CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
25. čer 2009

Haribo,jen chci reagovat na tu holcinu z Ostravy.Ostrava je draha a hlavne z lidi tahaji jenom penize.Vim o holcine,ktera se byla objednat na konzultaci a hned ji dr.rekl,at si pripravi 25 000.Holcina tam uz nesla a otehotnela prirozene.
Vsechny tam nadavaji a prechazi do Olomouce nebo Polanky.Taky tam plati,ale aspon pristup je pry lepsi.

aknyt
25. čer 2009

Rendo, vždyť jsem ti to psala, že jsme ukaázkový případ a ještě těhotním - to je, podle mne, ten hlavní důvod, proč schvalili tobě něco jiného než mně 😉 Ale hlavu si z toho nedělám, jsem ráda, že mi u 4. přispěli na léky, to VZP neschvaluje skoro nikomu...

rendulina
25. čer 2009

aknytko : asi jo no..
My jsme holt exemplární případ.Nebudeme to řešit...necháme to koňovi.. 😉

larri : a jak se tobě daří? Co to špinění(je již zažehnáno a fuč?)

aknyt
25. čer 2009

Rendo a co ty? Kdy se chystáš na testík? Dneska jsi 14 dní po ET, ne?

rendulina
25. čer 2009

aknyt : jj,dnes je to 2 týdny 🙂

No nechám to až na sobotu-až doberu dnes to Crinone a vyloučí se mi pěkně s těla,aby testík nic nezkreslilo! 😅

spes2009
25. čer 2009

Rendo, tak držím pěsti, ať vidíš v sobotu 2 krásné čárky 🙂

aknyt
25. čer 2009

Tak to budu zvědavá až do soboty... ale stejně nebudu na netu až do soboty večer (od dnešního odpoledne), takže o nic nepřijdu 😉

Jinak případné změny v postupce doplním v sobotu, nebo to nahlašte Len, jistě bude tak hodná a změní to...

rendulina
25. čer 2009

spas2009 : díky moooc! 🙂 já se budu také modlit 😵

spes2009
25. čer 2009

Rendo, koukla jsem teď do tvého albíčka a musím říct, že po jeho přečtení ti to přeju ještě milionkrát víc. Jsi statečná a mooc ti přeju v sobotu ty dvě čárky 🙂

rendulina
25. čer 2009

spes2009: díky,díky 😉

aknyt
25. čer 2009

Rendo, doufám, že až dorazím v sobotu večer, tak už budou v postupce svítit tvoje // - a nebo aspoň tady, aby mohly svítit 😉

len
25. čer 2009

Aknyt, jsem ti jenom chtěla napsat, že ta zpráva při transferu je stále stejně jazykově kostrbatá 🙄

Jinak už jsem včera večer začala s Utrogestanem, no, nestýskalo se mi po něm teda 😝

chrobacek
25. čer 2009

ahoj holky 🙂

Len dnes mi v centru doporučili zkusit laparoskopii, tak jsem odešla s brekem ☹ tak ted nevím jestli na ni jít nebo ne ☹

len
25. čer 2009

Chrobi a jaký by měla význam?

Já se včera shodou okolností na laparku ptala a dr. mi řekla, že by to u mě viděla jako zbytečné, že by ji nedělala, jen abych ji měla "do počtu" 😒 To je totiž jediné vyšetření, které nám chybí... Nadhodila jsem endometriózu, tak prý samozřejmě je to možné (i když nepravděpodobné), ale jejím řešením by stejně bylo otěhotnět 🙄 V podstatě už jsem teď léčená tak, jako bych ji měla. Jo, vejcovody mám průchodné, to ověřovali jinak. Ale stejně to hlodá, mám za sebou několik zánětů slepáku.

chrobacek
25. čer 2009

len nevím.... to mi rozhodně neřekl, v podstatě mi neřekl nic ☹ jedna holčina mi psala, že prý díky endometrioze můžou být horší vajíčka a to my asi měli když byly pozadu ☹((

takže nevím co mám dělat ☹ chtěla jsem jít hned po dovolená na další ivf byla jsem nažhavená že se to povede a dostala jsem takovu ťafku ☹

rendulina
25. čer 2009

aknyt: díky,no uvidíme... 🤐

len
25. čer 2009

Příčin horších vajíček mohou být stovky...

No, dělej, jak budš cítit. Ono tou laparkou se vlastně nic nezkazí, akorát je to zásah do těla a otázka je, co by dělali, kdyby tu endometrio našli... doporučili by ti IVF 😉 Já se teda trochu divím, že tě do ní tlačí (taky nevidím důvod, z jednoho IVF a slabších vajíček soudit na endometrio je teda hooodně odvážné 🤐 ), ale na druhou stranu, nic hrozného to není, a co je to pár měsíců při několikaletém snažení?

rendulina
25. čer 2009

chrobacek: proč ti nabízí laparku?Vždyť (pokud doře čtu-jsi 13.6.byla na ET,ne?)a tak čekáš(jako já)jak to dopadne... 😉

chrobacek
25. čer 2009

no len právě já si myslím, že je to zbytečný zasáh do těla průchodné vejcovody nepotřebuju .... hlavně jsem si říkala, že další věci chci řešit po druhém ivf protože prostě si myslím, že toto zmastili, že mi dali menší davky než byly správné a že v dalším mi prostě dají vyšší a bude to OK

len
25. čer 2009

Tak jestli se ti do toho nechce, tak to prostě odmítni a máš to 😉

Jinak já si teda nepamatuju přesné počty, ale tuším, žes to měla dost podobné jak já - já měla 12 folikulů, 6 vajec, všechna oplodněná, dvě triploidní, dvě zavedená, dvě se zastavila ve vývoji - a doktoři mi podruhé dali úplně stejné dávky se slovy, že jsem reagovala přiměřeně. On je člověk trochu zblblej, že někdo má folikulů třeba 20, ale ideál je tak 10-15. Jo, měla jsem 200 IU po deset dní. A někdo dostane stejných výsledků se 100 IU a někomu nestačí 300 IU na polovic.

len
25. čer 2009

Jo a napodruhé mi při naprosto identických dávkách narostlo 13 folikulů, ale bylo v nich 10 vajec, takže jsem si polepšila 🙂 Akorát ten závěr se nějak nevyvedl, no 😀

chrobacek
25. čer 2009

Len popravdě opravdu nechce ... raději chci druhé ivf jak laparku

já měla 13 folíků ale na prvním utz po 5 dnech byly 4 kousky .... a nakonec 4 vajíčka, jedno se neoplodnilo jedno se hned přestalo dál rýhovat a po 4 dnech dvě měly kvalitu 8/2 a 9/1

aknyt
25. čer 2009

Chrobi, taky nějak nechápu, proč by měli dělat laparku... nám řekli, že 80-90% kvality embryí dělají spermijky. 225 jednotek mi nepřipadá málo... třeba příště zkusí jný protokol, ale vaše výsledky mi "na pohled" nepřišly tak zlé...

Laparku bych chápala, kdybys měla jít do IUI... a jak píše Len, je to jen na tobě, jestli do toho teď půjdeš.

chrobacek
25. čer 2009

aknyt děkuju za názor..... neříkám, že to je málo, ale myslím, že na mě to bylo málo protože na levém vaječníku jsem neměla ani jeden folik pro 5 dnech stimulace.... nechci do toho jít ....připadá mi to jako další zdržování ....

len
25. čer 2009

Chrobi, tak je dost dobře možný, že ty folikuly, co rostly od začátku, byly OK, ale ty, co to pak nahonem doháněly, nic moc... Nejsem si jistá, ale myslím, že to řeší třeba tím, že ze začátku se ty dávky napálí vyšší a pak se sníží. Ze 4 vajíček dvě k zavedení jsou vlastně slušné. I když chápu, chtělo by jich to víc. Ale není mi jasné, jak by tohle mohla vyřešit laparoskopie? To první IVF je často jen proto, aby se zjistilo, jak reaguješ, jak ti co sedne, no a při druhém IVF to pak operativně změní dle prvého a dle svých zkušeností. Laparka mi teď vážně nepřijde nijak užitečná, zvlášť, když je jasný problém na straně chlapa...

len
25. čer 2009

Jo a další věc je, že dost často jeden vaječník prostě bývá línější, já měla po sedmi dnech při prvním IVF na pravém 6-7 a na levém takové dva podměrečné...

marcelli
25. čer 2009

Ahoj nevíte někdo,jestli dělají přes prázdniny KET?

len
25. čer 2009

Marcel, nejsem si jistá, radši tam cinkni. Určitě dělají IUI a IVF ne, ale jestli KET, tak to nevím...

chrobacek
25. čer 2009

Len přesně to si myslím, že použitelné byly ty první a ten zbytek prostě nestihl dozrát .... jojo přesně stejný názor, že pri další stimulaci mi prostě vrznou víc hormonů na začatek a bude to OK .... a předtím jsem nikdy nestimulovala takže to bylo skutečně zkušební a takto to dopadlo prostě si myslím, že bych do toho měla jít znova s vyššíma dávkama na začátku a mohlo by to klapnout.... moc děkuju že jsi jen podpořila můj názor

len
25. čer 2009

No není zač, tak ať to příště klapne! 🙂