CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
7. led 2009

doktor mi řekl že ovu 35 den je špatná, vajíčko staré a neschopné oplodnění... ale vím že jsou vyjímky...

len
7. led 2009

To víš, že jsou výjimky 😉 Ale přeci jen bych si tu průchodnost ověřit dala, ono se dopovat tunama hormonů, aby se po měsících zjistil problém uvnitř, asi není moc OK 😒 Hele, já být tebou, asi si fakt zajdu do nějakýho CARu a nechám se komplexně vyšetřit od začátku do konce. Řekni jim svoje požadavky (že zatím nechceš IUI a IVF) a oni ti na základě výsledků řeknou, jestli máš se svojí diagnózou šanci, a zvolej případnou léčbu 😉

lenickan
7. led 2009

doporučuješ ten Apolinář?
Je nějaká šance chodit k Řežábkovi nebo chodíš k tomu který na tebe připadne?

larri
7. led 2009

Amalie,kdyby si mela zajem zmenit doktorku,myslim,ze ja mam dobrou.Doporucila jsem ji uz nekolika holkam a vsechny jsou spokojene,ale zalezi na tobe.Je na Vinohradech,tak nevim jak daleko by jsi to mela. Holky,predstavte si,ze,kdyz jsem prisla do prace po nemocenske,tak jsem nahlasila,ze si budu vyrizovat umele,takze budu nejake dny chybet,ale vzdycky dam vcas vedet.Vcera mi vedouci,rekl,ze mi meni pracovni dobu a hlavne zkracuje.Nemuze cekat,jak to semnou dopadne.Holky,mi mame podstav a v lete delame skoro kazdy den,protoze nejsou lidi,kteri mi tam delali.Uplne me odepsal.Rekla jsem mu,ze si to teprve vzrizuji,pak budu par dni chybet a kdyz se to nepovede,tak budu normalne pokracovat.Rekl,ze ne.Pokud se to nepovede,necha mi zkracenou pracovni dobu uz porad.Budu delat pet hodin denne.Citim se jako kdybych byla uplne neschopna.Po te laparce jsem byla hodne spatna,ale vy jste me tady vzpamatovaly a on me uplne srazil.Pobrecela jsem vcera cele odpo,celou noc a brecim i ted.Kazdy mesic takovy sok a to mam byt v pohode.

len
7. led 2009

No jasně Leni, v týhle diskuzi ti Apolináře doporučí každá 😀 Jinak objednat se můžeš ke komukoli, akorát to musíš nahlásit předem...

Larri, já v práci IVF vůbec nehlásila, na kontroly jsem odbíhala jako k doktorovi, na OPU si vzala den volna a jinak nic... Pracovala bych i jako těhule.

lenickan
7. led 2009

larri neplakej, zkrácená doba nemá co dělat s tím, že bys byla neschopná přeci, ale s tím, že vedoucí je nesolidní a neumí se zachovat v takové situaci. Je lepší neříkat skutečný problém, vymyslet spíše problém s páteří nebo jinou operaci, já to tak asi udělám... ráda bych do lázní na podzim na měsíc a rozhodně jim neřeknu, že kůli neplodnosti. Můžu říct že laparka je zánět a lázně léčba po operaci🙂 zkrátně něco co nebude souviset s těhotenstvím ale bude odpovídat na razítko z gyn.

larri
7. led 2009

Ted uz vim,ze jsem mela mlcet,ale o tom,ze chci mimi nejde lhat.Abych ve 35letech tvrdila,ze nechci a oni si zady o me povidali,tak to jsem nechtela.Rekla jsem,ze laparka nedopadla dobre,ze mi snad pomuze umele a tim to pro me konci. Ja si nemuzu odskocit jenom tak k lekari a hlavne delam ve sportovnim centru v restauraci,kde se tahaji tezke veci a hlavne v lete venku a to jsem prodavala zmrzlinu,kdyz bylo 12STUPNU.Nevim,jestli znate nekdo hamrsport v Zabehlicich,tak mate predstavu.Zrovna jsem mluvila s mamkou a ta mi rekla,at si to necham napsat pisemne a zeptam se na to pravnika,jestli maji pravo mi kratit pracovni dobu,kdyz jsem prace schopna.Mam snad smlouvu podle ktere se musi ridit.

lenickan
7. led 2009

larri hamrsport znám... nechodím tam sice cvičit ale znám to...
No osobně si také myslím, že by ti zkrácení pracovní doby měli dát písemně... a mzdu máš pevnou nebo dle hodin?

janach3
7. led 2009

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Chodím také k Apolináři a mám za sebou 1IVF, neúspěšné. Larri, nejsi v tom sama. Já chtěla být také k firmě loajální, tak jsem jim to také řekla na rovinu, zaučila jsem si náhradu a když mi nevyšlo IVF, tak mě teď chtějí přeřadit na jinou práci nebo můžu jít. A to vše po 11 letech. Je to pro mě obrovské zklamání a jsem z toho úplně vyřízená a hodně lituju, že jsem jim o tom řekla.

len
7. led 2009

Ach jo, a pak že s poctivostí nejdál dojdeš 😠

neme
7. led 2009

ahoj holky,
já jsem měla mimoděložní v létě, byla jsem týden v nemocnici, pak týden doma..a když jsem se vrátila, tak jsem dostala k poslednímu dni v roce výpověd.také jsem pro ně nebyla už perspektivní, když se snažim o mimi.bohužel zjistili, že se snažíme a také že bych ráda do lázní...lepší je mlčet,ale já myslela, že s pravdou nejdál dojdu..
holky, co jste už měli IVF, mám dotaz.jak dlouho to celé tvrá, myslím od 1.dne cyklu, kdy je asi potom opu a pak za jak dlouho je dají zpátky.děkuju

janach3
7. led 2009

Teď už také vím, že jsem měla radší mlčet a mlžit.
Záleží na tom jaký protokol budeš mít. Měla jsem dlouhý. Zhruba tak 21den cyklu je zastavovací injekce. Samotnou stimulaci jsem začala 10DC (píchala jsem si injekce 9dní), 19DC pregnyl, 21DC punkce a 24DC transfer.

larri
7. led 2009

No me spis zarazi,ze budu delat stejnou praci akorat mene hodin.Nepristoupim na to,uz kvuli tomu,ze bych mela chodit na 9.OO do prace a to budu rano potrebovat na doktora a injekce atd.Ja mam totiz pracovni dobu od 11.00=23.00 a to bych rano vsechno stihala.O tom by uz nikdo nemusel vedet.Jde videt,ze se k nam chovaji moc hezky 🙂 Myslim si,ze nikdo z nich takove problemy nemel,ale chci verit,ze se jim to jednou vrati,ale jinak.

neme
7. led 2009

janach,děkuju za odpověď, já myslela také dlouhý protokol. kdy jdeš janach do 2.IVF? já začínám v únoru.snad se nám to holky povede 🙂

janach3
7. led 2009

Byla jsem v prosinci a nezbylo mi žádné embryo, tak musím 3 měsíce počkat. Vypadá to na březen. Také doufám, že se nám všem zadaří 🙂

kacatko000
7. led 2009

ahoj holky tak jsem se vrátila z nemocnice, šla jsem hned po štěpánu a včera mě pustili na zkoušku domů. byla jsem celou dobu na kapačkách, už jsem neměla sílu, vážila jsem 49 kilo a nemohla jsem už ani vodu. byla jsem vyčerpaná a celá jsem se třepala. kapačky mi pomohly, v nemocnici jsem nezvracela a začala jsem i trošku jíst ale jsem od včerejška doma a už zase začínám zvracet. musím ležet, nesmím vůbec vstávat, max na záchod a do sprchy, dokud nepřiberu aspon 5 kilo. doktoři se báli aby mi neselhaly játra ale podle krve se drží. mrnata jsou naštěstí v pořádku v pondělí na ultra měřily oba 24 mm, tak aspon tak ale já jsem úplně vyčerpaná. dám si sprchu a celá se třepu, nemám žádnou sílu, taky jsem skoro 3 týdny skoro nejedla. jinak 16.1. jdu na odběry krve na sreening a 27.1. jdu na velký ultrazvuk. jsem ted v 9 tt, tak snad vše dobře dopadne a mé tělo to zvládne. doktoři říkali, že pokud bych zhubla ještě 3 kila šlo by mi o zdraví a museli by mi bobky vzít. ted jsem nabrala 2 kila, takže vážím 51 ale měřím 169 cm tak je to pořád málo.

jinak dočtu vás v příštích dnech, ted jsem ještě slabá.

lenkacar
7. led 2009

kačí já tě moc zdravím moc moc!říkala jsem si kde se touláš.to si holka to těhu moc neužíváš,přeju ti aby se vše uklidnilo,poslala bych ti štando péde mých aspon 30kg živé váhy.. 😀 ,hezky se opatruj..

kacatko000
7. led 2009

ahoj leni taky tě moc zdravím a děkuju ti. no zatím je to náročné, ale věřím že to brzo bude lepší. jinak tobě přeju moc štěstíčka. papa

len
7. led 2009

Teda Kačko, ty si taky užíváš ☹ Tak hlavně, že tě dali dohromady a všichni tři jste OK 🙂 Držte se, bude čím dál tím líp!

len
7. led 2009

Neme, počítej tak 1) 14 dní od zastavovací injekce (to se neděje vůbec nic a normálně funguješ), 2) pak stimulace, Pregnyl, odběr a transfer - dohromady taky tak 14 dní, 3) no a pak 14 dní čekání na test. Náročná je pouze fáze dvě, ale i při té se dá existovat a chodit do práce (při fázi 1 a 3 bez problémů) 🙂
Co se týče četnosti návštěv doktorů, tak je to ve fázi 1 pouze pár minut na tu injekci, ve fázi 2 začátek stimulace a 1-2 kontroly ultrazvukem (ale pokud bys měla ty obyč injekce, tak každý den ti ji musí dr. nebo sestra píchnout - je jedno kde), na odběr si vezmi volno (nebo nemocenskou) celý den a transfer zase zabere cca 10 minut, takže to není tak strašné 🙂

neme
7. led 2009

len, jsi zlatá holka 🙂 každému rychle a ochotně zodpovíš všechny dotazy.ještě jednou díky moc.

len
7. led 2009

Není zač 😉 On to má samozřejmě každý trochu jinak, ale rámcově ten dlouhý protokol vychází takhle... Samozřejmě každý to taky jinak cítí a někdo si po transferu bere volno, někdo dokonce už při stimulaci. Ale nutné to rozhodně není. Pokud můj zaměstnavatel nečte Koníka, tak z četnosti mých absencí určitě nepoznal, že jsem něco takového absolvovala. I když já měla tu "kliku," že blbě po lékách se mi dělalo až večer doma 😝

larri
7. led 2009

kACKO,drz se a papej at trosicku priberes a nemusis zase do nemocnice.Podle len to je vsechno hrozne jednoduche,tak jsem zvedava jak to budu zvladat ja.Je hezke jak tady vsem radis.Uz jsem ti jednou psala,ze ti za to dekuji.Mne si pomohla mooooc. 🙂

lenickan
7. led 2009

Len: pomáhá všem!!!! Já taky moc děkuji🙂 kéž bychom Ti také mohli pomoci...

len
7. led 2009

Nooo, jednoduché to je, ale taky jsem po těch hormonech měla šílený stavy, to si nemyslete 😒 Ale jak jsem psala, vždycky až večer 😉 Dr. mě uklidňovala, že je to příprava na těhotenství, no proti tomuhle bylo to těhotenství strašná pohodička 😀 Ale osobně se mi osvědčilo chodit do práce a mezi lidi, protože já jsem hrozná, nechte mě chvíli samotnou a vymyslím si tak katastrofickej scénář, že se dokážu totálně vystresovat bez zjevný příčiny. Takže jsem se snažila chovat normálně, abych nemyslela na blbosti 😉

lenickan
7. led 2009

len: já měla rozhozené nálady i po 1/2 clostilu...
ale objektivně myslíš že je apolinář lepší než ostatní? Nechci nikoho kdo mne bude tlačit do IVF, raději další dva roky počkám ale pokud by to mohlo mít efekt

len
7. led 2009

Leni, objektivně myslím, že mají všichni v Praze výsledky celkem srovnatelné. Apolinář je prokazatelně levnější, ale to není to hlavní, mně tam vyhovuje ten přístup. Asi ej to tak, že jsem šla rovnou k Apolináři, jsem tam spokojená a nemám důvod zkoušet to jinde 😉

len
7. led 2009

Jinak to ber tak, že já jsem bez problémů, tak mě rok vyšetřovali a zkoušeli různá nenásilná řešení, pak navrhli IVF, já odmítla, tak jsme ještě rok čekali a zkoušeli to trochu jinak. Po necelých dvou letech tam jsem řekla, že IVF ano a šli jsme do něj. Na druhou stranu třeba Kacatku tam přišli na veliký problém (hodně špatnou endometriózu), takže doporučili okamžité IVF a teď čeká dvojčátka 🙂 Je to všecko individuální, ale pokud máš přirozenou šanci, určitě tě do ničeho nutit nebudou...

zubajda
7. led 2009

ahoj kacatko.... chodim sem jen chvilku... ted jsem se docetla, ze mas spatnou endomrchu... a ze jsi sla na IVF... co znamena hodne spatna??.... ja ji mam take...zjistili mi ji zacatkem prosince na laparu...diky za odpoved a drz se....

lenickan
7. led 2009

co to je endometrioza?