CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

janka12
16. lis 2010

@monika.tdm Diky moc. Koukam, ze mas 4mesicni dvojcatka. Tak to Ti zavidim. 🙂

monika.tdm
16. lis 2010

@janka12 Nezáviď, taky se dočkáš, u apolináře jsou šikovní!!! Před 14 dněma jsem se tam byla i s holkama podívat, abych se pochlubila co mi tam vyrobili, no a pěkně to tam zrekonstruovali, to já ještě seděla i na Utz chodila po staré chodbě!!!!

aknyt
16. lis 2010

Larri, držím vše co mám tvému ukázkovému embryjku a tobě, ať se spřátelíte na další měsíce a pak ať jsi maminka 🙂

isabellaross
16. lis 2010

@janka12 jestli můžu se svou troškou do mlýna, tak mě to šlo líp do bříška - i to míň bolelo 😉

larri
16. lis 2010

@aknyt děkuji moc.Luxusní jsem za celou dobu neměla.

Já si na luxus nepotrpím,tak aspon mužu mít luxusní embryo. 😉
Haničce dej za mě pusinku na dobrou noc.

sarusinka
16. lis 2010

@janka12: gratuluju ke stimulaci 🙂 ja jsem trochu smutna. mam zvednuty davky horomonu,ale nic necitim. neboli me bricho, hlava, neni mi spatne... asi to na me nepusobi... 😔 tak nevim.....nic mi proste neni... tak to je asi spatne co?

len
16. lis 2010

No to jsme to dopracovali, když si tu lidi stěžujou, že jim není blbě 😀 Važ si toho 😉

sarusinka
16. lis 2010

@len jsem blazen co ? 😀 ale kdyz tu ctu, jak vsem bylo spatne, a mne zaboli vajecnik, jen kdyz si zmacknu bricho, to tam moc foliku nebude. a Koryntova mi nerekla kolik jich tam je, mela jsem se zeptat... ale nebyla hovorna, jak jinak 🙄 no snad to bude ok. v patek mam dalsi kontrolu...... snad uz naplanuji OPU. chteli uz i predoperacni at prinesu

len
17. lis 2010

Ne všem bylo špatně, mně bylo špatně a pak se tu někdo jiný divil, že je mu blbě a jestli to může být lékama, že o tom jinde jěště neslyšel 😉 Píšeš si se ženskou, která se pod vlivem Utrogestanu rozbrečela před plnou kanceláří, když jí řekli, že dveře od nové skříně přivezou o týden později - já jsem extrém 😀
Nehledě na to, že někdy je málo folikulů lepší než moc, hlavně, že tam nějaké jsou 🙂

larri
17. lis 2010

@sarusinka nedívej se na to,kdo má kolik vajíček.Tobě stačí jedno a kvalitní.
Mě před OPU moc břicho nebolelo ani vaječníky,ale prsa strašně.Dva dny před OPU jsem měla srašně žravou a chutě.Po OPU mi bylo po narkoze výborně,ale od večera jsem měla bolesti a ty mám ještě ted.Bolí mě asi vaječníky,ale i v boku.Chodím na malou a cítím i u toho tuhle nepříjemnou bolest.Cvílema si připadám jako bych měla větry-pardon,pokud někdo papká.
Dokud nemáš výsledky OPU,tak na to nesmíš myslet. 😉

larri
17. lis 2010

@sarusinka a folíky nejsou všechno.Záleží na kvalitě vajíček.

noween
17. lis 2010

@janka12 ICSI neberu vůbec nijak tragicky, ale pochopitelně bych byla raději, kdyby stačilo konvenční IVF. Jak sis dneska zapíchala? 😀 Jde to?

larri
17. lis 2010

Já jsem měla ICSI dvakrát a ted jsme to nechali udělat jen ze dvou vajíček.

markett_a
17. lis 2010

@sarusinka ... uplne ti rozumim, taky jsem byla spatna z toho, ze mi pri stimulaci nic nebylo 😝 nic jsem necitila, byla jsem v poho, takze jsem se taky bala, ze to na me nepusobi... ale jak rika @len je mozna lip, kdyz je min foliku, nez hodne, kdy je pak velky "odpad"...

larri
17. lis 2010

Tak se bojím,jestli nebudu mít OHHS.Pořád mě bolí břicho,strašně v kříži a břicho nafouklé,že se bojím,aby neprasklo.Celou noc jsem nespala,nevěděla,jak si lehnout a nepřestává to.
Jestli to bude pokračovat v noci,zítra si zajdu do CARu.

Nepřipomíná vám to něco z lonského roku? ☹ ☹

gabikri
17. lis 2010

@larri : larri nemaluj čerty na zeď 😕 Já jsem taky úplně hotová, včera bolest jak na mrchu a zase krvácím. Sice tmavě, ne rudě, ale je to tam. Protože mám už Utrouš zvedlý, mám si dojít zítra na gyndu, aby mi píchli Agolutin. Jinak ležet a ani se nehnout.
Přeji Ti moc, aby se historie neopakovala!!!!!!!!!!!!! 😉

larri
17. lis 2010

@gabikri ,uvidím v noci,když,tak se zítra nechám zkontrolovat.Ale při OHHS se většinou těhulkuje. 😉
Ty se opatruj a lež!!!!!
Jdu se projít k nám do práce,at mám nějaký pohyb.

saralinda
autor
17. lis 2010

Larri, snad tě to brzy přejde. Kdyby ne, tak si určitě skoč k Apoli.

janka12
18. lis 2010

@monika.tdm Diky za optimismus 🙂 . Rekonstrukce byla treba, to je bez debat. skoda, ze se kvuli tomu zakroky o nekolik tydnu opozdily. Ale hlavne ze je uz dorekonstruovano.

janka12
18. lis 2010

🙂 @isabellaross Diky, v CAR mi rekli, at davam injekci do bricha. kam jinam se injekce davaji? do stehna?

janka12
18. lis 2010

@sarusinka Diky za gratulaci, to zatim fakt neni k cemu, ale jsem rada, ze uz konecne stimuluji 🙂. Neves hlavu, ze Te neboli bricho a neni Ti spatne. Vzdyt to jiste neni ukazatel. Kolik dni uz stimulujes? mas Fostimon?

janka12
18. lis 2010

@noween 🙂 Chapu, kazdy by radeji prirozeny zpusob, to je jasne. Ja jsem driv ICSI povazovala za neco pro uplne zoufale pripady (berte me prosim s rezervou a neurazejte se; i mereni bazalni teploty jsem sveho casu povazovala za zoufalost nad zoufalost), ted uz s ICSI radeji pocitam.
Jsem celkem prijemne prekvapena, jak je pichani Puregonu snadne. Cekala jsem, ze to bude aspon trochu bolet. ono nic, coz se nezlobim. Sestricka mi to sice vysvetlila, ale nemuzu si vybavit, jak je to kdyz mi v ampuli zbyva min nez jedna cela davka. To se pri nastavovani jednotek IU na stupnici pera pero "zasekne" na hodnote, ktera v ampuli zustava? Nevite, nekdo prosim.

@larri Ono jde udelat ICSI jen na cast a jinou cast vajicek nechat oplodnit prirozene? Jak se citis? Drzim Ti palce, at je tentokrat vsechno v poradku!

@gabikri Drzim palce, at jsou same dobre zpravy.

len
18. lis 2010

@janka12 když je v peru jen část, tak ji píchneš a zasekne se ti to na čísle, které je ještě třeba dopíchnout z další ampule další jehlou.
BT mi ve své době přišla jako super antikoncepce 😀
A ICSI jsem vždy brala jako prostředek k tomu, jak oplodnit vajíčko při hodně špatném spermiogramu, tam je to k nezaplacení. Popřípadě pokud má někdo prokázané, že se prostě spermie s vajíčkem přirozeně nespojí. Ale jako prostředek "pro jistotu" mi to přijde jako blbost, při OK spermiu a normálním počtu vajíček se s ICSI statisticky v naprosté většině případů oplodní stejné % vajíček jako bez něj. My měli 2x bez ICSI a pokaždé se oplodnilo všecko, ale blbě. A stejně mě mrzelo, když mi napotřetí ICSI doporučili. Oplodnilo se jedno ze svou a ještě navíc taky blbě.

len
18. lis 2010

Larri, víš jak, jakmile by se to nezlepšilo, utíkej k Apolináři, ať nic nezanedbáš 😉

Gabi, pevně doufám, že už je vše OK!

larri
18. lis 2010

@janka12 ano,ICSI se dá udělat jen z části.Ale mě to vždycky doktorka navhla,ale nikdy nevnucovala.Poprvé jsme to měli při 3.IVF,to mi navrhla embryoložka.Chtěla se podívat na moje vajíčka,tak si je chtěla očistit a pořádně zkontrolovat.Stejně na nic nepřišla.Ted mi je chtěla takhle udělat všechny a já jsem ji řekla,že jenom ze dvou a dvě at nechá samotné.Ale nebyl v tom problém.
Vidíš a oplodnila se všechny 4,na druhý den ještě 2,ale při OPU zustala jenom 4.Tak jsem zvědavá na zítřek,jestli budou mrazáčky.
Dneska mi je lépe,tak k Apoli nejdu.Bolí mě břicho pořád,ale je to lepší.

Gábi,já jsem zvědavááááá!!Zase až v 15.00???

noween
18. lis 2010

Mně na tom ICSI vadí jedna věc, a sice lidský faktor. Že embryolog vybere spermii nejen na základě statistiky, ale i toho, jak se zrovna vyspí. Ale bůhví, jestli by se nějaký vajucha u nás oplodnily jen tak ve zkumavce, když spermií máme a) málo, b) morfologie je na spodní hranici normy. Takže díky za ICSI, dříve jsem měla taky představu, že je to už pro hodně beznadějné případy jako je azoospermie a nebo když jsou ty potvory skoro nepohyblivé.

Co nechápu, je statistika úspěšnosti, kterou má na svých stránkách vyvěšenou Podolí. Do 35 let u ICSI píšou 41,5% a u konvenčního IVF 47%. Jsem z toho jelen, není to jen tím, že do ICSI chodí horší diagnózy? Aneb, what´s wrong with ICSI?

Měření BT mě jeden čas hodně bavilo, ale poslední půlrok už měřím, jen abych věděla, kdy byla ovulace a kdy to dostanu. Takže max. 10 dní v cyklu, to tak nějak stačí, řekla bych. Aspoň nehledám žádný známky implantačního poklesu v grafu atd.

larri
18. lis 2010

Pomoooc,já už musím vypadnout ven.Bud sedím u koníka nebo na fb. 😠 😠 😠

len
18. lis 2010

Noween, asi mi na tom "vadí" přesně to, co píšeš ty, likvidace posledních zbytků přirozeného výběru... Obrazně řečeno, někdo jinej namísto přírody rozhodne, kdo teda bude tvé dítě. Na druhou stranu furt mi to přijde lepší než darovaný vajíčka a kde jsem? 😉 Proto už bych nechtěla darovaný + ICSI (když mám chlapa s dobrým spermiem), to už by bylo trochu moc na mě. Ale víš jak, chceme děti, přirozeně to nejde, díky doktorům! 🙂

Jinak myslím, že takovéhle statistiky jsou dost nevypovídající. Prostě srovnávaj jabka a hrušky, je naprosto jasný, že bude průměrně vyšší úspěšnost IVF u ženský, která má jediný problém v neprůchodných vejcovodech a jinak je zcela OK (takže nepůjde do ICSI), než u jiný, kde je problém na straně chlapa, kdy prostě spermie nejsou tak dobrý a dá víc práce vytvořit slušný embryo. Má smysl srovnávat počet oplodněných vajíček (u OK spermia srovnatelný, u špatnýho pochopitelně s ICSI výrazně lepší), popř. prosperitu těhotenství a dětí potom (po ICSI je nepatrně zvýšený podíl potratů a ještě nepatrněji vývojových vad), ale samotné % otěhotnění asi moc nejde, protože to podstupují ženy s o dost rozdílnými diagnózami.

larri
18. lis 2010

@len ,já mám jediný problém nepruchodné vejcovody a statistiku jim určitě kazím.Při první návštěvě v CARu mi bylo řečeno,že IVF je pro mě dělané,takže v tom nebude problém.A vidíš,zatím mám za sebou teprve 4.IVF. ☹

len
18. lis 2010

@larri však víš, jak je to s tou statistikou (taky to byla odpověď na příspěvek týkající se dlouhodobého průměru). Já bych dle všech statistik měla otěhotnět maximálně do půl roku 😀 Už to ani moc nepočítám, ale myslím, že jsem před časem překročila 70. cyklus snažení 😉