CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

luccii
8. pro 2008

kacatko, to je krasny, tak mooooc drzim pesti, at obe bublinky hezky rostou a preju vam trem hodne zdravicka!!! 🙂

tuli, ty jsi to ale vedela driv 😉 na tvuj dotaz, jak jsme dopadli v CARu, jsem nechtela lhat, tak jsem ti to poslala pres IP, ale to si asi pamatujes 🙂 tehdy jsme byli u Apolinare na mereni sijoveho projasneni a to dopadlo diky bohu dobre 🙂
to je dobre, ze jdete brzo na dalsi ivf, urcite je to lepsi na psychiku nez cekat dlouho...

len a vy jdete na dalsi ivf kdy? taky hned, jak to pujde?

lenulinka21
8. pro 2008

Kacatko: to je užasné-dvojčátka-gratulujiiii! 🙂
No shodou okolmoností jsem dneska taky byla na UTZ
a dr.tam viděl taky 2plod.váčky takže jsem na tom stejně i fotečku
nám dal. Jsme v 5týdnu.
Měli jsem obě stejný den transféru i punkce,3denní kultivaci a
ted dokonce i UTZ ve stejný den a obě máme 2 váčky.
To budeme i stejně rodit? 😀

saralinda
autor
8. pro 2008

Kacatko, lemulinka...holky moc gratuluji. Teď už to máte i od doktorů, te\´d už bude vše dobré. Držím pěstičky ať se u Vác mimískům líbí a máte obě dvojčátka. 🙂

len
9. pro 2008

Lenulinka, paráda, holky, to je fakt bezva 🙂

Luci, dneska jdu na konzultaci a pokud mi Řežábek vysloveně neřekne, že by mi další IVF vřele doporučoval, tak nevím, kdy se k němu zase sama dokopu... Obávám se spíš, že mi doporučí další přirozený snažení...

lenkacar
9. pro 2008

kačí gratuluji ke krásným tečkám..z utz.. 😉 ,byla jsem zvědavá kde se touláš ,tak jsem si tě našla..

len
9. pro 2008

Tak jo, výsledky histologie už mám připravené, dneska o polední pauzu si tam zaběhnu a pak si zajdu na konzultaci do CARu, co se mnou dál... Nedělám si iluze, že se z té histo něco dozvím, ale aspoň už to budu mít za sebou.

kalka
9. pro 2008

Ahojky Len.. prosím tě. ty jsi taková MUDřačka 😉 Byla jsme minulý čtvrtek na UTZ.. sliznice vypadala výborně, ale zatím nebyl žádný dominantní folík... a to jsme byla zrovna 11 DC... No a včera jsme byla zase na UTZ, to už jsem byla 15DC a dominantní folík nikde... Dr mi říkal, že po stimulaci a zvlášť po OHSS se to stává, že přijde anavulační cyklus... takže KET tento cyklus neproběhne.. ☹
A musím čekat na další cyklus.. ale nikde na netu nemůžu najít jak je to s tou ovulací po OHSS.. jaký mám šance, že druhý cyklus už bude s ovulací a tak.. Nevíš o tom něco?????

len
9. pro 2008

Kalko, nevím, ale věřila bych tomu, že ten první cyklus může být anovulační, v dalším bych věřila, že se to srovná... No a pokud náááhodou ne, tak dokážou hormonama i v anovuláku tělo připravit tak, aby embrya přijalo - akorát pak budeš muset POVINNĚ brát koňský dávky Utrogestanu minimálně celý první trimestr.

kalka
9. pro 2008

Len děkuju... tiše doufám, že ten další bude v pořádku.. ale stejně mi to nejde do hlavy.. dneska mě bolí podbříšek jako vždycky kolem ovulace.. mám doma i ten malý mikroskop na zjištění ovulace.. sice sem četla, že není stoprocentví.. ale pravdou je, že když jsme ho kombinovala s ovulačníma testama na moč, tak v době kdy mi proužky ukozovaly ovulaci, tak mikroskop mi ukazoval kapradinky.. no a včera jsme měla už pár kapradinek.. tak nevím.. 😒

kacatko000
9. pro 2008

lenulinko tak to je super!!!!! To si budeme navzájem držet palečky. A kdy máš další kontrolu?? Já příští pondělí. Mám velkou radost že jsi na tom jako já, už bylo na čase přijít z pozitivními zprávama. Tsak velká gratulace!!!!

jinak všem moc držíme palečky a doufáme, že se k nám brzo přidáte

len
9. pro 2008

Kalko, já měla kapradinky tak 90 % dní, takže si o něm myslím svoje 😉 Ale jestli včera nebyl dominantní folikul, možná se tělo hormonálně bouří a produkuje ty správný hormony, ale když není co prasknout... 😔

kalka
9. pro 2008

len.. no jo.. no.. asi máš pravdu.. budu teda čekat na další cyklus.. 😔

len
9. pro 2008

Však to bude hned 😉 Asoň si v klidu užiješ Vánoce a Silvestra a v lednu pěkně plná sil půjdeš do toho, abys měla zářijový miminko 🙂

lenickan
9. pro 2008

ahoj len, jak ti je? Už je to lepší? Nějakou dobu jsem sem nepřispívala🙂 asi 2 týdny, a možná mi to v psychice prospělo.
Chci se Tě zeptat netušíš jak je to s hlenem zhruba okolo 33Dc? Má jej být hodně nebo naopak málo?
Já jsem 33DC a mám nějak silný hlen - spíše krémový. Nikdy jsem to takto neměla...

len
9. pro 2008

Ahoj holky, tak poreferuju - sorry za román 😉

Ráno jsem volala k Apolináři, prý tam mají výsledky z histologie po mé revizi. Zašla jsem tam po jedné a sestra mi dala zprávu s tím, že bohužel ve vzorku nebyly nalezeny zbytky plodu ani obalů, takže mi můj gyndr. má vzít kontrolní hCG.

Pak jsem s tím papírem šla do CARu, byl tam Řežábek. Kdybyste viděly, jak dlouho se hrabal ve všech těch papírech, co mi tam za dva roky nashromáždili... Ani normálně nebývá nijak veselý a hovorný, ale dneska se tvářil extra zachmuřeně a neříkal ani slovo, pořád jenom koukal do těch papírů a do počítače, fakt neuvěřitelně dlouho - říkala jsem si - holka, ty jsi asi vážně naprosto beznadějnej případ 😀

Pak mi teda tím svým tichounkým a klidným hlasem pověděl, že to dle všeho vypadá, že došlo k nějaké chybě ve vývoji a embryo se přestalo vyvíjet. Že to byl naprosto typický zamlklý potrat - hormonů spousta, takže si to tělo dokázalo udržet ještě hodně dlouho, ale potom už to dál nešlo a začala jsem slabě špinit a krvácet. To, že nenašli známky plodu ani obalů, znamená s největší pravděpodobností jen to, že už to odešlo s tou ranní krví. Že za normálních okolností by opravdu bylo třeba znovu změřit hCG, ale takhle brzo po revizi stejně bude zvýšené a navíc by to bylo třeba jenom kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství. Kteréžto může s naprostou jistotou vyloučit na základě těch několika ultrazvuků, které mi dělali a kde byl gestační váček zřetelně vidět, žloutkový vak v něm pak ukazuje stoprocentně na těhotenství. A sice mi zaváděli dvě, ale mimoděložní už by se doteď stoprocentně projevilo, to druhé se patrně vůbec neuchytilo.

Pak se zase tvářil zamyšleně, jako co se mnou, a potom - světe div se - se mě zeptal, jestli chci na genetické vyšetření. Pravda, ptal se značně skepticky a rovnou mě upozornil na to, že na 99 % stejně nic nezjistíme, ale mít od Řežábka doporučenou genetiku - hned jsem souhlasila 😀 Pak se mě zeptal, jestli cvičím Mojžíšovou (ano, rok), jestli sama (ano, hodinu denně, jednou měsíčně návštěva fyzioterapeutky), tak mi to schválil a vypsal mi žádanku k jejich vlastní fyzioterapeutce - konečně po roce to nebudu muset platit 😎 Jsem zvědavá, jestli baba z pojišťovny, co mi to odmítla schválit, zezelená a zemře na nepřejícnost 😀

Jo a potom mi - zakázal sledovat ovulaci, zakázal se chránit hned po šestinedělí (nad slovy mého gyndr. že 6 měsíců minimum konstatoval - no to teda v žádném případě!), takže prodávám ještě jeden Pharmatex - za 212, kdo má zájem? 😀 A jestli do března (!) neotěhotním, tak další IVF. Prý bude probíhat úplně stejně, akorát na zastavovačku mám vzhledem k délce cyklu přijít už 18.DC. No a nechal mi vzít tři zkumavky krve, aby překontroloval, jestli jsem nedostala nějakou z těch zákeřných chorob, co mi před dvěma rokama vyloučili.

Pak jsem zaběhla na tu gnetiku (do VFN), kde mě objednali na 15.1. a vyfasovala jsem hromadu lejster a dotazníků, které pak máme přinést vyplněné.

Tak, toť vše, Honza bude nadšen, že už za 3 týdny nemusí používat ani ten kondom 😀

len
9. pro 2008

Lenicko, stav hlenu nezáleží na dni cyklu, ale na hormonální hladině vzhledem k tomu, kdy byla ovulace...

luccii
9. pro 2008

len, takze pozitivni zpravicky, ne? 🙂 alespon vzhledem k tomu, co jsi cekala...

saralinda
autor
9. pro 2008

Len, tak ti neřekl nic nového. A to je asi dobře, co 🙂 .
Ta genetika, to je super. Kfyž to nybídnul, tak proč to odmítat, naprosto tě chápu.
Asi si taky budu muset někdy vyžádat Řežábka, když ho Len tak vychvaluješ. Já chytla vždy jen Janžerbovskou, akorát na UTZ i jiné Dr.

len
10. pro 2008

Saralindo, on mívá fakt dost narváno a často tam není, ale stejně se k němu pokaždé pokouším dostat. Jaržembovská je beznadějná optimistka 😀 Mám ji moc ráda, ale nějak osobně bližší je mi takový ten realismus, držet se pěkně při zemi, ale zase neodmítat možné zázraky 😉 Beru to tak, že ten chlap má mnohaleté zkušenosti a viděl už ledasco 🙂 Ale někomu třeba nesedne, co jsem byla na OPU, tak některé spolupacientky vysloveně říkaly, že jim tenhle doktor prostě nesedí a snaží se mu vyhnout. Je takový strašně tichý a nenápadný, ale když dobře posloucháš, všecko co řekne, má hlavu a patu 🙂

sedmitecna
10. pro 2008

Ahoj Len, prosím ty mi učitě poradíš...Začala jsem včera stimulovat krátkým protokolem (Fostimon si mám píchat od 9. do 14.12, poslední dva dny k tomu ještě Orgalutron) V pondělí 15.12. jsem pak objednaná k panu asist. Řežábkovi na ultrazvuk. Prosím, co je cílem toho ultrazvuku a za jak dlouho od stimulace se provádí odběr. Jak tak koukám do kalendáře, za chvíli jsou Vánoce...Díky 🙂

len
10. pro 2008

Sedmitecna, cílem toho ultrazvuku je poznat, jak na tu stimulaci reaguješ, kolik ti +- roste folikulů a taky na základě něj už snad odhadnou, kdy bude ten odběr. On to má každý trochu jinak, proto to sledují. Já měla teda dlouhý protokol, ale ono to je ve výsledku podobné. Stimulovala jsem týden, pak jsem šla na ultrazvuk, tam viděli, že mi roste 8-9 folikulů a jsou 12-14 mm velké, a na základě toho odhadli, jak dlouho ještě stimulovat a kdy bude odběr. Takže jsem celkem stimulovala 10 dní, 11. den byl večer Pregnyl, 12. den pauza a 13. den odběr, 15. pak transfer. No, kdybys to měla stejně, tak máš transfer před Vánocema, neboj, určitě to mají dobře vymyšlené 😉

sedmitecna
10. pro 2008

Díky moc. To víš, jsem začátečník amatér 🙂. Mám smíšené pocity, jsem zvědavá jak bude tělo reagovat...Injekce si píchám s pomocí manžela a sestry doma. Doufám, že to snad bude ok. Ty jsi tu stimulaci prožívala jak?

len
10. pro 2008

No... měla jsem Puregon a dost mě při něm bolela hlava, taky mi bylo tak blbě, že jsem zvracela 😝 V těhotenství jsem se cítila tisíckrát líp 😀 Píchal mi to manžel. Kdybys cokoli potřebovala, klidně se ptej, když budeme vědět, rády tu poradíme 🙂

larri
10. pro 2008

Tak jsem byla rozhodnuta k Apolinari a ted vim,ze to v zadnem pripade nezmenim.Len,psala jsem grej,kde byla na ivf a kdyz jsem napsala,ze chci k Apolinari,dala mi kontakt na tebe.A ja uz vim proc.jsem tyden po laparoskopii a 22.12.jdu na kontrolu.Pri te prilezitosti budem s moji gynekolozkou resit ivf.Mam se k apolinari objednat uz ted nebo az po kontrole u me doktorky? Vim,ze se tam dlouho ceka,ale nemam jeste schvaleni od pojistovny.Poradte mi,prosim.S moji doktorkou jsme byly domuvene,ze po laparce nas necha dva mesic zkouset a pak by jsme to zacaly vyrizovat,ale vzhledem k mym spatnym vysledkum,neni na co cekat.Myslely jsme,ze je chyba na partnerove strane,ale po odstraneni srustu mam jeste oba vejcovody nepruchozi.Nez nad tim premyslet,tak radci zacit neco delat. 🙂

len
10. pro 2008

Ahoj Larri 🙂
Klidně si k Apolináři zavolej už teď, budou svátky a jak to tam znám, na první návštěvu se čeká dost dlouho (pak už to jde rychle) - tipla bych, že ti teď nabídnou termín nejdřív koncem ledna... Nepotřebuješ k tomu žádné doporučení (i když je samozřejmě fajn, když ti dr. nějaké napíše) a i pojišťovna se dá řešit přímo tam. Jakmile bylo o IVF rozhodnuto, všecko to zařídili oni - podali žádost a já si pak jen volala, jestli je schválená a kdy jít na prohlídku. Jinak vyřízení té žádosti trvá tak 2-3 týdny, takže si myslím, že je tak akorát na čase si tam zavolat a objednat se... Máš kontakty? 🙂

larri
10. pro 2008

Ahoj len ,mela jsem kontakt na nejakou doktorku,ale nevim kde ho mam.Jestli by si mi nejaky dala,byla bych rada.Ozvu se pozdeji,prisel me navstivit kuchar a kamarad z prace.Zatim pa

len
10. pro 2008

Písnu ti telefon do IP 🙂

sedmitecna
11. pro 2008

Ahoj holky, prosím, hledám informaci, kolik jen tak pro zavímavost stojí v Apolnáří ICSI? Nemáte ponětí?

len
11. pro 2008

Sedmitecna, bohužel nevím, my ICSI neměli 😕 Ale na druhou stranu jsem si jistá, že naprosto všechny ceny u Apolináře jsou nižší než u "konkurence," a to mnohdy o dost. My jediné, na co dopláceli (ale neměli jsme to ICSI) bylo cca 4000 za léky - ale kdybych si vybrala nějaké bez doplatku, měla bych to zcela zdarma. Mražení embryí je taky zadarmo, KET cca za 2500... Ale ICSI fakt nevím 😒

larri
11. pro 2008

Holky,tak si predstavte,ze jsem se chtela objednat k Apolinari a termin uz maji na zacatek brezna.CHtela jsem k doktorce Jarzembovske,ale ta bude od ledna tri mesice mimo.Tak jsem poprosila o nekoho jineho a sestricka se me ptala,jak se citim po laparce.Kdyz jsem rekla,ze dobre,tak jsem objednana na ZITRA!!!! Pani doktorka se na me podiva a pak by me prevzal nekdo jiny.Mi to ale nevadi.LEN,DEKUJI MOC ZA CISLO A IMPULS,AT ZAVOLAM CO NEJDRIV. 🙂 Urcite dam zitra vedet,jak to vsechno na me zapusobilo.