CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

maruliinka
9. únor 2011

@len
Díkes 🙂

len
9. únor 2011

@cell svátek neplodných? 😀
Jinak mezi novým CARem a Apolinářem došlo k zásadnímu rozporu - jeden tvrdí, že mám krevní skupinu 0+, druhý A+. Oba jsou pevně přesvědčeni o neomylnosti svých laboratoří a oba to mají černé na bílém. Takže jdu na třetí kontrolní odběr k obvoďačce 😉 Pevně se modlím za to A, protože jestli jsme s chlapem oba nuly, je to s tou dárkyní v háji, leda bychom se smířili s jinou skupinou 😒 Pak je taky otázka, když mi pomotali skupinu, jak moc vážně můžu brát ty výsledky, co brali zároveň s tím.

cell
9. únor 2011

@len : ale prdy, dneska má svátek Apolena 🙂

vzhledem k tomu, že jsem zaměstnanec hematologických laboratoří, držíme si palce, aby ta chyba nebyla u nás 😔

len
9. únor 2011

@cell stává se to často? Jsem si myslela, že KS je tak jednoznačná věc, že její špatné stanovení je možné jen záměnou vzorků? Nebo to prostě někdo blbě vyplnil do výsledné zprávy, co, všude pracujou jen lidi.

cell
9. únor 2011

@len : stává se to vyjímečně, ale holt stává. Ačkoli s našima superakreditovanýma metodama je to vždycky průšvih. Možná to můžu nechat zkontrolovat, mámeli tu někde Tvůj vzorek 😉

len
9. únor 2011

@cell bylo to dělaný někdy před rokem, tak to už tam ten vzorek asi nebude 😉 Každopádně jestli se nakonec potvrdí výsledky toho druhého CARu, měla bych vám to tam někam nahlásit?

sponiarka
10. únor 2011

Ahoj holky znáte někdo dr.Michala Máru z apolináře

len
10. únor 2011

@sponiarka ten Mára, co se zabývá dělohou a myomy? Ten je od Apolináře, ale ne z CARu - Apolinář je veliká instituce zahrnující spoustu ordinací od CARu až po porodnici, tady v té diskuzi řešíme ten CAR 😉 Zkusila bych to v diskuzi o myomech,tam by mohly mít víc zkušeností...

sponiarka
10. únor 2011

@len to já vím jen jsem se zeptala

len
10. únor 2011

Já ho opravdu znám jen z doslechu a ani si nijak nevybavuju z téhle diskuze nikoho, kdo by s ním měl co do činění 😒 Ale z doslechu mám na něj reference velice dobré 😀

sponiarka
10. únor 2011

Mého kamaráda je to kamarád říkal že se na mě příjde podívat až tam pojedu.Jestli to má vůbec cenu.

len
10. únor 2011

No, jestli máš nějaký problém spadající do jeho kompetence (děloha, myomy, cysty...), tak je to špička, ale pokud máš "jen nějakou běžnou příčinu neplodnosti", určitě zcela stačí normální CAR.

sponiarka
10. únor 2011

Dobře moc ti děkuji

gabikri
10. únor 2011

@sponiarka : ahoj, já ho znám, léčila jsem se u něj s myomem, je to jeden s nejlepších doktorů, jaké jsem v životě potkala, jak po profesionální, tak i po lidské stránce!!!! Kdysi prý pracoval i v Caru, ale to už je dávno.

isabellaross
13. únor 2011

Len @ tak to tedy koukám, že může být rozpor v tak "jednoduché" věci jako je krevní skupina 😲 Pak věř osttním výsledkům, že 😒 To jsem tedy zvědavá, jak to dopadne, kdo "vyhraje" 😉
Jinak docela koukám, že tě v tom druhém CARu "ukecali" na pokus s tvými vajíčky, pochopila jsem to tak, že prostě nejsou dobré a nejde to vyléčit, ale asi jsem to pochopila špatně 😕 Každopádně budu samozřejmě strašně držet palce ! 🙂

len
14. únor 2011

@isabellaross "skutečnou" krevní skupinu budu znát od obvoďačky za týden. Jinak s mýma vajíčkama je to tak, že doteď jich byla valná většina po oplodnění špatná a z těch pár embryí, co druhý den vypadalo OK, se chytlo jen jedno a ještě to vzdalo v 8.tt. Takže závěr byl - s vlastníma šance minimální (nikoli nulová), ale z hlediska investované energie a peněz a nervů... je prostě z těch darovaných šance výrazně vyšší. Ten minulý pokus (listopad 2009) mě tak odrovnal, že jsem souhlasila, ale postupem času to ve mně stejně trochu hlodalo, takže jim nedalo zas tak moc práce mě na ten polední sponzorovaný pokus přemluvit k vlastním. Sice jsem značně skeptická k tomu, že by pouhou změnou stimulace a použitím ICSI (tam obzvlášť, poslední závěr Apoli embryoložky je, že ICSI je u mě zbytečné zcela) by se dosáhlo nějakého zázraku, ale kůň to vem, v nejhorším vyhodíme 20 litrů a budeme vědět, že u Apoli jsou machři a mají pravdu a já se tam pokorně vrátím. no a nebo se ten zázrak nakonec povede 😉

gabikri
14. únor 2011

@len : to je tedy gól s tou skupinou! 😕 To jsem zvědavá, kde to popletli 😉 Jinak já dnes začínám s léky na KET 😵

len
14. únor 2011

Gabi, gratulace! 🙂 Já bych mohla teoreticky hned v příštím cyklu, prakticky to asi necháme na květen, hlavně kvůli dovče, čekám pět let, kvůli těm třem měsícům se to nepo... 😉

gabikri
14. únor 2011

@len : jaro je plodné a je ještě rok zajíce ( plodný rok) .....hi hi.........to jsem ti zase nahrála...............tak teď nám to určo vyjde!!

len
14. únor 2011

Nojo, no, to říkali o každým z těch pěti let, že je plodnej 😀 Ale pro sichr kupujeme na srpen letenky do Francie, když neklapne těhotenství, ať se mám na co těšit 🙂

isabellaross
14. únor 2011

@gabikri tak to je paráda 😎 to budu strašně držet palce! Ale už jednou se to povedlo, sice ne až do konce, ale povedlo, tak je velká šance, že se to teď podaří zas a s mnohem lepším výsledkem 😉 \A na kdy ti tedy vychází KET ?

@len aha, tak tak to je, dík za vysvětlení 😉 Tak to jsem zvědavá jak to předně dopadne s tou krevní skupinou.. 😀

gabikri
14. únor 2011

@isabellaross : díky jsi hodná 😉 No KET vychází cca na 5.3.- 6.3.........ale to je víkend, tak jsem zvědavá, jesti to bude před, nebo po 😉

len
14. únor 2011

@isabellaross no, ještě jsou dvě možnosti, který mi nestanovili 😀 Ale to už bych nemohla být dcera mých rodičů, tak to nechci 😀 Mimochodem sestra mi dnes říkala, že tohle je přesně důvod, proč se nepodařilo prosadit povinnost mít KS zapsanou v občance 😒 Bych si tam nechala zapsat A, při transfůzi už by to nikdo nekontroloval, protože v občance je to pravda, že, no a pěkně by mi dali A na mou nulu 😝 (opačně by to pochopitelně takovej problém nebyl)

cell
15. únor 2011

@len : i já jsem napnutá. Už se mě dneska ptala nejvyšší z naší laborky, jak to dopadlo a pupínkuje se předem 😕

len
15. únor 2011

@cell takovou aféru jsem způsobila, jo? 😕 Tak slibuju, že příští pondělí odpoledne ti osobně písnu IP 😉

cell
15. únor 2011

@len : celkem jo, takováhle záměna je vždycky malér. Ale chyba se může stát i taková, že někdo zaměnil vzorky krve hned na začátku, těžko se to dohledává.
Uvidíme, stále ještě doufáme 😔

len
15. únor 2011

@cell tehdy mi nabrali skupinu a zároveň progesteron (jen už si nepamatuju, jestli to byla jedna zkumavka nebo dvě). Progesteron teda určitě nezaměnili, hodnota byla přes 100, což by odpovídalo, že jsem ovulovala ze tří folikulů, co mi viděli na utz. Ale jestli to bylo ve dvou zkumavkách, samozřejmě mohli zaměnit jen tu KS. Brali mi to dole v odběrovém centru v kachlíkárně, ale samozřejmě se to mohlo zaměnit i kdykoliv předtím. A nebo to zaměnili v tom druhém centru 😉

cell
15. únor 2011

@len : uvidíme. Držíme si palce, nakonec i pro Tebe by to naše A bylo mnohem výhodnější 😉 🙂

len
15. únor 2011

No, já bych taky radši A a navíc fandím fakultce 😀

len
15. únor 2011

@cell úplně náhodou neporadíš mi - dostala jsem žádanku na EKG a prý mi ho bez objednání udělají někde v budově B4, můžeš mě trochu blíž odnavigovat (jako kam zahnout od vstupu nebo jestli se hlásit na vrátnici...)? Naše nemocnice tento týden EKG neprovozuje, tak jsem dostala žádanku, ať si to nechám udělat "někde v Praze" 😝 Přitom si teda myslím, že na tu mininarkózu je EKG zbytečný, ale budiž, bez něj mě neuspí.