CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
3. únor 2009

Já už si nepamatuju, při jaké příležitosti to bylo, jestli 2. IUI nebo první IVF, ale taky jsem se moc nedověděla. Ještě že mají tak informované sestry. Akorát mi teď tvrdila jedna z nich, že si mám Orgalutran píchat tam, co Puregon a na letáčku, který mi dala, je napsáno, že se to má dávat jinam, že by se to nemělo míchat s FSH. Tak z toho moc moudrá nejsem

aknyt
3. únor 2009

lenkocar, u nás když je dlouhej protokol, tak začíná cca 22 DC. Druhý DC začíná i u nás krátký.

lenkacar
3. únor 2009

aknyt to u nás taky ,ale u krátkého je to stimulka a u dlouhého 2dc to uspání vaječníků..taky jsem na to koukala jak jezevec..no nic sem se těšila a nic ,zase čekat na mrchu

len
3. únor 2009

Lenko, dlouhý se jmenuje proto, že je dlouhý, tj. přes dva cykly... Se divím, že ti v tvém konkrétním případě chtějí uspávat vaječníky prakticky pár dní před ovu 😖 Mně bylo vysloveně řečeno, že u dlouhého se to zastaví cca 5-7 dní před koncem předchozího cyklu (tj. u mě 18.DC), pak se nechá přejít MS a po 14 dnech začíná stimulace, když už vaječníky určitě spí.

lenkacar
3. únor 2009

no jak řikam jsem z toho jelen ,ptala jsem se na diskuzi a bylo mi řečeno ,že to tam tak dělaj,co car to jinej postup

len
3. únor 2009

No jasně, těch postupů je xy, ale pokud máš problém s předčasnou ovulací, tak je to vážně zvláštní 😖 A jak dlouho po tý zastavovačce začínáš stimulovat?

lenkacar
3. únor 2009

prý za 14dní kontrola ,nafasování pera a předoperační že mi uznaj z října

len
3. únor 2009

To jsou teda dobrý, u nás ho neberou starší jak měsíc 😀 Za těch 14 dnů se uvidí, jestli budou vaječníky správně spát, tak to bude OK, snad vědí, co dělají 🙂

lenkacar
3. únor 2009

vid ,já prostě zírala na drát ,nejdřív týden před aby bylo a najednou 3měs ,staré taky dobré ,no jsem jako ráda ,protože ta mudra co ho vystavuje ,je příjemná jak osina v zadku

lenickan
3. únor 2009

len: myslíš že manžu hned na prvním setkání pumpnou o spermio? Když bych byla 3.5.Dc tak by mne mohli rovnou vzít profil? Nebo je to čistě informační?

len
3. únor 2009

Leni (sakra, je tu těch Lenek najednou nějak moc 😀 ), s tím spermie počítejte a když budeš ten správný DC, tak ti krev vezmou... Ale oni ti ji budou stejně brát i kvůli jiným věcem, i manželovi, já napoprvé odevzdávala 4 zkumavky 😉

lenkacar
3. únor 2009

leni to bud ráda jestli to stihnou najednou ,profil i spermie ,já čekala jako blbec další měsíc na profil..pozvali nás blbě.. 😖

len
3. únor 2009

No, ono když tě objednávaji skoro 2 měsíce dopředu, tak se to napoprvý málokdy trefí, to není žádná tragédie, akorát se pak holt musí ještě cyklus počkat... Na druhou stranu už v tom cyklu s odběrem můžou začít spoustu věcí řešit 🙂

lenickan
3. únor 2009

juj len takže i když měl manža spermio v říjnu tak mu ho vezmnou zas a určitě i krev?
To já mu nic neřeknu🙂 at se nestresuje předem, aspon bude překvapenej a ani neškytne🙂
No já si to můžu trošku posunout kůli utroši, začnu ho brát o cca 5 dní později a pak mi návštěva car vyjde na 3DC +-
Pokud mi to nevyjde tak si měsíc počkáme no...

lenickan
3. únor 2009

holky dneska jdu na tu kostrč:(

len
3. únor 2009

Leni, ona to každá laborka stanovuje trochu jinak, takže oni chtěj mít prostě při ruce svoje vlastní výsledky 🙂

tulipanekps
3. únor 2009

lenickan, tak lepší něco podniknout než v koutě truchlit... to bude dobrý, uvidíš

tulipanekps
3. únor 2009

tak trochu dočtu, měla jsem tady návštěvu...

lenickan
3. únor 2009

to je rozumné len...a hlavně se to stejně může změnit... výkyvy jsou a doporučuje se 2-3 v 3 měsíčních odtupech tak půjde🙂 akorát tu abstinenci si budu muset pohlídat...🙂)

tulipanekps
3. únor 2009

aknyt, já taky byla 7.dc a pokud by to byla neděle, tak 8. nedělej si z toho hlavu, jsi ostřílená píchačka!!! to bude ok.

len
3. únor 2009

No přesně tak 🙂 A jestli jste měli spermio OK, tak to s tou abstinencí nemusíte nijak dramaticky přehánět. Tím teda nemyslím milovat se předtím týden v kuse, i když i to jsme zkoušeli a výsledky pak vypadaly dost podobně jako po čtyřdenní abstinenci 😀 Což není návod, ale prostě pět dní pauza před tím taky není nutná 😉

tulipanekps
3. únor 2009

aknyt, já taky píchala v poledne a včera mi to ďobli v 5 večer a že to je ok... má se píchat +- stejně, ale jeden výkyv neva.

lenickan
3. únor 2009

dva dny jsou ok, máme horší morfologii

len
3. únor 2009

Oni to tady berou jako celek... Já tuhle koukala na ty oficiální meze a defakto by manželův první spermiogram mohli nazvat nějakou šílenou diagnózou, ale Řežábek zavelel normospermie a hotovo, bylo jich celkem opravdu hodně a to zhoršení nebylo nijak výrazné. Další spermia pak byla úplně OK, což přičítám té menší sexuální abstinenci 😀 Pravda, těch spermiek už tam nikdy nebylo tolik jako při té první kontrole, ale pořád jich tam bylo dost a byly hezčí a rychlejší 🙂

marcelli
3. únor 2009

Ahojky,tak já pořád čekám na svůj 14 až 17 Den D,testík jsem si ještě nekupovala,aby mě to nepokoušelo....
Holky,chci se jen zeptat,v pátek jsem měla 11 vajíček oplodněných,jedno mi dali do bříška a z těch 10 zůstalo do včerejška jen 3 na zmražení.Docela mě to vyděsilo,že z 10 jich zbylo tak málo??? ☹

len
3. únor 2009

Marcel, to je úplně normální, zase ty, co přežily, jsou fakt kvalitní a už vydrží všecko 😉 mně nepřežilo nic 😒

saralinda
autor
3. únor 2009

Ahojky holky, tak už jsme doma.

1) Sestřička Svobodová nám všem s úsměvem vzkazuje, že není Kafi (řekla to přímo mě, takže mě nějako odhalila 🙂 )
2) Bylo nás 6. Nešlo to podle abecedy, jak psala Len - přišli jsme poslední a na zákrok i na konzultaci jsem šla první (a to jem příjměním od Š). Chlapi chodili dle toho jak přišli.
3) Zákrok v pohodě. z narkózy jsme se probrala hned. Bolesti jen malé. Domů jsme jeli MHD a vpoho se to dalo.
4) Výsledek - asi lepší než jsme čekali - 2 vajíčka (ze 3 folikulů, to není zas tak špatný). Bohužel nebyly úplně dozrálý, ale třeba to ještě stihnou. Spermio na 1 (40 000 000 v ml, bohyblivost dobrá - oproti minulým 13 000 000 a 80% pomalým veliké zlepšení). Uvidíme, jestli se něco oplodní a přežije do zítřka.

5) Sliznice je bohužel nízká, takže jestli se vajuchy oplodní, tak bude transfer až další cyklus. Podpořili by to náplastmi s hormony na růst sliznice. Když se nic nazamrazí, tak proběhne dalších několik vyšetření, prtože hodnot hormonů nejsou, jaké by měly být.

6) Odsáli mi i dvě cysty. Uvnitř byl nějaký hnus. Řežábek zkonstatoval, že ještě nikdy nic takového neviděl. Takže opět mám nějaký bonus. Tak hnedka poskal Dr. z laboratoře, aby se obsah cyst zachránil a nevyhodlily ho a pošlou to na hystologii. Docela mě překvapilo, že to na histologii neposílají automaticky, ale je to tak.

Teď jdu odpočívat. Přítel potřebuje na net.

tulipanekps
3. únor 2009

marcelli, stává se to, že bobánci "nepřežijí" prodlouženou kultivaci, kterou asi v caru před zamražením nechávají... bohužel. já s mrazáčkama nemám zkušenosti, ale holky to tady píšou často. ☹

len
3. únor 2009

Sar, moc a moc držím palce, ať to zvládnou oba bojovníci! Zítra v deset uvidíš, jak na tom budou, co? 🙂
Ty jsi teda expert, překvapit i Řežábka, ach jo 😔

Jinak se hrozně divím, kolik lidí píše, že to nešlo podle abecedy. Protože nás tam bylo 6-7 a bez jediný výjimky jsme pěkně podle abecedy šly 😒

Jo, k bodu 1 - takže mail i telefon patřej sestřičce Svobodový, ale inzerát sem poslal někdo jiný? to jsou teda věci 😠

lenickan
3. únor 2009

jaký inzerát?🙂