CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jasmina309
1. říj 2009

Larri- já v 9:45
jinak k tomu BMI- Jsem též obézní- hrozivých 33 😒 Před dvěma lety sem měla o 15 kg méně... nesvádím to na stimulace, ale mají na tom podpis... A Prednison...
To že mám zhubnout mi řek Ř při druhém transféru...Ale má to cenu hubnout, když vím, že po další stimulce naberu?
Na hubnutí si samozřejmě brousím zoubky hned jak to bude možný

Len- kočko, no to jsou "dementi" na poj. Prominte mi ten výraz... Fakt žasnu 😕

haaribo
1. říj 2009

Ahoj holky, já fakt nevím, co jsem komu udělala, ale kašlu na to. Musím říct, že práce mě srovnala, tam se prostě na nic jiného myslet nedá, ikdyž nedůvěra jen tak nevymizí...
S tou váhou to nějak pořeším, vždyť mají pravdu, ale ani trochu jsem nečekala, že o mě budou až tak moc rozhodovat. To je jedno. Larri, jak jsi psala o Bláhové a UZ, že ho dělala fakt precizně, já mám zase tuhle zkušenost s Vokrojem. Prostě jsem neodešla, dokud něco nenašel. Nevím, pokud tam ještě půjdu, budu se objednávat k němu...

jasmina309
1. říj 2009

No, já bych holky pro kávu byla! Klidně na vás počkám, když už v Pze budu. Zatím bych šla třeba po krámech 🙂
Asi pojedu sama busem...
Tak to Len nějak upřesni, já se podřídím 🙂

larri
1. říj 2009

Haaribo,kdyz jsem byla na chodbe pred CARem,tak kolem nas skakal jako male dite nejaky dr.v bilem plasti.Strasne jsem se smala,nevim co se mu zrovna stalo.
Vis,jak skaces z jedne nohy na druhou.... Rikala jsem si,ze snad tohle nebude nikdy muj lekar.Nevedela jsem na ktere oddeleni patri.A rikala jsem si,ze bych se pred nim i stydela.

No a kdyz jsem byla dvakrat na OPU,tak byl u toho.Ano,byl to Vokroj.
A to mi ani nevadilo,kdyz jsme si pri druhem OPU povidali a ja mela pred nim roztahle nohy a on u nich sedel.
Ted,kdyz to pisu,citim se hrozne,ale v te chvili jsem byla v pohode.
Bylo to taky kvuli tomu,ze jsme resili dvojcata.A on mi je ze zdravotnich duvodu trosku rozmlouval,protoze je ceka nebo mozna uz ma.

larri
1. říj 2009

Ja s kavickou souhlasim,pokud na mne nekde pockate.

Nemate jeste nekdo volno nebo neschopenku s vychazkama?

len
1. říj 2009

V centru můžu být tak kolem poledne...

maja42
1. říj 2009

holky, koukám, že jste tu řešily bláhovou a nějakou blbou zkušenost s ní. co tedy přesně to, prosím, bylo? mně totiž hrozně vyhovuje a myslím, že i s larri jsme se na tom na sraze shodly. přijde mi fakt rozumná a pečlivá, dá se s ní mluvit a vžd nabídne nějaké řešení. krom toho, konkrétně u ní dycky plácnu nějakou hovadinu a ona to bere sportovně, akorát se tomu zasmějem (a přitom z toho nejsem frustrovaná)...

larri
1. říj 2009

Tak to utery jeste domluvime presneji.

Ted jdu nakoupit,tak tady pak mrknu. 😉

len
1. říj 2009

Majo, já ti to odpo povím 🙂
Já kupodivu na Bláhovou nikdy nenarazila...

larri
1. říj 2009

Len,Blahova je na materske,tak tam asi neni porad.Dela asi na zkraceny uvazek.

jasmina309
1. říj 2009

Larri- ano. Domluvíme se! Já jdu též nakoupit a davařit obídek 🙂

len
1. říj 2009

Larri, na druhou stranu jsem tam byla tolikrát (je tam od loňského září), že jsem ji potkat mohla, kdybych chtěla 😉

eustoma
1. říj 2009

krasny den vsetkym snazilkam. pridavam sa k vam do diskusie. som vas citavala, ale este som nemala co napisat do tejto temy. uz sa krati cas, co sme objednany na prvu navstevu do CAR u apolinara.
chcela som sa spyat ako prebieha prve vysetrenie? ja sa nejak bojim novych veci a neviem co vsetko od prevej navstavy mozem cakat. myslim ze som objednanak mudr. jarosovej. a este jedna otazka, je dolezite aby sme prisli na prvy vysetrenie obaja? sestricka vravela, ze by sma mali dosjt, ale neviem ci to manzel zvladne. dakujem sa rady

len
1. říj 2009

Eustoma, důležité to je, protože kromě pohovoru s váma oběma vám taky budou brát krev a manžel bude muset odevzdat sperma 🙂

eustoma
1. říj 2009

budem dufat v to ze to zvladne casovo. skusim mu prizvukovat, ze to je dolezite. co sa este na prvom vysetreni deje?

eustoma
1. říj 2009

inak do CAR uz donesieme nejake vysledky od obvodneho gynekologa, manzel ma cerstvy spermiogram, z minuleho mesiaca a ja mam niekolko hormonalnych profilov.

len
1. říj 2009

V podstatě jinak nic, další vyšetření se naplánují dle toho, co bude třeba. Oni si ty odběry chtějí provést sami, každá laborka má trochu jiné metody a referenční meze, takže prostě chtějí mít vlastní, no.

eustoma
1. říj 2009

dakujem za radu. som nejaka nervozna z toho co a ako dalej, som nervozna zo vsetkeho co nam povedia.
drzim vsetkym palceky nech sa zadari vsetkym cim skor.

len
1. říj 2009

Neboj, není se čeho bát 😉 A pak se ozvi, jak to dopadlo 🙂

haaribo
1. říj 2009

Larr, poskakujícího Vokroje na chodbě je vidět často.... 😀

eustoma
1. říj 2009

som s toho nervozna. ale to asi kazda z vas pozna. pevne dufam, ze co si priroda zmyslela, tak lekari pekne napravia 😉.

janamej
1. říj 2009

Ahoj Larri, dík za tvoji odpověď, je mi 38 let, původně jsem z Prahy, teď bydlím v jižních Čechách - Novohradské hory, konkrétně pendluju mezi Prahou Novými Hrady.Jinak momentálně čekám na MS, tak přesně neví,který den budu v Praze, pak na krev , dostat manžílka k Apoli - to je myslím ten nejtěžší oříšek. momentálně mám angínu ,tak swe tý MS nechce a nechce. A co nějakou kávičku se všema??Jakoby srazík??

len
1. říj 2009

Jéje, Nové Hrady, tam jsme teď byli na dovče, konkrétně teda u Kaplice, ale Novohradky a okolí jsme trochu prošlápli a v zimě na běžkách projeli, je tam nádherně 😵

Srazík bude, až dodělám Collette tu dečku 😀 Počítám za týden, za dva, ještě se dohodneme...

janamej
1. říj 2009

ahojky Len,kde u Kaplice?? V zimě je to fakt dobrý na ty běžky,případně na traktor,když se potřebuješ někam dostat.

kkamca
1. říj 2009

Holky jeden takovej trapnej dotaz..určitě jstte na něj už mnohokrát odpovídaly..Ale přesto se vás všech ptám..co chodíte do Caru --poslal vás tam váš lékař a nebo jste šli samy?
A ještě jeden..každá co sem chodíte fungujete normálně?Tím mám na mysli-ovulace probíhá každý měsíc,spermio dobrý..Nebo jak to s váma je??By mě to zajímalo..ty nezdary.
U nás se zdá být vše ok..a přesto to nejde..teda až na tu váhu nooo. 😠
Dík za reakce..

haaribo
1. říj 2009

Kkamčo, mě do CARu posílal Dr. už asi 3 roky, jenže jsem měla zdr. problémy a na snažení nebylo ani pomyšlení, navíc by tehdy případné těhu nedopadlo dobře. No a teď na jaře se v nás něco zlomilo. Byla jsem na prevenci, kd mi dr. zjistil velkou cystu na vaječníku a během 4 dnů jsem byla na sále...
Tak jsme se s manžou po operaci dohodli, že se objednáme do CARu, vlastně s tím přišel manža. Tak jsem to řekla Dr. a po kontrole po "šestinedělí" mi napsal doporučení. Ale můžeš se samozřejmě objednat i bez něj.
Jinak konkrétně my máme spermio OK, ovu probíhá pravidelně, hormony OK...prostě nenašli problém...takže se vrhnu na tu váhu...už jsem se rozhodla.
...prohlížím si hole na nordic wallking... 😀

PS: nemáte někdo s NW zkušenost????

matava
1. říj 2009

ahoj holky, tak po narocnych dvou dnech jsem zpatky.. 😉 oktoberfest super, jen navrat v pet rano a vstavani v pul osme bylo krusne...
k zubarce jsem dojela o pulhodky pozdeji, jelikoz na zahradaku horel kamion a komplet zablokoval dopravu a aby toho nebylo malo, u zbarky jsem sedela hodku, otisky noveho zubu musela delat na dvakrat..moooc prijemny 😉 takze jsem to jen tak tak stihala na UTZ...mam 16mm, v pondeli jdu jeste jednou pro jistotujestli to fakt vyroste na tech dvacet a od pristiho mesice zkusime clostyl jednu tabletu denne...
no a ted odpo jsme byli u soukromeho androloga...za prvni konzultaci a vysetreni utz a nekompletni hormony jsme dali tri tisice...hlavne ze jsme oba pred vyplatou... 😒
....takze mame potvrzeny, ze ta azoospermie je vrozena vada, moc mala osa ci co, jen nejakych 27, ma byt neco pres 45 tusim..taky to, ze ma zvetseny prsni zlazy a o FSH a TST ani nemluve jasne ukazuje, ze nalez je blby...no takze si mame rozmyslet, jestli pujdem na tesa mese za 35tisic, ale sam doktor tomu moc sanci nedava...

haaribo
1. říj 2009

Jinak od první konzultace mám za sebou 5 hlídaných cyklů:

1. UZ potvrzená ovu, snažení doma
2. clostil 2xd 2.-6.DC, UZ, 1. IUI - neúspěšná
3. úplně volný cyklus - malovali
4. UZ potvrzená ovu bez stimulace, 2. IUI - neúspěšná
5. clostil 2xd 2.-6.DC, UZ, 3. IUI - neúspěšná, navíc od 14DC utrogestan kvůli zkracování cyklu

Takže asi tak u nás....

haaribo
1. říj 2009

Matavo, to je mi líto, že to dopadlo tak blbě. ☹ A není ani malá šance, že by se to trochu zlepšilo????

haaribo
1. říj 2009

No nic, jdu se sebou něco málo udělat a pádím do práce, ještě na vás z práce mrku...teda pokud mi mezi tím neexploduje břicho...pááááá!!!!