CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. lis 2009

Marti, my jsme srabi oba, beru to jako hrdinský čin 😀 Ale obvoďačka je tam všelijak, příští týden má dokonce dovču, řeči sestry jsou taky neskutečný (zrovna dnes jsem ji musela přesvědčovat, že opravdu dnes netuším, který den bude přesně OPU 🙄 ) a pohotovost v Praze, při hodně dobrém spojení je to výlet minimálně na dvě hodiny. Takže lenost vítězí nad zbabělostí 😀

larri
11. lis 2009

Tak jsem zpatky a nestacim se divit,jak se tady keca. 😉 To je dobre,prijela Len,tak to tady ozilo.

Len,my moc nepsaly,at nemusis dlouho docitat. 😀 😀

Ja Orgalutran pichala do ruky,poradila mi to sestricka u Apoli,ze je to nejlepsi.

Tak jsem to rychle precetla,ze nas bude vic co budeme mit stejne stare deti.
My parkujeme vzdycky pred Apolinarem.

Sari,to nevadi,ze ted nebudeme spolu,hlavne,ze budeme mit mimca.Kdyz se to nektere z nas driv podari,budeme si aspon predavat zkusenosti.

A ten sraz nic?

len
11. lis 2009

Jsem pro sraz, ale ať navrhne datum někdo, kdo nemůže pořád, já už se přizpůsobím 😉

saralinda
autor
11. lis 2009

Jen, to víš, že manža zvládne i Pregnyl. U nás taky zvítězila lenost a určitá svoboda nad strachem. Na víkendy jezdíme dost mimo Prahu, tak bychom to kvůli píchání museli zrušit (a to by zase byly hloupé výmluvy rodičům, proč nepřijedeme, když ani nevědí že se o mimčo snažíme).
Larri, ty budeš mít starší dvojčátka než já, ty už jdeš do akce. Já jsme zatím srab a vyčkávám a oddaluji.
Musím se pochlubit, že teď mi 2x došla MS po 31 a 32 dnech, což mi přijde dost pravidelné (i když jenom na základě 2 cyklů ). Tak mám radost, že to není jednou 25 a pak 45 dnů.
Larri, já jsem pro srazík. Kromě tohoto pondělí 16.11. (razíme na výlet do Vídně) se mi to hodí zatím kdykoli.

larri
11. lis 2009

Tak ja muzu 25.-26.11.Driv nemam vubec volno,ale sla bych nekam jinam nez na palacinky. 😀

A doufam,ze nas prijde vic. ☹

Saro,ja chci ty holky a ty pak budes mit kluky,tak to treba daji dohromady. 😀

martinka.a.honzik
11. lis 2009

No tak já mám obvoďáka naprosto super. Včera jsem mu volala a on hned říkal, že to přeci neni vůbec žádný problém, že je to jasný a pohotovost máme autem cca 10 minut, takže v tom mám asi výhodu. Minule když jsem stimulovala a v úterý má můj doktor až odpoledne, tak mi to osobně vyjednal u jiného doktora, kousek odtamtud, takže v tomhle mám asi štěstí. Jinak v ulici máme naší suprovou pediatričku a myslím si, že přinejhorším by mi to ochotně taky píchla 🙂. Ale možná to mít jako ty Len, tak bysme to taky nějak zvládli. Jen nevim, jestli by mi ten můj chlap u toho neomdlel 😀 a já bych do sebe nepíchla ani omylem, jedině se zavřenýma očima 😀
Jinak mi když jedeme autem, tak parkujeme v Bubnech na vlakovém nádraží a zbytek metrem, ale to nikomu asi moc nepomůže 😀

martinka.a.honzik
12. lis 2009

Ahojky holky,
tak mám v sobě 5000 jednotek Pregnylu, tak jsem zvědavá jak mi v sobotu bude 😒.
Fr.Vladka a Aknyt: Co vy holky, jak jste dnes dopadly?

aknyt
12. lis 2009

Ahojky,
tak jsem po kontrole, sliznici mám nízkou, v pondělí znova UZ. Pokud nedoroste, tak KET nebude, jinak by měl být nejdřív v pátek 20.11., ale spíš až další týden. A 23.11. mi opět odletí chlap...

collette
12. lis 2009

Týnko nebuj, ona doroste!

Hlásím další kontrolu. Věřily byste tomu, že malý, místo aby se posunoval dolů, leze nahoru? 😅 Při poslední kontrole naléhal těsně, dneska byl volně nad 🙄 Tak nevím, co tam vyvádí. Asi chce dát Faitovi jasně najevo, že přijde na svět ve svém vlastním čase a s nějakým Hamiltonem si na něj nepřijde 😀 Však byl chlapec poněkud překvapen, že mě "nerozrodil" 😀 😀 😀 Kontrloní monitor v sobotu.

Dneska jsem se viděla s Len a mám dvě informace:
1) vypadala naprosto úžasně. Ty lázně jí evidentně prospěly.
2) Převzala jsem dečku pro malého. Je naprosto úžasná 😵

Len, doufám, že to, co lázně dokázaly navenek, dokázaly i uvnitř. Budu na Tebe moc myslet. A nemějte strach, ty injekce určitě zvládnete. A klobouk dolů, jsi opravdu moc šikovná, na fotkách ta dečka vypadala krásně, ale skutečnost je daleko lepší. Zítra ji přemáchnu a zabalím a bude čekat na malého. A ještě jednou díky moc za info o fleece. Vyštvu mamku na lov 😀 Jen jsem se chtěla zeptat: mají to v té švadlence, co je na cestě od metra, nebo někde jinde?

len
12. lis 2009

Dámy, můžete mi gratulovat 😎
Dnes (4 dny po návratu z měsíčního pobytu v lázních) mi přišel doporučený dopis, kde stojí, že mi pojišťovna návrh na lázeňskou léčbu schválila 😵
Fakt je, že na lejstru je datum 8.10., tak nevím, jestli to ten měsíc leželo na ouřadě nebo bloudilo složitým systémem instituce honosící se heslem "dnes podáte, zítra dodáme," ale právě mi bylo dokonale v praxi předvedeno úsloví "s křížkem po funuse." 😉

len
12. lis 2009

Aknyt, držím palce, ať doroste!

Jé, Collette, já se červenám 😔 Děkuji za pochvalu, však tobě to taky seklo, no a zpráva od dr. mě nepřekvapuje, nevybavuji si, že bych kdy četla, že jakýkoli dr. dokázal termín porodu odhadnout aspoň přibližně 😀

Fleece mají přímo v Kotvě, asi ve 4. patře je textil a galanterie 🙂 Vybavuji si hnědou, šedou, černou, bleděmodrou, béžovou...

len
12. lis 2009

červenou...
A teď na čas mizím, mějte se 🙂

saralinda
autor
12. lis 2009

Collet, dneska u Apoli porodila kamarádka. Měla termín jako ty 17.11. ale malé se zachtělo už včera a dneska to dovršili 🙂 Už měla 3,5 kg, tak už opravdu neměla důvod zůstávat v bříšku déle.
Holky, já chci taky!!!!!!!!!!!!!!!

Jinak u nás se teď opět otevřela otázka - pes. Už sjme rozhodnutí, že si nějakého pořídíme, ale nevíme jaké plemeno. Já potřebuju, aby se s ním dobře mazlilo 😀 a přítel chce spíš nějakého na blbnutí a hlavně nesmí být malý, aby s námi mohl chodit i na výlety. Tak nevím, jakého vybereme, nebo zda to zase usne. Nejjednodušší by bylo, kdybych otěhotněla a neřešili bychom pejska.

dada074
13. lis 2009

Ahoj Apolenky,
chtěla jsem se zeptat jestli se k VÁM můžu přidat?U Apolináře jsem sice stálý inventář,ale tady jsem ještě nebyla,i když Larri mě lanaří již delší dobu a až teď jsem se odhodlala.

larri
13. lis 2009

Sari,neboj,taky budes mit miminko.
Bohuzel nam to nejde tak rychle,jak nekterym jinym,ale kazda se dockame. 😉

Dado,tebe tady vitam konecne,ale ted nevim,jestli jsi pred OPU nebo po.

dada074
13. lis 2009

Ahoj Larri OPU nás čeká v sobotu,tak jsem zvědavá co odeberou. ☹

larri
13. lis 2009

Dado,odeberou a tobe zavedou ty nejvetsi bojovniky,uvidis.

Mejte hezky den,jdu se upravit,musim do prace.Vuuuubec se mi nechce. ☹ 😠

saralinda
autor
13. lis 2009

dada74 - vítám tě mezi Apolenkami. Jsem ráda, že jsi se přidala. Jestli máš chuť, tak nám napiš svůj příběh.

Larri, jsi moc hodná, já taky věřím, že se dočkáme. Akorát nevím kdy. Poslední dobou jsme s přítelem začali jezdit více na výlety (teď jedeme na prodloužený vínekd do Vídně a na jižní Moravu) a asi si pořídíme pejska. Prostě život jde dál a hlavně si ho chceme užívat dál.

Dada74 - tak v sobotu ti budeme držet malíky.

Myslet budu i na Collet, ta už bude mít ten svůj uzlíček v náruči každým dnem.

martinka.a.honzik
13. lis 2009

Ahojky Apolenky,

dada74 - taky tě vítám.

Aknyt: držím moc palečky, aby sliznice krásně dorostla a v pátek mohl být KET.

Callet: držím moc moc malíky, ať máš rychlý a bezproblémový porod

Co asi fr.vladka, jestlipak už má u sebe bojovníčky?

Jinak mě se včera udělalo dost špatně, až mdlo a i dnes mi neni nijak zvlášť dobře, tak nevim jestli je to tim Pregnylem nebo ne. Dávku jsem měla nízkou, tak nevim.

dada074
13. lis 2009

Saralinda děkuji za přivítání,
tak něco o našem snažení,je to náše 6 IVF a pořád doufámě,že zrovna tohle bude poslední.
v roce 2007 mi byla zjištěna neprůchodnost vejcovodů a tak jsme jsme podstupovali naše první a od té doby bojujeme dál,v lednu tohoto roku jsme podstoupili už 4 IVF zase nic a v červnu jsme zjistili,že jsme těhotní spontálně,ale radost nám vydržele přesně týden do prvního UZ nic v děloze nebylo a HCG 19 tisíc,tak hned na sál a odebrali oba dva vejcovody,měli jsme mimoděložní,oboustranné!hned v září jsme razili na další pokus,zase navyšel a teď se v tom plácáme znovu.
To jen tak v zkrácené verzy.

fr.vladka
13. lis 2009

Krásné ráno děvčata!!! Tak už mám u sebe jedno krásné, zdravé, šestibuněčné embrio 😲 Tak mi držte palečky, ať se mu u mě líbí 😉 Jsem hodně v klidu, opravdu se nezatěžuji a zatěžovat nebudu. 😉 Myslete na mě, ať se nám to povede, testík bych měla dělat až za 14 dní tak bleskurychle dám vědět!! Mějte se!! 🙂 🙂

martinka.a.honzik
13. lis 2009

fr.vladka: paráda, tak pořádně hlaď pupíka, aby se tam bojovníčkovi líbilo a vydržel tam až do srpna. Moc moc držím palečky. 😉

saralinda
autor
13. lis 2009

Dada074 - ak to mate tedy trnitou cestu k mimískovi. Ale ono to vyjde.
Fr.vladka, 6-ti buněčné? To je moc pěkné. Tak ať se u debe pěkně zabydlí.

collette
13. lis 2009

Ahoj holky,

díky moc 🙂 Budu tu podporu potřebovat, začíná mi "lepit" 😔 Včera odpoledne na mě přišlo několik průjmových záchvatů, tak jsem myslela, že se to blíží a zase prdlajs 🙂 Nespíš za to mohlo to kilo mandarinek, co jsem sežrala po návratu od Apo 😀 Dokonce jsem spala celou noc, ani na záchod jsem nemusela.

Holky, teď si vybavuju, že jsem někde četla něco o nějaké studii s kapsicinem, která prý prokázala, že konzumace této látky prokazatelně zvýšila úspěšnost IVF. Snad má vliv na zahnízdění, či co. Jako vhodný zdroj byla doporučena pro své chuťové vlastnosti sladká chilli omáčka (kapsicin je obsažen v chilli). Mám pocit, že to byly 2 polévkové lžíce denně. Já jí teda žeru málem na kila i normálně. Stojí mi na lince a používám ji místo kečupu i hořčice. Třeba to byl jeden z důvodů našeho "úspěchu" 😀 Snažila jsem se to najít, ale nepodařilo se mi to.

len
13. lis 2009

Ahoj ahoj, vítám Dadu 🙂

Collette, jo, chilli mánie kolem IVF tady na Koni občas vypukne, holky ho do sebe cpou na kila a nějak nemám pocit, že by z toho těhotněly snáz 😀 Já to teda řeším hřešením, beru to jako výmluvu a po ET na kila pořádám mou zamilovanou chilli čokoládu 😀 Chlap na to, že jsem se zbláznila, když do sebe dobrovolně láduju ten nervový jed 😀

collette
13. lis 2009

Len - to bysme ho opravdu musely baštit na tuny 😀

collette
13. lis 2009

... aby nás to otrávilo...

len
13. lis 2009

No jasně 😉 On teda hrál na city, že si po ET nevezmu ani kapku alkoholu a tu čokoládu jím ve velkém, ale to je přeci čokoláda, ne? 😀

collette
13. lis 2009

A čokoláda vyvolává libé pocity 😵 A kde jinde by se měl mimís zahnízdit, než v libě se cítícím těle? 😉 Teda doufám, že nebudeš jako já. Já až do třetího trimestru, respektive osmého měsíce, po všem sladkém, zejména čokoládě a karamelových větrnících blila jako amina 🙄 A to jsem toho v prvním trimestru moc nenazvracela a obojí miluju 😅

len
13. lis 2009

Vydržím všecko, když to bude mít kýžený efekt 😀
Jinak mám bohužel pocit, že to zahnizďování se dost přeceňuje. Bylo mi řečeno, že úspěch IVF závisí v nejvyšší míře na kvalitě embrya (která už je dána předem) a kvalitě sliznice - pokud je obojí OK, tak se zahnízděním není problém...