CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

papus
28. črc 2009

ahoj Apolenky,
Ankyt čtu tady tu vaší diskuzi ty si to vše platíš sama????mě zbylo 5krabiček Fostimonu EXP do srpna,jestli by se ti hodily dám ti je 😉

aknyt
28. črc 2009

Papus, byla bych ráda... o měsíc prošlé bych ještě riskla 😉 A ty sama je nechceš schovat na další kolo? Co máš vlastně v plánu? Dlouho jsme se neviděly...

len
28. črc 2009

Aknyt, já to myslela tak, že pro CAR je to nevýhodné z toho hlediska, že když účtují někomu plnou sazbu za 3 vajíčka při plné stimulaci a někomu by dávali slevu třeba na 5 vajíček jenom proto, že měl stimulaci nižší...

papus
28. črc 2009

Ankyt já jsem se s tím psychicky vyrovnala,že jsem to dostala a teď do konce roku to nechám na přírodě...vlítli do toho i finanční problémy Pepovi tak to teď nechám a příští rok uvidím co a jak zda si nenechám napsat lázně....polevila jsem i v práci jsem teď odpočinutější makala jsem přes dva roky 12h denně a pak domáctnost bylo toho moc laparka,a pak ještě odstranění sepce z dělohy IVF jen stres a zátěž tak se hodím do klidu a uvidím....ráda ti je dám 🙂

aknyt
28. črc 2009

Papus, díky. Budou v dobrých rukách 😉 Uvidíš, jak se budeš cítit a podle toho se rozhodneš. Pokud tě nehoní čas a netrpělivost (jako mne), tak to je dobré počkat.

Já vím, jak to, Len, myslíš. Že to tak úplně není spravedlivé vůči holčinám, co mají nižší odezvu na stimulku..., že by musely platit víc i s malou odezvou. Pro CAR je to nevýhodné jen relativně, protože dost párů by do dalšího z finančních důvodů nešlo vůbec (nulový zisk pro CAR) a takto se párům náklady rozloží na delší dobu a jdou i na víc minimálek (přece jenom něco dostanou).

papus
28. črc 2009

Ankyt nemáš zač 😉 mě tlačí jen věk,ale myslím,že ještě nejsem důchodkyně 😀 😀 😀 😀

len
28. črc 2009

Na druhou stranu nemám pocit, že by měl zrovna Apolinář o pacientky nouzi... Jsem dneska tak rozhozená z toho telefonování, že zítra možná budu na někoho po telefonu nepříjemná 😝 To se fakt mám objednat na spešl konzultaci jenom kvůli tomu, aby mi řekli výsledky jednoho odběru krve? Mně úúúplně stačí, když mi povědí, že je to OK, mám docela strach, poslední, co teď ještě potřebuju, je zvýšenej prolaktin. Mám totálně rozhašenou štítnou žlázu, jsem nezaměstnaná, beru antidepresiva a po IVF mám menstruační cyklus v troskách, z prsou mi vytejká mlíko, no vážně ještě špatnej prolaktin a udělám si výlet na Nuselák... Nějak dneska nemám náladu, i paní v krámu mi sebrala před nosem poslední kobližku 😀

aknyt
28. črc 2009

Len, doufám, že zítra pořídíš lépe. A že tě nikdo neobere o kobližky 😉 To ostatní se jistě srovná a bude líp.

Já vím, že Apolinář nemá o pacientky nouzi a taková jako já (co jim nevylepšuje statistiku) by jim nechyběla. Jen mám obavy, že už moc cyklů finančně nezvládneme. Letos manžel moc nelítá pryč, takže nejsou penízky navíc do běžného rozpočtu. A dát za jedno kolo v ruletě 50 tisíc je celkem dost a nenašetříme to zrovna snadno. To dřív zblbnu ☹

saralinda
autor
28. črc 2009

Haribo - držím malíky.

Aknyt - to je super, že ti sami od sebe nabídli lázně. Půjdeš do nich?

Len, pokud jsi měla prolaktin OK a máš ho možná teď rozházený kvůli stimulaci, tak bych se toho nebála. Podle mě to jenom znamená, že se tělo potřebuje srovnat. Maximálně ti napíší Dostinex nebo něco podobného a budeš OK. Já ho mám taky. Nejdříve jsem brala 1tbl týdně, pak jen půl, pak 1/4 (to vše dle doktorů) a teď jsem se na to vyprdla úplně (to jsem si naordinovala sama 😀 ). Snižovali mi to postupně, protože jsme měla už prolaktin vždycky v normě. četla jsem dost příspěvků, že po nějakém čase s léky se prolaktin hodil do normy a to už na furt. Takže hlavu vzhůru, nic to není.
Len, jak bylo na dovolené? Užila sis to?

len
28. črc 2009

Sar, dovča bezva 🙂 Moc jsem to potřebovala...

Prolaktin jsem měla OK - před dvěma a půl rokama, od té doby mi ho nekontrolovali, ale nikdy mi takhle nezlobila prsa. Řežábek tvrdil, že teď budu mít cyklus jako každý jiný, haha, jaksi v něm postrádám ovulaci, a to by teoreticky měla poztří dorazit MS 😀

aknyt
28. črc 2009

Sar, já nevím, jestli do nich půjdu. Na jednu stranu nechci být nevděčná a něco zanedbat, ale nevím, jak by to vzali v práci, kdybych byla měsíc pryč, zvlášť od září začíná auditové období a to není zrovna dobré být pryč...

len
28. črc 2009

Aknyt, víš jak to teď vidím já - kašli na práci, dítě je absolutní priorita 😉 Jasně, můj pohled je zkreslený tím, že já na práci nekašlala, svoje snažení jsem jí přizpůsobovala, ale jak to dopadlo 😝 Já bych do lázní jela, i když se obávám, že by mi to nic nepřineslo a taky mi je těžko někdo předepíše, když prskají i kvůli laparce.

saralinda
autor
28. črc 2009

Len, zkus se na t ylázně zeptat. Využila bys pěkně neschopenky, kterou máš, odpočala si a dala se do klidu. Zkus se zeptat přímo u Apoli. Naopak si myslím, že ty bys je dostat měla. Komu chybí vejcovod nebo vaječník, tomu je lázně nevrátí. Ale ty jsi furt skoro-idiopatka, tak by třeba pěkně připravili úrodnou půdu.

saralinda
autor
28. črc 2009

Aknyt - taky bych se kvůli práci s lázněma rozmýšlela. Obzvlášť teď, když je přítel bez práce. Risk to každopádně je.

Jasmínko, tak to je super, že sis užila dovču.

aknyt
28. črc 2009

Ale laparku by ti napsali v CARu, ne? Já taky nevím, jak se k tomu postaví obvoďák a nebo gyndařka... z CARu mám jen doporučení k vypsání žádosti... Zkusím to naznačit zítra šéfové. Kdyžtak budu pracovat z lázní. Musím pak napřít síly do IVF, které může být poslední (nejen v případě úspěchu), penízky jsou na jednou a podpora ze strany manžela do dalších klesá a je téměř na nule.

saralinda
autor
28. črc 2009

Kolky, jak to tady čtu, tak lázně by často potřebavali i naše drahé polovičky, aby se z toho IVF koloběhu nějako zregenerovali, nabrali síly a byli nám stále tou velikou oporou.

saralinda
autor
28. črc 2009

Zrovna poslouchám Radiožurnál a zmiňují se tam o Lúčkách (na Slovensku) - lázně k léčbě neplodnosti. Toto téma člověka fakt obklopuje.

aknyt
28. črc 2009

Prostě neplodnost je stále rozšiřující se nemoc a bohužel taky čím dál lepší byznys. Jsem moc zvědavá, jak bude vypadat nový ceník, jestli se tím Apolinář nepostaví na úroveň soukromých center ☹ Co všechno se navíc zpoplatní a o kolik zdraží to stávající...

rendulina
28. črc 2009

aknyt : mohla by jsi mi v kostce nastínit,co je to ta m i n i m á l k a ?

Slišela jsem něco o NATIVNÍM cyklu ale na to,když jsem se ptala Dr.tak mi řekla,že se špatným spermiogramem-nic moc/že by nás to vyšlo na podobné peníze jako celé IVF -tak jsme to zamítli.8-(
Je to něco podobného?Nebo je to o něčem jiném?

aknyt
28. črc 2009

Minimálka je stimulace buď nízkým množstvím FSH (do 100 jednotek) a nebo Clostilem. Zbytek probíhá jako IVF. V jiných centrech to dělají za cenu do 10 tisíc bez léků. Vajíček je pak méně (obvykle do 4), takže nezbývá na KET, ale dost holek z toho má mimi.
Nativ je (pokud vím) čistě přírodní.

rendulina
28. črc 2009

Hm,tak to by asi nic pro mně nebylo,když při dlouhém protokolu do mě napíchali celkem 40 amp.Fostimonu a dostali ze mně 2 dobré a 1 horší vajíčko... 😖
To bych asi moc nezareagovala - nevím kolik se myslí JEDNOTEK na 1 amp.Fostimonu(na krabičce jsem se to nikde nedočetla) když je minimum 100 jednotek 😕

Když máš zatím 7.500kč /na 6 dní(vč.Orgalutranu) a píšeš,že je to teprve 1/2,tak se to vyšplhá k těm 20 tis.pokud máte +ICSI.A výkony hradí pojišťovna?To by totiž byla další palba... No nevím,nevím... 😒

pbauerova
29. črc 2009

Ahoj holky,
jdu vás poprosit jestli nevíte, kdy začíná Apolinář ordinovat, nevíte je to už někdy koncem srpna nebo fakt až od září, čekám MS někdy koncem srpna a chtělla bych na KETík a tak bych ho ráda stihla ještě v září.

Jasmínko, jseš ta naše Jasmínka viď? Tady PB 😀 Ahóóój!!! Jak se máš, co chystáš? To nám na tý neplodnosti udělali čáru přez rozpočet, co 😠

pbauerova
29. črc 2009

A ještě dneska jdeme s Rybkou a Verčou na kafčo, tak jim povím, že jsem tě našla 😉

aknyt
29. črc 2009

pbauerová, oni ordinují i přes léto, ale stimulku mi řekli, že nesmím začít dřív než 1.9., že snad prvních 10 dní v září nebudou v provozu nějaké přístroje. Tak se domluv s nimi, ale podle mne by KET v září jít mohl.

saralinda
autor
29. črc 2009

Dobré ráno, děvčata. Zítra valím na karátkou dovolenou (do neděle) na jižní Moravu. Bude to taková pěšo-víno turistika, tak se moc těším. Dokonce to i vypadá, že bude hezky.

aknyt
29. črc 2009

Tak si to Sar, moc užij - a přeju hezké počasí a pohodovou dovolenou 🙂

aknyt
29. črc 2009

Rendo, nám pojišťovna už nehradí nic, ani úkony - proto jsem se tak divila, co všechno ti zaplatili. Jedna ampule Fostimonu má 75 jednotek. To, co mám teď není minimálka, to je klasické IVF. Léky mě vyjdou na cca 15 tisíc, plus ICSI (nevím, za kolik bude) a IVF cyklus (ten je teď 22 500 a má jít taky nahoru). Takže za současné ceny by to vyšlo kolem 43 tisíc.

len
29. črc 2009

Aknyt, nojo, to jsou teda sumy... To se fakt budu modlit, aby nám to poslední IVF klaplo 😝

jasmina309
29. črc 2009

Ahojte Apolenky!
Tak čtu o minimálkách a je to celkem zajímavý téma.
len a co říkáš na t, že já měla vysoké dávky Fostimonu(ten na mě účinkoval nejlíp) a poprvé to byli 4 folikuly a podruhé sice 3, ale při OPU se zadařilo dr odsát pouze jedno.
Takže jestli chápu dobře, tak mě by asi minimálku nenavrhli 😎

JINAK VŠEM APOLINÁŘKÁM PŘEJI DNES PĚKNÝ DEN! Já bohužel nesmím kvůli Prednisonu na sluníčko 😉 . Ale snad jednou budu vděčná tomu léku, o kterým se valně nemluví!
Zato o dr Malíčkové -imunoložce od nás z Car se mluví velmi dobře. Musím chválit, a to u mě ještě výsledky nejsou. je to velmi inteligentní dr 🙂

len
29. črc 2009

Ahoj, ahoj, tak jsem se dovolala k Apoli, bohužel tam nebyla dr., ale sestra mi řekla ty výsledky - prolaktin 10,44, to je OK, ne?