CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
30. bře 2009

len: LH okolo 10 je vysoké?

anakolut
30. bře 2009

Len a lenickan díky. Snažíme se 17 měsíců. Je mi čerstvých 27. Mně nevadí jít na umělé oplodnění, jen je celá ta situace těžká, ale to Vám nemusím říkat. Snad to bude jen ta ovulace a jinak budeme v pořádku. U mě je problém i psychika, po mimču už toužím tak 4 roky, jenže jsem nejdřív chtěla dostudovat, najít si práci a koupit byt. Vše je konečně připraveno, ale mimiču se k nám nechce. Navíc v mém okolí je těhotný nebo vloni porodil snad každý, (z mojí a manželovi rodiny jsem jediná ve věku mezi 20 a 30, kdo během posledních dvou let neporodil, kamrádky z vejška taky rodí jedna za druhou). Já jim to přeji, jen je mi líto, že my pořád nic.

Kamarádky mám naštěstí super, prožívají to se mnou.

modroocka2
30. bře 2009

Anakolut, tak přesně vím co myslíš..já jsem si tímhle prošla před několika lety..všichni se ptali co děti a kdy budou a nejhorší byla moje ségra, která to dotáhla tak daleko, že mi řekla, že jsem hovno ženská, když nemám děti a obvynila mě, že nechci dát manželovit děti... přidaly se k tomu další problémy v práci a skončila jsem na psychiatrii... takže nejsi přecitlivělá...ona to není až tak blbá otázka, ale když přijde v blbou chvíli tak dokáže ranit...

lenickan
30. bře 2009

anaKol: neztrácej naději, vím že je to na hlavu ale 27 je krásný věk a uvidíš že v CAR budeš vidět pokroky a už jen ty malé dílčí krůčky tě dostanou do lepší nálady.
Pozoruji to na sobě!!! My se snažíme ted už 25 měsíc🙂

anakolut
30. bře 2009

lenickan. Na ultrazvuku jsem byla před stimulací i při každé stimulaci. Clostyl jsem brala 3 cykly (1. 2x denně,2. a 3. 3x denně). Myslím, že to bylo 3. až 7. den cyklu. Absenci mi potvrdila dle UTZ.

Z té průchodnosti mám celkem obavy, protože jsem v 16 prodělala zánět vaječníků. Ale musím věřit, že vše bude v pořádku.

anakolut
30. bře 2009

modroocka2: To je mi líto s tou sestrou, to musel být zásah. ☹
No právě, mám i teď problémy v práci, hledám si novou. Mamka mi taky řekla, tak už si taky konečně pořiď dítě a budeš mít klid. To jsem dlouho vydejchávala.
Já chodím k psychologovi, protože už je toho na mě taky moc. Je moc hodný, ale že by mě zázračně vyléčil z té mé přecitlivělosti a úzkosti to zase ne, ale i tak mi to pomáhá.

Já Vím, že jsou tu holky snažilky s delší historií, tak Vás obdivuju, jak to úžasně zvládáte. P

lenickan
30. bře 2009

průchodnost musí udělat za jsou vejcovody průchodné a tím pádem zjistili zda má smysl IUI. Pokud by nebyl průchodný ani jeden - což si nemyslím by přicházelo do úvahy IVF. Takže opravdu se neboj. K miminku cesta vede🙂
Kolikátý den stimulace jsi byla na uz?

modroocka2
30. bře 2009

Víš kdy se mi ulevilo, když nám řekli v čem je problém..byla to definitiva, ale jistota a nemusím se stresovat, kde je jakej problém, protože problém známe a doktoři v CARu ví jak na to... a to mi strašlivě pomohlo...řekli, že pro nás je řešení a teď už jenom aby se to povedlo...takže i kvůli tomuhle je CAR potřeba... 🙂

anakolut
30. bře 2009

Na UTZ jsem byla 9. den a pro kontrolu i 13. A měřila jsem si vždy i teplotu.

modroocka2
30. bře 2009

Jo jinak ségra se svým chováním u mě zkončila.. dlouho jsem tajila, jak mě deptala, ale pak jsem si řekla, proč to mám odnášet já, když to je všechno v ní..je 14 let starší a její názory jsou v mnoha ohledech starý tak 50 let...dítě po svatbě nejpozději ve 20, barák se nějak zvládne a dluhy vlastně neexistujou a to že bych ráda pracovala a dělala tak to co mě baví...no to jsem nemohla ani říct... pošlu jí gratulaci k svátku, narozeninám a k vánocům a hotovo... je to hrozný, ale moje zdraví a rodina je mi přednější než její názory a bohužel i než ona...

lenickan
30. bře 2009

anakolut: hlavně nečti takové ty opravdu těžké osudy - moc by ti to nepřispělo pokud máš stavy přecitlivělosti - ale někdy až si budeš připadat beznadějně že jsi na tom tak jak jsi tak si přečti story katuska23 ta si chudák zažila a ted?
Je těhule🙂 a nítěnka to taky neměla jednoduché...

lenickan
30. bře 2009

a nebyl tam žádný folík anakolut?

lenickan
30. bře 2009

modroočko to mne mrzí!! někdy jsou lidi opravdu oškliví a ještě když jde o rodinu

anakolut
30. bře 2009

Folikul jsem měla ale malý. Už nevím, jak byl velký, ale po té kontrlolní bylo řečeno, že neroste.

Mně zase švagrová opkakovaně vplálila, po tom, co jsem odpověděla na její "společenskou otázku", že se teď soustředím na práci, aby pak nebylo pozdě, aby Vám to pak šlo. Podle mě ta mrcha něco tuší.

modroocka2
30. bře 2009

Jo jo tohle už jsem taky slyšela, lidi jsou svině a když chtějí umí pořádně bodnout...ale to je jedno...Ty jsi teď mezi námi a bude Ti jen líp a líp, budeš veselá a šťastná, protože tohle Ti nikde nepředepíšou, ale pro miminkování je to nejdůležitější o ostatní se postarají doktoři..
No a jestli si měla folík, tak to je dobrá zpráva...o růst se postarají hormony co Ti dají.. když to tak vezmu já jsem tenhle cyklus začala asi s 12 folikulama a odebrali mi jich 38..takže rostou rostou.. a oni fo fakt umí...

lenickan
30. bře 2009

to mne ségra straší taky od mých 20 že nejlepší věk je mezi 20 a 25 a pak už to jde těžko Sama má děti 3 a začala ve 20... takže má zkreslené představy. Hlavně se nenech vynervovat at si tuší co chce. Hlavně před ní největší pohoda a bud vysmátá🙂 a dávej jí vyžrat co vy si můžete dovolit jelikož nemáte závazky.

len
30. bře 2009

Holky, víte, co na tohle říkám? 😉
Každej máme něco. Já jsem neplodná a někdo je blbej. Ale já mám kliku - neplodnost se totiž dá léčit 😉

modroocka2
30. bře 2009

fuj...teď jsem měla pocit na mrchu....tohle mi moje tělo dělat nesmí...blééé

modroocka2
30. bře 2009

Len...tak tohle je nejlepší odpověď co jsem slyšela..budu si to pamatovat...třeba se mi to někdy bude hodit...:-
d

lenickan
30. bře 2009

modroočko já mám taky občas pocit na mrchu:(((
prostě jako že se tam něco děje ale píchne to a zase je to dobrý...🙂

anakolut
30. bře 2009

modroocka2, lenickan: děkuju za povzbuzení.

To je hezký tolik folikul. 😉

Já mám prostě v rodině pověst kariéristky, protože jí po roce v práci "dali" lepší místo. Já vím, že je hrozně důležitá psychická pohoda, i proto si hledám jinou práci, abych byla spokojenější.
Můj antistresor je náš 8měsíční pejsek. Vždycky mu říkám ty moje čtyřnohé chlupaté miminko.

modroocka2
30. bře 2009

Leničko asi mi začíná trochu hrabat..jo a hormony se projevujou..včera jsem se přistihla, že mi vhrkli slzy do očí u filmu a nebylo to nic tak romantickýho ani smutnýho....

len
30. bře 2009

Modroocko, to ten utrogestan, takhle na mě vždycky působil 🙄

anakolut
30. bře 2009

len: úžasná odpověď

modroocka2
30. bře 2009

Jo zvířátka..my máme dva psy a dvě kočky..někdy je fakt zábava je pozorovat, člověk hned přijde na jiné myšlenky, ale někdy jsou na zabití....
NO a folikulky budou, a to tolik kolik budeš potřebovat..já tomu věřila a vyšlo to..takže věř sobě, věř doktorům... a vyjde to...

lenickan
30. bře 2009

já mám kámošku co otěhotněla první měsíc po vysazení HA. Takže ani neví jak. Ani neví jestli dítě už chtěli nebo ne. Těhotenství na 1! Ještě v 9měsíci si jezdila po výletech na hrady a zámky. jediné co měla byla kila navíc.
Ted má krásného klučinu🙂 ale v 9. měsíci zjistila že jí přítel podvádí takže hrůza! Ze svatby sešlo a všechno na hovno.
Když ji přijdu navštívit tak se mne 2x za návštěvu ptá (a to tam chodím každý měsíc) tak co už jsi těhule, když jí s úsměvem (na kterém si dávám záležet) řeknu nene, neblázni tak dá pokoj ale zachvilku přijde s tím a snažíte se vůbec nebo jak to s tebou je? Tak odpovídám, že ne. Napřed jsem se vymlouvala na starou Sárinku. Ted když už jí nemáme tak jsem vymyslela dovolenou , kterou si nemůžu nechat ujít.

Tudle mi poslala SMS "Tak co jak je, už jsi těhule" Tak to jsem šla do vrtule.
Chtěla jsem jí napsat "Tak co kdy bude svatba?" Ale vím, že ona netuší o mém problému kdežto já o jejím ano tak by to bylo velké svinstvo. Tak jsem jí alespon napsala, že těhule nejsem a doufám, že letost nebudu jelikož máme rozplánovanou dovolenou na Costa Ricu a okruh jižní Amerikou🙂 takže mimi až příští rok🙂

Napsala mi chudinka jen, jee ty se máš já nevytáhnu paty dál než na nákup🙂

Prostě každého pálí něco jiného... A pokud je někdo natvrdlej potřebuje nakopnout🙂))

Jinak nějaká dovolená - kůli mimi zruším cokoliv - priority mám jasné🙂

lenickan
30. bře 2009

modroočko, no já jsem citlivá pořád takže ted nějakou gradaci nepozoruji🙂))
já o čtyřnohé miminko přišla 7.3. přesně měsíc od doby kdy budu testovat - snad je to znamení
ale moc mi chybí - měla jsem jí 14 let

maja42
30. bře 2009

ahoj holky,
tak už jen 4 týdny a oficiálně k vám budu patřit 😉 i když, řež mi neodpovídá na zvídavý mejl, tak kdoví, jestli nás vůbec vezme 😒
anakolut, anovulace je celkem řešitelný problém, vím to dobře, taky jsem to řešila. teď už sice ovuluju přirozeně, ale prý nějak blbě (pozdě), dvakrát jsem potratila (poprvé kvůli hematomu, podruhé se to nevyvíjelo, nízké hcg) nebo mám nějaký další problém, takže je před námi genetika, imuno atd. myslím, že nemusíš propadat panice, u apo to určitě vyřeší. a kdy tam jdete poprvé?

jak píšeš o tom problému s reakcí okolí, tak já to mám právě naopak než len, my jsme to postupně vyslepičili na všechny strany, oba jsem extroverti a máme asi tak 80 nejbližších kamarádů a příbuzných (to vím přesně, protože jsem je teď zvala na oslavu 😉 ) a snima dost blízké a otevřené vztahy. nakonec mi to přijde lepší, já bych ty všechny problémy nedokázala tajit a aspoň se dočkám jak takž pochopení a taktu (i když, mohlo by to být lepší 😉 ) místama z té zainteresovanosti (a hlavně zvědavosti a touhy mě "podporovat", to je občas na poblití) rodiny a kamarádů trochu šílím, ale určitě míň, než kdybych se ve svém věku měla tvářit, že mám ještě čas. teď po těch potratech už se mě dokonce všichni přestali vyptávat, jako "kdy už?" a "jsi těhotná?". koneckonců, posledního půlroku jsem byla tak nějak těhotná furt 😝 😀 krom toho jsem přece "ta labilní" 😉

to co tady psala modoocko o sestře, to musela být teda ráda na dělohu. fakt děs!

modroocka2
30. bře 2009

Len myslíš, že utrogestan... sviňka jedna kulatá klouzavá..manža se mi smál..tak jsem mu řekla, ať toho nechá, protože to se mnou bude horší a horší a ono ho to ještě pobavilo sičáka..prý se na to strašně těší..
Jinak Lenic takovýhle lidi snad jsou všude, teď myslím, to že otěhotní z většího větříku... taky znám takovou, když příteli sdělovala že přestala brát HA už byla těhotná(ještě to ale nevěděla) no za 3 týdny se sice berou, ale on 10 měsícu z roku tráví v zahraniční, kde pracuje a to jako USA a podobné blízké kraje...takže bude na mimčo a všechno sama... on si ho neužije a ona bude strhaná... nemá moc kamarádů, protože do nedávna taky byla mimo ale jeho to vůbec nezajímá...

lenickan
30. bře 2009

modro: osudy jsou různé... já jsem ráda za to jakýho mám manžu, i když je někdy nazabití🙂 a já ne🙂))