CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
12. lis 2010

@janka12 já na 900 IU pera doplácela cca 1050 Kč, to jest 1,17 Kč/IU. V reálu ještě míň, protože pera byla přeplněná a měla v sobě 1000 IU, takže IU vyšla na 1,05 Kč.
Pokud je doplatek za ampuli s 50 IU opravdu 117 Kč, tak pak je to 2,34 Kč/IU, takže je to cca 2x dražší.
Protože těch IU musíš do sebe dostat stejný počet, ať je pícháš, jak je pícháš. Já píchala třeba 200 IU denně, což bylo asi 210 Kč denně.
Pokud bych píchala ampule, musela bych píchnout 4 a bylo by to 4*117, tj. 468 Kč.

Takže stojí-li jedna ampule 50 IU 117 Kč a po větších to nedodávají, definitivně je výhodnější pero.

janka12
12. lis 2010

@len Tyyyyyy jo, to byla kalkulace. Tak to asi sestricka mela pravdu. tak aspon usetrim cas aplikaci samo domo, namisto dochazeni kazdy den na injekci. Diky moc!

len
12. lis 2010

No není zač, technik se ve mně asi nezapře 😀

cell
12. lis 2010

sar: kdepak, já na ultrazvuku poznám akorát šedý, víc šedý a černý 😀 ale poznám játra, heč

@janka12 : a kde Ty bydlíš? protože kdybys bydlela blízko, klidně Tě do zadku píchnu, já totiž píchám do zadku tuze ráda .... a prý to i umím 😔

markett_a
12. lis 2010

@janka12 ... ahoj, tak prave presne tohle jsem resila ve ctvrtek s Blahovou v CARu... chtela jsem jine injekce nez Fostimon, takze Puregon nebo Gonal, ale ne v peru, pac mam moznost si to nechat pichat v nemocnici cestou do prace a snasim to v poho, takze je pro me pero zbytecny luxus (myslim financne)... takze Blahova nekam volala, jestli existuje Puregon v obyc inejkcich a dali ji cenu a tak jsme to pocitaly a zjistily, ze vyjde jeste draz, jak v tom peru, coz moc nechapu... a vzhledem k tomu, ze jsem vuuuuubec nereagovala na Fostimon, mela bych mit ted vetsi davky, tak to bych se asi nedoplatila 😒

len
12. lis 2010

Market, fakt myslím, že Menopur nebo Merional je slušná volba, sice to nejsou rekombinantní hormony, ale zas mají navíc to LH, mně to dali právě když jsem měla po Puregonu ty průšvihy (pak se teda ukázalo, že lék na to vliv nemá). Jinak doplatek , pokud by ti stačila pojišťovnou hrazená dávka, je za Puregon cca 4-4 500. Ale pokud bysis ho měla doplácet, tak jedno to 900 IU pero stálo v plný palbě skoro 10 000 🤐
V tom peru je to levnější proto, že je to tam ve velkým množství - čím menší množství kupuješ, tím dráž to v přepočtu na jednotku vyjde.

markett_a
12. lis 2010

@len ... taky si myslim, ze je to rozumny kompromis mezi Fostimonem a Puregonem... tak snad mi to pomuze a zabere 😉

sarusinka
12. lis 2010

@len: ale v pribalaku Fostimonu pisou, ze tam je LH taky. A co Gonal? ten se taky picha pres pero? Nebo muzou byt i ampulky?

len
12. lis 2010

Sarus, fakt? Tak to sorry, já Fostimon nikdy neměla 😀 Gonal je taky pero, ale snad už předplněné (do Puregonu se doplňují ampule a pero je věčné).

sarusinka
12. lis 2010

len: 😀 ale to Apolinar nenabizi asi co? nema to v tom ceniku.... 😒

larri
12. lis 2010

A já mám vyzkoušený Menopur i Merional a na každý jsem reagovala uplně jinak.Menopur 5 foliku myslím a Merional 21.Tenkrát mi Menopur napsala dr.Jirsová,že jsou stejné a bohužel nejsou.
Ted mám Merional,ale já jsem si o něj řekla a dr.se mnou souhlasila.V neděli se dozvím co a jak.Jen začínám mít strach z narkozy ☹ ☹

Gabi,super,jen tak dál.Já se ale bojím,když má někdo tak nízké hcg,aby nedopadl jako já.Prosím,hlídej se.Ale samozdřejmě počítám s tím,že v pondělí to bude o moc větší číselko. 😉

bora87
14. lis 2010

ahoj holky, tak tělo si dělá nadále co chce ... krvácím, ale už jen slabě, ale čárka na testíku sílí a sílí, tak nevím 😀 mám takový pocit, že špatně snáším ten gel Crinone ... páč po tom se vždy znovu rozkrvácím ... je to bordel ...

gabikri
14. lis 2010

@larri : ty jsi měla mimoděložní, že?

larri
14. lis 2010

@gabikri měla jsem mimoděložní.Moje nejvyšší hcg bylo 147.Ale holky měly vyšší čísla a měly mimoděložní.Já jsem ale do toho špinila nebo krvácela.

Ted jsem se vrátila po OPU.Celkem 12 vajíček,z toho se 4 vyvíjí krásně,ale u dvou z nich budeme mít ICSI.S tím zbytkem nemám moc počítat.Ale zase se mi potvrdilo,že po Merionalu mám nejvíc vajíček.

gabikri
14. lis 2010

@larri : no raději na to nebudu myslet, čárka malinko zesílila, tak snad se stane zázrak 😉 Tobě přeju, aby se to tentokrát povedlo!!!!!! Budu držet palce, až budou modrat 😵

arna
14. lis 2010

Ach,
tady je to porad tak strasne napinave, drzim palce a tesim se vlnu bezproblemovejch tehuli. 🙂
I kdyz to tu pak asi zustanu sama samotinka, protože vy ostatni se presunute do diskusi o kocarcich a o bl.... rannich nevolnostech. 😝
Ja byla zase za psycholozkou, obe jsme skonstatovaly, že jsem na tom o poznani lip. V ramci zachovani psychickeho zdraví jsem se rozhodla smerovat ke zmene práce a dokonce se ted i objevila nejaka nabidka... Sice jenom pul-uvazek, ale za stejne love jako ted plnej....
Tak mi prosim drzte palce, at vyjde aspon ta prace... Když uz na rozdil od vas nestimuluju ani necekam na II 🙂. Ale zas Vase zkusenosti se mi jiste jednou budou hodit!
Zitra zase ultrazvuk a taky se dozvim vysledky dosavadnich vysetreni, uff.

noween
14. lis 2010

Arno, jsme na tom stejně, nezůstaneš tu samotinká ;) Držím palce na zítra, my máme zítra kontrolní spermiogram, tak jsem strašně zvědavá a v duchu se modlím, aby se náš počet dostal nad normu. Včera jsem to pochopitelně dostala, už ani nedělám testy a nehypnotizuju duchy.

len
15. lis 2010

Hele neblbněte, zatím tu jako stálice zůstávám minimálně já 😉 A o mě se nebojte... (aneb jeruzalémský zázrak se nekoná)

larri
15. lis 2010

Tak jsem si ted volala a mám jich oplodněných 6,ale ET už zítra a to se mi zdá strašně brzy. ☹

len
15. lis 2010

Larri, 6 je paráda 🙂 Dvoudenní kultivace je minimum, já to tak měla vždycky (a poprvý z toho otěhotněla), prostě v žádný misce jim nebude líp než u tebe 😉 Vyberou ta nejlepší a zbytek nechají kultivovat dál, kdyby byly po 4-5 dnech stále pěkné, tak je zamrazí 🙂

larri
15. lis 2010

Jsem překvaapená.Včera řikala,že 4 jsou jenom zralá a at ze zbytkem nepočítám moc.Modlila jsem se dneska aspon za dvě a najednou šok-6.Začínám akupunktuře věřit,6 jsem neměla ani jednou.
Jsem třetí pacientka doktorky,která by ji otěhotněla,to ale předbíhám.

gabikri
15. lis 2010

@larri : larri šest je skvělé číslo, třeba zbyde i na lednici 😵 Na zítra držím palečky a ať z toho "píchání" máš aspoň takovou úrodu jako Celine Dion a Mariah Carey 😵 Já taky měla jeden den pět a druhý šest, třeba se rozdělily.

Já opět čekám na výsledky krve, budou ve tři.

len
15. lis 2010

No tak evidentně některá nevypadala pěkně od pohledu, ale uvnitř jsou zcela OK 🙂

larri
15. lis 2010

@gabikri budu na tebe myslet. 😉
Uvidíme zítra,jaké bude překvapení.

zzf
15. lis 2010

@bora87 Ahoj baro, držim palce na ustálené //. Jinak já měla 3 dny krvácení a kdybych si neudělala test tak asi nezjistim, že jsem těhule.

janka12
15. lis 2010

@cell Mocrakt Ti dekuji za nabidku, jestli se v budoucnu rozhodnu pro neco v ampilich, moc rada toho vyuziji. Jsem z Prahy. Ty taky?

janka12
15. lis 2010

@markett_a Taky me to prekvapilo. chtela jsem usetrit a jit do ampuli misto pera. Kdyz to ale vyjde draz, nebudu to resit a zaplatim si rovnou pero.. aspon usetrim cas dojizdenim kazdy den nekam na injekci.

janka12
15. lis 2010

@larri To jsou krasne pocty. Gratuluji a drzim palce

cell
15. lis 2010

@janka12 : jsem z Bráníka

a se mnou to vypadá zle, přestaly mě bolet prsa a začínám špinit = čili známky přicházející MS ☹

arna
15. lis 2010

@larri - hezká úrodička, jen co je pravda ... 🙂 uplna nosnice roku 🙂 :P
@noween - tak jak vypada spermio?
Jinak dnešní CAR
HP- sem koukala jako puk, bo všechno pry bylo OK včetně progesteronu.... Já jsem si myslela, že na stopro něco v pořádku není, tak teď nevim 🙂 Jenom štíná žláza prý lehce zlobí, takže jsem vyfásla půlku letroxu denně, že jako pro jistotu...
ultrazvuk- dominantní folik se klubal, sice malej, coz odpovida me opozdene ovulaci, ale byl tam.... Hurá, hurá. Po malém váhání jsem ale přece dostala od paní doktroky Jarošové Tamoxifen, ať tu malou šanci na "přirozené" početí trošku zvýšíme....
A jak to vypadá s dalšími plány:
1) příští cyklus průchodnost- jaké to je? Bolí to? Co mám čekat?
2) 😖
13.-14. den zasejc na utz
a pak prej kontrolní spermio, asi IUI spíš pro forma než že by se od toho něco čekalo a pak asi šupkydupky IVF....😲 Možná stihnu své první IVF ještě v 26 letech, to su rychlá, coz :-P?