CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
19. lis 2009

Holcicky preji krasnou dobrou noc nebo dobre rano.

Tynko,na tebe budu zitra moc myslet.

Gabi,vidis uz mas kus za sebou,pak se pri OPU vyspinkas a po 14 dnech muzes testovat.

Len,to musi byt u vas komedie pri pichani. 😉

Ja cekam kazdym dnem,ze by mela mrcha dorazit.Boli mne v krizi,bricho nafoukle,tak doufam,ze behem vikendu dorazi.Nejak se uz na ni nemuzu dockat.
Mela jsem chvile,kdy jsem to chtela vzdat ☹ ,nejak na mne prisla krize,ale diky Vam jdu do boje. 😉
Jsem rada,ze je nas ted zase vic a hlavne se tady bude vsechno vice prozivat.

Na ostatni taky myslim,ale precetla jsem si vas narychlo,tak budu zitra docitat.

saralinda
autor
20. lis 2009

Len, tak to jste borci, že jste to zvládli. Píchat si to takto v páru dává obrovskou svobodu. Pamatuji si, že jste byli u kamaráda na nějaké oslavě a akorát si odběhli k němu do ložnice, píchli injekci a pařilo se dál.

Aknyt, myslím na tebe.

Dada, tak to je super, že tu máme zdravotní sestřičku, alespoň tu dá někdo odborné rady a ne nějaké jedna paní povídala.

Gabikri, gratuluji ke 2 pěkným folikům. To je při vysokém FSH opravdu krásné (já při 2. IVF neměla ani jeden folík a to mám FSH nižší). V pondělí na tebe budu myslet.

len
20. lis 2009

Jo, Sar, až na to, že příští čtvrtek chlap bude pryč 😀 Už teď váhám mezi vrcholem osobní statečnosti (píchnout si dvě injekce sama) a překonáním osobní lenosti (zajet si večer k Apoli na pohotovost) 😉

dada074
20. lis 2009

Ahoj holčiny,

Aknyt,držím palečky na dnešní den.

Gabikri velká gratulace a neboj jak vidíš nejsi na tom takhle sama,já jich také nikdy moc nemám,v září byli také jen tři.A na to jak máš vysoké FSH je to super.Na pondělí držím vše co můžu!!!

Jinak Len jste šikovní,
já jsem poprvé také lítala k doktorce,ale přišla sobota a než jet na pohotovost 40km tak dostal mamža do ruky stříkačku s jehlou a jablko a začal nacvičovat,ale je pravda mám víhodu,když vím jak na to.
Tuhle se švagrová ptala jak zvládáme ty injekce a on jen prohodil,že to zvládá skvěle o mém rozpíchaném zadku ani slovo.Jo a to máme ještě každý den Clexan a jestli se nám konečně zadaří (a věřím,že ano,jednou to štěstí musí přece sednout i na vola,no ne?) tak máme ty injekce do konce šestinedělí,to je představa,brrrr ☹

larri
20. lis 2009

Dobre ranko,

hura....ja mam konecne cely volny vikend.
Vcera jsem si myslela,ze mrcha dorazi,ale nic. 😠

Abych vas uklidnila,mela jsem 21 foliku a nic t toho.Ted bych jich chtela mit mene,ale aby v nich neco bylo a hlavne kvalitni.

Holky,strasne jsem se bala.Pritel onemocnel a uplne stejne jako pred 3 lety.Horecky,horecky a horecky.Nedostal zadne leky a zase odbery krve.
Vim,ze pro nekoho to nic neznamena,ale nas tohle tenkrat stalo asi 10 mesicu neschopnosti,z toho dva mesice v nemocnici,odlozeni mimi a strach,aby bylo nakonec vse ok.
Odbery dopadly vyborne,akorat dostal antibiotika,jde jen o zvysenou sedimentaci.
Mela jsem strach,ze budeme muset odlozit IVF.Mela jsem ted z toho takovy zvlastni pocit a ted kdyz se cekalo na vysledky,tak jsem to brala jako znameni.
Jelikoz jsou vysledky ok,beru jako znameni,jit bojovat.

Omlouvam se,ted jsem tady moc nepsala,ale zase zacnu.Ted si pripadam prave naopak.Chtela bych uz stimulovat a vsechno kolem toho.

Jsem rada,ze jsem se vam tady mohla aspon trochu vypsat. ☹

saralinda
autor
20. lis 2009

Len, tak o tom jsem jednou taky přemýšlela. Ale představa, že se mám natolik zkroutit, abych si to píchla do vlastního pozadí a ještě navíc si tam tu injekci fakt píchla, tak jsem radši zrušila služebku. Ale pak jsme se dozvěděla, že Aknyt si to píchá do nohy, tak to je asi jednodušší, ne tak jogínské.

Larri, přeju ti, aby se přítel brzy uzdravil.

Dada, máš taky šikovného manžílka. Jen ať se hoši taky trochu snaží. 😀

larri
20. lis 2009

No ja dneska rekla priteli,ze uz za chvilicku zacnu s injekcemi a pry mi je bude pichat sam.Uz jakym zpusobem mi to rekl,tak mu neverim.
Nerada bych si dalsi ampulky dokupovala. 😀 😀

martinka.a.honzik
20. lis 2009

Ahojky Apolenky,

všem vám holky přeji hodně sil a nervů do té stimulace a píchání si injekcí....jste fakt odvážné si to píchat doma.

martinka.a.honzik
20. lis 2009

Co asi Aknyt? Jestli pak už má bobíse u sebe?

aknyt
20. lis 2009

AHojky,
tak jsem po KETu, jedno embryjko nadějné, druhé nic moc (Jarošová říkala, že jedno ukázkové a druhé normální). Čekali jsme tam na ET přes hodinu, ještě tam nějaká paní lámala jinou do nějakého MLM (pyramidového) kšeftování, zabraly tam 2 lavičky a ještě byly tak hlasité, že nás to fakt štvalo (ukázalo se, že i ostatní). Tak můj chlap požádal sestřičku, jestli by jim nedomluvila... klobouk dolů před sestrou Holou - vypakovala je bez zvýšení hlasu a to přesto, že ta prodávající byla docela drzá. Jinak ET v klídku a pohodě, ani jsem pomalu nevěděla, že transfer už proběhl.

Larri, dík za zprávu, před chvilkou jsme se vrátili domů, proto píšu až teď. A o víkendu začínáš... 🙂

Len, jste šikovní, teď už to umíte 🙂

Gabriki, 2 vajíčka jsou fajn, držím palečky na OPU!!!!

A díky všem za palečky 🙂

len
20. lis 2009

Týnko, paráda, gratuluju! 🙂

larri
20. lis 2009

Ahoj holky,
Tynko cekam mrchu,tak snad brzy dorazi.Citim,ze by behem vikendu mohla.

Len,cetla jsem na jine diskusi,ze mate taky doporuceno ICSI.Tak to ted mame stejne i s injekcema.Uvidime,aspon muzeme porovnavat.

len
20. lis 2009

Zatím hlásím, že čokoládu pořád můžu na kila 😀

larri
20. lis 2009

Minule to byl Merional,u Fostimonu bych sezrala i vola.

Len,jsem zvedava jak dlouho budes pichat,ja nemam mit OPU driv,jak 12 den.Takze asi 10 dni pichat budu. 😠

saralinda
autor
20. lis 2009

Aknyt, super! Gratuluji. Tak ať se pěkně uhnízdí.

len
20. lis 2009

Larri, sama jsem zvědavá - 2x jsem píchala 10 dní 200 IU. Teď mám na prvních 5 dní rozepsaných jen 150 IU, tak uvidíme, jak zareaguju 😒

larri
20. lis 2009

Ahoj Sar,my to tady ted nastartujeme a ty nas budes nasledovat po Novem roce,ju?

gabikri
20. lis 2009

Holky díky za podporu 😉

akynt: moc Ti držím palečky, ať to vyjde 😉 Ty dvě jsem tam dneska taky viděla, byla jsem tam okolo 11 hod na injekci,,seděly hned u automatu na kafe, že?
Jo a sestra Holá je zlatá, je na mě vždy moc hodná 🙂

len
20. lis 2009

Tak jo, mám v sobě druhou 😀 Ten vtipálek se divil, kam to bude píchat příště, když to bylo včera do jedné a dnes do druhé půlky... By se mu asi líbilo, kdybych měla těch půlek víc, či co, copak mu nestačí mých osm kvadrantů? 😀

aknyt
20. lis 2009

Gabi, my byli objednaní na 10:30 a na řadu jsme se dostali v 11:40, tak to jsme se tam i možní viděly 🙂
Ty dvě seděly opravdu u toho automatu na kafe. My nejdřív seděli hned vedle nich, ale když se uvolnilo místo, tak jsme si přesedli na opačný konec.

len
20. lis 2009

A čím to, že se čekalo tak dlouho? To neznám...

gabikri
20. lis 2009

No já byla ta drzá, co si stoupla ke dveřím a když šla sestra Holá, tak mě vzala hned dovnitř na injekci. Nevím, čím sem si to zasloužila 😝

len
20. lis 2009

Gabi, na injekce tam čekat nemusíš, k tomu není třeba doktora a sestry je píchají, když přijdeš, pokud aspoň trošku můžou 😉

gabikri
20. lis 2009

len : aha, no já si říkala, jestli jsem všechny nepředběhla, proto jsem se moc při odchodu nerozhlížela 😝

aknyt
20. lis 2009

Gabi a proč bys měla na injekci čekat hodinu? To mi připadá logické, že si zaklepeš. Můj chlap byl ten, co se k vám přidal, když jste se bavili... ale tebe jsem si kvůli svému chlapovi nevšimla 😉

Len, netuším, čím to bylo, ale připadalo mi, že tam skoro půl hodiny nikdo nechodil nikdo dovnitř ani ven (nebo fakt málo). Rozjelo se to tak kolem 11.15, pak to šlo už celkem plynule - vyšla ven sestra Kollmanová a ptala se na čísla a pak se to hnulo. I minule jsem tam čekala přes hodinu ☹

len
20. lis 2009

Neboj 😉
Čeká se opravdu jen na doktora, odběry a injekce dělají ve vymezených hodinách sestry 🙂

Stejně je to zvláštní, minule když jsem projevila přání píchat sama Pregnyl, tak mi řekli, že ani náhodou, no a teď jsem nafasovala tunu jehel a injekcí a nějak to zvládnete... Asi už na mě pohlížejí jak na IVF veterána, co ho nic nezaskočí 😀 Ale evidentně to tak není, valím oči furt 😀

gabikri
20. lis 2009

no doufám, že v pondělí mě tam nebudou takhle dlouho šponovat. Jak dlouho to trvá, než půjdu na řadu?

akynt : máš zkrátka oči jen pro něj 😵

aknyt
20. lis 2009

Gabi, spíš jsem se bála, aby nevyvolal mezinárodní konflikt 😀 občas umí být dost drsoň.
Na OPU to chodí jinak, to tě (vás) odvedou na oddělení na pokoj, tam se převlékneš, přeměří ti tlak, dají stahovací punčochy a půjdete čekat na chodbu na OPU. A až na tebe přijde řada, tak půjdeš, ale málokdy se tam čeká déle než hodinu. Doporučuju na to čekání si vzít teplé ponožky přes ty stahovací punčochy, které si pak před sálem svlékneš, na chodbě bývá chladno, tak abys tam ještě nenastydla. Já se tam vždycky klepala jak ratlík 😉

len
20. lis 2009

Při OPU? No, odvedou vás všechny najednou na pokoj, netuším, kolik vás bude - nás bylo jednou 6 a jednou 4. No a podle čeho určují pořadí zákroku, se tu stále dohadujeme 😀 Já zastávám názor, že dle abecedy (protože opravdu pokaždý, když jsem šla, brali holky přesně podle abecedního pořadí - mě poslední). Ale někdo zase tvrdí, že dle počtu folikulů, takže bys mohla jít mezi prvníma 🙂

Aknyt, já tak dlouho vážně nikdy nečekala 😕 Minule asi deset minut, když jsem odcházela, tak se Ř ptal sester, v kolik je objednaná další pacientka (musel si někam odskočit). No a sestry to spletly a řekly, že ve 14:00 (bylo 14:20). Tak se vyděsil, že takový hrozný zpoždění, tak jsem řekla, že na 14:00 jsem byla já, sestry ho uklidnily, že je ten skluz teda jenom pětiminutovej (další pac. byla na 14:15).

len
20. lis 2009

Mně bylo vždycky před OPU neskutečně blbě, jak jsem na tý chodbě seděla 😒 Nebyla mi zima, ale bylo mi zle od žaludku (z hladu a žízně, já prostě bez snídaně neumím existovat) a měla jsem takovou tu horečkozimnici, břicho nafouklý, bolavý, no a modlila jsem se, ať už to mám za sebou, fakt to nemám ráda 😝