CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
18. lis 2010

@markett_a po Menopuru mi zaváděla dr.jedno vajíčko,ale aspon něco.

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... pry se plati za same nadstandartni veci, jako lepsi pokoj pri opu, platis jim za pujceni pradla, zupanu, kosile, taky pry mas na vyber lepsi nastroje, na jedno pouziti... plati se taky ale za ISCI, AH, kultivaci... ono kdyz se to nacte...

larri
18. lis 2010

@markett_a u vás není něco blíž? To jsou asi jenom soukromá,co?

markett_a
18. lis 2010

@larri ... smankote, jsem zase nalomena, to jste snad zmenim a necham si ho taky predepsat... ted me stve, ze musim cekat do poloviny ledna, az mi skonci trimesicni lhuta od poj., ktera schvalila 1.IVF... nedoslo k ET, tudiz se nemúsi cistit deloha a stejne musim cekat ☹ utika mi cas...

larri
18. lis 2010

ICSI platíš i u Apolináře 😉

markett_a
18. lis 2010

@larri ... je tu soukr. v Teplicich, ale na zakroky jako je OPU a ET jedes stejne do Phy, tady je jen jejich pobocka... Pronatal...

larri
18. lis 2010

@markett_a ty už máš předepsané nové léky? kdy jsi stimulovala? třetí menstruaci mužeš píchat.

sarusinka
18. lis 2010

@larri: jojo to jsem tu cetla, bavili jste se tu o tom s Len 🙂
@markett_a: no tak to si radsi donesu svoji kosili, zupan, a postele jsou vsude stejny,.... nepotrebuju polohovaci, stejne tam jdes jen dospat anestezii .... ty mas nejblizzsi CAR v Teplicich Pronatal vid? taky by uz mohli vymyslet treba i neco v Usti nad Labem, vzdyt je to docela dalka..... jezdit az do Teplic.... v tomhle je asi zlata Praha..... ale Prazaky taky nemam rada 😀 😀 jsem jenom naplavenina ze severu cech :D

markett_a
18. lis 2010

@larri ... mam je predepsane, nafasovane na upis... 1.IVF jsem mela v rijnu, ted probehla prvni MS od OPU...

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... Usti bylo odjakziva "mrtve" mesto, tady neni lautr nic... tady se investuje jen do hokeje

markett_a
18. lis 2010

@larri ... myslis, ze muzu zacit stimulovat jeste v neschvalenem terminu od poj., kdyz jeste bezi ten prvotni?

sarusinka
18. lis 2010

@markett_a : 🙄 🙄 ja jsem bydlela v Decine. tam taky chcip pes......
a na tu stimulaci ti u Apoli rekli co? oni kdyz to potom vykazuji na pojistovnu, tak by to pojistovna poznala, jedine ze by to vykazali pozdeji......

markett_a
18. lis 2010

@larri ... to totiz blbe vychazi na konec prosince (cca 27. 12.), kdy bude urco v CARu zavreno... a ja jedu na hory 😠

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... mno rekli mi, ze poj. znovu zazadaji koncem roku a ze ja si mam pak zavolat... nerekla mi Blahova nic konkretniho

sarusinka
18. lis 2010

@markett_a aha, tak to nevim. ale z me zkusenosti, si myslim, ze asi az po schvaleni..... alespon tak to chodi na pojistovnach....

len
18. lis 2010

@markett_a hele, myslím, že minimálka je v tvém případě blbost. Tu nehradí pojišťovna, takže bys ji mohla pak zkoušet kdykoliv, až ti vyprší věkový limit (a stála by tě stejně teď jako potom). V současné situaci bys měla čerpat hrazené pokusy. Zkus si říct o ten Merional, ten je taky plně hrazený pojišťovnou. Ale pořád si buď vědomá toho, že každá na léky reagujeme jinak, takže pokud Larri zabral víc Merional než Fostimon, u někoho jiného tomu může být zcela jinak. Ale osobně nevidím výhodu zkoušet hned na druhé IVF minimálku - jaká je asi perspektiva, když jsi pořádně nezareagovala na plnou dávku, že zareaguješ na výrazně slabší? Minimálka je spíš řešení, pokud už pojišťovna nic nehradí, prostě to zkusit.

markett_a
18. lis 2010

@len ... taky si to myslim, a nezkousela bych pred vybranim tri hrazenych pokusu IVF minimalku, jen me zaskocil ten nazor jineho dr... a taky vim, ze kazda reagujeme na neco jineho... pokusim se verit Blahovy a brat ten Menopur... kdyz to tak pocitam, zacnu asi az 4 MS od OPU 😒 pres ty svatky je to naprd... stejne bych nemohla jezdit na injekce do nemocnice, kdyz budu na horach 😒

markett_a
18. lis 2010

@sarusinka ... pri prvni stimulaci jsem si uz pichala a stale jeste nevedela, jestli to mam schvalene... mela jsem to vse na upis... ale to je asi jine, u 1. pokusu, ted by se to schvalovani prekryvalo...

larri
18. lis 2010

@len merket nevnucuji Merional,ale na Fostimon máme stejnou reakci.Tak jsem jen chtěla napsat,že jsem měla tři druhy injekci a na každý jsem reagovala uplně jinak.Ten Merional mi sedl už podruhé.Kamarádka píchala dvakrát Puregon a je naštvaná,že měla jiný výsledek,ale ani u jednoho ET.

markett_a
18. lis 2010

@len ... ten Menopur ma navic latky LH, vid? ma to i ten Merional?

larri
18. lis 2010

@markett Menopur je prý stejný jako Merional 😉

len
18. lis 2010

@markett_a jo, Menopur a Merional mají oba LH.
Já mám zkušenost 2x s Puregonem (dlouhý protokol, 6 a pak 10 vajíček, ale blbě oplozená, jednou z toho těhotenství a MA) a 1x právě s Merionalem. Tam jsem měla ale jen krátký protokol, který mi evidentně nesednul, takže reakce špatná, vajíčka špatná, oplození špatné, nakonec nebyl ET. Ale spíš to svádím na změnu protokolu než na ten Merional. Puregon mi docela sednul (až na to, že mi po něm bylo extrémně blbě, což po Merionalu ne), ale v plné palbě nevím nevím, jestli bych za něj těch 20 litrů dala 😒

noween
18. lis 2010

Minimálka je něco jako nativ nebo si pletu dojmy a pojmy? Market, to máš teda pěkně těžké rozhodování. Kamarádka chodí v Brně do Uniky a je tam taky spokojená, ale zatím je na začátku a ještě nic neplatili. Akorat tam nečeká tak dlouho, rychle ji objednají a hned jde na řadu, v ordinaci věčně poloprázdno a žádné helekání "paní inženýrka Málková". Jinak je to ale hlavně o lidech a o tom, co komu vyhovuje. Dražší rozhodně neznamená lepší. Rozhodovala jsem se mezi 2 podle mě nejlepšími zařízeními v Praze, tj. Apoli a Podolí, nakonec vyhrálo to druhé, protože to mám blíž a protože jsem brala jako výhodu, že mám všechno v jednom baráku, i tu genetiku a případně imunologii, kdybychom ji nedejbože někdy potřebovali.

len
18. lis 2010

No, v podstatě záleží jen na síle stimulace. Ofiko by měl být nativ asi jen v přirozeném cyklu, zatímco minimálka s minimální stimulací, ale ve výsledku se to dost zaměňuje.

Noween, u Apoli dělají imuno taky v baráku a genetiku o barák vedle, ale přijde mi, že tahle dvě zařízení jsou na tom opravdu dost podobně, ať už přístupem nebo cenami.

larri
18. lis 2010

V Podolí prý ted nedělají OPU v celkové narkoze 😉

len
18. lis 2010

Brrr 😀

markett_a
18. lis 2010

@larri ... ja byla bez narkozy na OPU... a dalo se...

larri
18. lis 2010

Booože,bez narkozy? Já bych to nedala.A proč,nechtěla si ji?

noween
18. lis 2010

Cožeee? OPU bez narkózy? Nemyslí se tím jen v částečné narkóze (tj. jako při trhání mandlí nebo při kytetáži)? A nebo dají lokálku? Ježišimarjá, to jsem se neměla dozvědět.

markett_a
18. lis 2010

@larri ... @noween ... holky nebylo to tak hrozny, nebolelo to, bylo to spis neprijemny, ale trvalo to par minut... navrhl to sam dr. pac jsem mela jen jeden folik... ale mohla jsem hned z operacniho stolu domu 😉

sarusinka
18. lis 2010

@noween: tomu se rika analgosedace, a pri kyretazi prece davaji celkovou, to by se nedalo delat to v analgosedaci.....