CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
12. říj 2010

@sluune Pred rokem a pul byly terminy na tyto zakroky u Apoli velmi dobre. U me se to tehdy vlastne ridilo pouze cyklem = abych se na zakrok dostala hned po MS. Temer zadne cekani na nejaky volny termin. Drzim palce, at vse dobre dopadne.

sluune
12. říj 2010

@janka12 Janko moc diky. Ja jdu pristi stredu a bojim se, aby se to uskutecnilo jeste letos 😀 kdybych vedela nejakou nemoc, kterou mi budou lecit, vydrzim ,ale kdyz nic nevim, tak jsem trochu nedockava 😀 byl tam i problem ze byly zavrene laborky a delali chodbu... tak uvidime, snad ho ukecam treba na listopad 🙂 pak uz doufam, ze to pujde jak po masle.

janka12
12. říj 2010

@sluune Rekonstrukce muze mit na terminy objednani vliv, ale snad to nebude tak zle. At se pak dobre zotavis.

sedmitecka
13. říj 2010

@len moc ti děkuju za zprávičku a jsem moc ráda za to, co píšeš 🙂 taky myslím, že to "nevyležím" , jen jsem se potřebovala uklidnit....původně jsem chtěla být ten den doma, ale prostě budu muset do práce, takže rovnou z ET pěkně metrem do kanclu 😉 kde ale budu jen sedět u PC, takže chůze a sezení snad nevadí..... 😉 děkujuuu!!!!!

kralka
13. říj 2010

Ahoj.
Holky lepila jste některá co máte normálně ovulaci před KETem EstraHexal nebo jiný estrogen?

jesterka001
13. říj 2010

Ahoj holky, hlásí se vám jedna další Apolenka 🙂 Dnes mám 1DC, od zítřka stimuluju, předpokládám, že tak za 12 dní IVF.....Tak jsem zvědavá jak to dopadne 🙂 Držím vám moc palečky, ať to všem vyjde 😉

saralinda
autor
13. říj 2010

Kralka, sama zkušenost nemám, ale určitě tu takové holky byly.
Jesterka001 - držím malíky. A´t je to tvé první a zároveň poslední IVF 🙂

sarusinka
13. říj 2010

ahoj holky, ach jo, vy uz vsichni stimulujete a ja cekam na zatracenou prvni injekci ☹ 😠
@jesterka001 moooc drzim palce

kralka
13. říj 2010

@saralinda, děkuju. Ono to asi nebude nějak zásadní.

len
13. říj 2010

Sarus, nezoufej, já budu čekat podstatně dýl 😉

Kralko, jo, u Apoli to tak dělají relativně často, raději KET v uměle navozeném cyklu...

jesterka001
13. říj 2010

Holky díky 🙂 Je to moje 2.IVF, první v červenci bylo negativní.

janka12
13. říj 2010

@sarusinka Ja budu na injekci cekat jeste vic nez 2 tydny, takze nejsi sama 🙂. Kez by to aspon prineslo vytouzeny vysledek.

aknyt
13. říj 2010

@kralka Ahojky,
měla jsem Estrofem (chtěla jsem radši tabletky) - je to na podporu růstu sliznice a taky nejsi potom tolik ovlivněna svou vlastní ovulací (muselo by se to sladit). Pokud máš s ovulací problémy, tak je to nejlepší řešení, jak udělat KET a nečekat na synchronizaci. Jediná nevýhoda (ale která se pak zdá malicherná) je to, že když se zadaří, tak budeš muset mít progesteron a estradioly až do konce 12.tt 😉

Už dlouho nebyl srazík, tak co kdybychom se zase sešly? Akce už se rozjely, tak už by to mohlo být veselejší...

len
13. říj 2010

Jé, Týnko, MOC ráda 🙂
Navrhni termín, já jen předem hlásím, že nemůžu 21. 10. - 4. 11.

eustoma
13. říj 2010

inak sprava z Caru, bola som tam dnes momentalne naposledy. a vsetky lavicky pred ultrazvukom, zabrali mamicky na monitory. bolo ich tam ako maku. strasne vela. inak chodba je stale nedokoncena. chybaju tabule, nastenky, topenie neni zapojene, ani vsetky svetla nie su zapojene. no hlavne ze funguju 😉.
tiez mi dost na chodbe chybali stoliky, ale su len za rohom, tak snad ich tam este daju, mozno len nemali na to cas.

aknyt
13. říj 2010

Nám by vyhovoval srazík do 19.11., pak má jít Hanička do nemocnice. Co třeba čtvrtek 11.11.? To se dobře pamatuje 😉

len
13. říj 2010

11. 11. vypadá dobře 🙂

sarusinka
13. říj 2010

@len ja vim 😅 ale jen ze uz se to pekne rozjizdi, tim jak byla ta rekonstrukce, tak tu stimuluji vsichni podobne 🙂
@janka12: no ja cekam tez vic jak 14 dni... tak pak budem cekat spolu na // 🙂

len
13. říj 2010

No tak aspoň nebudeš na OPU s šesti dalšíma jak já kdysi. Brali to podle abecedy a já šla jako poslední a čekala jsem víc jak dvě hodiny, jsem myslela, že tam pojdu 😝 Naposledy jsme byly jen dvě a byla to pohodička 🙂

arna
14. říj 2010

Ahojte,
tak ja mam prvni konzultaci u Apoli uz za tyden, celkem rychle to nakonec ubehlo... A jsem z toho na jednu stranu pekne vyprdena (co kdyz se prijde na nejakou definitivni spatnost?) a na druhe strane jsem strasne rada, ze uz se bude neco diiit.
Nevím, jestli na srazy berete aj novacky, ale ja bych prisla rada a 11. vecer se mi hodi...🙂 (se nenapadne vnucuju, coz?)
Jinak v praci je to ted p...ůser na p....ůser, že je snad dobře, že nejsu těhotná, bo z toho soustavneho stresu bych asi porodila mimino s tikem v oku (a kdovíčím ještě)...

len
14. říj 2010

Arno, klidně přijď, jestli tě teda nevyděsíme, nevím, kdo všecko se objeví, ale ta naše tradiční čtyřka už to spolu po srazech plácá snad dva roky, ne-li více... Pozitivní ale je, že Aknyt, která toho z nás za sebou měla nejvíc, už má Haničku 🙂

Jinak já si kolikrát říkala, ať mi radši najdou něco konkrétního, aspoň budou pořádně vědět, jak to řešit. Vědět, že jsme defakto naprosto zdraví, a živit v sobě nějakou marnou naději je dost ubíjející 😒 I když samozřejmě daleko lepší být zdravý než nemocný, tak mám často pocit, že všechny ty PCOčkařky a holky s endometriózou (se kterýma bych pochopitelně neměnila ani za nic) nakonec těhotněj desetkrát rychlejc 😀

zirafka82
14. říj 2010

@arna já mám také první konzultaci už příští úterý a bojím bojím...vůbec nevím, co mám čekat, ale jsem ráda, že se začně něco dít. Takže se budeme bát dvě 😉 Jinak dobré ráno všem 🙂

ciratko
14. říj 2010

@len Tak PCOčkařka 😀 hlásí, že špinění bylo jen den a půl, tak asi nějaká hříčka přírody 😉 Včera jsem píchla Pregnyl, tak uvidíme.
Len, já se zase uklidňovala, že našli nějakou diagnozu 😀 . Že skoro všechno se dá nějak řešit než když je všechno o.k a nejde to.

len
14. říj 2010

Cir, pokud je základním problémem anovulace a PCO, tak to se dá řešit dost dobře, fakt 🙂 Jestli je slušný spermio, tak budou vyvolávat ovulaci a v každým cyklu máš šanci jak zcela zdravá ženská, ne-li větší, když vystimulují víc folikulů 😉

ciratko
14. říj 2010

JOjo, přesně tak 😉 Akorát se to pomocí FSH může stimulovat ob měsíc, ale co to je měsíc v celkové "čekací" době 😉
Len, a řekli ti někdy, čím to může být způsobený, že mají ty vajíčka o tolik víc sad chromozomů?

len
14. říj 2010

No, ty vajíčka snad mají chromozomů správně, i spermie, každé má mít jednu sadu a po spojení vytvořit buňku se dvěma sadami. Ale bohužel v té fázi dojde k čemusi neznámému, takže při tom posledním dělení (kdy má vajíčko získat právě tu jednu sadu) se cosi pochroumá a po oplodnění si tam embryo porovná, 3, dokonce i 5 chromozomálních sad... Říkám to teda hodně laicky, ale ono ani odborně vysvětleno to prostě nějak nedává smysl, nikdo neví, čím to je, ani jak se to dá spravit...

Jinak stimulovat můžeš sice jen obměsíc, ale není výjimečné, že se to tělo nastartuje samo a ten druhý měsíc pak ovuluje přirozeně, takhle otěhotněla třeba Lenicka - právě v tom nestimulovaném cyklu 🙂

eustoma
14. říj 2010

@ciratko ja mam teiz diagnoza anovulacia a PCO. nereagovala som vobec na stimulaciu liekmi - tamoxifen, clostylegit (snad som nepopliela nazvy). na stimulaciu hormony som zo zaciatku tiez moc nereagovala. potom zvysili davku hormonov, sla som na ivf mala som 18 folikov a len 2 vajucha. nezadarilo sa. potom bola pauza 4 cykly. mala som prist pre injekcie na dalsi cyklus ivf a miesto toho som im doniesla mimco. vsetciboli nateseny, teda vratane mna. ako je jasne ze ovulacia teraz musela prebehnut, ale ci ju nastartovaly hormony, tazko povedat. teraz som uz v 9 tyzdi (podla ultrazvuku)..

saralinda
autor
14. říj 2010

Len, tak já bych asi radši byla úplně zdravá a doufala. Takto taky doufám, ale přeci jen když mám jen jeden vaječník a ten ještě k tomu s cystama a jediný můj vejcovod je na úplně druhé straně než ten vaječník a navíc mám vysoký prolaktin a FSH, ale ta šance je oproti klasické idiopatce (což ty už nejsi) asi docela malá. Přeci jen „klasické idiopatce“ udělají alespoň ti IVF a může doufat, že vyjde to, ale mně ani IVF neudělají.
Vím, že přestože máme úplně jinou diagnózu, tak možnosti máme asi dost stejné – doufat v zázrak, že se povede přirozeně (což má dost malou naději) a pak darovaná vajíčka. Ale nám to vyjde, to vím 

Na srazík bych moc ráda, ale boohužel 11.11. nemůžu. Na začátku listopadu můžu kdykoli mezi 1.11 a 9.11. (kromě víkendů). Co vy na to?

len
14. říj 2010

Sar, tak v tvým případě se nedivím, protože ty jsi opravdu soubor všech možných nepříznivých okolností, navíc ty asi nejlíp víš, jak moc by si měl člověk vážit zdraví (a zdaleka nejen toho reprodukčního) 😔
Být zcela bez vejcovodů - zlatý IVF. Mít vyšší FSH - přeci jen to lze ještě zkoušet. Mít ty tvoje cysty (v lepším případě "obyčejný") - furt je přirozená šance. Ale mít všecko dohromady, no to je na palici, aspoň, že ta děloha je OK 😖
A máš pravdu, dokud jsem byla normální idiopatka, bylo to docela v pohodě, protože jsem mohla věřit IVF. teď mám pocit, že i když nějakým zázrakem otěhotním přirozeně, stejně se budu klepat strachy, dokud mi po 20.tt neřeknou z plodový vody, že dítě je geneticky OK 😝 Občas si říkám, jestli mám vůbec právo to přirozeně zkoušet.

Jinak 3. 11. se vracím z dovči, 4. 11. má Honza narozky, takže kdykoliv potom. Týnka nemůže po 19., takže mi zatím vychází 5. (to je ale pátek), 8. nebo 9. 11.

zzf
14. říj 2010

@ciratko Ahoj - hlásím se k zadaření právě mezi tou stimulací. Jeden měsíc Clostibegyt a pregnyl a pak druhý pauza na srovnání a ejhle byly tam dvě //. Takže třeba ti postačí jen ten jeden měsíc 🙂. jinak promińte občas sem vlezu 😅 , abych byla v pobraze, jak se vám daří.