CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zirafka82
22. říj 2010

@larri ahojky, já tam byla od 13,15, odcházeli jsme s manžou až kolem třetí, kdy mi píchli agolutin ☹
Jinak Hrazdírová je fakt super, hrozně moc milá, byla jsem ráda, že tam byl napoprvé někdo, kdo byl v dobré náladě....

arna
22. říj 2010

Tak já se pomalu vzpamatovávám z toho včerejška,
lehce si tu u pocitace pobrekavam (nez prijdou kolegove a klienti)
a je mi dost smutno...
...Ale jede se dal!
Ted asi nic nenapremyslim ani nenabrecim,
zkusime oba extrazdravy zivotni styl
a pak uvidime....
Jsem nicmene rada, ze jsme v profesionalnich rukou - rozhodne jsem citila, ze v CARu vedi, co delaji.
To me dost tesi (nepostavit si u obvodacky hlavu, asi bych ted porad brala utrogestan PRED ovulaci, o spermiu bychom nevedeli nic a k nicemu by to nesmerovalo). Takhle mam pocit, ze mame sanci....
Delato deti klasickym sexem je koneckoncu dost zaostaly... 😀

eustoma
22. říj 2010

@larri co sa stalo sestre hole. ona tam uz neni nenjaku dlhsiu dobu.

noween
22. říj 2010

Ahoj holky, snad Vam nebude vadit, ze sem lezu, i kdyz chodim do jineho CARU. Jenze v diskuzi mojeho CARu uz jsou same maminecky, ktere resi jine veci nez ja a je mi blbe se jich porad na neco ptat.

Jsem na tom vicemene stejne jako Arna, manzelovo spermio je dost spatne a je indikaci k IVF-ICSI. Pry je spermio tak spatne, ze IUI by byla jen ztrata casu, ale vitaminy pry zkusit muzeme. Dozvedeli jsme se to pred 14 dny a za tu dobu uz jsem tu informaci zvladla tak nejak vstrebat. Arno, na zacatku to byl pro me velky sok, porad jsem hledala problemy u sebe a nakonec ma problem manzel. Nekouri, nepije, zije zdrave, sportuje, ale sedi devet hodin denne na zadku v kanclu. On to vzal kupodivu s klidem, myslel si, ze je problem u nej, kdyz se tak dlouho snazime a ja jsem v poradku. Ja se ted paradoxne citim lip nez predtim, aspon vime, na cem jsme. Ale chtelo to par dni, aby se to usadilo, na zacatku jsem byla taky pekne rozhozena a potajmu jsem si i zabulela, aby to nevidel chlap.

Jeste si nejakou dobu pockame na genetiku, kam nas hned posilaji, a jeste zkusime kontrolni spermio. A pak uz asi rovnou IVF.

larri
22. říj 2010

eustoma,sestřička Holá dělá u Apolináře,ale na jiném oddělení...

larri
22. říj 2010

zirafko,já se jenom ptala,jestli jsi tam nebyla v uterý jako já.Byla jsem na UTZ,ale když jsem si šla do ordinace pro léky,tak tam sedělo dost páru.A když tam vidím i chlapa,tak si myslím,že tam jsou poprvé.
Já teda byla napoprvé sama,ale u mě to bylo strašně narychlo.... 😀

larri
22. říj 2010

A ještě jsem našla duležitou větu na zeleném papíře.:Pokud měsíčky začnou až po 18.00 hodině,za první den menstruačního cyklu označíme až den nasledující.

Koukám,že jsem se dneska nějak rozepsala,ale taky jsem to mohla napsat najednou 😀 ,ale po ránu moc nepřemýšlím,když mám ještě k tomu volno. 😉

zirafka82
22. říj 2010

@larri ale ty jsi se vážně na předchozí stránce ptala, v kolik jsme tam byli 🙂. JInak je zajímavé, že mi ta dr. řekla, že přelomová je 21 hodina, nicméně já beru 18 hodinu, tu mi říkal vždycky i můj obvodní gyndr.

@arna držím palečky, zase jak psala len, vědět, kde je problém je kolikrát mnohem lepší, je na co se zaměřit.....

larri
22. říj 2010

zirafko,já vím,že jsem se ptala.Myslela jsem,jestli jsme se tam nepotkaly,ale ty si tam byla až dloho po mě. 😉

eustoma
22. říj 2010

@larri to som pochopila, ze je na inom oddeleni 😉. ale pisala si, ze podla toho co ti hovorila sa ani nedivis. tak ma zaujimalo, ze ci su tam nejake divne podmienky na pracovisku a tak.

len
22. říj 2010

Holky, psala Týnka, že se v tom listopadu asi nedohodneme, není termín, kdy by se sešla komplet "stará dobrá čtyřka" a to je základ. Takže asi až prosinec, snad tam budeme úspěšnější.
A já dnes konečně letííím na tu dovču 😵

zzf
22. říj 2010

@arna já jsme cpala manžela vitaminem E, bránil se jako lev, ale asi to pomohlo (měla jsme diagnostikováno, že mu zabíjim spermie (somo mě léčili), ale zadařilo se poměrně rychle asi po měsici dvou lečby, a 3-4měsících vitaminu E 🙂. Tak třeba pomůže i vám. Jo a doporučují - pohyb, nenosit těsné kalhoty, ne jezdit moc v autě, nemít na nohou PC a koupat se v horké vaně 🙂, ale to vám asi taky řekli....držim palce

larri
22. říj 2010

@eustoma ,ne,my jsme se nebavily o práci.Vlastně jsem se ani nezeptala,proč dělá na jiném oddělení.Bavily jsme se o soukromých věcech a překvapilo mě,že si pamatuje mého přítele i to,kde dělám.Vždycky jsme se spolu pobavily,ale ted jsme se 10 měsícu neviděly. 😉

larri
22. říj 2010

@len v poho,klidně v prosinci srazík muže být.To už budu těhotná a v klidu.....jéééžiši,já tak kecám.Kolikrát jsem to už tady napsala a pořád nic.

Užij si dovolenou i za mě.Pa

arna
22. říj 2010

@zzf- dekuju za rady,i kdyz vitamin E, záření z ntb. apod. už jsme taky nastudovali. 🙂
Fakt je, ze muz je ted furt do deviti v praci, vecne ve stresu ... I zivotaspravu a cviceni ted flaka vic nez driv, takze i ztloustnul... treba se s tim bude neco dat delat.🙂
No a ja to mam podobne, budem se muset zacit hlidat oba dva...🙂
V baraku, kde budeme bydlet v Santiagu, je v prizemi posilovna, tak doufam, ze tam budem kazdou volnou chvilku😀 Kdyz si neporidime decko, tak budem aspon dobre vypadat - a byt pohlednej neplodnej par je myslim rozhodne lepsi nez osklivej 🙂. Nestojim o to, aby si lidi rikali- jeste, ze ty dve obludy zadny deti nemaj :-P. Nehlede na to, ze predpokdladam, ze i pro IVF je dobra kondice plus, ne?
@len- nevis o nejakem vyzkumu na tohle tema?

len
22. říj 2010

No, o výzkumu nevím, ale naprosto s tebou souhlasím - lepší být krásní neplodní v kondici a dobré náladě než oškliví neplodní s pivním pupkem a permanentní depresí 😀
Jó, to byla figura, když jsem poctivě cvičila Mojžíšovou 🙄 Teď už jsem skoro rok z toho pryč, zpomalená štítná žláza, dvě kila nahoře a kdeže je mé ploché břicho 😝 Možná se k ní vrátím jen pro tu postavu 😀

len
22. říj 2010

Jo a jinak, jak jsem si naříkala, že možná chytnu první den MS právě ten jediný den dovči, co budeme u moře, takž už je to tady, už docela silně špiním, do zítřka je to tu v plné parádě 😀 Přendavám algifen do příručního zavazadla.

arna
22. říj 2010

@len: klasickej zakon schvalnosti 😖 Na to by se mel udelat nejakej vyzkum, dalo by se to pouzivat treba misto vyvolavacky 😀 I kdyz dovolena u more misto agolutinu...to by asi pojistovny platit nechteli 🙂
Jinak ale preju prijemnou dovcu! :--)

len
22. říj 2010

Díky díky, hodlám si to užít i tak 🙂
A abych si moc nevymýšlela, v září jsme jeli na 4 dny k moři, MS měla dorazit hned první den a vydržela to až po návratu 😉 Tak teď se mi to vrací, protože teď jsem ji čekala v pondělí, nejhůř v neděli (až budeme courat po památkách) 😀

zzf
22. říj 2010

@len Pokud jedes docisteho moře, tak bych to klidně prubla s tamponem. Teda jestli sním chvíli vydržís. Já se takle koupala v Chorvatsku ale na ostrovech, dal od civilizace 🙂

markett_a
23. říj 2010

ahoj holky... byla jsem v patek na OPU, mela jen jedno vajicko, ktere se sice nakonec oplodnilo, ale nevyvijelo se dal :( bohuzel... podle toho, co jsem slysela od jinych holek, tak Fostimon na aplikaci neni uplne to prave orechove... mate s tim nejake zkusennosti? nabidli vam U Apoli neco jineho na stimulaci? treba Gonal?

markett_a
23. říj 2010

... pisu APLIKACI a myslim tim STIMULACI 😠

larri
23. říj 2010

@markett_,omlouvám se,ale nevím,jestli to bylo tvoje 1.IVF.Já dopadla uplně stejně při Fostimonu.Při dalším pokusu ti dají uplně něco jiného.Já jsem si šla ted pro Merional,protože ten mi opravdu seděl.Nebylo mi z něho vubec zle,necítila jsem se po něm špatně a hlavně jsem měla nejvíc foliku a vajíček.Dokonce jsem po něm otěhotněla,ale bohužel mimoděložně. ☹

markett_a
23. říj 2010

@larri ... jj, bylo to moje 1.IVF... asi je ten prvni pokus tak trochu pokus omyl, tak uvidime, co mi nabidnou priste... kdy jsi sla na dalsi pokus? rikaji min cca 2 mes... nebo je myslena 2 x MS? tak nejak jsem si naivne myslela, ze na vanoce budu tehotna ☹

markett_a
23. říj 2010

@larri ... to musi byt uz opravdu moc na psychiku, kdyz uz se vsechno povede, jsi tehotna a pak mimodelozne ☹ je strasny, cim vsim musime projit a to cekani je desny...

barbika
23. říj 2010

@markett_a ahoj, tak já teď stimuluji na 3IVF a pokaždé jsem měla Fostimon a vždy jsem měla dost vajíček. Takže nevím. Asi záleží, jak reaguje tělo....

markett_a
23. říj 2010

@barbika ... ahoj, mno vidis, to je zvlastni... asi to nebude tak jednoznacne... chodim i na jine diskuze taky na MK, a tam na nej skoro vsechny holky nadavaji... ale jepravda, ze kazda jsme jina a na kazdou funguje neco jineho... musime to bohuzel vyzkouset... a kde byl pokazde problem, ze uz podstupujes 3.IVF, jestli se muzu zeptat?

barbika
23. říj 2010

@markett_a tak v lednu 2008 jsem byla poprvé, ET nevyšel, až v únoru KET a z toho máme Tobíka. No a teď jsme byli v květnu a nic a tak do toho jdeme znovu. Nevím kde je problém, prostě to nevyšlo a mimísek se nechytil...

markett_a
23. říj 2010

@barbika ... aha, a proc jste tak dlouho cekali, jestli se muzu zeptat? chteli jste nebo vam to dr. doporucili? nevim, jestli mam zkouset dalsi pokus hned, teda cca za 2 mes, jak radi dr., ale ja uz nemam moc casu, kdy mi to bude hradit pojistovna...

barbika
23. říj 2010

@markett_a tak my jsme si říkali, že to tak nějak za 2 roky od Tobíka zkusíme znovu. A docela to uteklo. První rok čekání od porodu my byl doporučen, protože jsem rodila císařem. A tak jsme se začali tak nějak snažit zjara. Tak uvidíme, jestli se nám to povede a já navážu mateřskou...