CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
7. únor 2010

ja teda nepapam kasicky. ale snazim sa jest pravidelne ob 2-3 hodiny. a neprezierat sa 😉. zatial to dodrzujem s manzou pravidelen 4 dni 😉 takze nic moc dlha doba. uvidime ako topojde dalej. ako snazime sa papat vela zeleniny a ovocia a to nam ide dobre 😉, uz dva roky, ale dobre nam ide aj prezieranie 😢. nesom ziaden hubenur a nastastie manzovi to nevadi 😉 ja sa citim dobre 😉 a vaha mi nevadi - ani po zdravotnej stranke 😉. ako lubilo by sa mi, byt stihla a moct si kupi v obchode co budem chiet 😉. aj to pride casom 😉. ono pride leto, zacneme jazdit na kole a bude vaha lepsia 😉

ja idem k apoli az ked dosnatenm mrsku. co bude asi az dlasi tyzden. celkom na to cakam, uz aby to bolo.

eustoma
7. únor 2010

mam otazku viete o niekom komu pomohla stimulacia hormonmi a potom sa prirodzene zadarilo? urcite take pripady su 😉, len tak ze ci neskusit lekarov presvecit na IVF, alebo radsej skusit najprv prirodzene snazilkovanie s hormonmi. co myslite?

len
7. únor 2010

Eustoma, v téhle diskuzi například Lenicka (něhotenství po cyklu se stimulací FSH) nabo Papus (přirozené otěhotnění po IVF cyklu) 🙂

Gabi, ale není v těchhle kaších na zalití vodou už v primárním složení mléko sušené? Já ji doma nemám, tak jestli někdo jo, můžete kouknout?
Já ovesnou kaši vařím jednoduše - skleničku vloček, dvě skleničky mléka, lžíci medu, občas přidám rozinky 🙂

eustoma
7. únor 2010

len dik. tak to nechame ako ako to navrhoval dr. dik

gabikri
7. únor 2010

len : no já si právě myslím, že tam to mléko sušené je, protože když se to zaleje, dostane to bílou barvu. Ale doma jí nemám. Kupovala jsem ji do nemocnice babičce, když tam nechtěla nic jíst. Tak do sebe dostala aspoń tohle.

Holky já to dostala, trhám rekordy po 19dnech 😒 Budu se muset objednat na konzultaci, co mám dělat. Teoreticky bych šla na IVF po 60 dnech a to se mi zdá sakra brzo. Minule to nikdo neřešil, ale raději se objednám k Ř.

len
7. únor 2010

No tak jestli je tam sušené mléko, tak to vyjde nastejno, jako když to zalívám opravdovým 😒

19 dní, jo? Já měla jednou 18 a jednou 19, ale pokaždé to bylo cyklus po užívání Utrogestanu, tan mi s tím takhle mával. Normál to moc není 😒 Ale jinak - v některých centrech stimulují třeba už ob cyklus (po druhé MS), u Apoli ob dva (po třetí MS), takže zase tak strašný problém ten malý časový rozestup snad není. Dělej, jak se cítíš, jestli myslíš, že by ti cyklus navíc pomohl se porovnat, jestli chceš třeba začít cvičit kvůli těm zádům nebo tak něco, tak to klidně o cyklus-dva odlož, přeci jen za 3-6 týdnů se ti snad FSH až tak dramaticky nezvýší 😉 Ale pokud se na další pokus cítíš hned, tak si s těma 60 dnama nedělej starosti 😉

gabikri
7. únor 2010

len : díky. Ono se mi to asi zkracuje díky tomu vysokému FSH. Nejdřív se zeptám Ř a pak se rozhodnu. Pokud řekne že je tam 1% úspěšnosti, že tam moje vajíčka budou, jdu do toho. Pokud řekne že to nemá cenu, že by to bylo zbytečné trápení těla, poslechnu ho a budu si rychle hledat tu dárkyni 😉

len
7. únor 2010

Ono je to často dost těžký. Oni dokážou celkem slušně vystimulovat folikul, ale jestli v něm něco bude - to těžko říct 😒 Já měla poprvé ve 12 folikulech 6 vajec, podruhé ve 13 hned 10 a potřetí v 5 jen 1-2, takže mi přijde, že je to individuální. V některých folikulech něco je a v jiných není a asi je to dost i o náhodě, které se zrovna rozhodnou dozrát 😒 A že něco definitivně nemá cenu... to asi taky těžko říct, šance je vždycky, jen je otázka, jak veliká.

marketchen
7. únor 2010

Zdravím všechny snažilky a především Gábinku 😵 Ahojky 🙂
Holky, tak jsem 10.den po ET, včetně dne ET.Mám menzes bolesti a teď jsem si zkoušela test..no jo no...ty nervy 😔 A ani náznak.test se dělá ráno, já vím 😔
Jinak se cítím bídně, to jsou snad nejhorší dny mýho života, to čekání je příšerné.Ze začátku jsem nějak cítila, že je to na dobré cestě, teď naději ztrácím 😢
Pořád bulím jak želva, rozbrečí mě maličkosti 😒
Chci se zeptat, kdo máte zkušenost, kdy Vám se po ET ukázala poprvé čárka?
Krásný nedělní a večer a všem hodně moc štěstíčka a Tobě Gábinko moc držím palečky.Věřím, že šance je. 😵

len
7. únor 2010

Market, v tomhle moc neporadím - já testovala pokaždé minimálně 15 dní od ET. Když jsem těhotná byla, // byly jednoznačné, no a když jsem nebyla, test byl sněhobílý. Takže koukej ještě pár dní vydržet a hlavu zaměstnat jinde 😉

marketchen
7. únor 2010

Len, děkuju moc za odpověd.Jsi dobrá, žes vydržela.Já jsem na tyhle věci děsně měkká 😕 Krásný večer.

len
7. únor 2010

Tobě taky a fakt vydrž a hlavně to nevzdávej 😉

gabikri
7. únor 2010

market : ahojky, pořád tady vyčuhuju, kdy napíšeš co a jak. Kdo si tímhle neprošel, to nemůže nikdy pochopit..to mi ani nevadí ty hormony, jako to čekání po ET. Proto jsem byla i ráda, že když už jobovka, tak hned. Markétko to jsi testovala ještě brzo co počítám, tak jsi 9den po ET, to se klidně ještě můžou // objevit, hlavně že mrcha nepřišla. Nevíš co Lenka?

len : já jsem pořád ještě v té fázi, že tomu věřím, že to vyjde..ale po 3tím IVFku asi budu mluvit jinak 😝

len
7. únor 2010

Gabi, tak pokud věříš, tak to nevzdávej a jdi do toho, jednoznačně! 🙂

Já jsem v tomhle hroznej realista, nechala jsem si vysvětlit, co a jak, pořádně to ořvala, ale nakonec dospěla k názoru, že Ř má pravdu, dost krutou, ale má. Takže já sama za sebe už jsem se rozhodla další IVF neabsolvovat, ale zase to nevzdávám s tou přirozenou šancí, pár let na to ještě mám 😉

gabikri
7. únor 2010

len : právě, ono je rozdíl a sakra velkej 30 a 38 😝 To určitě bych taky zkoušela...na darované je pořád času dost 😉

len
7. únor 2010

Nojo, no, ale jestli rodinná prognóza zafunguje (jako že asi jo, genetika je svině), tak jsem do pěti let po přechodu definitivně 😉 Naše poslední IVF nám dopadla stejně - mizernej počet folikulů a na konci k zavedení nic 😒 Ale to máš jedno, diagnózu máme naprosto odlišnou, takže věřím, že mně asi ne, ale tobě IVF pomoct opravdu dokáže 🙂

gabikri
7. únor 2010

len : u vás v rodině je taky takhle brzo přechod? A Tobě Ř vyloženě řekl, že další IVF nemá cenu? Toho se právě bojím, vím že on si na nějaké mazání medu okolo pusy nepotrpí 😖

len
7. únor 2010

Tak tak, v rodině brzkej přechod (ale máma i babička začínaly ve dvaceti, tak ty děti ještě stihly, máma dokonce po pětiletý neplodnosti) a Ř mi vyslověně další IVF rozmluvil, i když jsem na něj dělala smutný voči a výrazy typu, že prachy jsou mi v týhle situaci ukradený... Jsem měla jít do nějakýho soukromýho CARu, tam by po mně skočili a udělali mi IVF třeba 10, dokud bych byla ochotná platit 😀
Tak zase - pokud ti Ř IVF posvětí, budeš mít jistotu, že navzdory jeho pesimismu to nějakej význam má 😉

marketchen
7. únor 2010

Gábinko, Lenka je na tom úplně stejně jako já.Také čeká.Já vím, bylo to moc brzo. 😒 Zkusím to zítra 😀

marketchen
7. únor 2010

Holky, ještě se chci zeptat.Jak dlouho se ještě může ukázat Pregnyl na testu?

len
7. únor 2010

Market, jak komu. Oni doktoři rádi tvrdí, že max. pár dní, no a u většiny lidí to tak opravdu je, ale třeba mně konkrétně ještě slušně zabarvil test 11 dní po píchnutí. Těhotenství to nebylo, odsáli mi všechna vajíčka a nedošlo k ET.

marketchen
7. únor 2010

No právě, všude se dočítám, že Pregnyl vyprchá do 10 dnů od podání, ale někdo píše, že test se ukázal pozitivní i po 13 dnech a těhotenství to nebylo.Já jsem právě od Pregnylu 13 dní a po transferu 9 a na tom testu se objevil "duch".Druhá slaboulinká, ale hoooodně slaboulinká čárka.Měla jsem asi opravdu vydržet ještě nějakej den,ale když to se nedá.A ta druhá čárak prostě ve Vás vzbduí tu malou naději...i když třeba jen na chvilku.Uvidíme, zatím to nevzdávám a stále věřím.

len
7. únor 2010

Tak naděje to určitě je 😉 Ale hezky ten test zahoď, po takovýhle době to může bejt cokoliv, no a pak to za pár dní zopakuj - oni moc dobře vědí, proč radí testovat tak pozdě, to už pak totiž ty // vylezou hezky v limitu, tak se těš 😉
Já teď při dvoudenním zpoždění taky hypnotizovala duchy a pak jsem si nadávala 😝

marketchen
7. únor 2010

Okej, zahodím toho ducha a vyčkám ještě nějaký den.Já to říkám taky, že doktoři vědí, proč testovat za 14 dní od ET.ale prostě pro nás je to hodně náročné a neskutečně dlouhá doba.MPřeju Vám všem hodně štěstí!!!

len
7. únor 2010

No to mi povídej, jsem to zažila dvakrát 😉 Potřetí bez ET jsem pak jen vyčkávala na MS... Ale opravdu nejvíc mi pomohlo zaměstnat hlavu - chodit do práce (byla jsem v kanclu), po výletech... pak to uteklo nějak snáz 😉

lenickan
8. únor 2010

Ahoj holky, jdu vás v krátkosti pozdravit a povzbudit! O miminko jsme se snažili přes dva roky a nakonec to vyšlo v cyklu bez léčby - mám PCO.
Ted jsem měsíc po porodu, máme dcerku Anna Marie 13. ledna 2010, 2450g a 46cm.
Těhotenství bylo bez problémů, až na to že začátkem 8. měsíce mne na přechodu na zeleného panáčka srazilo auto. Rána to byla jak z děla - letěla jsem a pak už vím jen jak ležím. NAŠTĚSTí to byla jen roztřískaná ruka - kterou mi museli operativně pod narkozou sešroubovat. Byl to velký šok, a kůli miminku jsem se snažila být klidná.
Ale dovedete si představit ten strach!! Než řekli, že mimi žije, pak ta operace no nic moc!!!
Holky držím vám všem palce at už to brzy vyjde - je to krása ale pořádnej záhul... Já byla 14 dní po porodu docela na dně - díky rodině jsem už OK a sžíváme se🙂))

aknyt
8. únor 2010

Ahoj Leni,
gratuluji k holčičce, jsem moc ráda, že vše dobře dopadlo, když jsi to měla s takovou hnusnou událostí. Jste holky šikovné, obě jste to zvládly, tak teď už to může být jen lepší 😉

len
8. únor 2010

Leni, no to je dost, že ses ozvala, my už o holčičce víme z jiných zdrojů 😀 Zrovna včera jsem tu na tvé "zázračné" otěhotnění vzpomínala 😉

A s tím řidičem - zavřít takové, než zčernají, jako tohle já fakt nepochopím - na přechodu, na semaforu, těhotnou... Hlavní je, že vy jste OK, ale přesto doufám, že toho magora chytli 😝

lenickan
8. únor 2010

aknyt: moc a moc blahopřeji k těhu!!! Držím palce at je vše jak má být a ani se nenaděješ a mimi je tady!! Opravdu já to tak měla taky🙂
Len: to já chtěla přijít dřív, ale ze začátku je to fakt záhul. Ted už je to maličko lepší...ale únava je veliká🙂
Co je nového u Tebe? Už pracuješ?

len
8. únor 2010

Leni, nepracuju 😒 Rozesílám životopisy jak divá, občas mě i pozvou na pohovor, no a na obzoru zatím jediná nabídka. Jako ta práce by mě asi dost bavila, ale ohodnocený je to tak... No, když už se nemůžu realizovat v tom mít rodinu, tak bych aspoň ráda, aby mě někdo ocenil v práci. Nepotřebuju závratnou kariéru, ale potřebuju bejt ohodnocená.

Aknyt - nehledáte někoho v ústavu? Jako asi to zní směšně, když jsem si v minulým příspěvku stěžovala na špatný peníze (o státním ústavu si nedělám iluze), ale zase by mi to vyvážilo to strašně pohodový dojíždění a předpokládám že delší dovča 😉