokus???Co máte za problém?doufám,že nejsem moc zvědavá 😕

len
4. črc 2009

Papus, dělej, na co se cítíš... Já po tom prvním nezdaru taky potřebovala dost času na to, abych se s tím srovnala, je blbost se hned hnát do dalšího, pokud se na něj necítíš. Udělejte si hezkou dovču, třeba jenom na pár dní, ale prostě totálně vypnout a pustit to z hlavy. Já se to snažila přepracovat, byly Vánoce, pořád jsem něco dělala, no a pak to na mě dolehlo v o to větší síle, pořádně jsem to ze sebe setřepala asi až na horách v březnu...

papus
4. črc 2009

plánuju alespon prodloužený víkend už mám i tip tak snad to vyjde 😉 ono by to mohlo jít i přirozenou cestou,ale asi to moc chcu tak to nejde 😒

tulipanekps
4. črc 2009

len, tak mě při druhý stimulce nic nebylo, pak jsem zjistila, proč, byly malý folíky... nakonec 5 v tom 3 útvary, ale jen 2 vaja a nedozrála... tak teď jsem chtěla zase dlouhý protokol a puregon, když jsem při první stimulce dopadla líp než u druhý...

a teď si to poprvé píchám sama, jen ten pregnyl zítra ještě nevím, možná si to vrazím do nohy, ještě nad tím nepřemýšlím...

ty omezený vycházky, to je otrava, já je měla ze začátku od 14-18 a pak jsem se mudry ptala, jak to mám dělat, když lítám do caru, na endokrinologii a tak, jestli si tam mám vždycky brát papírek - potvrzení o návštěvě lékaře, že tam chodím různě, ne jen v době vycházek, tak se zamyslela, škrtla to a napsala "neomezeně" a to bylo fajn...

tulipanekps
4. črc 2009

papus, teoreticky ne, protože jsme u 2. ivf neměli transfer, takže by se neměl počítat. ale já jsem si dala hranici 6 ivf, abych si nevyčítala, že jsem to nezkusila..

při vyšetřeních zjistili, že mám rozhozenou štítnou žlázu a špatně průchozí vejcovody, tak jsme šupali na ivf... i když jsem před 3 rokama asi po 2-3 letech přirozeně otěhotněla, ta pravděpodobnost díky průchodnosti je hódně malá...

zvědavá jsi asi tak nějak normálně bych řekla 😀 😀 😀 😀

tulipanekps
4. črc 2009

já v únoru vyhrožovala, že o ivf nechci aspoň rok slyšet a najednou jsem věděla, že chci zavolat o konzultaci, abychom se připravili různými vyšetřeními na případné další, až mě to popadne a oni mi ho naplánovali...

len
4. črc 2009

Tuli, mně bylo řečeno, že když mě doma nenajdou, tak doktor je jediná omluva, tudíž bych jim musela dát kontakt na doktora, který by mi potvrdil, že jsem u něj byla 😒

jasmina309
4. črc 2009

Ahoj holky 🙂
Tak k ktěm vycházkám- já marodila v kuse 11 měsíců. Vychajdy sem měla od 14-18h (což my nestačilo). Časem sem se "zapomínala" všude možně a v posledních měsísích (halvně letních) sem na to kašlala. Byla jsem i na dovolený. Dr mi totiž řekla, že v tomhle mi poradit nemůže a když chci odjet, že ani změnu bydliště mi nenapíše.Ona je jinak moc fajn.
Nikoho tady nechci nabádat, ale mě za celou dobu kontrola nepčišla. Jo a když sem jezdila po dr v době mimo návštěv, tak kdyby případně kontrola přišla, tak návštěva dr tě omlouvá! 🙂

len
4. črc 2009

Jasmi, jenomže od novýho roku to dost zpřísnili a pokud tě přistihnou, můžou ti sebrat zpětně celou nemocenskou 😒 Navíc na tu mou diagnózu "na hlavu" prej choděj nějak častěji, varovala mě dr... Takže to fakt nechci riskovat 😖

nadis.h
4. črc 2009

Ahoj holky,chtěla bych přispět k tomu co se týká vycházek.. 😝 Je to pruda bohužel. Do ledna kontroly v podstatě nechodily, protože nemocenskou vyplácel zaměstnavatel. Ale teď co je ten nový zákon od ledna a vyplácí nemocenskou stát tak si to víc než dost hlídají. Já byla nemocná od ledna do dubna a měla jsem kontroly 2. Vždy před výplatou nemocenské cca 10 dní před. Stejně tak známí co marodili tak měli za tu dobu kontrolu min. jednou...

Larri ahoj. Holka Ty to taky nemůžeš mít jednoduchý co. 😒 Držím Ti palce ať se vše srovná.

larri
4. črc 2009

Holky,ja uz bych sla na dalsi ivf,kdyby to slo.Minule jsem si davala 4 mesice pauzu a byla to pro mne kratka doba.Ted bych si sla klidne pro dalsi injekce.
Dneska mam bolesti jako pri MS a aby nebyla Sara sama,tak zacinam potreti spinit a pocitam,ze zacnu taky krvacet.Mam vzdycky 2 dny pauzu a znova.

Nemocenskou jsem mela u laparky a prvni tyden jsem nemela vubec vychazky,ale mela jsem to domluvene s lekarkou.Kdyby neco,tak bych si prisla pro papir,ze jsem byla na kontrole.

Jinak drahemu uz hrabe,protoze porad slysi,ze nejsem tehotna,pak,ze by snad byla nadej.Do toho se boji,ze nebude doma a mi se udela spatne,budu sama a on si to bude vycitat.Priznal,ze ho to uz dostava,vubec s tim nepocital.
Tak jsem musela byt zase ja ta silna,ktera rekla,ze to zvladnem.

Byla jsem na pokec se znamou a te zjistili mimodelozni az v 7tt a sla na laparku,kde to mela ve vejcovodu a za dva dny zjistili,ze ve druhem ma dalsi.Takze dalsi laparka.Po ivf napoprve ma holcicku,ale ta se narodila s vrtuli v zadku.Neposedi ani minutu.

nadis.h
4. črc 2009

Larri já myslela, že máš neprůchodné vejcovody..tudíž Ti je dali pryč? Nebo je máš neprůchodné,ale nechali Ti je? Já se nad tím vůbec nerozmýšlela zda je dát pryč nebo čekat na zázrak. Strašně jsem se tohodle bála,že by se mi mohlo stát. 😔

larri
4. črc 2009

Ja mam nepruchozi vejcovody,ale mam je tam.Ted mi rikal dr.,ze se vzdycky neodstranuji.Ale pamatuji si,ze mi tenkrat rekla dr,ktera mne operovala,ze mam jistotu,ze nebudu mit mimodelozni.Tak jestli se to potvrdi,ze to mam ve vejcovodu,tak je chci pryc a jsem zvedava co mi rekne gynekolozka.

Ted jsem si cetla zpravu a mam tam napsane-UDAJNE OBE TUBY NEPRUCHODNE.Copak oni nemaji vsechno v pocitaci? Ja jim pri prvni konzultaci davala moje papiry z laparky.

Ja mam bricho jak po laparce.Jsem zvedava co z toho vyleze. 😀

nadis.h
4. črc 2009

Ty wogi Larri to je fakt bordel co?! 🙄 No já po asi hodinovym hovoru s mudrem co vše můžou neprůchodné vejcovody způsobit jsem byla rozhodnutá. Stejně jsou k prdu,když jsou neprůchodné,jen dělají v těle paseku. 😝

tulipanekps
4. črc 2009

len, to je fakt, že teď to je nějaký horší, ale není diagnóza na hlavu příjemná??? 😝 😝 😝 😝

tulipanekps
4. črc 2009

larri, užíváš si růžové období, co? 😖 😖 😖 už abys byla zase fit a v klidu. to víš, ty mužský jsou beznadějný, jak ti nemůžou pomoct a místo opory se hroutí oni... 😕