CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

spes2009
4. čer 2009

Larri, myslím na Tebe, super, že to nakonec takhle dopadlo. 🙂

Sar, držím pěsti v píchání. Máš nacvičenou jogínskou polohu 😀. Já jsem měla 3 ampulky a říkala jsem si, sakriš, to je nějak moc, ale koukám, že se dávají i 4. No možná "příště" vyfasuju více, nebo větší driják, neb to nemělo takové ohlasy, jak Jarošová předpokládala 😉

len
4. čer 2009

Sar, to jsou teda dávky! Ale tys minule moc nereagovala, tak snad to teď bude lepší 🙂
Já jsem zvědavá, kolik dostanu já - minule jsem měla 200 a úroda celkem slušná, na stimulaci mi stačilo 2000 IU.

kralka
4. čer 2009

Aknyt, po válečné poradě doma jsme se dohodli, že pokud nám příští pátek dr. Jarošová oznámí, že clostyl opět nezabral domluvím se s dr. na IUI. Prosím tě co je to AID? Jinak u apolináře moc DC před hysteroskopií a LPSK neřešili. Indikaci dělají vždy ve středu. Na tu přijít hned první středu po ms. Pak už se mě moc neptali a našli volný termín. Jediný co jsme řešili, abych to zrovna nedostala načež mi dr. řekl, že když to bude tak vycházet tak ať si neberu Proveru 😎 .

papus
4. čer 2009

ahojky holky 😉

Sari já jdu na utz v úterý 11.15h škoda 😉

já měla včera první injekci a večer mě třeštila hlava jako prase a do toho pořádnej průjem ☹ já mám taky 4ampule ještě dnes a pak po 3ampulích 😒

aknyt
4. čer 2009

Kralko, díky... mně řekli, že by se to mělo dělat co nejdřív po MS. Volala jsem tam, jestli se to dá stihnout ještě v červnu (vycházelo by to na příští týden) a tak mi to zjišťovali a pak mi volali, že nejbližší volný termín je 1.července, takže těsně před táborem a navíc na konci cyklu. Takže pokud se nedohodneme v pondělí na konzultaci jinak, tak budu čekat do srpna 😢 A pak že nejsem loser ☹

aknyt
4. čer 2009

Kralko, AID je IUI s dárcem.

maja42
4. čer 2009

nejsi loser, ale statečná ženská. takže manžel s tím dárcem nakonec souhlasí?

kralka
4. čer 2009

No, mě taky nejdřív říkala sestřička v kartotéce, že to musí být po ms, ale doktor při indikaci už to neřešil. No každopádně termín je pro tebe stejně nevyhovující. Můžu říct jedno pozitivum proč je to lepší třeba až na podzim. Ležet na těch igelitových postelích ve vedru je fakt děs. Jsem si mazala zapařený zadek ještě týden . 😀 Mám poněkud citlivou kůži asi.

Aha, tak jsem zase moudřejší.

aknyt
4. čer 2009

Majo, po úžasném zpracovávacím výkonu MUDr. Jarošové souhlasí s dárcem. Ale pro změnu už nesouhlasí s adopcí 😒

maja42
4. čer 2009

tak se zatím nezalamuj s adopcí, zkusíte dárce, uvidíte 😉

aknyt
4. čer 2009

Zatím to řešit nebudu, uvidím po té pondělní konzultaci, jaká bude situace. Skoro přemýšlím, že bych tu hysteroskopii odmítla (pokud by měla být bez laparky na průchodnost) a zkusila aspoň KYMO před AID. Zajímá mě nejvíc ta průchodnost... potud moje teorie. Ukáže se, co chce vědět MUDRa 😀

spes2009
4. čer 2009

Aknyt, mohla bych se zeptat, proč uvažujete o AID. Řekli vám, že manžel má nějaké špatné spermie a to může být důvod, že "neudržíš" embrýska? Promiň, že se ptám, ale zajímalo by mne to, kdyby to na mne v CARu vytáhli, tak abych věděla proč a jak a tak. Manžel má tedy horší spg. Objem nějakých 12 mil., morfologie tuším 50%, jsou to takové línější mršky, ale řekli nám, že z toho vyberou ty dobré a o variantě s dárcem zatím nebyla řeč. Tak abych se na to kdyžtak připravila 😔

len
4. čer 2009

Spes, to zatím neřeš, chytne se ti mrazáček a tak na 2-3 roky bude klid 😉 No a kdyžtak tě holt víc nastimulují 😉

saralinda
autor
4. čer 2009

Holky, moc děkuji za držení palečků. Aknyt, jsi mě úplně dojala. Děkuji.

Papus - ty máš krátký nebo dlouhý protokol? Začala jsi píchat včera a jdeš v úterý - já začnu píchat až zítra (tedy 2.DC) jdu na UTZ ve tředu - nějako mi to o den nesedí. Ale každý to má asi rošku jinak. Já mám 4 ampulky fuft - celých 6 dní, které mám zatím rozepsané do kontroly.

Larri, zítra na tebe budu moc myslet.

rendulina
4. čer 2009

Ahoj děvčátka 😉 ,

tak sem po douuuuuhééé době opět nakukuji a na jiné diskusi mě překvapilo,jak tam řeší ET.

Prý před ním mají mít pacientky plný močový měchýř a poté leží buď na zádech či na břiše (podle zakoněné dělohy)ještě tak 2 hodiny na lůžku. 😒

Což v Apoli to je rychlovka-zavedou,slezeš a jdeš. ☹

len
4. čer 2009

Ahoj Rendulino 🙂
No, ten plnej močák mají, protože někde je ET s ultrazvukem, tak aby to bylo líp vidět. U Apoli to tam šoupnou "poslepu" 😀 A neleží se, no, co mě utěšuje, že kdyby někdo dokázal, že ležení pomáhá, nechaj tě u Apoli ležet třeba tejden, ale prej si na to dokonce sami dělali studii, že ležení po ET je mírně kontraproduktivní 😀
Já otěhotněla bez ležení i plnýho močáku 😉

papus
4. čer 2009

sari já mám krátký protokol dnes mám po druhé injekci 4ampule a od zítřka jen po 3ampulích do pondělí pak utz tak uvidím zda mi ještě píchnou 😉

saralinda
autor
4. čer 2009

papus, no jsi tedy o 2 dny napřed, tak musíš referovat, jak ty dávky snášíš. Doufám, že ta hrozná migréna nebyla od toho a teď už budeš vpohodě.

papus
4. čer 2009

sari ta hlava nevím po čem byla taky doufám,že né po tom a ten průjem jsem měla asi po těch antibiotikách hlavně aby se nám tam něco udělalo 😉 tfuj tfuj 😵

saralinda
autor
4. čer 2009

Tfuj tfuj, to dopadne dobře, neboj.

saralinda
autor
4. čer 2009

Holky, a co ten srazík 10.6.? Platí? máte někdo typ na nějaké pěkné místečko? Těším se.

rendulina
4. čer 2009

len: já vím že oni na vše dělají studie.Je to jako s neschopenkou-dle jejich názoru je zbytečná... 😒 ale řekla bych

že něco do sebe má být v klidu atd.Možná by výsledky byly hned lepší(ono když už se to nevede dle jejich rad po

několikáté)-možná by to chtělo zvolit jinou metodu.Na kterou ti tady ale bohužel nepřistoupí.

Vím,že tobě se to podařilo i bez ležení a určo opět podaří! 😉

Jen je divné že na oné diskusi je(dle mého názoru)již více těhotných/oproti Apoli

Jinak všem stimulantkám držím pěstičky 🙂

len
4. čer 2009

Rendulino, to jsou takový vlny... Když jsem tu byla loni v září, tak to u Apoli těhotnělo jak o život, akorát spousta těch holek pak odešla do jiných diskuzí. No a pak jsme se tu sešly taková parta, kdy to v jedný vlně nevyšlo vůbec nikomu, no a teď se chystáme hromadně na další 😉 Celkově vzato je prostě Apolinář špičkový pracoviště a má špičkový výsledky 🙂

K těm neschopenkám - no, já si myslím, že mi vážně pomohlo chodit do práce a nerozebírat tu na Koni každý píchnutí, na druhou stranu, když někdo tu neschopenku uzná za vhodnou, tak ji sežene jinde - a to dokonce i já se svýma superpoctivýma doktorama 😀 Můj gyndr. by mi ji po transferu napsal taky... hm, tak teď jsem na tom teď, že tvrdnu doma už od zastavovačky a dámy, budete tu mít se mnou peklo, protože jsem opět odhodlaná testnout až 15 dní po transferu a to si pište, že vám tu budu třikrát denně hlásit, kde mě píchlo, a sondovat, co to znamená 😀

A co ty, Rendulino, jak jsi na tom? 🙂

aknyt
5. čer 2009

Ahojky,

Spes, opravdu s vaším spermiogramem to neřeš (AID), u nás je to o dost horší (2 mil/ml a z toho po pročištění v laborce zbyde 1% použitelných). U vás je to ještě paráda a mražáček se chytí a nebude co řešit 😉

Rendulino, souhlasím s Len. Kdyby bylo důležité ležení, tak by to určitě dělali, ale taky jsem 2x otěhotněla bez ležení po transferu. To, že to nedopadlo s tím nesouhlasí. Po ET jsem si sice brala volno, ale nemyslím, že by to mělo vliv.

Len, u tebe se toho nebojím, že bys tu hlásila každé píchnutí 😀

aknyt
5. čer 2009

Oprava - výsledek těhu NESOUVISÍ s tím, jestli jsem po ET ležela.

papus
5. čer 2009

Hezké ráno holky 🙂

lenickan
5. čer 2009

krásné ráno holky, přišla jsem pozdravit. Moc na vás myslím a držím palečky!!! nevíte někdo něco o Modroočce??
U nás začaly husté nevolnosti a nejen ranní ale celý dny jsem jak moucha pořád bych spala a nevím jestli mi je hůř když se najím nebo nenajím no snad to brzy přejde...
ono s tím ležením záleží taky na tom jakou kdo má práci,pokud je to servírka co maká do noci na nohách tak možná je lepší když je doma, ale jak píše len doma zase neustále analyzuje co a jak by mohlo a nemuselo být...

spes2009
5. čer 2009

Ahoj holky 🙂
Tak jsem dneska 15. den po ET a pro jistotu jsem si, před zavoláním do CARu, udělala TT a výsledek neg., takže mám už jistotu, že nic a jde se dál. Pak jsem vzala tel. a zavolala dle instrukcí do CARu, kde mne trošku vyvedla z míry sestřička Holá. Říkala jsem jí, že bych se ráda objednala, že jsem po neúspěšném ET. Ona kdy budu mít další MS, že mám přijít až po té druhé. Nechtěla mne moc objednat jen na konzultaci, abych se dohodla na dalším postupu co a jak. Tak jsem z toho byla taková opařená. Ale asi to filtrují, aby tam lidi nechodili zbytečně, ale zase na druhou stranu mně přijde normální, když bych tam šla na konzultaci a dohodla se co dál, kdy KET a tak. Tak nevím, jeslti jsem prudilka, která má zálibu docházet do CARu, nebo jestli je konzultace na místě 😅

Holky, když jste měly za sebou neúspěšný pokus, tak za jak dlouho jste šly do CARu? Nevím teď jestli mám čekat doopravdy až po té druhé MS, nebo jít teď. Ale říkala jsem si, že čím dřív tam půjdu, tím dříve půjdu na KET a budu mít zase nějakou naději před sebou. Vím, že mi tenkrát Jarošová říkala, že dávají tělu jeden cyklus oddych a pak může být KET, ale že si musíme pospíšit, abychom to do srpna stihly. Četla jsem zase příspěvěk z jiného CARu, že tam dělají KET zase hned po neúspěšném ET, že to tělo je těmi hormon nabuzené a má to větší úspěch.

Prosím, prosím, jak to před KETem probíhá? Píchají se nějaké hormony předem, nebo se pak berou hormony je potom? Já abych byla připravená, co mě čeká 😵

Aknyt. Len, díky za povzbuzení 🙂.

Leničko, ať je ti brzy dobře. Co já bych dala za těhu nevolnosti 🙂

aknyt
5. čer 2009

Ahojky holky,

Leni, neboj, to vydržíš a až to přejde, tak se budeš těšit naplno z těhu 😉

Modroocka teď vůbec nekomunikuje, tedy aspoň tady. Doufám, že se brzy dá do klidu a půjde pro své mražáčky. Třeba bude právě z těch, co se jí bude dařit z KETů, když ET nevyšly... Analýzou tabulky umělinek na rodince jsem musela připustit, že na té teorii něco asi bude, u většiny těhulek souhlasilo to, že se jim dařilo buď z jen z ET a nebo jen z KETů. Jen jedna to měla nakombinované. Ale u dalších 12 to sedělo.

Papus, tak jak to jde? Kdy jdeš na kontrolu? Možná jsi to už psala, ale já to zapomněla...

Jinak držím palečky LARRI, teď už odpočívá po OPU a doufám, že přijde s dobrými zprávami!!!

zubajda
5. čer 2009

Ahojky Spes... to mě mrzí, že to nevyšlo.. ale KETík určo dopadne ....

Jen k tomu CARu... já jsem také volala výsledek negativní a řekla jsem si o konzultaci, kterou mám btw příští úterý a nebyl problém... sestřička byla celkem milá a ochotná... tak možná to ještě zkus.. 🙂