CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
12. led 2010

V březnu tam bude krásně 🙂

gabikri
12. led 2010

saralinda : fakt, jo??? To je jediné maso, co teď jím..v rámci diety 😝 A mléčné výrobky..ty taky konzumuju na kila 😕 Jdu dočíst zpátky Tvé příspěvky 😉

gabikri
12. led 2010

sar : juj, já jsem hrozná, vůbec jsem nečetla, co se Ti stalo, jen jsem sem v prosinci nakoukla. Je mi to moc líto, jéééžiš to je smůla..konečně // a takhle to dopadne 😒 Snad se to teď po těch lázních dá vše do cajku a dočkáš se!!!! 😉

saralinda
autor
12. led 2010

Gabi, já byla to samé. Maso jsem jedla z 80-90% kuřecí a na chleba jedině sýry apod. + jogurty + každý den lupínky s mlékem. A ten léčitel mi říkal (aniž bych mu říkala o mých špatných hormonech), že nemám jíst kuřecí (říká to všem), že zvedá prolaktin a FSH. Pokud budeš chtít, pošlu ti na něj kontakt. Je od POděbrad. A nebo zkus třeba omezit to kuřecí. Už jsem to slyšela z více stran, že kuřecí je plné hormonů, že malým holčičkám po něm rostou prsa apod. Takže když mi on řekl o konkrétních hormonech a já mám přesně s nimi problém, tak jsem do to ho šla. Ale možná mě pomohl hlavně on svýma rukama, těžko říci. Ale nejspíš to bude kombinace obojího, ale hlavně on, protože to bylo hrozně rychlé. Byla jsem u něj v září a v 1. pol. října a běhen října už jsem otěhotněla.
Jj, do lázní se těším. Na odpočinek a na zregenerování těla. Ale zároveň se nějko necítím připravená na další IVF. Ale teď už je asi marné čekat na zázrak (pravý vaječník a levý vejcovod = fakt nic moc). I když už jsem taky slyšela i četla od doktorů, že je možné otěhotnět i takto, ale šane je malá a riziko mimoděl. je veliké. ☹ No, jendou ten boj vyhrajeme.

gabikri
12. led 2010

sar: pošlli mi ten kontakt, za to nic nedám..😉)

gabikri
12. led 2010

sar: hele tys mi dala a já proč mám jako jediná z rodiny prsa 😀 😀 😀 Chutnaly mi kuřátka 😝 Nemůže to být taky příčina mého věčného boje s kily? A co si tedy má dát podle toho léčitele člověk na ten chleba? Salámy špatně, sýry špatně, margarin špatně, máslo špatně.. 😒

gabikri
12. led 2010

sar : teď jsem to říkala manželovi, a vzpomněli jsme si, že jsme se v létě na dovolené seznámili s chlápkem, co provozuje takové ty "Kuřecí ráje" a ten říkal, že je to hroznej sajrajt, obzvlášt od dodavatelů z Polska , že by to do pusy nedal, že je to strašně vyhnané hormonama. Že je to super kšeft, ale maso pro sebe kupuje jinde 😝

valmark
12. led 2010

Ahojky všem,
jsem tu po dlouhé době a je tu spousta nových zpráviček. K těm dobrým gratuluji a k těm špatným? Určitě bude brzy lépe! Začal nový rok, a doufám, že bude pro nás všechny úspěšný.

Potřebovala bych od vás "zkušenějších" 🙂 poradit.
Včera jsem byla na první injekci (Zoladex) před prvním IVF. Doufám, že na ní nebudu mít nějaké velké reakce. Jsem normálně dost přecitlivělá, tak se všech těch hormonů trochu bojím...
Za 14 dní jdu na ultrazvuk (pokud se tedy do té doby dostaví MS - prý se může tou injekcí zpozdit) a tam rozhodnou o dávce hormonů a musím se rozhodnout, zda zvolím hormonové injekce hrazené pojišťovnou - ty musí píchat někde v CARu nebo obvodačky anebo ty s aplikátorem, které si mohu píchat doma do břicha. Každé mají jiné složení a prý se nedá při prvním pokusu určit, které jsou pro mě lepší.
Nemáte s tím prosím nějakou zkušenost? Chci do toho jít naplno, ikdyž je to první pokus, ale říkám si, zda je nutné platit těch cca 5000Kč, když ani oni nevědí, co je lepší. Je ale hezké, že mě hned nenutili do těch placených.

Díky moc

larri
13. led 2010

Dobré ránko holky.Doufám,že se máte dobře.Nemám co psát,nic neplánuji,tak sem tam tady nakouknu.

Pořád jsem si myslela,že mi budou tři pokusy v pohodě stačit a nemužu to nějak rozdýchat. ☹ ☹

Kdyby jste plánovaly srazík,dejte mi prosím vědět.Ráda vás uvidím.

Hezký den a mějte se hezky.

saralinda
autor
13. led 2010

Valmark, V perech (aplikuješ si je vpohodě doma) je Puregon (na ten si připlácíš) a klasicky jehlou bývá Fostimon (ale i jiné přípravky a ty jsou zadarmo). Každá reaguje na každý přípravek jinak a dokonce bych řekla, že stimulace tím samým přípravkem může jednou vyprodukovat hodně vajíček a jindy zase málo. Prostě naše těla jsou každé jiné a vždy nevyzpytatelná. Takže se nedá říci, na co budeš reagovat lépe. Je to spíše o pohodlnosti aplikace.
Len měla tuším 2x pero (Puregon pen) a chválila si pohodlnost aplikace. Mnoho nás tady mělo Fostimon - někdo chodil na píchání injekcí k Apolináři, někdo k obvodní, či ke známé zdravotní sestře, ale i dost si nás to píchalo doma samo. U Apolináře ti klidně sestry dají injekce a jehly a i ti to vysvětlí a manžel ti to může píchat (Týnka to zvládala sama sobě 🙂 ). Nic na tom není, ale je potřeba, aby ti/manželovi to někdo trošku vysvětlil. Nevýhoda Fostimonu je, že to každý den více bolí. Ne ten vpich, ale ta látka ve svalech/špekách ☹ . Ale vydržet se to rozhodně dá a bolí to jenom minutku.

aknyt
13. led 2010

Ahojky,
Valmark: Sar ti to napsala dost podrobně a přesně, jen dodávám, že na pojišťovnu je jen určité množství těch léků (ať těch dražších nebo těch levnějších). Výhoda těch dražších je (kromě pohodlnější aplikace), že v každé té náplni do pera je o trochu víc, takže klidně ti to může dát jednu dávku navíc v té ceně. U toho bez doplatku je nutné si sama tu injekci namíchat (pokud nikam nedocházíš) a ne vždy ty léky na pojišťovnu vystačí a pak je doplatek cca 1000 Kč na den. Při jednom IVF jsem takto doplácela 3000 za léky bez doplatku. Ale je to pořád méně než 5000 😉

len
13. led 2010

Valmark, holky to napsaly OK, já už teď můžu srovnávat.
Dvakrát jsem měla Puregon v peru, doplácela jsem pokaždé 4000 (doplácíš dle toho, kolik spotřebuješ, 4000 je takový zlatý střed), bylo to velice pohodlné, jednoduché, nebolelo to, zvládla jsem píchnout i sama. Reagovala jsem dobře, měla jsem dlouhý protokol (jako ty). Bylo mi po něm blbě.
Potřetí jsem měla krátký protokol, Menopur, ten se míchá, ale zvládli jsme to s manželem sami. Nebyl to žádný med, prostě poctivé injekce do zadku, bolelo to, muselo se to namísit, ale vydržet se to dalo. Reagovala jsem nic moc, ale to svádím na ten krátký protokol. Blbě mi nebylo, ale měla jsem nižší dávky.
Takže záleží, jak jste na tom s penězi a leností, nic víc 😉 Pokud vás peníze zas až tak netrápí (jako že u Apoli je z vás nebudou chtít tahat za každou kravinu, celkově jsou hodně levní) a chceš mít aplikaci pohodlnou a rychlou, jdi do pera. Pokud máš pocit, že těch pár tisíc umíš utratit praktičtějším způsobem, jdi do klasických injekcí a nech si vysvětlit, jak se to aplikuje doma, zvládnul to i můj programátor 😉

gabikri
13. led 2010

valmark : já za sebe můžu říct, že mi nestačil Fostimon hrazený pojišťovnou a přikupovala jsem si ho ze svého za 7000,- 😖 Ale já jsem opravdu vyjímka, to obvyklé není. Ale nedá se to říct všeobecně, každá jsme jiná 😉

kralka
13. led 2010

Ahoj.
Sar : mohla by si mi prosím dát kontakt na toho léčitele? Já jsem k jednomu léčiteli jezdila, ale až za Pelhřimov (trošku z ruky). Měla jsem na něj super doporučení, ale o jídle mi toho moc neřekl. Já vlastně ani jiné maso než drůbeží (hlavně kuře) nejím. Občas si dám rybu. Po přečtení tvého příspěvku vůbec nevím co budu jíst. Jsem děsně vybíravá . 😖

len
13. led 2010

No, já jím kuře, nijak ve velkým, ale jím, zato po mléčných výrobcíxh se můžu utlouct... A FSH i prolaktin mám zcela v normě. Na druhou stranu chápu, že když už v těchhle oblastech problém máte, tak vyzkoušíte všecko 😉

Jsem zvědavá na plodnost naší kočky, tu krmím kuřecím tak ze 70 % 😀

gabikri
13. led 2010

len : aby kočka nemusela chodit taky do CARu 😀 😀 😀

len
13. led 2010

No, aspoň bychom ušetřili za kastraci 😀
Ne, chceme jí nechat jednou koťátka a pak kastraci, i když nechodí ven (jim ty hormonální bouře nedělají dobře, vůbec se nedivím 😝 ), tak pokud kuře škodí, koťata nebudou 😀 Teď má teda zrovna krůtu 😉 Asi jí nerozkrájím všechno a něco udělám zítra k večeři nám 😀

kralka
13. led 2010

Chtěla bych se na něco zeptat a předem se omlouvám za úplně hloupou otázku. Můžete mi někdo říct jaké můžou být příčiny poruchy růstu a zrání folikulů?

len
13. led 2010

Kralko, stručný výtah z Řežábkovy Léčby neplodnosti:

Vajíčko nedozrává - jedna z nejčastějších příčin, naštěstí většinou úspěšně léčitelná

a) centrální příčiny - mozek špatně řídí vaječníky, např. při velkém hmotnostním úbytku
nebo zvýšený prolaktin - kojení, stres, některé léky nebo zvětšení podvězku mozkového (příčina neznámá)

b) PCO - to je samostatná kapitola, ale kdybys měla PCO, tak by ti to řekli
léčba clomifenem nebo přímo FSH

c) selhání vaječníků (přechod) - obtížně léčitelné

aknyt
13. led 2010

Kralko, to není hloupý dotaz. Podle mne to mohou být hormonální důvody, nějaká nerovnováha a nebo něčeho nedostatek... a nebo PCO (polycystické vaječníky). Ale odborník nejsem 😉

kralka
13. led 2010

Moc vám děkuji. Můj případ bude PCO, ale mate mě, že mám polycystický jen jeden vaječník. Přesto díky Fostimonu ovuluju právě jen z něj. Druhý vaječník prostě nic. Tak jsem si říkala, jestli nemůže být ještě nějaký problém. Ale FSH, LH, prolaktin – to všechno zjišťují při tom prvním odběru krve, že.

aknyt
13. led 2010

Kralko, ono FSH je moc dobrým stimulantem právě těch PCO, tak proto tak hezky reaguješ na Fostimon 🙂 A pořád lepší ovulace na jednom, než na žádném, ne? - vlastně jako v přirozeném cyklu, kdy obvykle bývá v akci jen jeden vaječník na cyklus 😉

len
13. led 2010

Tak, při tom odběru 2.DC.

Hele, já mám levý vaječník taky dost chcíplý, pravidelně při stimulaci FSH na IVF mi ten pravý reagoval parádně a z levého vydolovali horko těžko dva folikuly (stejně asi prázdné). Teď při posledním utz zase na pravém dva (bez stimulace) a levý nic. Takže docela šok, když o tři dny později na pravém jeden a na levém taktéž jeden 18mm folikul 😀 Ale obecně můj levý vaječník nic moc 😝

kralka
13. led 2010

No lepší než nic to jo. Ale mám takovou teorii: IUI se dělá každý druhý cyklus….co když každý první měsíc bez stimulace vychází zrovna na ten líný (taky levý)? Pak jsem ochuzená o možnost, že by třeba ten pravý (i když PCO) mohl něco vyplodit i v přirozeném cyklu.

kralka
13. led 2010

Jak to tak po sobě čtu tak si myslím, že jsem se asi zbláznila. Nějak moc kombinuji, co 😀

len
13. led 2010

Kralko, no a nebo horší varianta - kdybys to otočila, tak bys třeba přirozeně neovulovala vůbec a po stimulaci by ti to vycházelo na levý, který by taky reagoval blbě... Ale to vycházíme z předpokladu, že vaječníky se v ovulaci pravidelně střídají, což taky nemusí být pravda. A ono když nezareaguje jeden, tak může zareagovat druhý, tudíž je-li ten levý chcíplý totálně, můžeš stále dokola ovulovat jen z pravého - ve stimulovaných i nestimulovaných cyklech 😀

aknyt
13. led 2010

Kralko, ony ty PCO vaječníky umí překvapit... před pár měsíci tu lenicka s PCO kňučela, že se jí nezadařilo po prvním IUI, že nefunguje a tak... a hned v dalším cyklu (už bez FSH) se jí vylouplo vajíčko a někdy teď by pomalu měla rodit... stává se, že se tím FSH podaří nastarovat a pak fungují samy 😉 Stát se může naprosto cokoliv a pokud není jiný problém, tak tě ještě může tvůj vaječník mile překvapit 🙂

len
13. led 2010

Jo, držte mi palce zítra, protože já teď nejsem žádnej troškař. Beru jednu piluli Tamoxifenu a ráda bych měla minimálně dva folikuly, jeden neberu, protože ten zvládám bez Tamoxifenu taky 😝 Tak ať to má smysl, že ho do sebe cpu 😉

kralka
13. led 2010

Já se ptala MUDr. Vokroje jak to je se střídáním vaječníků a říkal, že právě Fostimon stimuluje oba vaječníky najednou. V přirozeném cyklu u mě ani ťuk. Ani Clostil nezabírá. Musím si ten pravý, i dkyž porouchaný pěkně hýčkat jak to tak vypadá 🙂 .

aknyt
13. led 2010

Tak ju, budem držet palce, ať jsou minimálně dva, plný a s dobrýma vájama 🙂 Ty jdeš zítra na kontrolu?

Jo, apolinářskou kešku mi před vánocema ukradli, tak zatím nefunguje, ale má za sebou 600 návštěv za 3 měsíce.