CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
17. únor 2009

Hurá, Aknyt, to vypadá fakt nadějně 🙂

modroocka2
17. únor 2009

Zdravím všechny... tak zítra se dozvím konečný verditk..včera odpoledne jsem začala lehce krvácet, ale do rána a do teď nic..tak jsem volala k Apo a pak svý dr. a dojela jsem si na krev, protože už chci vědět jak to vypadá..dneska je to 14. dní od ET a takovýhle překvápka už nezvládám... 😢

aknyt
17. únor 2009

Modroocko, tak držím palečky, ať krev vyjde pozitivně!!!

len
17. únor 2009

Modroocko, taky držím palce 🙂
Já měla 12. den po ET hodně silný špinění, no a pak to přestalo a za pár dní byl test pozitivní 😉 Ale krev je jistota, dobře děláš 🙂

modroocka2
17. únor 2009

Děkuji za palečky....
Uvidíme uvidíme uvidíme, taky bych byla ráda kdyby to tak dopadlo... zítra budu moudřejší....když to vyšlo budu slavit, když ne udělám zásadní změny a začnu nanovo..prostě budu máma a hotovo... a nikdo a nic mi v tom nezabrání.... 😎

aknyt
17. únor 2009

Teď na rodince holky konzultujou test, kde píšou, že se může použít 4. den po IVF 😒 Tak to je moc i na mne, notorickou testovačku 😕

modroocka2
17. únor 2009

a na základě čeho to proboha funguje... vždyť hCG se objeví až po uhnízdění a to končí nejdřív 12. den po oplodnění dejme tomu 9.-10. den po ET a ani tehdy nemusí být z moči patrný... ale jestli to bude fungovat beru to čtyři dny lepší než čtrnáct...🙂

len
17. únor 2009

Nooo, čistě hypoteticky 😀 Pokud by zaváděli pětidenní morulky, které by se hned uhnízdily, tak ten 4. den po ET už můžou být třeba tři dny zavrtané, takže čistě teoreticky by se tam někomu něco objevit mohlo 😒 Ale tipuju si, že se to tam má šanci ukázat tak 5 % těhulí (z nichž půlce to těhu stejně nedopadne), takže je otázka - k čemu to je? 😀

modroocka2
17. únor 2009

no abysme utratili víc penízků a byly víc zklamaný, že zrovna mě to neukáže nic... 🤐

aknyt
17. únor 2009

Myslím, že takový test je nesmysl... v krvi je zpočátku taky minimum a v moči taky. Navíc zavrtávání může být i později - 3-8 dní po ET...

len
17. únor 2009

Jsem někde četla, že už 8.DPO se ukážou // na čůracím testu zhruba 5 % těhulí 🙂 Pokud počítám s tím, že v jednom cyklu otěhotní cca 15 % žen, tak zaokrouhleno ze sta důvěřivých ženských, co si ten test koupí, najde // jedna jediná a ještě bude mít tak třetinovou šanci, že jí stejně nakonec dorazí MS - tomu se říká kšeft 😀

modroocka2
17. únor 2009

jj přesně tak...
aknyt taky jsem to četla, že nidace trvá do 12. dne po oplodnění a když je to po ET tak to může být i dýl.. Lidi, kteří tohle vymýšlejí nevědí jaké naděje do toho testu vkládáme a jaké zklamání pak zažíváme když tam // nejsou... ale kšeft je asi důležitější než spokojený a šťastný těhulky a maminy... 😖

aknyt
17. únor 2009

Je fakt, že jsem 8. den po ET měla //, ale dost ubohý. 😉

modroocka2
17. únor 2009

no to je to, že to matka příroda nenalinkovala všem stejně....o co by to bylo jednodušší.. 😝

len
17. únor 2009

Aknyt, ale po ET, nikoli od ovulace...

Modroocko,já si naopak myslím, že to vědí moc dobře, proto to vymysleli, principem je vymyslet takovou věc, kterou někdo zoufale chce a bude ji s nadějí kupovat po kilech. Mám tak nějak pocit, že asi nejsem ten správnej zákazník, za celý ty roky snažení jsem neudělala tolik testů, jako některý hysterický snažilky na Koníkovi za tři měsíce 😀

len
17. únor 2009

Tak jsem to spočetla - 48 cyklů, z toho 41 snažení, test dělán 1xpři zpoždění MS (negativní) 3x po IUI (přesné instrukce z CARu, všecky negativní), 2x po IVF (oba pozitivní). Takže 6 testů za 3 roky, kdepak, já fakt nejsem dobrej zákazník 😀

aknyt
17. únor 2009

jasně že po ET 😉 a i tak to bylo dost brzy... takže jsem si 10 den po ET skočila na krev, radši.

modroocka2
17. únor 2009

jenže jestli to je takhle, tak ztrácím naději v to, že existují normálně smýšlející lidí...tohle přeci není normální, ale je fakt, že mě to nepřekvapuje... nevím jestli jsem hysterická snažilka, ale já nesnáším když něco nevím a nemám jak se dopátrat výsledku... takže bych do toho šla, i když bych věděla, že to je k ničemu...ale co kdyby náhodou...

len
17. únor 2009

Modroocko, nic si z toho nedělej, já jsem co se týče testů celkem normální, ale zase jsem naprosto ujetá jiným směrem 😉

Jak jsem jinak strašně netrpělivá a všecko chci mít hned, tak co se týče otěhotnění, velice brzy mi došlo, že na tohle se spěchat nedá, takže v tomto jediném ohledu jsem ochotná čekat a čekat a čekat... Ono když testneš 10.DPO a // najdeš, tak se pak budeš stresovat, jestli vydrží do MS. A když je nenajdeš, tak si budeš namlouvat, žes testovala moc brzo a za dva dny tam určitě už něco bude. Tohle jsem znala v začátcích snažení - člověk si vsugeruje ledasco a vždycky se najde někdo, kdo ti řekne - a známá mé známé měla negativní testy ještě 14 dní po vynechání a jiná strašně silně krvácela a stejně byla těhu. Takže jsem si řekla, že se nebudu obelhávat, prostě buď těhu jsem nebo ne. A pokud jsem, chci to vědět až ve chvíli, kdy to bude "jistý" a nebudu ten proužek hypnotizovat, abych na něm očima vytáhla slabounkej stín 😒 To bych si radši zašla na tu krev.

modroocka2
17. únor 2009

JO tak s tímhle souhlasím, ale vydrž to... ježiš já bych Těch 14 dní chtěla být chlap.... 😀
No každopádně já budu mít zítra jasno... a už aby to bylo...

nitenka
17. únor 2009

aknyt velká gratulace .-) obrovská!! ze 6 embryek 4 hezký je opravdu pěkný výsledek.. moc moc ti to přeji a džím palce at se to do zítra nezmění ... 😉

saralinda
autor
17. únor 2009

Holky, jdu vás dočíst.
Aknyt, to je super! Tak ať se zítra začínají u tebe pěkně uvelebovat a ať se embryjkům u tebe dobře vegetí a to celých 9 měsíců.

Larri, to máš teda divnou kolegyni, to je fakt bonus 😀

janka12
18. únor 2009

Aknyt, super zpravy. Drzim palce. Tentokrat to musi klapnout.

lenickan
18. únor 2009

ahoj holky nevíte zda hladina LH hormonu 10,1 je hodne vysoká?

len
18. únor 2009

Leni, dle mého je to tak na hraně, myslím, že tak do 10 je to naprosto OK. Takže laickým okem - je to vyšší, ale ne nijak dramaticky 🙂 Za předpokladu, že to odebrali správný den cyklu.

marcelli
18. únor 2009

Aknyt držím palečky,dej hned vědět,uvidíš,že to všechno dobře dopadne 🙂

lenickan
18. únor 2009

děkuji len také jsem slyšela že by to mělo být okolo 10. Mám FSH 8,něco a LH 10,1 tak mi jde o to zda je to vážný případ nebo ne🙂

marcelli
18. únor 2009

leničkan já měla testík a ten měl citlivost na 10lU/ml,není to moc vysoká hladina,ale na testík by měla stačit. 😒 jestli máš tohle na myslli

len
18. únor 2009

Jo aha, LH, já to nějak pomotala s FSH, no tak to se přiznávám, že tady se vážně neodvažuju komentovat, tady zbaběle couvám 😀 Počkej, co ti na to povědí doktoři 😉 Já jenom vím, že jsem měla FSH asi 7,5 a LH OK, takže celý to bylo OK a dál se to neřešilo 😀

lenickan
18. únor 2009

ty jsi měla FSH 7,5 a bylo to OK? Vždyt mne na 8, něco řekla že mám nízké FSH! Oni mají být obě hladiny LH a FSH v rovnováze. Tak to jsem fakt zvědavá.
Jinak len zítra 12DC jsem měla jít na folikulo po 3.tbl/clostilu a představ si že mi volali že je paní doktorka nemocná, ten druhej že má dovolenou a třetí neordinuje. At přijdu příští týden🙂 tak to jsem se do nich pustila, tak sestra chudák asi koukala. nakonec tam jdu v pátek 13DC to už je asi pozdě vid?

ještě ke všemu začínám trochu čůrat krev, asi jsem někde přistydla řeže mne močová trubice