CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
20. pro 2009

Len,jo jsem 15 den od OPU.Měla jsem vydržet netestovat 14 dní.Aspon bych mohla doufat.
Ale zase než to zjistit v den Vánoc,tak se aspon stačím vybrečet.

mooncaa
20. pro 2009

Holky díky za rady.

Týnce držím všechno, co mám, už by se na ní to štěstíčko taky mohlo usmát.

kralka
21. pro 2009

Ahoj,
také se přidávám a držím Aknyt všechny palce co to jen jde.

len
21. pro 2009

Ahoj, nějaké nové zprávy od Týnky?

Já byla dnes u Apoli, asi jsem narazila na tu novou doktorku, je fajn 🙂 A mám na každé straně 18 mm folikul, tak mi rovnou bodli Pregnyl a máme nařízené domácí snažení 🙂

saralinda
autor
21. pro 2009

Larri, to je mi moc líto.

Týnka, posílám všechnu energii, kterou teď mám, přestože jí není mnoho.

Mám, bohužel, taky co psát.
Především bych moc chtěla poděkoval Len a pak asi i Pánu Bohu. Len, tím, že jsi mi sem v pátek napsala, ať jdu radši ke své gyndr. než na pohotovost si mi možná i zachránila život. Když jsem si to přečetla podruhé, tak jsem si řekla v práci. Co tady děláš. Prď na práci, priority jsou jinde. Vzala si poůl dne volna a ještě v pátek šla na gyndu. špinila jsem opravdu málo - tak 2 hnědé kapky za den, tak to byla spíše prevence před víkendem. Tam jsem dostala velikou facu. Bylo to mimoděložní - ve vejocvodu, který vede k jedinému vaječníku. dr. mě hned poslal do nemocnice. vybrala jsem si samozřejmě apoli. Už před 17h jsem byla na ambulanci, dorazil i přítel. Mimoděl. se bohužel potvrdilo. Bylo už 8tt+1. Takže jsem odmenstruovala, přestože jsem byla těhule. hcg přes 19000. Ještě ten den jsem šla ve 20h na sál a podstoupila laparoskopii. Pak jsem se dozvěděla, že už jsem měla v břiše půl litru krve. Takže to bylo moc dobře, že jsem to neodložila na dobu, když budu víc špinit. Takže už je to za náma. Slz padlo dost a asi ještě nějaké budou, ale musíme bojovat dát. I když teď jen přes IVF. Do konce roku budu doma. Přítel si vzal taky volno, tak budeme spolu. Na Vánoce domů tedy nejedeme. Nahlásili jsme, že mám zánět průdušek. Nechceme aby nás pak někdo litoval a připomínal nám to. Takže teď sbírám sílu na všechny těhule kolem mě, maminy s kočárky, výlevy v televizy, jak Vánoce jsou rodinné svátky a podobně. Samozřejmě to všem těhulím a maminám přeju (Vám koníkovkám to přeju úplně nejvíc).

len
21. pro 2009

Sar 😕
Proboha, co se to tady teď děje? 😕 Když jsem s váma seděla na srazu, dodatečně mi došlo, že jsem asi jediná netěhotná (Tuli s dvojčátkama, Aknyt se //, Larri čerstvě po ET a Sar pár dní poté // našla) a depkařila z toho, no a teď... Týnka v nemocnici po těžkém krvácení, Larri test negativní a Sar tomu teda nasadila korunu, to přece není možný, takovejhle mizernej tejden? Pár dní před Vánocema!

Holky, je mi to všecko strašně moc líto 😔 Hlavně se z toho vyližte zdravotně co nejdřív - Týnčin bojovník ať statečně bojuje dál, Larri ať sebere maximum sil a klapne jí ten poslední pokus, no a Šárko, já opravdu nevím, co ti napsat, hlavně se drž! A kdybys někdy chtěla zajít aspoň na kafe nebo tak něco, kdykoli písni, budu-li doma, ráda přijdu 😔

saralinda
autor
21. pro 2009

Len, jsi zlatá. Teď nabírám psychycké síly do IVF. Snažím se utešit tím, že když to teď dopadlo přorozeně, tak se třeba hormony umoudřily a budou na stimulaci reagovat.

len
21. pro 2009

Víš, já si říkala, že už sis v životě prošla tolika blbýma věcma, že to štěstí se konečně umoudřilo... A máš pravdu, teď prostě věřit, že máš tělo porovnaný, párkrát zajdeš k těm zázračným bylinkářům a další IVF už bude lepší... Jinak já vím, že je toho spoustu a v práci taky záhul, ale nechceš zkusit ty lázně? Vím, že je to na měsíc a to může být problém, ale mně to strašně moc pomohlo, na těle i na duši, vypnout, nemuset doufat a zkusit relaxivat... Určitě bys na ně nárok měla!

saralinda
autor
21. pro 2009

Len, o lízních dost uvažuju. Ptala jsem se na ně při propouštění z nemocnice a tam mi Dr. řekla, že z jejího pohledu nevidí důvod pro lázně. Ať si to dohodnu z obvodní gyndr. Tak se jí zeptám. Na práci kašlu. Už mě ani moc nebaví a jestli mě kvůli lízním vyhodí, tak to je jejich poblém. Vím, že je blbá doba, ale pokud by mě ty lázně pomohly, tak do nich let chci. Len, jak to nakonec je - lázně píše obvoďák nebo gyndr? Vím, že sis tím prošla a víš, jak to je.

len
21. pro 2009

Dobře děláš!
Na lázně musíš mít doporučení od odborného doktora, čili od gyndr. nebo i u Apoli ti ho vypíšou. Pozor - nutno tam uvést výsledky spermia! No a s tím lejstrem půjdeš za obvoďačkou, ta napíše žádost na ofiko formulář, kterýžto zaneseš na pojišťovnu. Toť vše, pak už "jen" čekat... Kdybys s tím potřebovala jakkoli pomoci nebo získat nějaké info, ptej se 😉

saralinda
autor
21. pro 2009

Len, díky moc. Zeptá, se na to gyndr. A kdyžtak si to vyběhám sama. Vím, že ty jsi lázeňská odbornice. Hlavně, co se lejster týká.

len
21. pro 2009

Bohužel... ale neboj, většina lidí to má mnohem méně komplikované 😉
Jsi už doma?
Jinak je aspoň štěstí v neštěstí, že se to zvládlo laparoskopicky, sakra, ale mrzí mě to šíleně...

gabikri
21. pro 2009

Ahojky 😉 😉 😉

Dlouho jsem tady nebyla, nějak nebyla nálada a hlavně nebylo ani co psát 😒

Všem Apolenkám přeji ty nejkrásnější Vánoce, a do roku 2010 už jen samé // 😵 😵 😵

larri
21. pro 2009

Mluvila jsem s Aknyt a zatim nic noveho.Dalsí výsledky budou ve středu,pak da vedet.

Nemám co psat,včera jsem si celý den pobrečela a dneska takova rana od Saralindy. ☹ ☹

saralinda
autor
21. pro 2009

Larri, děkujeme za zprávy od Aknyt. Hlavně, že se to nezhoršuje. Snad to alespoň týnce vyjde. Je to opravdu veliká bojiovnice a už je fakt na čase, aby se na ní obrátilo štěstí.

Len, jojo, jsem doma. Dneska ráno mě pustili. Díky tomu, že to šlo laparoskopicky, tak jsem celkem použitelná, i když unavená a po pár krocích zadýchaná. Ale to vem čert. Přítel si vzal volno a stará se o mě. Vzalo ho to snad ještě víc než mě. Mě přeci jen trochu "rozptýlily" bolesti fyzické, tak na ty psychycké nebylo tolika prostotu (a hlavně při brečení a smrkání břicho fakt folelo). On měl navíc strach o mě. Ale je to za námi. Zapálili jsme si svíčku, aby šla dušička našeho miminka do nebíčka. Odřekli lsme návštěvy známých s miminky (mám přeci zánět průdušek 😉 ). A vím, že bude líp. Teda alespoň doufám.

Larri, ty se taky moc drž a nevzdávej ten boj.

Já uvažuji před dalším IVF jet do těch lázní a asi se znova objednám k tomu léčiteli a díky kterému jsem otěhotněla. Vím, že tentokrát mi otěhotnět nepomůže, ale třeba mě zase srovná hormony a IVF se povede. A navíc, jsem na tom vaječníku cysty neměla, takže mi je fakt "rozpustil", Je to podivín, ale teď už vím, že funguje.

len
22. pro 2009

Sar, je opravdu fajn, že je přítel s tebou, to pomáhá ze všeho nejvíc 🙂
Já byla ten týden po revizi doma sama a bylo to dost utrpení, naštěstí za mnou aspoň občas zajely holky a přivezly čokoládu, ale tím bych zrovna tebe asi moc neuctila 😉 Tak ať je líp aspoň na těle, na duši to bude nějakou dobu trvat, ale čas pomáhá na všecko... A jestli máš z toho léčitele dobrej pocit, určitě do toho jdi, minimálně pro tu pozitivní energii, která je tak důležitá 🙂

jasmina309
22. pro 2009

Ahoj holky!
Občas nakouknu a proto Larri děkuji za předešlou odpověd'.
Tak dlouho si pokus odkládala... Nenaděláme nic ☹
Len- ach jo! A hodně nahlas... ☹
Saralindo- áááá doprde.....

Jak moc mi mrzí vaše neúspěchy ☹ ☹ ☹ Fakt se musíme obrnit a postavit se tomu!!!!

Jejda, to máme osudy, Bože, já chtěla číst jen pozitiva a ejhle.
Ale co, jedeme dál kočky!Osud nám snad v tom Novém roce dopřeje štěsríčko!

AKNYT-jserm moc ráda, že přes všechno špatné ti jsou hvězdy nakloněný a ten vonavej uzlíček štěstí v roce 2010 budete svírat s mužem v náručí'!!! 🙂 🙂 🙂 Tak moc ti přeju at se Mimísek drží!!!!

saralinda
autor
22. pro 2009

Len, jj, ještě že máme tak bezvadné chlapy. JInak si to nedovedu vůbec představit. Obdivuji je. J eto pro ně taky hrozně moc těžké a ještě musí být oporou nám. Tentokrát to nesl přítel hodně těžce. Tento pátek označil jako nejhorší v jeho žitotě. A zatím co já jsem si spala v narkóze, tak on byl doma sám a trápil se. Ale už jsme spolu a bude zase lépe.

Jasmínko, to jsi měla nakouknout minulý týden, to to tu vypadalo pozitivněji. A co ty? Plánuješ další boj?

len
22. pro 2009

Ten můj mi během mé narkózy zprovoznil internet, který předtím váznul půl roku...

Víš co, občas tu čtu, že IVF pro chlapa nic není, že si jen odevzdá vzorek a dál se nestará. Musím teda říct, že jestli má někdo takového chlapa, tak je mi to teda moc líto. Já se ho snažila do všeho maximálně zapojit, aby neměl pocit, že si to dítě vyrábím bez něj, no a potom jako psychická podpora, aby mě podržel, rozptýlil, bez něj bych to všecko zvládala mnohem hůř 😔 Prostě na neplodnost je potřeba dvou lidí, pak se to snáší líp 😉

maja42
22. pro 2009

ahoj holky, tak čtu to nadělení a psát cokoliv mi přijde jako mlácení prázdné slámy... saro, larri, je to strašný pech! držím palce a přeju hodně síly, i týnce!

aknyt
22. pro 2009

Ahojky,
zdravím z domova. Asi se jim nechtělo mě tam týrat přes vánoce, tak mě vzali na UZ už dnes. Prcek se stále drží (má 9,6 mm), srdíčko tluče a hematomy tam prý nejsou. To by mě tedy zajímalo, z čeho tedy pořád špiním. Ale jsem strašně ráda, že jsem doma.

Sar, je mi to moc líto, že to bylo mimoděložní, ale při té smůle jsem moc ráda, že jsi to přežila TY!!!

Jinak díky všem za palečky, snad to bude nakonec v pořádku.

len
22. pro 2009

Týnko! 😵
To jsem ráda, že tě "vidím" živou a zdravou, ostuda už se ti asi dva dny chystám napsat aspoň esemesku 😔

saralinda
autor
22. pro 2009

Týnko, tak to jsou ty nejlepší zprávy, že se malý furt drží. Ať mu to tak vydrží.

Týnko, jo, bohužel to byla jediná volba - že přežiju já. Možnost pro oba nebyla.
V albíčku máš, že jsi 7tt+2 a už je prďola 9,6mm. Tak to jsem měla asi v tom vecovodu docela obříka, když velikost odpovídala 8tt+1.

Týnko, přeju ti moc moc, ať ti to špinění přestane a prďolka roste.

martinka.a.honzik
22. pro 2009

Ahojky Apolenky,
omlouvám se, že Vás teď zanedbávám, ale mám doma manžu až do 10.1., tak si to patřičně užíváme a na net moc nechodím.

Sar: je mi to moc moc líto a držím palečky ať to brzy na dušičce přebolí a ty nabereš síly na další boj.

Aknyt: super super, moc jsem ti držela palce a tedy hodně se mi ulevilo, že je všechno v pořádku a prďolka se tak krásně drží a vyvíjí.

Jinak já byla dnes na kontrole a jsem 7+4.tt, prďolka měří 10,3 mm a srdíčko bije jako zvon 😅. Foto jsem hodila do albíka.

Všem přeji krásné a pohodové Vánoce a do nového roku 2010 už jen samá bříška a miminka a žádné trápení... 🙂 😉

jasmina309
22. pro 2009

Sar- ano, měla sem tu být dřív! Špatně sem vybrala den!
Jinak sice nakouknu, ale do boje se nechystám! Sem brutálně zahořklá vůči umělýmu oplodnění a prostě zatím ani pomyšlení a nakonec ani sílu a finance na další boj nemám ☹ 😒 ☹ . Je mi to moc líto, ale 5 IVF "asi" riskovat nebudeme.Někde uvnitř mě sice ještě hoří malá svíčička, ale v našem případě už na zázraky nevěřím. Věřila sem při prvním ivku, ale postupem času ta víra hasne...
Ani nevím, jak to se mnou vypadá, když po ET sem dostala MS 15den(a to už sem // na testu měla a den ode dne slábly).Pak sem čekala na další MS(mám jí 24-26)a ona mi přišla až 39DC a to byla jen poloviční než obvykle. Testík byl s jednou čárkou, takže těhu vyloučeno.A ted jen tak týden po menstruaci sem jednorázově zakrvácela ☹ Už svý tělo nějak nepoznávám...Tohle vážně nevím co se děje. S Car od ET v kontaktu nejsem.Ani sem jim nenahlásila, jak sem dopadla. Byla sem prostě naštvaná na vše okolo.
A jak vidíš Sar, u tebe je to lepší , i když máš za sebou nepříjemnosti a nedej bože, jak by to dopadlo, kdybys z práce v ten den neodešla dřív...Ale určitě brzo otěhotníš znovu a budeš štastná!

spes2009
23. pro 2009

Ahoj Apolenky, já jsem vám všem přišla popřát krásné Vánoce a nějak teď nevím, co psát ☹

O několik stránek dozadu do tady vypadalo hodně pozitivně, ale poslední stránky to pozitivno nějak ztrácí...

Sar, asi nejdříve tobě přeji, ať čas všechno co nejdříve zhojí a vypravíte se na další boj. Když jsem si přečetla, že jsi našla // brečela jsem za tebe štěstím, když jsem pak četla, jak to dopadlo, slzy mi tekly znovu. Je mi to moc líto a doufám, že se znovu budeš moci radovat nad pozitivním testem.

Aknyt, moc ti přeji, aby bylo nakonec vše v pořádku a v létě jsi držela krásný voňavý uzlíček v náručí. Já říkám, že ta miminka z KETů jsou velcí bojovníci, protože si musela projít těžkou cestou, tak doufám, že i to vaše mimi moji teorii razí. Držím pěsti!

Len, držím pěsti i tobě. Asi není nejjednodušší se smířit s dárkyní, ale když v tobě poroste miminko, nebudeš přemýšlet, že tvoje geny nemá. Stojí to za ten krásný pocit a stejně bude vaše, protože ho pod srdíčkem budeš mít ty. Přesto ale raději přeji, ať vám to vyjde nejlépe přirozeně a radujete se.

Larri, tobě hodně sil do dalšího boje a přeji ti, ať je úspěšnější než tento předvánoční.

Jasmin, třeba ještě uzraje čas a budeš připravená jít do dalšího boje. Uvidíš, nebo třeba se stane zázrak a také se budeš moci radovat. Myslím na tebe a držím pěsti.

Jinak vám ostatním, které jste se radovaly nad //, přeji, aby bylo všechno v pořádku a to nejkrásnější období v životě ženy zakončíte porodem zdravého miminka či miminek 🙂
A těm, které se chystají do nového boje, ať je pro vás ten vítězný a vy se můžete radovat 🙂

Je mi to tak trošku "blbé" sem psát, jak se mám, když tady je na mne nějak moc smutno, ale jen ve stručnosti. Zatím jsme v pořádku, všechna vyšetření negativní, na ultrazvuku miminko pořád mlátí ručičkama, nožičkama. Má už 15 cm a já tomu pořád nějak nemůžu uvěřit. Užívám si to ale maximálně a větší štěstí jsem ještě nezažila. Přeji to doopravdy úplně každé z vás.

Všem přeji poklidné, pokud možno krásné a veselé Vánoce a hlavně úspěšný ten nový rok plný štěstí. 🙂

saralinda
autor
23. pro 2009

Jasmínko, myslím, že takto rozházený cyklus není po IVF či KET nic neobvyklé (já měla po posledním IVF MS tak 3x do měsíce). Prostě ty hormony dávají našim tělům zabrat. Úplně tě chápu, že nemáš na další IVF sílu. Uvidíš, třeba se to změní.

Seps, tobě moc děkuji za krásné přání a přeji to aby jsi si i nadále to své těhulkování krásně užívala a miminko i ty jste byly vpořádku

Holky, a Vám všem přeji co nejhezčí Vánoce, i když vím, že pro některé z nás to nebude lehké. A příští rok už snad ten boj fakt vyhrajeme! Musíme! 🙂 Tak děvčata, do roku 2010 musíme vykročit tou správnou nohou - tedy komu už roky pravá noha nefunguje, tak raději levou 😀

Dneska půjde přítel někam pro větvičku, abychom měli alepoň trochu vánoční výzdoby. Ozdobíme si ji naháčkovanými hvězdičkami, které jsem měla pro naše, babičku,.... Včera mi přítel koupil Vánočku a 1 druh cukroví jsem upekla už před časem, tak co. No, nějak to zvládneme, i když ta Vánoční atmosféra mi moc nepřidává.
Ale, není tak špatně a bude líp! To si musím pamatovat.

len
23. pro 2009

Ahoj ahoj 🙂

Spes, jsem ráda, že jsi se ozvala, ale jsi ostuda, víš? 😉 Já tu razím teorii, že z téhle diskuze jakmile někdo otěhotní, tak se klidí stranou, no a ty to potvrzuješ... Pak tady zbývá to naše zoufalý jádro a vypadá to, jaký je to mizerný CAR 😀 Takže je fajn, že se máte fajn, a hezky si užijte Vánoce 🙂

Jasmi, nojo, já tohle znám, mě pokaždé v CARu doporučovali další IVF do třech cyklů, ale já si stejně potřebovala dát pořádnou pauzu... Jenomže my mohli doufat (a doufáme), že to nakonec dobře dopadne... Jinak po minulém IVF jsem měla cyklus o tři týdny delší než jindy, a to je u mě neobvyklé i dvoudenní zpoždění 😒 Na druhou stranu u vás je to bohužel jednoznačné, takže držím palce, ať se rozhodnete jakkoli, ať už pro život "jen" s Terezkou, nebo nasbíráte síly a finance a zkusíte to ještě jednou-dvakrát... Pořád je v tomhle Apolinář úplně nejlevnější.

Sar, jo, pořád si musím připomínat, že dokud nikdo neumřel (protože i takové Vánoce bohužel znám ☹), není to s náma zas tak špatný, musíme sebrat zbytky sil a nějak to zvládnout, v rámci možností se pokusit si to aspoň trochu užít, v rámci možností 😉 Mně by se taky líbilo strávit Vánoce jen s manželem, ale bohužel jedeme k našim, moc se mi nechce. A den nato k jeho rodičům, to se mi chce ještě méně, rozhodli jsme se vyklopit jim, jak na tom jsme 😖

saralinda
autor
23. pro 2009

Len, já měla jet na Vánoce k našim a přítel k jěho rodičům. Bohužel na tom nejsem tak, abych jela 150km autobusem a navíc nechci, aby naši něco věděli. takže být spolu je dost neplánované.

len
23. pro 2009

Vidíš, já o tohle bojuju, co jsme spolu, zatím se mi to nepovedlo vyhádat ani na pátý manželský Vánoce 😒
Ale opravdu si myslím, že je to bezva, že to při všem tom neštěstí dopadlo takhle - nemusíte se přetvařovat, máte společnou bolest a společně ji taky nejlíp zvládnete a překonáte... Určitě to nebude jednoduchý a nějak extra veselý Vánoce, ale jste na to dva, a to je strašně moc 😉
Naši o tom vědí, jenomže s nima nechci do detailu rozebírat všecky svoje pocity, takže mám pocit, že tam nakonec budeme u stolu sedět a snažit se tvářit, že je všecko strašně fajn 😝 Kromě toho máma už teď vyšiluje a dělá scény kvůli absolutním kravinám a mně najednou přijdou všecky tyhle problémy totálně malicherný...