CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
16. bře 2009

Aha, tak to se výsledky dozvím až zítra, pokud nekouknu večer na net... Budu moc držet palce, ať jsou tam... dva folikuly 🙂

lenickan
16. bře 2009

já pak jejdu stejně už rovnou za kámoškou a pak domů, takže u počítače budu až ráno🙂
Moc děkuji len, snad jo... modlím se aby tam byl jeden max. 2 pokud by jich bylo více tak to vyšumí:(((

lenickan
16. bře 2009

len myslíš že kdyby byli 3 že je pravděpodobné že všechny 3 se oplodní? Nebo je možné že by jen dva?
Víš zajímá mne pravděpodobnost🙂

len
16. bře 2009

Myslím, že na tři by ještě IUI udělali, pokud je na jeden šance 10-15 %, tak u dvou je šance 1-2 % na dvojčata a 18 - 26 % na jednoho, no a u třech 0,1-0,3 % na trojčata (1-3 trojčata na 1000 inseminací), 3-6 % na dvojčata a 23 - 43 % na jedno mimčo - toť matematika 😉

aknyt
16. bře 2009

Leni, vykašli se na pravděpodobnost!!! Uvidíš, že budou folíky 2 a basta fidli 😉 Navíc pravděpodobnost a různé statistiky jsou pochybné.

marcelli
16. bře 2009

aknyt Ahojky prosím tě kolikátý den po MS se provádí KET a berou se nějaké prášky?Chci se objednat,tak abych věděla,co mě čeká.Díky 😉

aknyt
16. bře 2009

Marcelli, to záleží na tom, co ti řeknou v CARu. Já byla objednaná na 12. DC na zhodnocení situace. KET můžou udělat buď bez léků v "nativním" cyklu a nebo s léky. Tak to měla Nitenka - ta si lepila nějaké náplasti od 2. DC. Kontrolu měla snad 8. DC, ale nevím přesně. U mě to viděli i na KET v nativu. Asi zhodnotí, jak roste sliznice a jestli roste nějaký folikul a podle toho dají buď léky v příštím a nebo to nechají v přírodním. To by ti líp poradila Nitenka, ta byla na 2 KETech, já ještě nebyla. 😉

len
16. bře 2009

Marcel, tipla bych si, že i v závislosti na tvém běžném cyklu...

Aknyt, nejsou pochybné, jsou to přesná čísla, akorát fungují tak na vzorku 1000 žen a pro jednu jedinou jsou krajně nespolehlivé 😀 Jsem si vzpomněla, jak jsme šli s manželem do práce, já těhotná, no a on se ptal - jakou máme šanci, že se nám narodí zdravé dítě? Tak říkám - asi 75 %. Načež on, že je to dost slušný. No a do dvou dnů jsem se dozvěděla, že ta šance je nulová 😖

aknyt
16. bře 2009

Len, to je přesně ono - to máš stejný jako s průměrnou mzdou. Taky to statisticky vyhodnotí a to, že toho většina lidí nikdy nedostáhne, je úplně jedno 😉 Akorát to kupu lidí naštve 😀

len
16. bře 2009

No ale myslím, že v CARu se tím řídit můžou. Jako že ti provedou IUI na tři folikuly, protože riziko trojčat je zanedbatelné (méně než 0,5 %). Ale patrně ti nezavedou tři embrya po IVF, protože tam je to riziko mnohem vyšší (kolem 5 %). Nějak to zhodnotit musí... já si vždycky říkám, kolik šťastnejch rychle těhotnejch ženskejch já musím statisticky vyvažovat, když jsme zcela zdravý pár, kterýmu se nezadařilo ani na víc jak 40 ovulací 😀

aknyt
16. bře 2009

V CARu se tím určitě řídí a neriskují. Taky mě napadlo nechat transferovat 3, ale neprošlo to už u mýho chlapa 😀

lenickan
16. bře 2009

ahoj aknyt, je to pravda že to nemusí pro jedince nic znamenat🙂 ale jsem hrozná:(((
a pravděpodobnost, že tam nenarostlo nic je taky vysoká, takže se nebudu utápět v trojčatech🙂

lenickan
16. bře 2009

aknyt no a ty tři by se mohli ještě rozdělit a byli by 4 nebo 5 😀 to už je skoro mateřská školka...
Dá se to vůbec donosit?

aknyt
16. bře 2009

Leni, tak ta šance, že by nenarostlo vůbec nic je podle mne menší než že by se zadařila trojčátka 😉 A dneska budu držet palečky, ať tam jsou ty 2 folíky, jak by bylo optimální.

lenickan
16. bře 2009

to myslíš vážně aknyt - když jsem 7x nezareagovala na clostil?

aknyt
16. bře 2009

Leni, asi dá (pár takových ve světě bylo)... ale nevím, nevím, jestli je o co stát 😉 A to že já vždy chtěla velkou rodinu, tak to by mi asi hráblo, ze 4 naráz 😀

len
16. bře 2009

Leni, těm, co reagují na Clostil, necpou FSH 😉 Tudíž ty, které reagují na FSH - troufnu si říct, že značná část z nich na Clostil taky nereagovala, proto jim bylo FSH naordinováno (teď teda nemluvím o IVF) 😉

aknyt
16. bře 2009

Leni, clostil má jinou účinnou látku, vždyť jsem ti to psala, že jsem taky na Clostil nereagovala - a na FSH pak ano.

lenickan
16. bře 2009

to teda jo aknyt já bych měla co dělat i s dvojčátkama🙂
ale brala bych je všema deseti🙂
ale takové ty sobecky primitivní sny
- kočárky pro dvojčátka nejsou tak hezký jako singly
- pohodovější mateřská s jedním než se dvěma
taky jsem chtěla rodit v začátkem dubna - pěkně na jaro🙂
a ted?
Beru cokoliv🙂))

lenickan
16. bře 2009

máte pravdu - vím jak funguje clostil - že nutí hypofízu produkovat FSH. U FSH injekcí už se dodává přímo tak jo už nebudu prudit a budu věřit že to zabralo🙂

aknyt
16. bře 2009

Leni, tak to taky znám 😀 Ty sny, kdy bych chtěla rodit a že bych radši nejdřív jedno... a teď bych, přesně jako ty, brala jakékoliv datum porodu a i ta dvojčátka 😉 Sousedka má dvojčátka a má moooc pěkný kočár. A teď už je holkám k roku a hrajou si spolu...

Jsem moc zvědavá, co se dovíme v CARu ohledně darovaných embryí, jak to tam probíhá a jestli to vůbec dělají...

len
16. bře 2009

Nooo, já budu rodit na Vánoce svoje antibiotikovo-ibalginový dítě, Klepna zvládne i kočár na dvojčata, tak co... A teď mě omluvte, jdu se trápit s hromadnou korespondencí, nikdo jiný to za mě neudělá 🙄

aknyt
16. bře 2009

Nevíte, jestli je možné objednat se na konzultaci i s partnerem? Asi by nebylo od věci, kdyby mu naší situaci zhodnotila doktorka a i vysvětlila další možnosti... A optimální by bylo, aby na to byla připravena, kterým směrem se ta konzultace má ubírat... a to si nejsem tak úplně jistá, že se toho u nás dá dosáhnout ☹

lenickan
16. bře 2009

aknyt - opravdu se rozhodnete pro darovaná embrya - už nebudete zkoušet z vlastních zdrojů???
A pro manžela je neúnosný dárce spermií? Vím jsou to opravdu silná témata - a velké zkoušky pro vztah!!! Podívej na nás to řešíme blbou IUI.

víš kdyžby byl dárce spermií tak vajíčko by bylo tvé a aspon jedna buňka by byla vaše. To je pro něj neakceptovatelné?

Moje známá bude muset také podstoupit darované vajíčko a je z toho špatná...je jí 43

lenickan
16. bře 2009

aknyt: myslím že v tomto případě je to žádoucí, aby muž slyšel z úst lékaře - že to je tak a tak... doma si můžeš pusu umluvit ale nebude to mít ten efekt...

aknyt
16. bře 2009

Leni, ještě jedno IVF mám od manži "povolené", ale MUDra se tvářila lehce skepticky... jako že si to mám rozmyslet, že už to stojí dost peněz a že se nám tím spg. snižují šance na kvalitní embryjko... ale to jedno bych určitě ještě chtěla s ICSI.

Ten dárce je pro manžu nekceptovatelný právě kvůli té mojí buňce (ne dárcově) - že by embryjko bylo víc moje než jeho ☹

Jo, ty informace od MUDr by byly lepší, jenže by bylo dobré, aby to byla konzultace, kterou by aktivněji vedl MUDr. a nebylo to plácání v tom, proč jste vlastně přišli a jak si to představujete a hrabání v papírech, aby se našly informace... ráda bych, aby na to byla MUDra (nebo MUDr.) připravený - a bojím se, že toho asi těžko u Apol. dosáhneme, při tom střídání a jejich vytíženosti. Už se mi taky stalo, že mi před 2. IUI vykládali, jak má manža horší spg., že tam moc šance není a před ním řekli, že to až tak hrozné není ☹

lenickan
16. bře 2009

fakt jo? To řekli?? No to je hrůza...
Aknyt přetím jste měli ICSI? Snad alespon jedna jediná kvalitní mrška by se našla ne??? Ještě to zkuste!!! Víš aspon budeš mít jistotu že jste udělali vše!!! Nebo vysadte - dejte si 3 měsíce relaxační kůry a pak do toho zase šlápnout - třeba by to trošku spermijkám pomohlo? Nevím je to moc těžké.
Já ho chápu - ale stejně ty mužský jsou hrozný!!!!
A darované vajíčko by bylo OK?
Můj muž má s IVF a IUI taky problémy kůli víře...

aknyt
16. bře 2009

Leni, my měli vždycky ICSI... a docela mě to vyděsilo, když doporučili dárce i když máme ICSI.

U mne by problém s darovaným vajíčkem nebyl - nemyslím si, že bych byla tak úžasná, abych musela za každou cenu přenášet dál svou genetickou výbavu 😀 Prostě rodiče jsou ti, kdo se o dítě starají a jsou mu oporou... ne jen ti, kdo dali základní dvě buňky.

Jinak regenerační kůru jsme nasadili oba, tak snad to aspoň malinko pomůže. Na další kolo bych chtěla v květnu, tak uvidíme.

lenickan
16. bře 2009

aha aknyt - tak nejdůležitější je, že se domluvíte... budu ale držet palečky aby to vyšlo bez dárců...🙂)
No a tou regenerací se nic nezkazí - taky se snažíme🙂 vitamínky a tak🙂
Manžel jede dneska se mnou - jsem ráda, jelikož to pak vnímá víc, jako že se ho to taky týká🙂

aknyt
16. bře 2009

Leni, to je jen dobře, že jede s tebou a že ti to vyhovuje. Já jsem většinou radši, když tam jsem sama. Ale je fakt, že na transfer jezdí se mnou a i chodí dovnitř, aby "u toho" byl a podpořil mě 😉