CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

barbika
9. říj 2010

Tak já taky proti Vokrajovi nic nemám. Měla jsem ho i u porodu (císaře) a sršela z něj jenom dobrá nálada a to jsem v tu dobu potřebovala 😀
A proti Fajtovi taky nic nemám. Naštěstí jsem měla štěstí na jeho dobré nálady 🙂

markett_a
9. říj 2010

Ahoj holky... chtela jsem se zeptat, jsou U Apoli i v nedeli? tak nejak tusim, ze se mi rozjede MS pres noc a mam 1DC volat, abych se objednala na UZ 😒

len
9. říj 2010

@markett_a u Apoli jo, v CAru ne. Ale myslím, že se vůbec nic nestane, když tam zavoláš 2.DC - v pondělí (i kdyby se rozjela MS právě teď, tak 1.DC bude až zítra).

markett_a
9. říj 2010

@len ... ahoj, diky moc, mno mam prave volat 1DC... mno tak se snad nic nestane, kdyz zavolam druhy, ale to si mam uz zacit pichat Fostimon a ja se chtela jeste na plno veci zeptat 🙂

len
9. říj 2010

Tak tam cinkneš v pondělí ráno a v případě potřeby tě ještě někam nacpou na konzultaci... Píchat můžeš začít třeba až večer 😉 Neboj, oni jsou zvyklí, vždyť každé sedmé ženské musí MS vyjít zrovna na neděli 🙂

markett_a
9. říj 2010

@len ... jsi hodna 🙂 asi to tak budu muset udelat... ja jen, ze ja si pichat injekce neumim, mam to domluvene pokazde hned na rano, cestou do prace... ale ono to nejak dopadne 🙂

len
9. říj 2010

Hele, můj chlap taky v životě žádnou injekci nepíchnul a hrozně se toho děsil, ale když musel, tak se odhodlal a nakonec to do mě všecko napíchal sám 😀 Pravda, že začínal s podkožním Puregonem, ale nakonec se vypracoval i k Merionalu, Orgalutranu a Pregnylu, a to je svým založením technik jak poleno a krev zrovna nemusí 😉 Jsem mu vždycky říkala, že on pro to dítě udělá tisíckrát tolik než jiní, kteří se chvástají, jak zplodili potomka, a přitom si s ženskou jednou užili... Od té doby pak tvrdím, že to dokáže píchnout každej 😀

larri
9. říj 2010

Jééééžiši,tak jsem to nemyslela s tím Vokrojem.Mám ho hrozně ráda,ale OPU mi vyšlo bud pátého nebo šestého,dvakrát v pátek,jednou v sobotu a pokaždé u toho byl Vokroj.
Ted bych to měla příští měsíc dostat až 9.11.plus injekce,takže OPU pátého určitě nebude.
Ale,jak píše Len, s Faitem mám špatnou zkušenost.......... 😢

markett_a
10. říj 2010

@len ... ty mi urco poradis! kdyz jsem dnes zacala MS +- kolem 18hod... pocita se to jako 1DC nebo az zitra... pres den jsem spinila, ale jen velice malo, jen kdyz jsem byla na wc... vsude pisou, jak je dulezity zacit pichat presne...

len
10. říj 2010

Těch 18 hodin je akorát hranice - říkají před 18 je 1.DC dnes, po 18. zítra. Asi bych to počítala až za ten zítřek, ono opravdu těch pár hodin to nevytrhne.

markett_a
10. říj 2010

@len ... ja jen, ze jinde mi holky radily ruzne, ale spis, ze mam pocitat uz dnes :( me zmatly... nakonec jsem nasla v tech papirech od MUDr.: den cyklu pocitame tak, ze 1. den cyklu je prvni den menstruace, tedy 1. den krvaceni. Zacne-li kravaceni po 18. hodine vecer, již tnto den nepocitame a za prvni den povazujeme den nasledujici. Davkovani a casovani leku vzhledem k dnum cyklu je velmi dulezite, jejich aplikace v jiny den cyklu vede vetsinou k zmareni jejich ucinku...

len
10. říj 2010

No vždyť píšu, že rozhoduje 18. hodina. U Apoli, jiná centra to mají třeba jinak.
Jinak je jedno, v jakou hodinu to pícháš, jestli ráno nebo večer, hlavně, aby to bylo pokaždé +- stejně. Takže evidentně jestli začneš píchat o 12 hodin dříve či později v tom žádnou roli nehraje. To, že je důležité to správně vztáhnout ke dnům cyklu, je myšleno tak, že si s tím nemáš nijak pohrávat a píchat tehdy, když ti řeknou, a ne třeba v jeden den dvakrát (ráno a večer) a druhý den nic. Ale obzvlášť se tahle věta vztahuje na závěrečný Pregnyl - ten se musí píchnout ve správný den a určenou hodinu +- 30 minut, ten kdybys píchla blbě, tak je naprosto všecko v háji.
Takže si vem, že když začneš píchat dejme tomu v úterý v 6 ráno, je to 36 hodin po začátku krvácení, což mi přijde zcela ideální střed, jakožto 2.DC 😉 Ale jestli si nejsi jistá, tak jim tam zítra cinkni...

janka12
11. říj 2010

Ahoj holciny, tak jsem se konecne dopracovala k objednani na zastavovacku. Samozrejme MS prisla o vikendu a 22. den cyklu mi tak vychazi na sobotu. U me me to opravdu uz ani neprekvapilo. Sestra mi rekla, at prijdu v patek=21. den cyklu. To ze jsem mela mit prodlouzeny vikend a byt mimo Prahu neresim 🙂.

len
11. říj 2010

Janko, jestlis měla někam v pátek je, nech si to píchnout už ve čtvrtek. Při takhle krátkých cyklech se to opravdu dá dělat dřív, doporučil mi to sám Řežábek 😉

janka12
11. říj 2010

Len, on ve CT bude statni svatek, takze to necham na ten patek. Kratke cykly jsem porat dokola zduraznovala, ale drivejsi pichnuti injekce vubec MUDr nezminila/nenaznacila, radeji jsem dostala Utrogestan, aby mi to udrzel. takze jsem rada i za ten 21. dne misto 22.

len
11. říj 2010

Aha, to je tenhle čtvrtek, no ty jsi ale klikař 😀
Mně to právě navrhnul jen Ř a já už to pak neřešila, sestrám jsem jen hlásila, že "na dnešek se mám objednat" a "vychází mi to přesně na tento den" 😀

ciratko
12. říj 2010

Ahoj holky, dneska píchám poslední Fostimon, zítra Pregnyl a včera večer jsem začala špinit ☹ . Setkala jste se s tím některá?
Volala jsem do CARu a sestřička mi řekla, že už s tím nic neuděláme, že mám injekce dál dopíchat. Jen teda nevím, jestli je šance na otěhotnění nebo ne?
Zatím je to jen tmavé špinění, takže to vypadá, že se odplavuje kousek staré sliznice ☹

len
12. říj 2010

Ciratko, uvidíš... V téhle fázi jde o to, abys měla co nejkvalitnější vajíčka, takže pokud tam nějaká jsou, rozhodně není nic ztraceno. Pak se uvidí, jak je na tom sliznice. Kdyby to bylo hodně katastrofální a absolutně nevhodné k transferu, což snad ne, tak se dají embrya zamrazit a zavést v dalším cyklu 🙂

sedmitecka
12. říj 2010

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, jen bych se ráda zeptala, šla jste některá po ET rovnou do práce, nebo jste ten den jen ležely???? mudr říká, že ležit nemusím, že to "nevyležím" a já budu muset pak na pár hodinek do kanclu, tak bádám .-......

len
12. říj 2010

@sedmitecka jo, šla jsem hned z ET do práce (kancelář), asi půl hodiny, pak jsem normálně fungovala a za 14 dní byly na testu //. Naopak když jsem sebou po ET plácla na kanape, do 14 dnů přišla MS. Takže dle mých zkušeností to na to vážně vliv nemá, pokud v práci nestěhuješ metrákový krabice 😉

Mimochodem, u Apoli dělali na vliv ležení po ET na úspěšnost studii. Závěr byl jednoznačný, fakt to nehraje žádnou roli 🙂

besik1
12. říj 2010

@len ahoj len, ja jsem dnes byla na ET a byla jsem dost prekvapena ze to byla takova rychlovka... nelezela jsem tam ani 10 min a jela domu... jsem z toho trochu nervozni... nekde (v soukr zarizeni doporucuji 30 min lezet) tak snad to nema tak velky vliv🙂 ale ...

len
12. říj 2010

Nemá to ŽÁDNÝ vliv 😉
Kdyby měli sebemenší pocit, že delší ležení k něčemu bude, tak ho doporučí, vždyť je to zadarmo...
Holt mám občas pocit, že když si v soukromým zařízení připlatíš, tak pak za to musíš odejít s pocitem, žes za ty peníze dostala absolutní maximum. A co si budeme povídat, po psychické stránce z toho ležení má člověk asi lepší pocit, jako kdyby tomu embryu osobně umožnil lépe se zavrtat 😀

besik1
12. říj 2010

@len to je presne jak rikas... jsou to profici a nekomu verit musis... ale prekvapilo me ze to vlastne nic nebylo... takova rychlovka a sla jsem🙂

len
12. říj 2010

Jo, tak teď si to představ s darovaným vajíčkem, prakticky nic se neděje, žádná stimulace, žádný OPU, s chlapem spát nemusíš, pak pětiminutový transfer a za 14 dní jsi těhotná, to mi celý přijde naprosto nepochopitelný...

Jinak samozřejmě moc držím palce 🙂

Mimochodem, já byla na svém prvním IVF přesně před 2 rokama, pamatuju si to naprosto přesně. 11.10. OPU, 13.10. ET, 30.10. // 🙂
(jen mě těší, že přesný datum revize už jsem zapomněla, někdy na konci listopadu 😝)

ciratko
12. říj 2010

@len No, folikuly byly včera dva o velikosti 14mm, sliznice prý byla pěkně narostlá (nevím teď kolik přesně), ve středu mám píchat Pregnyl a máme domácí snažení. Tak snad to je jen nějaká hříčka přírody ☹ .

len
12. říj 2010

Aha, Cir, já to nějak pomotala a myslela jsem, že jdeš na IVF 😉
Tak teď to vůbec neřeš, špiní občas každej a třeba to zrovna teď klapne 🙂

ciratko
12. říj 2010

Snažím se to moc neřešit, kdyby nebylo něco o.k., tak by tam něco doktorka včera viděla. Se teda takhle uklidňuju 😀

len
12. říj 2010

Tak, hlavně dokud nekrvácíš, nic se neděje. A 2 folikuly jsou na domácí snažení super 🙂

ciratko
12. říj 2010

No, snad to nepřejde v klasické krvácení. Manžel už se těší na snažení 😀

sluune
12. říj 2010

ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, příští středu se jdu objednat k Apolináři na LPK + HSK... nevíte, jaké dávají termíny? snažíme se o mimčo skoro dva roky a zatím nikde žádný problém... chodila jsem k Dr. Bláhové, ale ta odjíží v listopadu na tři a půl měsíce pryč ☹ no snad mě pak přendají k někomu jinému....