CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
23. pro 2010

@sarusinka je mozne ze som to proste poplietla 😉. kocko stravte vianoce v ramci moznosti v klude. asi to nebudu idelane vianoce ale apson trosku si uzi manzelika.

sarusinka
23. pro 2010

@eustoma tobe take preji klidne vanoce 🙂
jnak jsem si zkousela ted test, a je slabsi. Takze to je jasne......

larri
23. pro 2010

Holčičky,všem přeji hezké a klidné Vánoce a přeji jen to jediné.....at se nám v příštím roce splní sen a většině z nás se ukáží //.
Ale už i tak jste všechny velké bojovnice,takže se budu těšit až vás poznám osobně.

A naší největší bojovnici Haničce přeji,aby ji v příštím roce čekalo jen a jen to nejlepší.Hlavně zdravíčko,zbytek příjde samo.... 🙂 🙂

gabikri
23. pro 2010

Všem kamarádkám-koníkovkám přeji ty nejpohodovější Vánoce a do nového roku těhulkám krásná a zdravá miminka a snažilkám aby z nich byly brzo těhulky 😵 😵

arna
24. pro 2010

Taky přeju krásné, pokojné a radostné Vánoce.
A do nového roku- ať se nám splní ten náš společný sen...🙂
Děkuju Vám za všechny Vaše rady, zkušenosti a podporu, moc mi pomáhá, že existujete 🙂.

@sarusinko> MyslÍm na Tebe.

sarusinka
24. pro 2010

@arna 😵

saralinda
autor
27. pro 2010

Holčiny, dostala jsme se po svátcích na net, tak Vás dočítám.
Janka12 – držím palse, ať se vše dobře vyvíjí.
Sarusinka – ultrazvuky jsou opravdu různé a rozdíl několik adesetim milimetru, mi přijde jako nic. Mně třeba dělali u Apoli 2 ultrazvuky na 2 různách super přístrojích a to během 1 hodiny a každá Dr. Naměřila velikost cysty o několik mm jinak. Prostě každý to vidí jinak a cysta, stejně jako gestační váček nejsou 2D, ale 3D a hlavně jsou nepravidelného tvaru. Takže záleží, z jakého pohledu (úhlu) to měří. Myslím, že naděje umírá poslední.

Také přeji pohodové svátky a těhulkám ať se embryjka dobře vyvíjí a zbytku // a dobře prosperující těhotenství v roce 2011. Já si říkám – 2009 byl špatnej rok, 2010 neutrál a 2011 to vyjde 😉

sarusinka
27. pro 2010

@saralinda hezky napsané 🙂
jinak já od včerejška krvácim, šíleně, kusy padají, břcho bolí, tak aspoň nemusim na revizi 😔

saralinda
autor
27. pro 2010

@sarusinka Je mi to líto. Ale jak píšeš, alespoň nemusíš na revizi. Přeji hodně sil.

ciratko
27. pro 2010

@sarusinka To je mi líto, že už fakt není žádná naděje. ☹ Ale zase jedno pozitivum , že nebudeš muset na tu revizi.

len
27. pro 2010

Sarusinka, to jsou teda Vánoce 😒 Osobně bych byla nejradši, aby těhotenství buď vyšlo nebo nevyšlo, ale takovéhle pozvolné trápení je akorát o nervy 😝 Určitě vysaď všechny léky a nech to plynout, je to mizérie, ale oproti revizi pořád menší mizérie, je-li to nějaká útěcha 😖 Hodně sil do nového roku přeji! 🙂

sarusinka
27. pro 2010

mne ted volali od gyndra. A rekli mi, ze mam okamzite jet do nemocnice na revizi. Pritom u Apoli mi rekli, ze mam prijet jen kdyz budu mit velky bolesti a to nemam, jen proste ze me pada sliznice.....tak ja nevim 😒 A co by se mnou delali ted vecer, stejne nejsem nalacno, zkusim tam zavolat, a kdyztak prijedu rano....
@len: leky uz neberu zadny tri dny. ani kyselinu listovou.

len
27. pro 2010

@sarusinka hele, u Apoli jsou na revizi docela drsoni a nutěj ji téměř každýmu. Takže pokud ti TAM řekli, že ji podstupovat nemusíš, brala bych je vážně. Pokud nemáš nějaké velké bolesti nebo horečky či jiný příznak zánětu, mááš pravdu, že akutní revize není nutná a těžko by ti ji dělali dnes večer. Takže osobně bych jim tam cinkla ráno a to samé k Apoli (i když tam můžeš na pohotovost už klidně zavolat teď)...

sarusinka
27. pro 2010

@len tak jsem jim tam cinkla. Byla tam hrozne mila sestricka, a rekla mi, ze se mam ted chvili pospat a potom radsi prijet, ze se na me podivaji, a kdyztak rozhodnou jestli zitra na revizi nebo ne. Rikala, ze tam toho ted maji tolik, tehle potratu a zamlklych tehu jako nikdy. Asi je fakt divna doba......
Tak tu lezim a kolem te osme asi vyrazim. Aspon budu vedet na cem jsem. Mam to uplne jiny nez MS, nechci to tu popisovat, ale nezda se mi to. Revize se bojim, ale zase kdyz mi to treba zkrati dobu krvaceni........ 😔

len
27. pro 2010

@sarusinka No, ono máš pro a proti. Pozitivní je, že ti odstraní veškerou sliznici a minimalizují pak riziko zánětu. Otázka je, zda by ta sliznice v pohodě neodešla sama, když už máš k tomu nakročeno. Ale jasně, bylo by to krvácení podstatně delší a nepříjemnější než obvykle. Na druhou stranu revize se provádí v kompletní narkóze a jako každá operace má svá rizika. Navíc po ní budeš muset dodržovat šestinedělí, žádný plavání, vany, sex (po pár týdnech můžeš s kondomem), všecko člověka bolí, musíš si dát pauzu s těhotněním, roztáhnou ti čípek a musí se vrátit zpět, ta první porevizní MS taky nic moc... No ani jedna varianta není žádnej med, ale pokud bys měla možnost výběru, zkusila bych se té revizi vyhnout, protože pak se ti to připomíná ještě pěkně dlouho 😒 Se mnou teda u Apoli vůbec nediskutovali, ale já byla těhotná o něco dýl.

Jinak s tím, jestli je teď blbá doba - nemyslím, že by byla blbější než jindy (když byla na revizi já, taky se chytali za hlavu, že to tam teď maj samej potrat), ale nějak se to všecko víc řeší, dřív prostě ženská odkrvácela a hotovo, často třeba v nějakým 8.-10.tt ani netušila, že je těhotná, takže to nebrali jako potrat ale jen opožděnou MS... Jenom si nejsem jistá, jestli je to teď lepší nebo horší 😒

gabikri
27. pro 2010

@len : ahol len, prosím Tě nevíš, za jak dlouho se dá všechno do normálu a dostanu první menzes? Zatím pořád ze mě jde černá krev, ale klasická MS nikde, tak by mě zajímalo, jestli je to normální? 3.12. byl potrat.

gabikri
27. pro 2010

jinak já to šestinedělí musím dodržovat i bez revize 😉

len
27. pro 2010

Ale nebývá to pravidlem, navíc tys už měla srdíčko, kdežto Sar byla vlastně úplně na začátku 😔

Jinak s tím, za jak dlouho... mně (po revizi) říkali 4-6 týdnů a MS dorazila přesně po 4 týdnech, což u mě bylo cca týden zpoždění oproti normálnímu cyklu. Ale asi se s tím každé tělo vyrovnává jinak. Pokud nebudeš mít žádné problémy, neznepokojovala bych se určitě dřív jak v půlce ledna. Ale tobě na tom závisí ten KET, co? Tak přeju, ať je to co nejdřív 🙂

len
27. pro 2010

Ono tam to šestinedělí je z velké části jednak kvůli tomu roztaženému čípku, že by infekce pronikla snáz dovnitř, no a druhak když tu sliznici násilím seškrábnou, tak může dojít k nějakým drobnějším poraněním a zase než se to zahojí, je to náchylnější k infekci. A naopak, občas když není revize provedená a neodkrvácí všecko, může se tam infekce rozvinout zevnitř 😝 To máš z bláta do lože, budu-li slušná, všecko je to hrozný 😠

gabikri
27. pro 2010

@len : no právě, mám se ozvat doktorovi 10.1. a léky na přípravu sliznice se berou od prvního dne MS, tak jsem zvědavá, jestli to bude v tom lednu v pohodě. Jinak děkuju 😵

sarusinka
27. pro 2010

tak jsem zpet. Konecna diagnoza: abortus kompletus, heb. 5+6. 😔 Ale mne to odeslo uz driv.
Zitra jdu na nejaky velky UZ, tam za CARem je pry, vzali dneska znova HCG, KO, a srážlivost, kdyby zítra byla revize. Mám přijít nalačno, ale spíše to vypadá, že to všechno odešlo samo. Sliznice skoro žádná, rozhodnou prý zítra.
Nejdřív si mě tam chtěli nechat, ale když jsem řekla, že se o sebe postarám, tak prý OK. Zase byly neskutečně milý. Ne jako v CARu, kdy mi sestra místo dobrý den řekla, hm to se stejně nezachrání. Docela mě hodně naštvali. Na kontrolu chci jít k Řežábkovi.

@gabikri a ty krvácíš od toho 3.12. vkuse? jako pořád špiníš? 🤐

len
28. pro 2010

Gabi tak uvidíš, jsou to ještě dva týdny, to je času 😉

Sarus, no, popravdě bych od Ř moc slov útěchy nečekala, on je dost cynik a jak ho mám jako doktora moc ráda, tak nějakou velkou empatii jsem teda u něj asi ještě nezažila. Oni jsou vůbec v CARu děsně otrlí, u nich jsi prakticky v kolonce úspěšný IVF, vždyť i taková dobrá duše jako Vokroj mě po čtyřech letech snahy otěhotnět, rok po potratu, pověděl, že bych s těma lázněma mohla mít problém, když teda prakticky nejsem neplodná, že. Holt Apoli je vyšší pracoviště, kde se jim shromažďujou komplikace z celý republiky a nějakej ten potrat, byť po IVF, je pro ně taková drobnost, co má každá druhá 😠 A když vidí, že to nezachrání, tak to neřeší 😝 Ty ultrazvuky vzadu jsou špičkový, i doktoři u nich, akorát se připrav, že je využívaj převážně těhotný, a to v dost pokročilým stádiu, hrdý těhule, pupky vyvalený, v očích blažený výraz, partnera za ručičku... když tam poslali mě (akutně mě tam vmáčkli), měli nával, takže jsem tam musela hodinu čekat, bylo mi mizerně, krev ze mě tekla proudem, ale nebyla místa k sedění, těhule mají přednost, že. Byl to pro mě dost blbej zážitek, řvala jsem jak protržená a hroutila se jim tam. Faktem ale zůstává, že jsou to prostě ty nejlepší ultrazvuky, co v Praze seženeš, a u nich ti největší odborníci, takže zase co se ukáže tam, to je svatý 😒 Přeju hodně sil, zatni zuby, teď už bude jenom líp! 😉 Ale bude to trvat, to nepopírám 😒 Moc se omlouvám, že pro tebe nemám nic optimističtějšího 😔

arna
28. pro 2010

@sarusinka / moc mě to mrzí, moc...☹ Přeju hodně síly a myslím na Tebe.... Alespoň, že té revizi se vyhneš... 😖

saralinda
autor
28. pro 2010

@gabikri, chtěla jsem se Tě zeptat, jak to probíhá s darovanými vajíčky u Apoli. Nafasuji si léky a začnu je brát 2. Den cyklu? A chodí se pak nějak na kontroly, jak roste sliznice? Nevíš, kdy nejdříve od začátku cyklu může dojít k transferu? Ptám se, protože uvažujeme s M o dovolené ještě před transferem a skočili nám do toho nějaké mé služebky a to v konbinaci s mým ne 100% přesným cyklem je těžké něco plánovat. A říkám si, že léky můžu když tak brát i na dovolené. Jen nechci riskovat, že mi zavolají a já budu někde daleko v teple. Nebo bych to holt odsunula ještě o jeden cyklus. Předem moc děkuji za rady.

arna
28. pro 2010

Jinak muž je teď u toho urologa jako pacient a za hodinku k nim jdem na navštěvu jako kamaradi... Trosku trapna situace, ale co uz. 😝 Hlavně aby nenašel nějakej akutní průšvih...
Jinak jak jsem měla obavy z vánoc-tak ty u nás proběhly hezky, klidně i se spoustou smíchu (od kamarádky jsme dostali pod stromeček knížku Králíčkovy sebevraždy a všem se smyslem pro černý humor doporučuju). Návštěvy u mých příbuzných taky proběhly fajnově, mile a bez blbejch poznámek a rad. Absolovala jsem i návštěvu u sestřenky a její roční holčičky, kterou jsem si i pěkně poňuchala a pohrála si....
No a pak jsme dojeli k tchánovcům a o včerejším dnu se nerozpakuju říct, že nebyl dalek předpeklí... 😝
Bylo nebylo
v zasněžené horské chaloupce
u rozpálených horských kamen
nad mísou cukroví
seděli dobří lidé:
2 hrdé babičky malého Davídka, dva hrdí dědečci malého Davídka, Arna a její muž (hrdý strýc maléhp Davídka).
Malému Davídkovi budou dva roky, je roztomilý extrémně krásný a také jediné dítko v celé širé rodině ( vzhledem k neplodnosti Arny a jejího muže asi na dlouho).
Nic nedělá většího potěšení babičkám a dědečkům, než si vzájemně předávat, co všechno ten náš malý šikula už umí, co moudrého (tak moudrého, jak mu slabičná slovní zásoba dovolí) pověděl, jak moc chytrý, šikovný (dědečkovi umí krásně řezat ruku pilkou) a krásný je. Arna si to uvědomuje, bere to a ví, že i ji by těšilo, kdyby jednou nad jejím vytouženým dítkem měli takovou radost....
První hodinu Arna statečně povídání sekunduje, usmívá se a ptá se.
Druhou hodinku už Arna spíše mlčí a párkrát se pokusí změnit směr hovoru (neúspěšně).
Třetí hodinu už Arna neříká vůbec nic, tuhnou jí svaly na šíji a při několika příležitostech polyká slzičky, protože jí opakovaná zvolání typu "Tolik radosti nám ted Davídek přinesl do života.", "Takové je to potěšení a takový smysl života" trošku přijdou líto.
Čtvrtou hodinu už pije Arna slivovici a rouhačsky jí v duchu napadá: "Aby ste se z něj nepos...li". Za což se pak teda stydí, ale na druhou stranu jí fakt nepřipadá normální ani zdravé, aby se šeset dospělejch lidí bez přestání 4 hodiny bavilo výhradně o dítěti...
No a pak se dobří lidé rozloučili a byl konec...🙂
Jako já jsem asi Herodeska, ale mě by tohle nebavilo, ani kdybychom nebyli neplodnej pár, takhle mi to ještě i bylo fakt líto....:-/
Pak jsme ještě byli navštívit Davídka, chvilku jsme se přetahovali o jeho pozornost a přihodili pár skromných dárečků mezi hory hraček a šli jsme... To děcko je fakt kouzelný, o tom žádného sporu, ale proč kolem něj musí být takovej kabaret...Mě připadá, že mu to ani moc nesvědčí...:-/
Já chodím na návštěvu za mamkama s dětma celkem bez problémů, ale vždycky se bavíme alespoň 20% času i o něčem jiném než o dětech, tohle jsem fakt nezvládla... 😒
Ach jo, no buď už jsem fakt zapšklá závistivá neplodnice, nebo to oni přeháněj...Nevím😀. Hlavně, že už to mám za sebou 🙂

arna
28. pro 2010

@saralinda - jé, vám už se to blíží? 🙂

saralinda
autor
28. pro 2010

@arna Jj, já už jsem skoro 3/4 roku na vrcholu pořadníku, tak už je to jen na mě (a onkoložce), kdy začneme. A konečně nastanou podmínky (M bude mít dost dovolené a snad i po zkouškách) pro svatební cestu -v podstatě jakoukoli dovolenou. Naposledy jsme měli oprčavdovou dovču na podzim 2008. V roce 2009 to byl jen týden u našich na chatě a letos nic (nepočítám-li o den prodloužený víkend). Takže dovču fakt potřebujeme.

arna
28. pro 2010

No to budu držet palce, ať se vám to podaří pěkně naplánovat. Zni to dobře!! Mít dovču před IVF, skoro ideální situace🙂

saralinda
autor
28. pro 2010

Arna, to je pohádka jak od bratří Grimmů – pěkná drsárna. Souhlasím s tebou, že bavit se 4 hodiny v kuse jen o dítěti není normální; klukovi to asi taky nijak neprospěje (aby z něj jednou nevyrostl náfuka nebo narcista). Přežilas to a přeji, ať máš od podobné sešlosti na dlouho klid.

saralinda
autor
28. pro 2010

@arna A kdy vy razíte? A jaké všechny země se chystáte navštívit?