CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
11. bře 2009

budeš🙂 rychle se to hojí🙂 sem myslela, že bude mrcha o ničem a ona se docela předvedla🙂))

len
11. bře 2009

To doufám, dnes jsem byla na kontrole a zkusila na dr. zašišlat odhodlání jít zítra do práce a nijak zvlášť neprotestoval, jen řekl, ať se rozhodnu večer 😉 Prý by se to dneska mělo lámat a otok by měl opadnout, hurá! 😎
Já ani nevím, kdy další MS čekám, asi koncem příštího týdne, jdeme na svatbu, tak i kdyby nebyla ovulace, zákon schválnosti prostě funguje 😀

lenickan
11. bře 2009

jo jo to znám len, já to mívala po 40DC a vždycky mi to vyšlo na víkend když jsme někam měli jet:( ale beru to sportovně 🙂

aknyt
11. bře 2009

Len, tak to mám téměř každý rok na tábor - je úplně jedno, jaký je turnus, jestli se střídají a nebo ne... funguje mi to tak už 15 let. "téměř" znamená, že jsem párkrát nebyla na táboře 😀

len
11. bře 2009

Takže koukám, že nebýt Murphy chlap, dozajista by napsal velice trefná pravidla pro menstruační cyklus, co? 😀 Já zase měla dost nechutnej zážitek s MS kalíškem - kromě toho, že jsem menstruovala na týdenní dovče se mi poprvý za 36 cyklů používání přihodilo, že jsem ho - zároveň nemohla použít, zároveň neměla s sebou ani vložku, zároveň se v sobotu odpo nikde nedaly sehnat a zároveň když už jsme je pracně sehnali, jsem šla zase po dlouhý době nečekaně jezdit na koni a kdo to zkoušel s vložkou, už mě lituje 🤐 Prostě se sešly čtyři události, z nichž ani jednu jsem za poslední dva roky nikdy nezažila a kterákoli z nich kdyby se nestala, tak bych pak týden neúpěla při každým posazení 😀 Nějak nevím, jestli si můžu troufnout to tu rozebírat detailněji, protože to bylo fakt nechutný 😀

aknyt
11. bře 2009

Len, koukám, že jsi vysloveně klikařka 😀

len
11. bře 2009

Nojo, když se to se**, tak se to se** 😀 Pardon za sprosťárny, ale v tý chvíli to ze mě lítalo bez těch hvězdiček 😀 Teď už se teda jenom směju, takže to tak hrozný evidentně nebylo. A trochu zákeřně nad vodou mě drží chlap, kterej když si na netu četl, že po hodinový jízdě na koni ho týden bolel zadek, tak místo očekávaného - tohle veřejně na net nepiš! - si povzdechnul - co týden, ještě teď mě to bolí! 😝 Takže vám nevím, ale myslím, že jsme ty jeho spermie docela zmasakrovali - nejdřív hodina na koni bez sedla (i když, který pán si vyzkoušel skákat s kovbojským sedlem, tak variantu bez sedla ještě uvítá 😉 ) a pak dvakrát skoro po dvou hodinách v sauně... Ale co, tvořej se snad 2-3 měsíce a do IVF ještě času dost 😉

collette
11. bře 2009

Ahoj děvčata,

nevím, jak zda to mám vůbec psát. Nerada bych, abyste měly z mého příspěvku podobný pocit jako z toho od Pandy, ale věci se prostě stávají a zase nejsem ten typ, který odchází bez rozloučení...

Takže, v pondělí jsem se po přečtení vaší chvály na Apolináře objednala... A dneska, protože se věci prostě sešly a zapadaly do sebe, jsem si udělala test. Je pozitivní. Prosím, držte mi palečky. Já vám je všem držím a věřím, že brzy budete držet v náručí ten nejkrásnější uzlíček na světě.

Díky moc za rady a občas sem nakouknu, abych věděla, jak si vedete. Mějte se krásně a držte se. Zázraky se prostě dějí!

aknyt
11. bře 2009

colette, tak to je to nejlepší, co se může stát - že Apolináře budeš potřebovat maximálně jako porodnici 😉
A přeju, ať je vše jak má být a máte úžasný vánoční dáreček 🙂

len
11. bře 2009

Colette, moc a moc gratuluju! 😵

collette
11. bře 2009

Holky, díky MOC!

klarka.k
11. bře 2009

Ahoj holky. Dlouho jsem se tu neukázala, ale měla jsem dost krušný 2 týdny. Samá naděje a nakonec nic. Takže je přede mnou druhý pokus o IVF. Měla jsem v děloze dutinky, už to vypadala jako že jo, ale nakonec jsou to ložiska endometria. Tak doufám, že to s následující MS odejde. Jestli ne, tak se to bude muset řešit nejdříve, abych měla dostatečně připravené "prostředí" pro miminka 🙂. Četla jsem vaše příspěvky a mám několik dotazů, jestli mi je někdo můžete zodpovědět. Jaký je rozdíl mezi dlouhým a krátkým protokolem? Já měla dlouhý a opět budu mít dlouhý. Nemám ani zdání o čem to je 🙂. A druhá otázka. Je nějaký problém, když mi nedělali profuky? Já vlastně ani nevím, jestli je mám průchodný. Prostě se jede zase dál, žádný vyšetření...nic. Díky, jestli máte někdo odpověď.

len
11. bře 2009

Klarko, na IVF průchodný vejcovody nepotřebuješ. Naopak kdyby byly neprůchodný, IVF by bylo jediným řešením 😉
A co se týče těch protokolů, tak dlouhý spočívá v tom, že ti již v předchozím cyklu píchnou zastavovací injekci a teprve 14 dní poté začínáš se stimulací. Krátký začíná až na začátku cyklu rovnou stimulací, ke které pak ke konci přidávají ty léky, co blokují tvorbu hormonu, který by způsobil předčasnou ovulaci. obvykle dávají dlouhý a pokud na něj dobře reaguješ, tak ho nemění, většinou je prý lépe snášen. Ale někomu doporučují spíš krátký - buď kvůli věku nebo proto, že myslí (nebo mají zkušenosti), že by mu ten dlouhý nesednul...

Kdy to budeš zkoušet příště?

A přijdeš za týden na sraz?

aknyt
11. bře 2009

Klarko, můj názor na průchodnost znáš - na IVF to není potřeba (jak píše Len), ale na IUI bych ji vědět chtěla.
Tak nakonec jste se rozhodli pro další IVF? Že bychom se mohly zase sejít na OPU 😀

lenickan
12. bře 2009

ahoj holky🙂
tak první pigáro mám v sobě a pohoda. Trošku to štíplo, ale jinak nic necítím ani příznaky - jako u klostilu🙂 tak uvidíme...🙂

len prosím tě mám kámošku a té je 43 - také jí napíchli dlouhý protokol. Jaká injekce se píchá ještě v tom předchozím cyklu? Co má způsobit? Ona den nato začala šíleně krvácet a prý je to normální... a pak prý dostane injekci na stimulaci ale najednou ne několik dní po sobě.. Je to možné

modroocka2
12. bře 2009

Nazdárek... tak hlásím ze dneska dorazila MS a od zítřka stimuluju...huráááá do druhého kola... 😀

aknyt
12. bře 2009

Leni, u nás se při dlouhém píchá Zoladex, který by měl zastavit činnost některých hormonů (umělý přechod?), aby fungovaly jen ty dodané injekcemi a nepletly se ty, co by produkovalo tělo.

Jo a gratuluju k první včeličce 😉

lenickan
12. bře 2009

aknyt jak jsi snášela ten fostimon? Myslím fyzicky a psychicky🙂

larri
12. bře 2009

Lenicko,ja mela taky fostimon a bylo mi z neho na zvraceni.Ale chodila jsem na injekci v 9.00 a do tech 12:OO,pak uz to bylo dobre.Ale jak mam velke prsa,tak ted jsem mela pocit,ze muzu konkurovat Pamele 😉 .Nejvetsi krizi jsem mela ctvrty den,ten jsem prolezela.Ale ja chodim pozdeji spat a rano jsem jezdila k Apoli a pak bezela do prace,takze vetsinu pridavam unave.

lenickan
12. bře 2009

aha - já si to nechváám píchat od tchyně okolo 17té🙂 pak tam posedím pokecáme a jdu domů takže v klidu - od žaludku mi nic nebylo, tak snad to nepřijde🙂))
A prsa - jupííí konečně budu nějaká mít🙂 normálně mám dvojky takže když se to trošičku zvětší tak jsem leda ráda🙂
A larri píchala jsi 75iu?

lenickan
12. bře 2009

colette: taky moc blahopřeji🙂 nejsme tu nepřející to určitě ne, u mne je to právě naopak každý do má uspěch mne pozbuzuje a moc to přeji! Jen ty Rady a porady s.r.o. člověk špatně bere🙂
Držím palečky ať je vše jak má být🙂))

larri
12. bře 2009

Ja pichala denne tri ampulky,to maji skoro vsechny.Ale az pujdu na dalsi ivf,tak se domluvim u nas na poliklinice,kde mam znamou v laboratori.
Leni,nevim,jestli budes rikat jupi,az si budes myslet,ze ti prsa vypadnou z podprsenky a ja pred OPU citila jako pred porodem z velikosti bricha 😉 Nastesti to rikala i holcina co byla na OPU semnou. 🙂

larri
12. bře 2009

colette,ja taky gratuluji a cetla jsem to vcera narychlo a dneska zapomela.Ted jsem si to precetla znova,tak gratuluji moc a moc.Snad se ted zadari vsem,za chvili bude jaro a bude to tady veselejsi. 🙂

aknyt
12. bře 2009

Leni, taky jsem si píchala 3 ampulky, ale asi mi nic nebylo. Nějak si to nepamatuju a kdyby to bylo blbý, tak bych si to pamatovala. Psychicky jsem na tom úplně stejně jako s Puregonem, ale spíš jsem nervní z toho, jak to dopadne než z léků 😉

larri
12. bře 2009

Aknyt,jaky mas nazor na Puregon a Fostimon.Nemyslim tim,ze je pero pohodlnejsi,ale jestli si myslis,ze je neco kvalitnejsi.

lenickan
12. bře 2009

hmm tak já mám jednu ampuli takže se asi nemůžu porovnávat s vámi🙂
Larri: budu říkat jupííí🙂 jen ať vypadnou🙂 aspon chvíli🙂

lenickan
12. bře 2009

larri a to ti rostlo bříško i když jsi to píchala do zadečku?

aknyt
12. bře 2009

Larri, nevím, jestli je kvalitnější, je to syntetický. Počty folíků jsem měla vyšší s Puregonem, ale embryjek nakonec víceméně stejně jako u Fostimonu. Brala jsem Puregon nejen kvůli pohodlí, ale taky kvůli snazšímu upravení dávkování - dá se odkrokovat po 5 jednotkách. U Fostimonu jsi omezená ampulkama - krokuje se po 75 jednotkách. Ale jak jsem psala, u mne byl počet embryjek téměř shodný.

len
12. bře 2009

Leni, břicho ti roste, protože se zvětšují vejcovody, což je po obou lécích stejné 😉
Jinak já zvracela i po Puregonu 🤐
Jo a ta zastavovačka - já třeba dostala Diphereline, účinek je stejný, prostě to utlumí hypofýzu, takže ta neprodukuje vlastní FSH (máš jen to, co sama pícháš) a taky LH (aby nedošlo k samovolné ovulaci, tu pak vyvoláš Pregnylem). Stimulace samotná vždy trvá více dní, folikuly nenarostou přes noc. Ta jednorázová injekce je Pregnyl - hCG, to vyvolá za 36 hodin ovulaci, těsně před ní je pak odběr vajíček 🙂

len
12. bře 2009

Pardon, vaječníky pochopitelně 😀