CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
30. zář 2008

Tak si říkám, že takový IVF je daleko důvěrnější a intimnější než zplodit dítě při vášnivým sexu, co? 😀

myskyva
30. zář 2008

no hlavně při přirozenym početí rodiče pomalu nevěděj den,kdežto my víme i přibližnou hodinu 😀 😀
A při IVF se otěhotnění účastní tolik lidí a přitom to neni společností opovrhovaný a víš kdo je otec,ale se stejnym počtem lidí by to bylo při přirozenym početí trochu horší 😎

len
30. zář 2008

😀 To jsou teda přirovnání 😉 Já si říkám, že asi i kvůli tomu, že jsme plození potomka nechali v rukou lékařů, si stále dokážeme sex parádně užít 🙂 Protože kdybych to nechala zcela na přírodě, tak po takový době bych nevyhnutelně dospěla do stádia, kdy bych se milovala na povel v plodných dnech 😒 A že jsem si to po Pregnylu párkrát vyzkoušela - bylo to fakt hrozný 😝 Takže díky za CAR - tam se dělají děti a milování se odehrává pěkně v soukromí 😎

luccii
30. zář 2008

holky, znate Jarošovou? ja jdu k ni zitra

myskyva
30. zář 2008

lucci jo,ta mi dělala KET - je fajn 😉

len
30. zář 2008

Mysky - jak vypadá?
Já totiž znám (dovedu si přiřadit jméno k obličeji) - Řežábka, vokroje, Faita, Koryntovou, Jaržembovskou a Jirsovou, pak jsem ještě byla u jedný (delší světlý vlasy, věk +- jak Jirsová), která se mi nepředstavila a ráda bych se jí vyhnula příště 😉
Jinak to asi vypadá, že navzdory tvrzení sestry celé IVF absolvuju u Koryntové, aspoň teda si mě sama automaticky objednává na další schůzky k sobě...

myskyva
30. zář 2008

jirsovou zas neznám já ale na Jarošovou by ty delší světlý vlasy seděly,věk(na ten mám špatnej odhad) ale víc jak 30 jí nebude,na mě působila dobře - představila se,řekla co a proč dělá,co mám těch následujících cca 20dní dělat...........

Ty s ní máš nějakou špatnou zkušenost?

Oni asi s tim IVF kdo si ho začne tak v něm i pokračuje,já byla celou dobu u Řežábka jenom snad jednou tam nebyl tak si mě vzal Vokroj

len
30. zář 2008

No, tak tahle se mi ani nepředstavila... Dokonce jsem myslela, že je to Koryntová (protože objednaná jsem byla ke K.). Nijak se se mnou nepárala, nad většinou věcí, co jsem jí řekla, mávla rukou (já teda nevím, ale informace, že ženský v naší rodině už po generace mají přechod kolem 35 mi přijde docela závažná 😝 ) a vůbec - připadala jsem si tak nějak jako na běžícím pásu 😒

Já se na první IVF schůzku objednávala k Řežábkovi, ale nebyl tam, tak mě sestra objednala ke Koryntový s tím, že jde jen o první schůzku a pak můžu chodit, ke komu chci. Jenomže Koryntová se mě vždycky akorát zeptá, na kolikátou hodinu se mi to hodí, no a pak mě rovnou objedná 😒 A mně je takový blbý jí v půlce říct - víte, já bych radši k dr. Řežábkovi 😒 Koneckonců teď to sice není žádný zázrak, ale dá se to, sestry jsou moc fajn 🙂

myskyva
30. zář 2008

oni maj občas všichni nějakej špatnej den 😠 ale vim že Jarošová je tam krátce,snad se teď vrátila z mateřský - takže spíš jí zatim chybí ten správnej přístup k pacientkám 😒

Třeba jsi Koryntovou něčim zaujala,snad to bude brát jako osobní úspěch pomoct zcela zdravý a plodný ženě k otěhotnění 😝

Ty sestry tam nemít tak bych byla docela nešťastná,aspoň někdo se tam se mnou baví když doktoři ne 😖
Jenom doufám že příští návštěva bude poslední a pak až za pár let 😅 za ten víc jak rok si tam už jeden připadá jak součást inventáře ☹

len
30. zář 2008

Tohle bylo někdy v dubnu...
Já si taky připadám divně, když se tam všichni představují čísly nad 6000 a já jsem na začátku pětitisícovky 😉 Sakra, od loňskýho února jim tam chodím pravidelně strašit 🤐
A jak vy jste vlastně momentálně na tom?

myskyva
30. zář 2008

to už by zasloužilo nějaký VIP křeslo v čekárně né? 😀

Od včera mám slabý // ale zatim se snažim držet při zemi 🤐

len
30. zář 2008

No paráda 😵 Já jsem // v životě neviděla... Ale chápu to, že když to člověk zkouší tak dlouho, tak z toho asi nedokáže vyskočit dva metry do vzduchu jako snažilka, který se zadaří třetí měsíc... Že ten strach je asi silnější než radost 😔 Každopádně moooc držím palce 🙂

myskyva
30. zář 2008

děkuju 🙂
taky jsem před tim nikdy pozitivní test neviděla,takže jsem jakou dobu prohlížela návod k použití jestli ta druhá je opravdu tam kde má bejt 😅

len
30. zář 2008

No, to věřím 😀

luccii
30. zář 2008

myskyva, to jsi me potesila, uz jsem se zacala podle popisu len bat, ke komu to zitra jdu 😉

len
30. zář 2008

Já nechtěla strašit 😀 Vůbec netuším, jestli ta ženská, u které byla já, je tatáž, ke které jsi objednaná 😉 Přeju ti, ať ne 😉

luccii
30. zář 2008

myskyva: tak to gratuluju a moc preju, aby // silily! 🙂

len
30. zář 2008

Holky, další dotaz 😀
ET se provádí v nějakou konkrétní hodinu (jako že si všechny pozvou třeba na osmou) nebo je to taky na individuální domluvě?

myskyva
30. zář 2008

luccii děkuju 🙂

len na ET jsme se sešli asi 4 kolem 10hod ale o tom rozhoduje embryoložka,měla jsem volat 2den po OPU do laborky kde mi řekli kolik se oplodnilo a v kolik mám přijít - myslim že o tom se nedá dohodnout 😒

len
30. zář 2008

Jasně, díky 🙂 Já jenom že jsem se objednala na osmou ráno na fyzioterapii (poslední porovnání od Mojžíšky je nejlepší co nejblíže ET). Tak kdyby nastala taková náhoda, že bych hned na první kontrole měla skvělé folikuly, hned by se píchal Pregnyl a v pátek by byla OPU, čili v pondělí nato transfer reálný... No prostě, kdyby se to všecko takhle spiklo, jestli provádějí transfer třeba před devátou ráno 😉 Je mi jasný, že nikdo neodhadne, jak to bude, ale moje fyzioterapeutka má čas buď tohle pondělí (tj. minimálně týden před ET, spíš víc) nebo až to další 😉

myskyva
30. zář 2008

já myslim že to tak rychlý nebude....řežábek mi tenkrát řikal,že začínaj s nižšíma dávkama a pak podle reakce přidávaj,takže ta pravděpodobnost že bys po týdnu stimulace šla hned na OPU je minimální(ale ani nereálná),ale i tak si myslim že spíš by ses měla bát aby ti na to pondělí nenaplánovali spíš OPU,protože kdyby byla v pátek OPU tak ti (podle mě)nemůžou naplánovat ET na pondělí když by přez víkend nevěděli jak se embria vyvíjí

len
30. zář 2008

Já teď na idiopatický diskuzi kecám s Jmisou, která je po dvou IVF a pokaždý OPU 13. den, ale taky nečekám, že to zvládnu tak rychle 😉 Měj se a díky 🙂

len
30. zář 2008

Pardon, ET 13. den, ale teď už vážně letím 😀

myskyva
30. zář 2008

ono je to fakt individuální...každá reagujem na stimulaci jinak takže je vážně těžký něco plánovat dopředu 😒

Měj se,ať manžel zvládne první injekci ve zdraví 😀

rendulina
30. zář 2008

len : ten ET mě např.dělali pokaždé odoledne kolem 12-13hod. a všechny jsme se tam nesešly(podle toho,jak se to každé vyvíjí)jen jednou jsem měla štěstí že s pani,co jsem byla na pokoji jsme se tam náhodně srazily.Jinak mě objednala emrioložka ale já si řekla zda by to nešlo v tu přibližnou hodinu-a buď se to hodí nebo ne.Tak že třeba tu Mojžíšku stíhneš.
myskyvy : gratuluji k // 🤐 a ty jsi čerstvě po OPU + ET?Že se zadařilo?Nebo náhoda? 😉

myskyva
30. zář 2008

rendulina děkuju....já jsem čerstvě po KET

Jak pokračuješ ty?Už stimuluješ?

rendulina
30. zář 2008

ne ne,čekám,až dostanu MS a v pon.si jedu pro Fostimon ke Koryntové 😒 a pak začnu stimulovat.

rendulina
30. zář 2008

A kolik se vám podařilo mrazáčků,myskyva?Vkládali jste 1 či 2 embryjka?

len
1. říj 2008

Ahoj, tak hlásím, že první injekci jsem oba přežili ve zdraví 🙂 Teď už jenom čekat, co to se mnou vyvede 😕 Budu brát 7 dní 200 IU denně a pak kontrola...

S tou Mojžíškou pořád nevím, Mysky má pravdu, že mi na ten pondělek stejně dobře může vyjít OPU a pak jsem namydlená 😀

myskyva
1. říj 2008

rendulina,měla jsem 3mrazáčky a nechala jsem si dát 2

len,paráda.....za chvíli bude z manžela profík 🙂
Nevim jak dlouho dobředu se musíš na Mojžíšovou objednávat,ale myslíš že ve středu už by bylo pozdě?Kdyby jsi měla v pondělí ET tak by se to dalo spojit ale při OPU ne 😒