CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. led 2011

@larri já tenhle taky nemůžu ani na pět minut (tátovy šedesátiny), ale ten příští jo 🙂

@aknyt jinak ještě, že dnes ten sraz nebyl, ještě dnes neodcházím z práce - myslím, že si dám lehce nedobrovolnou dvanáctku 😝

mooncaa
19. led 2011

@jesterka001
Já začala krvácet po IVF, přesně 15 dní od OPU. Krvácení silnější jak MS a i delší. Test pozitivní a sílil. Volala jsem k Apolináři, že už nemám Crinone. Řekli, že to pravděpodobně nevyšlo a že si mám zajít na krev, buď k nim nebo někam jinam. Tak jsem šla k mému gyn. (19 dní od OPU), ten mi vzal kvev, kouknul na UZ a že už mám krásně odkrvácenou sliznici a že to IVF nevyšlo, ale nemusím na čištění. Test stále sílil. V krvi HCG kolem 1000 a za 4 dny jsem šla jako samoplátce a HCG 3000. Můj Dr. byl z hodnuty HCG docela zděšený, ale 23 dní od OPU na UZ již dutinka.
To vše bylo téměř přesně před rokem (9.1. bylo OPU).
No a teď chovám na klíně 3 měsíční holčičku (narodila se 9.10.).
Tak přeji ať to dopadne stejně dobře jako u mě.

gabikri
20. led 2011

@mooncaa : ahoj moncoo, prosím tě a ty jsi vysadila Crinone, jak jsem pochopila a přes to se plod udržel? 😉

len
20. led 2011

@gabikri ono tak nějak pokud se to udržet má, udrží se. A prosperující embryo si toho progesteronu vyrobí samo dost. Bohužel i neprosperující (z toho jsou všechna ta MA, že je fůra progesteronu, ale embryo se nevyvíjí). Čímž teda samozřejmě neradím plošně vysadit léky, i když třeba Crinone při krvácení je dost na houby, tam je vhodnější progesteron doplnit orálně (Utrogestan) nebo injekčně (agolutin). Naopak pokud embryo nemá perspektivu ke zdárnému vývoji, sebevětší dávky progesteronu ho nezachrání, ale to sis bohužel musela vyzkoušet na vlastní kůži i ty 😔

jesterka001
20. led 2011

@mooncaa Teda tak to slyším poprvé 🙂 Já ten případ bohužel nejsem, včera test pozitivní, ale dneska už negativní. I když teď jsem byla u Malíčkové a pro jistotu mě poslala na HCG. Ale ráno nebyl na testu anu náznak ducha, takže nic. No, štve mě to, na druhou stranu jsem ráda, že vím, na čem jsem a že to není mimoděložní (tři hrazené pokusy vyčerpány a mám jen jeden vejcovod, takže bych měla smůlu i s přirozeným snažením ☹ ). Takže alespoń tak 🙂

len
20. led 2011

@jesterka001 😢 Tak asi se tam začalo něco dít, ale neudrželo se ☹ Co teď dál - půjdete do dalšího? U čtvrtýho pokusu by pojišťovna mohla teoreticky uhradit aspoň léky, ale i tak je to slušná pálka 😝
Jinak s jedním vejcovodem úplnou smůlu nemáš, "jen" o dost sníženou šanci 😒

jesterka001
20. led 2011

@len Do dalšího nepůjdu, není do čeho ☹ . Sice mám za sebou tři IVF - a jedno bez ET, takže teoreticky by mě pojišťovna ještě jedny léky proplatila a máme to bez ICSI, tak by se to asi dalo. Jenže mě bylo před týdnem 40, takže mi pojišťovna už neproplatí ani to ☹ Takže už jen přirozené snažení. Vzhledem k mému věku a po téměř pěti letech snažení tomu už nevěřím, ale třeba se zázrak stane 🙂 Jediné, kdy jsem za těch pet let otěhotněla, bylo před třičtvrtě rokem přirozeně, jen to nedopadlo - v 8tt MA. Jiné snahy než přirozeně mě ani nenapadají. Navíc jsme teď dost bez peněz, manžel začíná podnikat, takže......

len
20. led 2011

Tak to budu aspoň moc držet palce! A jestli se to ani ne před rokem podařilo, tak kdo ví, zázraky se dějí 😉

gabikri
20. led 2011

@len : já vím, ale právě u Apoli mi kladli na srdce, abych v žádném případě léky do krve nevysazovala, že bych jinak potratila........tohle doslova mi řekli, tak tady je aspoň jasně vidět, že co má být, to je a léky tomu nepomohou 😉
Jinak ty teď čekáš na výsledky a eventuelně bys to zkusila ještě jednou se svým materálem? 😉 To by bylo fajn, já bych to taky ještě zkoušela, kdyby mi nebylo tolik kolik mi je. Jinak mě abych se "nenudila" našli při kontole na gyndě benigní polyp.......dali mi vybrat, buď mi ho odstraní až koncem února a nebo v Brně hned. Tak jsem minulou středu byla na HSK a je to pryč. Je to možná důvod, proč jsem potratila..kdo ví. Teď musím čekat dvě MS a můžu začít s KET.

gabikri
20. led 2011

koncem února u Apoli, jsem zapoměla napsat 😉

len
20. led 2011

@gabikri, jenomže ty jsi byla s darovanýma, to jest jako KET, kdy není žádný vlastní folikul a tím pádem tělo žádný progesteron samo netvoří 😉 U "obyč" IVF je to něco jiného, tam se u Apoli progesteron vysazuje už po 14 dnech, ale po KETu nebo s darovanýma opravdu v žádným případě nesmíš, nejdřív ve 12.tt!

gabikri
20. led 2011

@len : ahaaaaa, tak teď už tomu rozumím! 😝 Ještě že tě tady máme a všechno nám vysvětlíš 😉

len
20. led 2011

@gabikri nojo, u Apoli jsou na ty neakutní operace čekačky, to víme 😉 Tak je fajn, že ti ten polyp v Brně odstranili tak rychle, i když bych na něj potrat asi nesváděla, co oni na to? Před IVF tam nebyl?

Se mnou je to tak, že na začátku dalšího cyklu jdu v soukromém centru na všemožné odběry a dle toho se dr. rozhodne, zda ještě jednou s vlastníma. Osobně jsem z toho ale dost rozpačitá, jím navrhovaný postup mi totiž nepřijde nijak revoluční v tom smyslu, abych měla rázem normálně oplodněná embrya. Mám z něj pocit, že přes několik mých opakování vůbec nezaznamenal, že jsem měla potíž právě s těmi polyploidy (a to se prostě logicky hormonálně ovlivnit nedá), dokonce o nich není ani slovo ve zprávě, a to jsou tam naopak hromady věcí, o kterých jsme s ním vůbec nemluvili! Nějak si z toho odnesl jenom to, že mám za sebou tři špatná IVF a pak se na utz divil, že mám ovulační cyklus 🙄 No jasně, že ho mám, všecky takové mám 😝 Za těchto okolností je samozřejmě logické zkusit to ještě jednou s vlastníma. Ovšem otázce polyploidů se vyhýbal jak čert kříži 😠
Osobně si myslím, že z té hromady testů, co mi chce udělat, mu řekne jediný rozumný údaj FSH. Všecko ostatní už buď znám (krevní skupinu) nebo mám výsledky čerstvé odjinud (endokrinologie, štítná žláza).

gabikri
20. led 2011

@len : já byla na diagnostické HSK v létě, někdy tuším v červnu u Apolináře a to tam nebyl. Tak jedině že by se tam potom objevil. Já se ptala Mudra v Brně a řekl, že pokud tam ten polyp je, tak to může napomoct potratu, ale těžko
říct, jestli v době mého krátkého těhu tam byl a nebo narostl až potom 😝 Já ho měla 6mm.

len
20. led 2011

V polypech se nijak neorientuji.
Ale pamatuješ, jak tvému muži u Apoli sestra tak zprasila odběr krve, že tam měl pořádnou modřinu? Tak u Apoli se to nám nestalo, ale z toho soukromého si H. odnesl parádní, nyní už žlutozelenou 15 cm modřinu 😝

gabikri
20. led 2011

@len : hmm, tak držím palce, aby na něco přišli......i když je fakt divné, že neřeší takové důležité věci 😕

gabikri
20. led 2011

@len : ha ha, to víš že si to pamatuju..to nebyla modřina, to byla úpně modrá celá ruka, dlouho ho to bolelo.........tak je vidět, že telata sestry mají všude 😀

aknyt
20. led 2011

@len Ahojky, tak koukám, že jsi v práci skoro nocovala... My nakonec vyrazily se sousedkou a jejími dětmi ke Šnekovi u nás a docela se to povedlo, jen Hanička tam hltala z láhve, že jsem ji ani nepoznala - vypila 250 ml na jeden zátah 😨

Příští víkend by mi vyhovovala více sobota, nevím, jak vám. Škoda, že to je na těch Dejvicích s tím posezením na pytel (ještě docela dobré to téměř naproti Diplomatovi - Podloubí, ale to je restaurace a ne kavárna), bylo by to s kočárkem jednodušší. Ale i FP by šlo, když bychom to z Muzea vzaly procházkou.

len
20. led 2011

@aknyt @larri @saralinda a ostatní:
sobota 29.1.?
Místo je mi zcela jedno, o víkendu času dost 🙂

saralinda
autor
21. led 2011

Ahojky holky, omlouvám se, ale nestíhám vás teď číst. Snad to dnes večer doženu.

Teď jsme narazila na článek o náhradních matkách: http://www.novinky.cz/domaci/222968-dite-by-moh...
Chystá se změna legislativy. Když si článek přečtete, tak zjistíte, že pokud nechcete, aby pro vás dítě odnosila vaše třeba 60-ti letá matka (její organismus by to asi hodně zničilo) a nemáte sestru (která by navíc byla ochotná to udělat), tak i s novým zákonem budete mít smůlu. Já mám jenom bráchu; našt+stí mám dělohu, tak to nemusím snad úplně řešit. Ale přijde mi to jako dost diskriminující zákon.

len
21. led 2011

@saralinda to docela jo 😒 Třeba pokud má někdo tak dobrou kamarádku, že by byla ochotna to udělat, byla by mnohdy ochotnější než vlastní sestra 😒 Ale stejně si pořád nejsem jistá, zda bych já něco takového byla ochotna podstoupit. Ale nejsem v té situaci, tak nevím, u druhých to podporuji, asi to taky není jednoduché rozhodnutí.
A jak je to vůbec s tebou - teď už někdy začneš, ne?
A co ty a příští sobota? 🙂

jesterka001
21. led 2011

Tak včera test negativní + krev HCG 2. Takže myslím, že se to ujalo, ale už je to pryč ☹ Možná za to mohla ta horečka, co jsem měla na konci minulého týdne, možná ne, těžko říct.... No, třeba se ještě stane zázrak a zadaří se přirozeně. Přeji Vám úspěšné snažení, bezproblémové těhulkování a krásná zdravá miminka 🙂

len
21. led 2011

Jesterko, vypadá to tak ☹ My tobě přejeme ten zázrak, není to vyloučené 😉

maruliinka
21. led 2011

Ahoj všichni... 🙂
Dnes jsem se zaregistrovala,a chtěla bych se k vam snažilkám přidat 😉

len
21. led 2011

@maruliinka tak se přidej 🙂 Chodíš k Apolináři? Jak dlouho a na co se chystáte? 🙂

kacenice
21. led 2011

Kdo mi poradi? Jsem ted na zacatku stimulace fostimonem. Podle Dr. z CAR mam zacit prvni den cyklu, ale v pribalovym letaku se pise treti den cyklu. Co se pocita presne jako prvni den cyklu? (pocita se spineni nebo ne?;))

maruliinka
21. led 2011

Chodíme k Apolináři, a ted 24.1. jdu na injekci diphereline. Budeme mit IVF ICSI protože manžel je po chemoterapiích takže žadny dobrý spermie nemá. Ale už mame 3-letého kluka a to se nam povedlo přirozene těsně před tím než jsme zjistily že je mažel nemocnej,takže to bylo za pět dvanact.
Už asi dva měsíce si čtu o čem si tu píšete a až dnes jsem se rozhoupala se přihlasit. Hlavně jsme se přestěhovaly a tak zatím nemám žadné kamarádky tady.
Koukala jsem ty už jsi tu taky hodně dlouho co? Nedaří se a nedaří... 😢

len
21. led 2011

@kacenice já se stimulací začínala 2.DC. Jako 1.DC se bere až opravdové krvácení (nikoli špinění) a pokud se dostaví až po 18. hodině večer, tak se bere jako 1.DC až ten následující den 😉

len
21. led 2011

@maruliinka tak to budu moc držet palce, ať to klapne 🙂

maruliinka
21. led 2011

Tak to je ale strašná doba,obdivuju že jste takhle trpělivy... taky budu držet palce at vám to vyjde 😉 a nepřemýšlely jste třeba o jiném CARu,když takhle dlouho nic? A jak to probíhá s těma darovanýma vajíčkama,to oni sami najdou nějakou dárkyni nebo už jí mate?