CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
8. lis 2010

Ahoj Apolenky, gratuluji Sedmitecce. To jsou super zpravy. Jen tak dal.

Holciny, pochopila jsem spravne, ze vysledky z predoperacnich vysetreni staci odevzdat pred odberem vajicek. Nebo snad driv?

sarusinka
8. lis 2010

janka12: ja to radsi odevzdam driv, kdyz to ma platnost 30 dni. Jdu ted ve stredu na odbery. Dneska jsem dostala 150 m.j. Fostimonu, a mam to rozepsano na tyden 🙂 tak uz holky taky stimuluju 🙂 je tu nekdo kdo stimuluje se mnou? :D .....
Sedmitecko taky moc gratuluju .-)
@kajka_37 taky vitam 😉
@arna: nic si z vitaminu nedelej, ten muj by je taky sam nejedl, davame si je rano spolu 😠 chlapy jsou v tomhle hrozny, neumim si predstavit jak by treba jedli antikoncepci 🙄

len
8. lis 2010

Janko, nejpozději před odběrem vajíček (jinak můžeš i dřív, pokud nebude v den odběru starší 30 dní).

Arno, abys nelitovala 😀 Až to dotvořím, hodím odkaz 🙂

janka12
8. lis 2010

Ahoj hoky, diky za rady. Musim to zacit vyrizovat. Poradite mi, kdy jste zacaly stimulovat? Hned po kontrolnim UTZ (2 tydny po zastavovacce?) nebo se pak jeste na neco ceka?

len
8. lis 2010

Pokaždé jsem začínala dva dny po něm. Ale tuším, že Týnce se dost zpozdila MS, takže se jí to posunulo o týden.

sarusinka
8. lis 2010

janka12: ja stimuluju poprve, a presne dva tydny po zoladexu jsem dostala ted fostimon. Odmenstruovala jsem po agolutinu, a vajecniky spinkali, tak rekla, ze to je ok a muzeme zacit.... 🙂

rebinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
len
8. lis 2010

Rebinko, obdivuji tvou drzost vlézt do diskuze o neplodnosti, kde tě nikdo nezná, a cpát sem svoje dítě 😒 Sorry, minimálně tím porušuješ pravidla tohoto fóra, když už nebudeme mluvit o etice.

sluune
8. lis 2010

ahoj holky, mam na vas prosbicku... pristi tyden jdu k Apolinari na laparoskopii a hysteroskopii (snazime se o mimco dva roky.. ). nevite, za jak dlouho pak pousteji domu? moc diky a mooocc drzim vsem pesti. Pravdepodobne se v lednu nebo unoru pridavam k vam 😉

sarusinka
8. lis 2010

@len: psala snad do vsech diskuzi o CARech 😒 taky jsem ji chtela napsat, jestli ji neni trapne psat na diskuzi o neplodnosti, ale nechtela jsem prudit 🙄 je to trapne.....

kralka
8. lis 2010

Sedmitečce gratuluji a držím všechny palce 🙂

len
8. lis 2010

Sluune, netuším, já na laparce nebyla, ale předpokládám, že tak za 2-3 dny? Holky tu snad poradí líp.

Sarus, písla jsem adminům (jestli psala do víc diskuzí, tak tohle je na vyloučení z Koníka), akorát mi kamsi zmizely ty vykřičníky u příspěvků, tak jsem napráskala celou diskuzi 😀

kralka
8. lis 2010

@sluune - Já jsem šla domů druhý den, ale záleží na tom s čím tam jdeš a co objeví. Většina z nás šla opravdu ten druhý den, ale byla tam holka s endometriozou a ta tam byla už třetí den.

janka12
8. lis 2010

@len Diky Len.

@sarusinka Drzim palce na stimulaci!

@sluune Pokud zakrok probehne bez komplikaci, domu pousteji hned nasledujici den. Tak to aspon bylo pred 1,5 rokem. Domu jsem sla hned rano po snidani = den po zakroku. At vse dobre dopadne!

len
8. lis 2010

Hele, buď má dítě z IVF, tak ať to písne, ale jen do diskuze svého CARu. Nebo nemá a třeba si chudák myslí, že neplodný jsou takový zoufalky, že vzdychaj nad každým miminem 😀 Tak to dost omyl, minimálně mě fakt neberou děti, které tu mají pouze fotku velikosti 2 milimetry 😀

len
8. lis 2010

Si připadám jak exot, pět let neplodnosti a nebyla jsem na laparce 😉

raduza2
8. lis 2010

@len car Unica brno taky byla

len
8. lis 2010

Jo, jestli já jednou otěhotním a porodím, tak to přeci nepůjdu vykládat do Unica Brno, když tam nikoho neznám, ne? Se tu s tím pochlubím u Apoli, kde mi k dítěti pomůžou, pak ve svých pár vybraných diskuzích, kde holky znám, a všecko ostatní už je prostě netaktní a hotovo 🙂

Mimochodem, všem se omlouvám, včera jsem sem po dovče vtrhla a ani se nezeptala, co je novýho - nějaká nová Apoli těhule? Stimulovalo vás dost, ztrácím přehled 😉

eustoma
8. lis 2010

tiez nechapem tu holcinu. ako ona to povkladala, snad do vsetkych diskusii, ktore momentalne boli zive... drzost. tiez som pisala admine, napisala, ze prispevky odstranili, ale nestalo sa tak. tak som jej pisla znovu.

inak holky pri stimulke drizim pestiky. stratila som sa minuly tyzden, nejako moc stimulacii naraz.

@sluune kamoska sa pytala este v ten den prec, na zakroku bola rano, neviem uz o kolkej a pred vecerom ju pustili domov. no je pravda ze na vlastnu ziadost.

noween
8. lis 2010

Ono je vůbec trapný vnucovat se se svým dítětem úplně cizím lidem a žebrat o hlasy v nejakém zápolení o krásu mimina. Snad Vám holky nevadí, když si Vás občas čtu, i když jsem Podolanda a ne Apolena. Na podolské diskuzi se ale sešla většina maminek a nechci je furt otravovat dotazy na IVF, když se tam řeší růst zubů a mastičky na opruzeniny.

Arna, Sarusinka: svýho chlapa taky musím honit, aby ten Selzink jedl. O cvičení jsem se ani netroufla zmínit. Mimochodem, Arno, ta studie, na kterou jsi sem dávala odkaz, je hodně dobře napsaná. O nějaké genderové rovnosti se v léčbě neplodnosti nedá ani mluvit, a to se asi nezmění, dokud chlapi nezačnou rodit děti a nebudou pociťovat vnitřní potřebu mít dítě jako to má většina ženských. A taky jsem se v tom našla - nechci se v rodině moc šiřit o tom, že problém má manžel. Raději naznačuju, že je problém u nás obou (ačkoliv tchýni, která se dušovala, že je její chlapeček v pořádku, jsem si trochu vychutnala). Měla jsem u sebe podezření na srůsty, protože mi kdysi zprznili operaci slepého střeva a ani mě neposlali do lázní. Ale ani na laparce, ani na kymoinsuflaci jsem nebyla, na to mě v Podolí neposlali. Dneska jsme byli na genetice a další měsíc si počkáme na výsledky. Doufám, že jsme oba standardní a že nám nic hnusnýho nenajdou. Nevíte někdo zkušený, jaká je pravděpodobnost, že genetika vyjde špatně?

sluune
8. lis 2010

holky dik. o ten den domu asi radsi nepujdu, preci jen tam budu pod dozorem, ale vic jak do druheho dne ta byt nechci 😀 uz takhle je pro me deprimujici tam prijit s taskou a placatym brichem a koukat na tehule... no ja prave podstupuju laparku a hysteroskopii radsi pred IVF, abych pak zbytecne nemarnila pokusama... teda to mi navrhla takto Dr. Blahova

len
8. lis 2010

Noween, mizivá. Nám říkali, že najdou tak jeden problematický pár za dva měsíce. Což teda v podstatě znamená to, že nenajdou nějakou známou či obvyklou mutaci, ale skutečný problém dokáže být někde hodně hluboko, kde na něj zatím nedokážou přijít. Koukni na mě - dle všech vyšetření včetně genetiky vzorně splňuji požadavky na to, abych mohla být dárkyně vajíček. Ovšem po třech vlastních IVF jsem sama čekatelkou na to, aby mi někdo dal vajíčka svoje. Tuší, kde je chyba, ale nedokážou ji žádným testem potvrdit či vyvrátit, nedokážou odhalit její příčinu a už tuplem ji nedokážou vyléčit. Medicína je dnes na hodně vysoké úrovni, ale pořád toho má stokrát víc před sebou.

No nic, tak daleko jsem se zamotat nechtěla, prostě pokud máte problém na straně chlapa (který občas geneticky daný je, většinou ale nezjistí nic), byla už by sakra smůla, aby našli ještě něco tak vzácného u tebe. Ale samozřejmě je dobré to podstoupit. Aje dobré znát dobrý výsledek, protože jak mi říkala genetička - pokud bychom vám něco blbého našli (nějakou translokaci nebo tak), tak s tím stejně nic nenaděláme, to se léčit nedá.

noween
8. lis 2010

Sluune, koukám jiný CAR, jiný postup.

len
8. lis 2010

Sluune, na tu laparku mezi břichatýma těhulema nebudeš, to je spíš oddělení, kde se řeší IVF a potraty.
Jinak teda k IVF samotnýmu laparka nutná není (naopak, pokud by ti něco našli, tak IVF je řešení), já ji ani po třech IVF nemám, ale fakt je, že u mě nejsou podezření na žádný konkrétní problém a průchodnost vejcovodů mám dvakrát ověřenou kymem.

sluune
8. lis 2010

my problem viditelny prave nikde nemame.... jen jsem mela podezreni na endometriozu, ale to se zatim nepotvrdilo, tak se tam proste kouknou, jestli je nebo ne nebo jestli nejsou srusty atd. no uvidime. kazdopadne stejne do prvniho IVF pujdeme nejdriv v tom lednu, unoru... letos at tak nebo tak to nestihame.
holky diky moc a mejte se fajn

noween
8. lis 2010

@len Mně řekli, že mě na laparku pošlou, kdyby nám IVF neklaplo, a že by rovnou udělali hysteroskopii. Dr. doslova řekla, že mě nechce trápit operací, která by třeba byla zbytečná, když je problém u chlapa. Tak jim věřím, co taky můžu jinýho?

len
8. lis 2010

Když máte takhle definovanej problém, tak bych s nima souhlasila. Já se zase dostala do stádia - vejcovody máte průchodný a stejně půjdeme do ivf, takže do vás nebudeme zbytečně krájet, cokoli bychom našli, stejně by se obcházelo ivf. A po třech ivf zase našli problém, se kterým laparka nehne.

noween
8. lis 2010

@len Asi vědí, co dělají, aspoň se vyhnu jedné narkóze. Jsem u nich zatím spokojená. I když si s nima člověk moc nepokecá, zvlášť doktor, který byl na prvním pohovoru, působil jako když je němý a vychovaly ho srny. Ale nemají to taky lehký, ti doktoři.

len
8. lis 2010

My máme u Apoli taky jednu dr., která toho moc nenamluví, radši chodím k jiným, ale hlavní je, aby jim člověk věřil a jejich léčba dávala smysl 🙂

noween
8. lis 2010

To je pravda, rozhodují výsledky. Pokecat si můžu jinde. O to jsem byla dneska víc překvapená, když nám dr. na genetice udělala přednášku o Leidenské mutaci, cystické fibróze a dalších chuťovkách a problémech, které můžou nastat. Stejně mám pocit, že se trochu "jistí zespoda", protože tohle přece může nastat i u lidí, který počnou pod peřinou a nemusejí mít IVF+ICSI. Nicméně budu nervózní jak fena, než přijdou výsledky.

Slyšela jsem, že v některých "západních" státech dělají laparku téměř automaticky, hned po chlapově spermiogramu. Ono to asi bude tím, že se za to dost platí a všechno je bohužel byznys. Jsem ráda, že u nás ti doktoři přemýšlejí a nedělají zbytečný a náročný vyšetření, pokud není třeba (teda aspoň co vím o státních CARech, v soukromých to může být jinak, ale nemám žádnou zkušenost ani informace).