CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
6. led 2011

@sarusinka to je přesně,jako když jsem měla s mojim přítelem dost velké problémy,byli jsme od sebe a každý mě utěšoval slovy-neboj,najdeš jiného....
Víš,mě ta představa,že si najdu jiného a bud mu první den řeknu,že chci dítě,ale mužu jen IVF nebo až po nějakém čase a on mi bude vyčítat,proč jsem to neřekla hned,straně ničila. ☹ ☹

larri
6. led 2011

@sarusinka ten sex by si měla taky dodržovat.Hlavně kvuli zánětu,máš tam všechno otevřené a snadno se muže stát,že se tam muže dostat infekce. Já to teda měsíc držela,jsem na to dost citlivá.

len
6. led 2011

Larri, ale Sarus nebyla na revizi, tak to není tak hrozný. Každopádně bych v tom šestinedělí používala kondom.

janka12
6. led 2011

@ciratko Ja jsem mela v umyslu chodit do prace dokud to pujde. ted mam ale strach z nemocí. jeste k tomu v 1. trimestru..... Dnes mi zrovna neni nic moc, ted zrovna zacinam pocitat s tim, ze asi prvni zvraceni neni daleko (skoda jidla, ktere se mi podarilo do sebe nasoukat....). ale jinak mi zatim bylo zvladnutelne.

V prubehu IVF jsem si kolikrat rikala, ze jsou zeny, ktere otehotni prirozene, usetrene tolika starosti.....ale kdyz nezazily nic jineho, nejspis si to ani neuvedomuji.....budiz jim to prano 🙂

Pujdu i na tu krev na karlak i na ultrazvuk, na ktere mi dali zadanky. vcera jsem byla u moji MUDr na kontrole a sestricka mi oboji uz uz chtela vypsat , tak jsem ji papiry z CARu ukazala a zajdu si tam.

hodne stesti

kralka
7. led 2011

Info k sonu prsou - v mediscanu na Chodově chtějí za sono bez doporučení 500,-. Jsou tam moc milý a domluvili jsme se, že si za 500,- koupím něco pěkného a k nim přijdu až s doporučením 🙂 . Což není až takový problém, když pominu mou lenost jít k dr. dřív než je čas cytologie.
Pěkný víkend

sarusinka
8. led 2011

@kralka ale jsou tam dlouhy lhuty na vysetreni, v Mediconetu jdes do 14ti dnu 😉

len
10. led 2011

Na tom Karláku jsem se objednávala na konci srpna a šla koncem září. Ale já nijak dramaticky nespěchala.

monaa2009
10. led 2011

Ahoj, můžu se přidat? 🙂 Potřebovala bych poradit, chodíme do Gennetu v Lbc, máme zasebou všechna vyšetření, 3 x neúspěšnou inseminaci, mě trošku hapruje ovulace, že jeden měsíc jo, druhý ne, jinak jsme oba zdravý... Ke konci ledna bych si měla jít pro léky na stimulaci pro IVF, řekli, ať si připravíme 17.500Kč, jenže jsem včera mluvila se známou a ta chodila k Apolináři, napoprvé se povedlo IVF a celková suma byla 2.800Kč za léky, píchala si teda do svalu, já bych radši pera, ty prý vyjdou u Apolináře na cca 7.000Kč, ale šokuje mě ten rozdíl cca 10.000Kč co po nás chtějí v Gennetu Liberec...Dnes jsem volala k Apolináři a objednali mě na duben s tím, že si mám vyžádat výpis z karty v Gennetu Liberec, aby mi nemuseli znovu dělat hysteroskopii atd., ale je to prý zpoplatněno....nevíte náhodou kolik si můžou říct? A jak by se na mě tvářili, když budu chtít přestoupit do Prahy?

Moc děkuji za odpovědi... 🙂 Monča

cell
10. led 2011

@monaa2009 : já u Apoli za celé IVF platila 30,- jako za recept, když mi vydávali Pregnyl - byla tehdy nějak zavřená lékárna a něco málo za utrogestan, v řádech pár korun
jinak za výpis z dokumentace se běžně platí 300-600,-, ale je to smluvní, takže si můžu říct asi cokoli 😒

eustoma
10. led 2011

@monaa2009 ja som za IVF platili tak ako cell 30 kc. hormony mi vsetky platila poistovna. ale nieco som vyzdvhovala v lekarne, tusim crinon a ten som doplacala necelych 200 kc. no kebyze pocitam tak aj pregnyl, ale ten som mala od predosleho cyklu iui. takze este za ten sa doplacalo, ale nie nejak moc.

monaa2009
10. led 2011

@cell ahoj 🙂 za IVF celkově jen za recept?!! tak to je síla...a jestli se mohu zeptat, ty jsi nebrala žádné léky-injekce-před odebráním vajíček?

monaa2009
10. led 2011

@eustoma tak za co tedy po mě chtěj 17.500Kč 😖 ?????

eustoma
10. led 2011

@monaa2009 neviem. ja som si aj kvoli financiam vyberala statni CAR.

monaa2009
10. led 2011

@eustoma ach joo, to mám zase dilema... 😖 🙂 a s přístupem jste jste spokojeny, jak jsem četla...

len
10. led 2011

@monaa2009 jde o to, co všecko budete muset absolvovat. Jestli jen základní IVF, dá se opravdu pořídit za těch 30 Kč a vybrat léky, které jsou plně hrazeny pojišťovnou. Pokud si vybereš léky v peru, u Apoli se doplácí cca 4000, pokud se vejdeš do běžné dávky (většina se vejde, ale předem nelze jednoznačně říct). Dále jaký máte spermiogram, jestli OK, není třeba doplácet nic, pokud špatný, je třeba připlatit ICSI (u Apoli 6000). Je-li prodloužená kultivace, u Apoli je zdarma (stanovuje ji embryoložka). A pak, pokud jsou vhodná embrya i k zamražení (což ne vždycky jsou), platí se ještě 3500 (myslím). Jinak nic. Takže je možné to mít za 30, ale pokud potřebuješ tohle všecko, může to vyjít až na 13 500. Zeptej se, co všecko je obsaženo v ceně od Gennetu, předpokládám, že třeba mají zpoplatněnou prodlouženou kultivaci (Apolinář je asi jediné centrum, co nemá), popř. někde standardně nutí ICSI i při dobrém spermiu s tím, že je to větší jistota (což je blbost, v naprosté většině případů jsou výsledky srovnatelné, i když nepopírám, že výjimky existují, ale zas se s ICSI připravuješ o možnost přirozeného výběru). Srovněj si, co je pro tebe prioritou a co určitě chceš, např. ty léky v peru - účinnost je srovnatelná, ale aplikace výrazně pohodlnější - a pak porovnej ceny 😉

kacenice
10. led 2011

@len 6000 za ICSI bez ohledu na pocet vajicek? Kdyz koukam do ostatnich center tak tam to maji podle poctu, tak jsem jen zvedava jestli je to u Apolinare jinak;)

len
10. led 2011

@kacenice přesně je to:
1-2 vajíčka 4 000 Kč
3-10 vajíček 6 000 Kč
10 a více vajíček 8 000 Kč

monaa2009
10. led 2011

@len Mooc děkuji, spermiogram máme výborný, takže "tamto ICSI" 😅 podle mě není potřeba.... prodlouženou kultivaci mají zpoplatněněnou, tuším 2.000Kč...takže se asi 31.ledna vyptám co a jak, za co jsou úpřesně ty peníze a podle toho se rozhodnu...nic lepšího mě nenapadá... já jen aby mě nenutili jen do těch dražších léků, které mají stejný efekt jako ty hrazené pojišťovnou + další výkony, které nejsou třeba potřeba, ale oni mi je doporučí.... 😎

len
10. led 2011

Jinak samozřejmě v každém centru máš plné právo jakýkoliv zákrok odmítnout 😉
V téhle diskuzi je pár těch, co mají děti po IVF "za 30 Kč", ale samozřejmě i takových, které musí doplácet výrazně vyšší částky, takže opravdu si zhodnostit, co je a není třeba, stejně jako s těmi léky. Každý taky reaguje jinak na různé věci, takže někomu daleko líp sedne právě lék v peru, jinému opačně. Holt to první IVF je takovej velkej pokus. Naštěstí dost často klapne 🙂

monaa2009
10. led 2011

@len Tak doufáme, že už to klapne 🙂 manžel je snad víc natěšenej než já 🙂 2,5 roku už se mordujeme, tak snad 🙂 první IVF často klapne? někde jsem zase četla, že ne, tak já ti budu důvěřovat, že napoprvý to vyjde 😀
Nojo, ale jak mám něco odmítnout, když tomu prdlajs rozumim, sice se zajímám, čtu si na netu, ale stejně...věříš doktorovi

andinekk
10. led 2011

ahoj holky, prosím vás o info.. podstoupil někdo z vás u apoli IVF nativ/minimální stimulaci?

len
10. led 2011

@andinekk u Apoli nativ nedělají. Lépe řečeno nedělají ho za žádnou spešl cenu, takže se nevyplatí ho podstupovat.

@monaa2009 ale to víš, že jo, úspěšnost všech IVF je cca srovnatelná. Akorát poprvý holt musí nejdřív zjistit, jestli sednou běžné léky, běžné dávky a běžné postupy, nebo je třeba něco extra. Mně teda ze všech třech IVF nejlíp klaplo právě to první, přistupovala jsem k němu naprosto bezstarostně a dotáhla jsem to až do 8.tt 😝 Držím palce 🙂

monaa2009
10. led 2011

@len já věřim, že to poprvý klapne 🙂 já si nemám o tom s kym popvídat, všem okolo to jde normálně a napoprvý, jen nám ne ☹ moc Vám všem děkuji za informace, zvláště len 😉

len
10. led 2011

Vůbec není zač 😉

cell
10. led 2011

jsem se dozvěděla o jedné svojí pac., že nativ začali dělat v Podolí, což je teda pro mě dost dobrá zpráva ... do budoucnosti
mmch Len, kdy šupačíš do P.?

len
10. led 2011

Cell, jo, v Podolí už ho dělají docela dlouho, o tom vím 🙂
Jinak nové terény jdu zkoumat v pátek 😉

cell
10. led 2011

ahá, tak ona to líčila, že je to novinka ... no tak ještě lépe
tak držím palce 🙂

len
10. led 2011

No, nevím jak dlouho, ale když jsem loni dělala lehký průzkum pro Týnku, tak mi kamarádka, co chodí do Podolí, říkala, že ho tam normálně dělají, akorát cenu už si nepamatuju.

len
10. led 2011

Možná i předloni, protože to bylo určitě před Týnčiným posledním IVF a vem si, kolik už dnes Haničce je, takže minimálně rok to tam dělají, ale tipuju, že i mnohem dýl. Možná to byla novinka jen pro ni 😉

cell
10. led 2011

trochu o tom uvažuju .... do budoucna .... ale kdo ví, třeba čas ukáže, že ani tohle by nepomohlo ☹