CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
3. únor 2009

Noboj, nebude, já myslím, že 7. den je běžný 🙂

aknyt
3. únor 2009

Len a to jsi volala přímo doktorce a nebo k sestrám? My volali přímo k doktorce a bylo to v pohodě a vše nám řekla.

len
3. únor 2009

Přímo k doktorce si myslím, na to číslo, co mám na vizitce 😠 bylo mi řečeno znovu zavolat v jednu, ale to mají smůlu, budu strašit co hodinu...

aknyt
3. únor 2009

Aha, a to jste byli u Veselé? Na nás byla hodná... ale když se nedáš odbýt, tak to určitě vzdají dřív než ty 😉

lenickan
3. únor 2009

len jsou i jiné varianty než IVF vid? Ona mi ta moje doktorka pořád cpe do IVF

aknyt
3. únor 2009

Leni, dá se stimulovat Clostilbegytem nebo Clomhexalem v kombinaci s IUI (tedy pokud jsem pochopila, že ti neroste sám folík). Dá se taky před IUI stimulovat nízkými dávkami Puregonu... Tio posoudí oni, co má smysl zkoušet a jak, ale většinou nezačínají hned s IVF, pokud jsou průchodné vejcovody a není špatný spermiogram.

len
3. únor 2009

Aknyt, on to zvedl někdo jiný, nechci moc spekulovat, ale dotyčná mi přišla ožralá 😕 Ani se nepředstavila... O hodinu pozdějc to zvedla Veselá a řekla mi, že výsledky ještě nejsou a že je to divný 😠

Lenicko - záleží na co... S některýma diagnózama jiná varianta než IVF není, s některýma se dá experimentovat. V CARu jim pověz, že byses prozatím IVF ráda vyhnula a uvidíš, co ti povědí. Naděje umírá poslední 😉

aknyt
3. únor 2009

Len, tak to mi nesmíš nikdy volat před osmou ráno, to taky působím jako ožralá 😀 ale nejsem...
Určitě to najdou, když jim ještě 2x zavoláš, tak vyměknou.

len
3. únor 2009

Aknyt, jenomže oni tam makaj od sedmi a když volám v 8:30, tak už by trochu při smyslech být mohli, no ne? 😀

lenickan
3. únor 2009

Len to je pravda, umírá poslední🙂)) uvidíme co mi naordinují... věřím, že snad na FSH bych reagovala... a to by se dalo IUI třeba - snad, doufám...
Len a ještě jaký máš názor na antikoncepci a poté následnou stimulaci?

len
3. únor 2009

Leni, nejsem doktor, ale popravdě tomu moc nedůvěřuju... Ani jsem se nesetkala s tím, že by to u Apolináře někomu prováděli.

aknyt
3. únor 2009

Len, taky vstávám v 5 a obstojně funguju v 8 a normálně až po deváté 😀

Leni, mně nikdy clostík nefungoval a FSH mi zabírá... S nasazením antikoncepce a jejím vysazením nemám zkušenosti v souvislosti s léčbou neplodnosti, ale prý se to občas dělá kvůli "nastartování"

len
3. únor 2009

Mně to přijde docela směšný, když kolem sebe vidím lidi, co mají ještě rok po jejím vysazení neskutečný problémy - moc nastartovaný mi teda nepřijdou 😀 Ale kdo ví, jenom mi proncip - tělo blbne, tak ho uspím a budu doufat, že po probuzení bude najednou OK, nepřipadne moc důvěryhodnej. Ale pokud někomu nevadí, že ztratí tři měsíce s nejistým ziskem 😒

nitenka
3. únor 2009

saralinda moc moc na tebe myslím a držím palce 🙂 přeji tu uspěšný den a at je vše ok a ty brzo maminka 🙂 🙂

len
3. únor 2009

Sara už to teď má asi za sebou 🙂 Tak jsem zvědavá, jestli pak písne, jak to dopadlo, jsem pěkně napnutá, kolik jich nakonec našli 🙂

lenickan
3. únor 2009

aknyt: len: no nechce se mi do tho 3 měsíce jsou dost a jak píše len je to nejistá záležitost🙂 ale co v tomto případě není... asi bych prvně zkusila to FSH, myslím že bych snad taky mohla reagovat...
Nějak mi došla trpělivost a elán zkoušet hokusy pokusy... prostě bud se na to vy..ru uplně🙂 a nebo to budu tlačit...

aknyt
3. únor 2009

Leni, taky by se mi nechtělo do toho jít a čekat, jestli možná... Neboj, on elán zase přijde, až se začne něco dít 😉

lenickan
3. únor 2009

snad jo... ted jsem se rok a půl plácala od devíty k pěti a ovulace nikde... a to nemluvím o těhu🙂

larri
3. únor 2009

AHOOOJ holky,Aknyt ja byla na ultrazvuku taky az 7.den,to bylo vcera a dostala jsem pridane injekce jeste na 2DNY.Dneska jsem byla na posledni. 🙂 Cim vic jich mam,tim lip mi je.Neni mi na zvraceni,ale brisko poboliva.A taky nervy.
Ja jsem do 15.2: nebo do 19.2.doma,tak kdyby byl srazik v te dobe,tak se tesim.Pak uz musim pocitat pracovni dny.Dneska jdu naposled do prace,hura,hura,hura.Asi tam pujdu s usmevem a nenecham se nikym ani trosicku vyprovoovat.A jak rika Nitenka= USMIVAT,USMIVAT,USMIVAT.

larri
3. únor 2009

Kde jste nekdo? Za chvili pobezim do prace a vy nikde.Jo,to kdyz jsem v praci,tak to tady jede.Vecer nestiham cist. ☹

aknyt
3. únor 2009

jsem tu, zrovna řeším, jestli zkusit zavolat někomu jinému z CARu, moc se mi to nelíbí, ta kontrola až v pondělí. Měla bych kvůli tomu opožděnou dávku o 6 hodin... Proč je 4. den stimulace moc brzy?

len
3. únor 2009

Aknyt, myslím, že za 3 dny se to tak sotva začne hýbat, folikuly budou ještě maličký... já mám ale fakt pocit, že ten 7. den chodí skoro všichni...

len
3. únor 2009

Jo, jinak prej ta genetika bude určitě (!!!) ve čtvrtek. Prý byli nemocní 🙄 Já teda nevím, ale už na základní škole nám říkali, že "nestihl jsem, byl jsem nemocný" je fakt blbá a trapná výmluva, kterou dospělí lidé opravdu nemohou používat...

aknyt
3. únor 2009

tak to je fakt ubohý... ta výmluva ☹
Taky mi v CARu vždycky kladli na srdce, že by se mělo píchat ve stejnou dobu +/- hodina a teď mi těch 6 hodin připadá dost... prostě mi to doktorka řekla jinak, než pak udělala sestra, tak jsem z toho rozhozená...

len
3. únor 2009

Já myslím, že v návodu je +- pár hodin... tak zkus trochu posouvat už ty předchozí dávky, ať tam pak ten rozdíl není moc veliký.

aknyt
3. únor 2009

to mě taky napadlo, ale štve mě to, že to budu muset tahat s sebou do práce... ale nějak to vyřeším. jen fakt nechápu, proč každá říká něco jiného, snad se můžou aspoň domluvit... no nic, stejně nic nenadělám. A ještě jdu v pondělí k někomu, ke komu moc nechci... prostě dneska bych se měla zahrabat a nevylézt až do zítřka

len
3. únor 2009

Ke komu jdeš?
Hele, já mám teď nikoli den blbec, ale už 14 dni blbec, pořád čekám, kdy se to zlomí a ono pořád nic 😀 Už si pomalu odškrtávám dny do dovči 😉 Navíc mám příšerný MS křeče a prášky doma, jo a pořád téměř nekrvácím, nějak se tělo nemůže rozhoupat 😝

aknyt
3. únor 2009

ke Koryntový - nikdy mi nic neprovedla, ale nesedí mi. Byla dost skoupá na informace a odpovídala celkem neochotně (asi jsem se ptala jako blb). Jenže na odpoledne jsem to už odkládat nechtěla, stejně jsem nevěděla, kdo tam bude.

len
3. únor 2009

Nojo, mně toho taky moc nenavykládala... Začínala jsem s ní IVF, vrazila mi do ruky zelený lejstro, řekla si o 30 Kč a veškerý info mi pak podávala sestra 😀

lenkacar
3. únor 2009

len ahoj tak budu mít opravdu dlouhý protokol ,ale tu 1injekci 2dc,což jsem teda čuměla ,no prej to tak u nás v caru dávaj..sakra takže to bude pro mě zase o 14dní dýl..ale aspon něco a budu mít puregon v peru