CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

trinitii
29. črc 2010

Teda když tak čtu vaše osudy, připadá mi moje PCO malicherné 😒 . Holky moc všem držím palečky, ať to zvládnete. Jeden můj známy docent říká, že žena vydrží víc než hovado. Omlouvám se za ten výraz, ale je to jeho citace. Takže silné nervy a vše zvládnem... 😉

len
29. črc 2010

Jó, Triniti, zrovna jsem nedávno vzdychala, proč taky radši nemůžu mít "úplně obyčejný" PCO 😀
Ale fakt je, že každá máme problémy nějaký a dost často není závažnost problému v přímé souvislosti s tím, jak rychle nakonec ženská otěhotní... Zrovna dnes jsem si u dr. stěžovala, že řeším dárcovství a přitom mi tam furt vykládá, jaké mám krásné a funkční vaječníky, sliznice roste, vejcovody dokonale průchodné, chlap spermiogram na 1*...

trinitii
29. črc 2010

Je to na světě nefér. Ten, kdo dítě nechce a je mu vysloveně naobíž otěhotní ani neví jak a my co po miminku toužíme ne a ne otěhotnět. Už jsem kvůli tomu přišla o jednu "kamarádku", která když zjistila že je těhotná tak byla naštvaná, že jí to pokazí kariérní postup. Měsíc po porodu je zpět v práci na rodičovské zůstal otec mrňouska. Už si s ní nemám co říct... A dneska když všude slyším a čtu, jak nějaká pič... zabila 8 novorozeňat tak se mi chce brečet. Svět je nespravedlivý a nechápu ho...

ciratko
29. črc 2010

jessie, a ty už si dostala injekce? Teeeda, ty se máš 😉 Teda teď už si příjdu vážně divně, proč mi říkali, že si mám nejdřív zavolat, a pak uvidíme ☹ ☹ ☹ ☹
U jakého doktora jsi byla?

martinka.a.honzik
29. črc 2010

Ahojky všem...
jen nakujuji, zda tu nebyla Aknyt. Nevíte, zda je ještě 2v1? My se zatím držíme, ale už moc dlouho ne 🙂

Všechny Vás moc zdravím a všem držím palečky.... 😉

Martina

trinitii
30. črc 2010

Tak jsem to nevydržela a udělala si dneska test. Sněhobílo, nikde nic. Teda jen jedna čárka. Takže příští měsíc další pokus... ☹

aknyt
30. črc 2010

Ahojky,
tak se taky hlásím po delší době se zprávami... taky jsem pořád ještě 2v1. Dnes jsem byla na kontrole a váhový odhad mě trochu vyděsil, malá má už přes 4 kila 😨 Holt to asi bude kus ženský po mámě 😀 Jinak nic moc nového.

Len, o 2000 vyšší číslo karty je fakt hnus 😔 Doufám, že těch 5 let nemyslí vážně. Já bych do darování vajíček šla, jen nevím, jestli to jde, když bych sama měla dítě přes IVF. Akorát by to pro tebe nebylo dost brzy (cca za 10 měsíců, pokud bych nastartovala dobře)... Ale stejně pořád věřím, že se vám to správné vájo a následně mímo podaří doma.

Všem přeju hodně trpělivosti s CARem v prázdninovém provozu, to je snad nejhorší období roku. Pak už to půjde jak po másle 😉

len
30. črc 2010

Trin, je to škoda, ale zase příští měsíc je tu hned 😉

Jé, ahoj Týnko 😎 No kdo by to byl před půlrokem řekl, co, kdyžs tu napsala, že zase krvácíš a jedeš do nemocnice... 😕 Tak tyhle zprávy jsou paráda 😎

Víš co, já se tak nějak vnitřně nastavila, že teda příští jaro jdeme do toho, nejpozději v létě 😀 Jsem si to rozplánovala, podzimní dovča, koťátka, jarní dovča, to už budu v práci rok... Pět let mi opravdu sebralo veškerý iluze, to mi bude pětatřicet, což je na první pokoušení o dítko poněkud pozdě, když si jeden myslel, že do třicítky stihne aspoň dvě, a celejch deset let na tom "maká" 😉 A při tomto tempu budou v CARu holky začínající číslem 10-12 000 😀 Mě zamrazilo, že ta 73** už šla na ET, takže už jim tam musí i tak nějakou dobu strašit 😕 Ale jinak je pozitivní, že i na konci července dělají transfery, to před těma třema rokama nebejvalo.

jesterka001
30. črc 2010

Ahoj holky. Občas vás čtu 🙂 Jsem 15.den po ET (mé 1.IVF), bohužel mrcha dorazila už v pondělí ☹ Nevíte za jak dlouho můžu jít k Apoli na další IVF? Díky moc za info a všem držím palečky 🙂

len
30. črc 2010

Jesterko, obvykle tě nechají 3 MS "odpočinout". Takže jestli máš negativní test (udělej ho i při MS), zavolej jim výsledek a domluv se na dalším objednání.

jesterka001
30. črc 2010

Ráno jsem si test dělala, byl negativní. Díky len. Já mám bohužel kvůli věku možnost na IVF jen do konce roku, tak mě zajímalo, jestli stihnu ještě jedno nebo dvě. Takže jedno 😒 A mimochodem, moje číslo taky začíná 73.. 🙂 Ale snažíme se už čtyři roky, vlastně skoro čtyři a půl...

len
30. črc 2010

Jesterko, tak jim cinkni a pověz, jestli (a proč) to nejde uspíšit, třeba ti vyjdou vstříc 🙂
My se taky snažíme nějaký čtyři a půl-pět let (jak se to počítá), to jen v CARu tvrdu tři a půl, my se tam ocitli hned, jak to rok nešlo. Ala na první IVF jsme čekali skoro dva roky, takže to mám časově všecko nějak pomíchaný 😉

jesterka001
30. črc 2010

Znám tě z koníka už dlouho, vídala jsem tě v různžch diskuzích 🙂 Díky tobě jsem vlastně pochopila měření bazálky 😉 Moc ti přeju, aby ti to už konečně vyšlo 🙂

len
30. črc 2010

Diky, vsak ja tobe taky 🙂

okurkaa
31. črc 2010

Ahoj holky, pravidelne čtu vaší diskusy, protože jsem taky chodívala k Apolináři. Nejradeji jsem měla doktorku Jirsovou, ještě je pořád na mateřské? Pak jsme zjistili přícinu našich neúspěchů, čož byla manželova genetická porucha. Zdravé dítko buď zázrakem nebo přes IVF s PGD. Naštavala mě genetička, protože mi IVF nedoporučila, protože je to drahé. Že se to jednou povede. To byl důvod ke změně CAR. Šla jsem do Pronatalu, kde jsme zkusili IVF s PGD, ale z 20 embryi jsme meli jen 2 geneticky zdravé. Bylo to velice naročné na psychiku, tak jsme to nakonec vyřesili darcem a čekáme dvojčátka.
Len, myslím, že by ti pomohla změna. V soukromých CAR se nečeká déle než půl roku. Nechci strašit, ale myšlím, že by čekací doba mohla být i nekolik let.
Všem moc držím palce... 🙂

len
31. črc 2010

Okurka, Jirsova je na materske snad teprve od prosince... Ale byla fajn, to jo 🙂 Jinak ja roky cekat nebudu. Bud sezenu darkyni, nebo to zkusim jinde... Mozna i oboje. Ale pres to vsecko sileny cekani mam Apolinare moc rada 🙂 Taky i proto, ze mi porad davaji prirozenou nadeji a zbytecne ze me netahaji penize za dalsi a dalsi IVF... Ale v pripade, ze by mi hrozili tema peti rokama, vyberem uspory a zkusime to, ac neradi, jinde.

ciratko
2. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem teď volala k Apoli, co s tím Fostimonem, kdy si pro něj mám přijet a sestřička se omlouvala, že tenhle měsíc to nepůjde, že jim min. měsíc nepoběží laboratoř a že mi hrozí při PCO hyperstimulák, takže si mám zavolat další cyklus ☹ . Zase měsíc na nic ☹ ☹ ☹

len
2. srp 2010

Cir, oni dřív mívali tuhle pauzu červenec-srpen, takže ji asi trochu posunuli (dřív končily transfery začátkem července a stimulace začínala koncem srpna) a snad i zkrátili. Ale hlavu vzhůru, měsíc při tom všem čekání není nic (co mám říkat s těma pěti rokama 😀 ) a o prázdninách je za tebou raz dva 😉

barbika
2. srp 2010

Cir, přesně jak píše Len, ono ten měsíc uteče, neboj 😉 Ber to z tý lepší stránky a vzpomeň si kdyžtak na mě, já jdu na 3 IVF až na konci října (taky kvůli rekonstrukci hl. chodby nepůjde ze začátku měsíce laborka). Takže Ty to budeš mít dřív za sebou 😉

ciratko
2. srp 2010

Já vím, že oproti vám jsem s tím měsícem břídil, ale je to pech ☹ . Tak třeba to vyjde hned v tom září 😉

trinitii
2. srp 2010

Ahojky tak nesu další info. Dneska jsem byla na imunologii, MUDr. Malíčková mi dala Pentomer Retard. Zatím jen na zkoušku, mám nízký tlak, prý pokud nepůjdu na IVF tak to budu muset brát. Když já se tomu IVF chci vyhnout. Vím že to asi není tak hrozné, ale v gennetu mě docela vystašila jedna doktorka, co mi místo vysvětlení o co jde, vyjmenovala jen komplikace a vedlejší účinky. Docela mě tenkrát vystrašila... Jinak hodnoty proti látek proti spermiím mám 60 - 64 znáte někoho kdo s tímhle otěhotněl???

len
2. srp 2010

@trinitii já s imunem problémy nemám, ale na dr. Malíčkovou jsem slyšela jen samou chválu 🙂 A jasně, dokud není IVF nutné, určitě je lepší se mu zkusit vyhnout a otěhotnět přirozeně...

ciratko
2. srp 2010

Trinitii a řekla ti, proč ti dává ten Pentomer? Co by to jako mělo dělat? Pentoxyfilin totiž snižuje viskozitu krve a tím vlastně zlepšuje její průtok cévami. Normálně se to dává při žilní nedostatečnosti, všeobecným poruchám prokrvení (mozku, rukou......). Tak netuším, jaký to má vliv na protilátky proti spermiím?

len
2. srp 2010

Cir, aby to nebylo jako u toho tamoxifenu - je to lék na rakovinu, ale jeho vedlejším účinkem je dozrání více vajíček, my ho bereme jen pro ty jeho vedlejší účinky...

ciratko
2. srp 2010

No, právě. Bych se zase poučila 😀 😀
Jsou to dobrý paradoxy. 😉

trinitii
2. srp 2010

Ano dala mi to pro jeho vedlejší účinek, který je takový, že ničí špatné protilátky, u mě ty proti spermiím.. Jinak je původně vivinut pro lepší prokrvení končetin.

len
2. srp 2010

Tak aspoň budeš mít teplý nohy, to bych taky potřebovala 😎

trinitii
2. srp 2010

Přesně, znáš to pořekadlo : Hlavně klid a nohy v teple...

jesterka001
2. srp 2010

len - nemůžu si pomoc, ale ať počítám jak počítám tak nevím, kdy můžu jít na další IVF, když mezi nima musí být tři měsíce 🙂 Prosím tě, jak se to počítá? Počítá se i cyklus, kdy IVF proběhlo? Konkrétně když já měla MS 2.8. a ET 15.8. půjdu na další IVF v říjnu nebo až v listopadu? Nebo už v září? Omlouvám se, ale jsem z toho nějaká zmatená 😀

len
2. srp 2010

No, oni obvykle nepočítají na měsíce, ale na cykly, takže nechávají proběhnout 3 MS (včetně té po neúspěšném IVF) a můžeš začít stimulovat. Popř. při dlouhém protokolu ti již před třetí MS píchnou zastavovačku. Mám krátké cykly, takže když jsem loni v půlce července hlásila neúspěch, říkali mi, že na další pokus můžu v září.