CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
24. srp 2009

len : a kolik těch cviků cvičíš denně? Já jsem z té knížky pochopila, že ke konci máš cvičit jeden cvik až 40X..tak to nevím, jestli bych denně zvládala časově 😒

len
24. srp 2009

No, první rok jsem cvičila opravdu 40 denně, vyšlo to cca na 45-60 minut. Druhý rok už jen 20, takže se to vešlo do půl hodiny. Ale dalo se to, samotnou mě to dost překvapilo, že když člověk fakt chce, tu hodinu denně najde, ani neví jak...

gabikri
24. srp 2009

len : to chce asi ráno..večer už bych se nedokopala 😉

len
24. srp 2009

Jo, většinou jsem si přivstala 😉 Nebo to dělila po skupinách a odpoledne třeba cvičila posledních 20 minut.

jasmina309
24. srp 2009

Ahoj holky
Tak sem šoupla švestkovej koláč do trouby 🙂 a ženu se vás dočíst 🙂

len
24. srp 2009

Jasmina, já ho pekla včera 🙂

aknyt
24. srp 2009

Ahojky, zdravím po pár dnech.
Dnes jsme se s Papus setkaly u Apoli, doufám, že vše dopadlo dobře, když už doma je to ne zrovna jednoduché.

Klarko, promiň, ale Skype je můj druhý chatovací prográmek, tak ho moc nepouštím. Ale určitě si tě pamatuju. Přijď na srazík, tam je taky kafčo 😉

Jinak prý je v plánu srazík příští týden. Stoprocentně do úterý, možná do středy budu pryč, takže nevím, jestli se zúčastním. Přesněji budu pryč od čtvrtka odpo... Teď jsem trochu rozlítaná, v práci je toho dost a dnes jsem měla navíc další (bohužel ještě ne poslední) rande se zubařským křeslem 😒

Haaribo, dnes jsem u Apoli zahlídla Řežábka, takže v práci aspoň trochu je, ale ceník mi zatím neposlal a ani neodpověděl ☹

larri
24. srp 2009

Tady se peceale zadny vzorek nikdo neda. 😠

A to jsem samotinka sama,drahy jel uz na veceri.Ale mam po tydnu jeden den volna,tak si ho uziju po svem...na Koniku 😀 😀

saralinda
autor
24. srp 2009

Gabikri, je to tak - chytsám se k léčiteli. ve středu se budu objedávat (do úterý má volno a to od začátku srpna). Měl by mě objednat někdy na září. Moc se tam těším. Já tomu věřím. Ne každému, kdo říká, že je léčitel, ale na tohoto mám dobré reference, tak to zkusím. Specializuje se na úrazy a ženské problémy. Taky si bere 200-300 Kč, což je jako 1 krabička Fostimonu 😀 , takže do toho jdu. Já trpím dost na cysty a prý mám i vysoké FSH (ale několikrát mi vyšlo vysoké a mezitím jednou v normě, tak už to tolik neřeším). Doktoři mi k obojímu řekli, že se s tím nedá nic dělat, prostě to mám v sobě nějako špatně zakódované. S tím se ale nechci smířit, tak zkusím léčitele. Přijde mi to mnohem lepší, než jenom čekat a být třeba už ve 30 v přechodu. Musím zkusit kde co a i kdyby to nevyšlo, tak si nebudu muset nikdy vyčítat, že jsem nic nedělala. Na listopad jsem objednaná k dalšímu léčiteli - taky energie + bylinky. Taky na něj mám dobré reference a to z několika stran.
Nevím, zda mě dovedou až k mimískovi, ale kdyby mně pomohli alespoď od těch cyst a srovnali cyklus, tak bych byla ráda. pak už by na mě třeba fukgovalo i IVFko.
Pak Vám určitě napíšu své dojmy. gabikri, těším se i na tvou zkušenost s léčitelem. Třeba si pak vyměníme kontakty.

aknyt
24. srp 2009

Jinak teda na to, že Apolinář by měl být mimo provoz, tak tam bylo celkem narváno - Ř. Jirsová, Jaržembovská, dvě sestřičky, dvě embryoložky... provoz jak na D1 😉

jasmina309
24. srp 2009

Jejda, vás dočítat, málem sem koláč spálila 😀
Koukám, že máme i nové příchozí! Vítejte holky 🙂
No já vám povím, mám za sebou odběr krve na Krláku, ale ta cesta 😠 Muž musel do práce a já si jako že udělám výletík busem. Což o to, ale to sem netušila že budu stát už z Litoměřic ☹ No pak se lítala v metru- vy to znáte, kolik se tam nachodí pěšky , krev byla hned (výsledky za týden ) a 10 září jedu do Car- jupííí, i já pojedu do centra....
No a na cestě zpět to jezdívalo z Florence a když tam dorazím, tak sem zjistila že musím do Holešovic- změna 😉 a tam sem dorazila a nastoupila jako poslední cestující a v buse na mě díkybohu čekalo úplně poslední volný místo. Vystoupila sem v zastávce Doksany- zámek a ještě pěšky kilometr a to už sem měla štšstí, že mi vzal jeden náhodnej spoluobčan k nám až před dům....uf

jasmina309
24. srp 2009

Jo a abych nezapoměla! Koláč- tady máte, ještě je teplý!
jo a já sem taky sama, dcera lítá venku a muž byl ráno v Chebu, ted se tu stavil na jídlo a jel ještě do Brna 🙂

larri
24. srp 2009

Holky,ja mam kontakt na pry dobrou lecitelku,ale je to taky na objednavku.Neni to v Praze,ale od zname manzel ji tady domluvi lidi a pak je tam najednou doveze.Pokud nechteji sami.
Nechcete se nekdo ke mne pridat az zjistim co a jak?
Ted si ani nevzpomenu kde to je.

saralinda
autor
24. srp 2009

Larri, díky z anabídku. Teď mám rozjednané 2 léčitele. Ale kdyby to nezabralo, tak se ti ozvu. A ty se k němu nechytáš?

larri
24. srp 2009

Ja tady zadneho lecitele neznam ☹

jasmina309
24. srp 2009

U mě by nepomohl už ani léčitel, takže musím věřit doktorům

aknyt
24. srp 2009

Já na léčitele nevěřím, takže by mi těžko pomohli... vejcovod mi nezprůchodní a manželovi spermiogram nejspíš nevylepší, takže to ani zkoušet nebudu... mně když nepomůžou doktoři, tak už asi nikdo 😢

jasmina309
24. srp 2009

No holky, ted sem nakoukla do tématu- snížená buněčná imunita - str 34 a je tam psáno od kočky jménem gumpi. No a já nevydržela ty slinty co tam psala o Puiregonu. ŽE prej jsou po něm kvalitnější emryjka- no to jsem nikdy jaktěživ neslyšela (kdyby tomu tak bylo, tak máme všechny Puregon, že) 🙂 a jistě chápu, že holčina pracuje v Léčivech, tak se vyzná, tojo. Ale víte, jak-každej dr si chrání svůj názor

len
24. srp 2009

Chachá, moje kvalitní embrya po Puregonu! 😀 Osm z deseti vajec nepoužitelných už druhý den po OPU 😉

aknyt
24. srp 2009

Jasmin, o té kvalitě embryjek bych teda dost pochybovala. Je sice fakt, že jediného mražáčka jsem měla po stimulaci Puregonem, ale těhotná jsem byla po stimulaci i Fostimonem. Jen jsem měla méně folíků (embryjek stejně). Nám řekli, že nekvalitní embryjka máme spíš horšími spermiemi... Ale ta holka je fakt odbornice 😀

jasmina309
24. srp 2009

Vid 😀 Aknyt 😀 a ještě se mi vysmívá 😒
Kašlu na takové kraví řeči...
Já stimulovala obouma a taky po Fostimonu sem měla nejen víc vajuch, ale i embrií. Ale to fakt záleží na každé z nás. Některá to může mít zrovna lepší po Puregonu-.a to zda je kterej stimulující lék účinější se stále vedou dohady
Na Poradně ŘEŽÁBKA je spousta dotazů ohledně toho čím stimulovat a dr vešměs odpvída, že jde o konkurenční boj- jakoby šlo o lék na bolení v krku třeba

aknyt
24. srp 2009

No, možná že je Puregon účinnější, ale jistá si tím nejsem. U mne byl Fostimon horší možná i tím, že jsem si to chystala sama a ne vždy se mi podařilo vycucnout ampulku úplně... takže dávka byla o málo menší. Puregon v peru je jednoznačně pohodlnější a oproti Gonalu má výhodu, že je v něm o 100 jednotek více (než předepsaných 900) a dá se to využít "do dna" a taky se dá dávka lépe odkrokovat. A za to se docela tučně platí 😉

Teď budu mít opět Fostimon, tak uvidíme... jestli jen "nevyhazuju" peníze za neúčinný lék 😀 Ale placebo to stopro není, z toho by mi folíky nerostly 😉

len
24. srp 2009

Hlavní rozdíl je v technologii výroby (Fostimon z žen po přechodu a gonal z čínských křečků 😀 ). Já měla Puregon proto, že je to vážně mnohem pohodlnější 🙂

jasmina309
24. srp 2009

Aknyt, vždyt já vím-sem taky stimulovala Puregonem. Jen sem na něj málo reagovala, no 🙂 Fakt je, že je jinej, čistčí, dražší ale ve finále je to fuk, že. Kdyby se vědělo, že po něm snesem plato, tak nás na to připravěj, at si každá raděj našetříme, nééé
Já budu chtít taky Fostimon. Jen nevím ještě kdy Podle imuna, na které jedu 10 září..Kdybych věděla, že pojištovna schválí do 14 dnů proces okolo IVF, tak teoreticky kdybych už konečně mohla i díky imunitě, tak by mohl být Zoladex píchnut 25 září. Ale tomu moc nevěřím, abych zase nebyla zklamaná z Ms, která moc pravidelně nechodí (jednou 24, pak 34 😒 )

larri
24. srp 2009

Jasminko,ted jsem ji tam napsala ja.Znam ji z jine diskuse a nechapu,proc tam tak pise,kdyz ma po prvnimivf,zatim co vy uz muzete vydavat knihy. 😉

aknyt
24. srp 2009

Larri, po prvním úspěšném IVF, často bez jakýchkoliv dalších zkušeností, mají skoro všechny holky patent na rozum 😉 vzpomeň na Pandu, co sem před pár měsíci psala... taky Apolináře po jednom IVF znala dokonale a radila, jak máme být v klidu a jak máme všem důvěřovat, že bez toho to nejde.

larri
24. srp 2009

aknyt ona teprve ceka na ET.

jasmina309
24. srp 2009

Tak Panda byla vědma, to už známe, že 🙂
Larii a dík za oporu 🙂

jasmina309
24. srp 2009

jj, čeká

jasmina309
24. srp 2009

Ta Gunpi už to ví předem, nechápu, jak si někdo může namlouvat, že když si vybere Car v kterým nechá spoustu tisíc, že jí to prostě stopro vyjde! Teda samozřejmě úspěch tady přeju každý i tý největší opici, ale přeci jen. memí lepší se držet zpátky?