CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
1. říj 2008

No, takhle... Čím dříve, tím lépe. Prostě je možný, že když jí týden předem zavolám, že to chci posunout, už bude mít ten den beznadějně plno. A je mi naprosto jasný, že s OPU se to fakt spojit nedá 😉

Kdy půjdeš na kontrolu? A testovala jsi těch 17 dní po ET, jak doporučují, nebo jsi to nevydržela a testla dřív? 😉

myskyva
1. říj 2008

nevydržela 😅 dneska jsem teprv 12den po KET

len
1. říj 2008

Já jsem zvědavá na sebe, jak dlouho to vydržím 😀 Myslím, že v žádném jiném CARu nedoporučují čekat tak dlouho 😉 Přitom po IUI už mi doporučili test 15.DPO a 17 dní po ET je klidně 20.DPO i víc...

myskyva
1. říj 2008

vydržet do 17dne po KET tak už bych byla22DPO 😀 pochybuju že to někdo tak dlouho vydržel

len
1. říj 2008

No, nebo dorazí navzdory utrogestanu MS a je vymalováno 😉 Ale to se tobě nestane 🙂
Písla jsem své Mojžíšce mail, ať mi ona sama poradí, kdy k ní mám dorazit...

myskyva
1. říj 2008

mě se to nestane,protože si lepim náplastě ESTRAHEXAL díky kterym MS nedostanu 😀

tak snad jí napadne nějaký řešení 😉

len
1. říj 2008

No, já ji nikdy nedostala ani přes Utrogestan... Fakt zabíral, dokázala jsem mít zpoždění třeba 9 dní a teprve po vysazení dorazila MS...

myskyva
1. říj 2008

proto si myslim že je lepší už zkoušet test dřív,když už se to nepovede tak proč si ještě zbytečně huntovat tělo hormonama.Navíc,ve většině případech už je po týdnu stejně zbytečnej

len
1. říj 2008

Já bych si asi tak po 12 dnech od ET nechala vzít krev a pokud by to bylo negativní, hned bych vysadila léky... Protože když bude negativní test, tak se člověk dostane do takovýho divnýho stavu, kdy sice na 90 % víš, že těhu nejsi, ale stejně to nechceš riskovat - co kdyby 😒

myskyva
1. říj 2008

navíc ty testy opravdu nejsou až tak spolehlivý protože každýmu se HCG uvolňuje jinak a někomu se ukážou //8den po ET zatimco jinýmu 13den po ET takže dokud nepřijde MS tak ta naděje tam bejvá pořád 😔 při krvi aspoň víš na čem jsi a neděláš si zbytečný iluze

len
1. říj 2008

No přesně tak... Ale trápit se s testem až do 17. dne po ET, to jsem teda fakt zvědavá 🤐

myskyva
1. říj 2008

vim že v některých CAR doporučujou netestovat a rovnou na krev ale tu dělaj tak 12 - 14 den po ET...tak nechápu proč u nás jsou takový sadisti 😠

len
1. říj 2008

Šetřej, šetřej 😀

myskyva
1. říj 2008

sakra...a já jsem ještě nějak nezpozorovala že by se to šetření někde projevilo 🤐 😠

len
1. říj 2008

No, protože šetřej i na jinejch věcech - od krevních testů po toaletní papír 😀 Já tam chodím hlavně kvůli lidem a jejich přístupu, protože to prostředí samotný teda hrůza... Ale zase si říkám, že mě nenutěj do žádných věcí jenom kvůli svému zisku, prostě objektivně mi doporučují to, co je ověřeně nejlepší 😉 Když jsem chtěla ty injekce v peru, tak mi řekli, že ty zadarmózní jsou stejně účinné... No jo, ale to netušili, jací jsme srabi 😀

jasmina309
1. říj 2008

Ahoj Apolinářky! 🙂
Právě sem zaslala svůj první příspěvek do koníka! 🙂 🙂 🙂
Můžu mezi vás? Zítra mě čeká utz a zahájení píchání injekcí(ještě nevím co).
Je to můj 3 pokus! Jsem taky od Apoli 🙂

len
1. říj 2008

Ahoj Jasmino 🙂 Třetí pokus a pořád nic? ☹ Já dneska píchla (pardon, manžel píchnul 😉 ) první injekci prvního IVF...

lenickan
1. říj 2008

Ahoj Len: mám dotaz🙂 kdybych přeci jen přešla do CAR od své nové doktorky, který bys mi doporučila. Je Gest dobrý?

jasmina309
1. říj 2008

Ahoj.
Tak to je šikula!
Se bojím... A co máš- Fostimon? Já ho měla už dvakrát a poprvý sem otěhu, ale v 7tt byl potrat, bohužel.
To byl dlouhej protokol
Na podruhý to byl krátkej a nic se neoplodnilo do druhýho dne... ☹
Vždy bali jen 4 vajíčka...
tak ted musíme doufat...

len
1. říj 2008

Lenicko, já mám zkušenost akorát s Apolinářem a ten dobrý je 🙂 Na Gest se ptej Grej...
Apolinář je státní, takže o něco levnější a o něco méně přívětivé prostředí, ale doktoři naprostí profesionálové a výsledky mají skvělé...

Jasmina, kdepak, zbaběle jsme si připlatili za Puregon pen, už s touhle minijehličkou máme problémy 😉 Jinak protokol mám dlouhý, před 16ti dnama jsem dostala Diphereline a v pondělí byla na kontrole. Trošku dr. podezřívám, že stimulovat jsem začala až dva dny po kontrole kvůli dnešnímu hezkýmu datu 😀 Jinak píchám 200 IU a kontrola za týden, tak uvidíme, jak to dopadne...
Tobě přeju, ať je to do třetice všeho dobrýho 🙂

jasmina309
1. říj 2008

Já taky nemám s Gestem zkušenosti! Dala sem přednost Apoli, kvůli těm špičkovejm kapacitám! Prostředí mi nevadí!
Já sem Len začla vždy 22DC Zoladex a to bylo 18. září. Zítra se dozvím co budu píchat, a jak to bude dál! Tak se uzvu! Jsi den napřed, ale to neznamená, že bychom nemohli jít spolu na punkci! Tak zatím pá zítra 🙂

len
1. říj 2008

Nojo, třeba se uvidíme 😉 Mě zarazilo, že jsem nezačala píchat hned ten den první kontroly (tj. 14 dní po zastavovací injekci). A léky mi dali vybrat...

luccii
1. říj 2008

ahoj holky,
tak jsem dnes podala v Apolinari zadost na ivf :( radost z toho nemam, navic mi MUDr. rikala, ze mi hrozi hyperstimul.syndrom, protoze jsem hubena. Casove nam to vychazi tak, ze koncem listopadu bude vlozeni embryjek, pokud vse bude ok. Na utz mi dnes nasla cystu :( a pichla mi agulotin na vyvolani ms. 22. DC pujdu na zastavovaci injekci, ktera navozuje umely prechod (fuj!). Mam dlouhy protokol.

len
1. říj 2008

Luci, tak to na tom vlastně budeš stejně jako já... Až na to, že u těch mých 60 kg se nikdo hyperstimuláku předem nebál a dostala jsem docela vysoký dávky už na úvod 😉

luccii
1. říj 2008

len jenze ja mam neco malo pres 60 kg a urcite o par desitek cm vic nez ty 😉

len
1. říj 2008

No právě, já mám BMI 22,5, takže jsem pěkně poctivě stavěná 😀 Hele, jestli máš o pár desítek cm víc jak já, tak jestli tě tam někdy potkám, zaručeně tě nepřehlédnu 😉

luccii
1. říj 2008

no me prehlednout nejde 😉 s BMI se radsi nechlubim, mam mirnou podvahu 😅

saralinda
autor
1. říj 2008

Lucii, nestraš. Kolik měříš? Já mám 181 cm a 62kg. Tak to i mě hrozí hyperstimalační syndrom? Len, aby sis nás nespletla 🙂
Já jdu k Apolináři tento pátek - měli by mi dát něco na snížení prolaktinu = krok č.1. No a uvidím, co ta cysta va vaječníku, z té mám větší strach. Kéž kdyby zmizela, potvora jedna ☹

jasmina309
1. říj 2008

Jé holky, vy tu řešíte hubenost a já sem baculka!Mám 165cm a 85kg. Budu muset pořádně makat a hubnout až to bude za mnou(ted nevím jestli mám napsat další neúspěch a nebo těhotenství). Radši to druhý, samozřejmě! 🙂 Hodně sem nabrala právě, když sem začla řešit umělko a nedělat nic jiného než si užívat dobrůtek!
🙂
Mě taky nejde přehlídnout 😎 ale Řežábek mě minule po et řekl, že sem silná na to dost, abych mohla normálně vařit v kuchyni a tahat hrnce(sem kuchařka), že nepotřebuju plnou nemocenskou ☹ !
Tak sem si pro klid duše zašla za obvodním gyndr a ten mi jí dal...
Jinak zítra vám napíšu, co jsem v Car dostala za injekce(tedy když bude vše ok). Těším se a i mám obavy... Z toho zoladexu, mám ale návaly horka a už se těším až to přejde... tak pá zítra 🙂

len
2. říj 2008

Tak jak je vidět, problémy s neplodností řeší ženské všech váhových kategorií...
Já teda neschopenku asi chtít nebudu, mám pohodovou práci v kanceláři, ale taky to se mnou cloumá strašně. Nějak mám podezření, že jak mi píchli tu zastavovačku, má to vliv na štítnou žlázu - zažívám naprosto stejný stavy jako při její hypofunkci (dokud jsem ji měla neléčenou) - absolutní absence termoregulace (celou noc jsem se budila v kaluži potu a ráno jsem měla teplotu 35,8), hrozná únava kombinovaná s nespavostí, bolesti hlavy...