CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
3. únor 2010

Holky moc vám dík. Zkusila jsem to, a když neví ani len….. 😀 . Holt budu doufat, že se to zase nebude objevovat tak často jako dřív. Jednou za část to vydržím.

eustoma
3. únor 2010

mna napada mozno blbost. ale nemozes mat ovulaciu? ako kamoska nikdy nemal ms, ale ovuluje a ma 2 decka. no proces ms, jej nejak vynechava.

alebo druha moznost nenachladila si sa. to len k tej bolesti.

eustoma
3. únor 2010

uznavam je to blbost. to ma len napadlo. pardon

martinka.a.honzik
3. únor 2010

kralko: endometriozu fakt přehlédnout nemůžou, leda že by byla v prvopočátku s mikroskopickými ložisky a to je nemožné, páč by to ještě nezpůsobovalo takovéhle bolesti. Mě vždycky při LPSK našli a odstranili ložiska, srůsty a cysty. Kdy si byla na LPSK a měla si ty bolesti i před tím? Já mám bolesti už od 13ti (od 12ti mám MS, takže s Endoškou mám bohužel letité zkušenosti.

valmark
4. únor 2010

Ahoj holčiny,
včera mi přítel píchnul první injekci Puregonu, ale stále mi ještě nepřestala MS. Už jí mám 11 den. Sice celkem slabě, ale i tak mi to přijde divné...
Co myslíte?
Zítra jdu k Apolináři vyzvednout si druhou krabičku Puregonu, kterou mi ta nová sestřička zapomněla dát a tak se asi budu muset zeptat, zda je to normální. Jen se bojím, že mi to přeruší ☹

len
4. únor 2010

Valmark, poptej se, ale já myslím, že po tom FSH MS skončí sama...
Já mám teď opačnej problém, po tom šíleným cyklu předtím, 5 dní před MS jsem střídavě špinila a pak nic, dokonce jsem měla ducha na testu, 2-3 dny zpoždění, pak jsem se konečně rozkrvácela, jenomže to bylo slabý a trvalo to tak dva dny, těhotná být nemůžu, BT už je vzorně dole a den před ní už byl test téměř negativní a mě už to nebaví 😒 Ve středu jdu k Apoli, objednala jsem se na 9.DC, ač jsem měla instrukce 7.DC, jenomže já stejně pořádně nevím, jak to teď počítat, tak snad mě Ř nepošle do háje 😒

valmark
4. únor 2010

Leni, no já doufám, že mi to už konečně skončí.
A koukám, že ty to opravdu nemáš jednoduché ☹
Ř tě určitě do háje nepošle. Kdo má tohle přeci vědět. Tělo je plné všech možných hormonů a tak si dělá co chce... Takže jedině oni námi musí říct, co s tím.

len
4. únor 2010

Jo, jenomže já si myslela, jak jsem zkušená a nic mě nerozhází 😀

gabikri
4. únor 2010

len : ach jo, ty už by sis to tak zasloužila. ☹ Koukám, ty hormony nám pěkně rozházely cykly. Já teď mám cyklus 21dní 😒 Ještě pár IVF a budu mestruovat ob týden 😝

Jina Ř mi vůbec na dotaz v on-line poradně neodpověděl. Asi odpovídá jen těm, které nechodí do centra 😝

larri
4. únor 2010

Ahoj holky,tak jsem se zrovna vrátila od té dr.,která mi bude dělat akupunkturu.Dneska jsem měla konzultaci,koupila jsem si u nich tabletky-bylinky.
Samozdřejmě jsem se ji tam rozbrečela.Začínám 23.2.s akupunkturou,ale říkala,že mne musí nejdřív urovnat psychiku.Pak budeme píchat jehličky a až pak mne připraví na další pokus.Díky tomu,že máme dost času do září,jsem zvědavá,jak na tom budu.

Jinak stejně jako Sar,nemám jíst kuřecí maso a mléčné výrobky.A já tak moc miluji na snídani jogurt.Místo něho se musím naučit snídat teplé jídlo.A jogurt až odpoledne.

Je mi ted všechno jedno,budu zkoušet vše co mi řekne.I když u mne nastane hodně změn.
Penízky to bude taky stát,ale když už neplatím u Apoli,tak mi to nevadí.

Takže výsledek se dozvím až někdy v říjnu,ale já se budu snažit,nebudu se vzdávat předem. 😉

len
4. únor 2010

Gabi, neboj, akorát mu ta odpověď trvá, někdy třeba 14 dní, ale nakonec mi odpověděl vždycky 😉 Kam spěchat, že... Jinak já taky mívám 21-23 dní, ale teď jsem se dohrabala i k 25 😀

Hm, Larri, kdyby mé otěhotnění mělo záviset na množství zkonzumovaných mléčných výrobků, tak asi nebudu těhotná nikdy, protože mléko, tvaroh, jogurty, sýry... to já konzumuju na kila 😒

larri
4. únor 2010

Len,já mám problém v tom,že trpím výtoky a jsem pořád zahleněná.A bohužel tohle všechno patří k sobě.

Neříkám,že tahle strava mi pomuže,abych otěhotněla.Ale cokoliv tady napíšu,tak ty máš něco proti.

len
4. únor 2010

Jé, Larri, já to myslela tak, že kdyby to někdo poradil mně, měla bych to opravdu těžký 😀
Tím samozřejmě nepíšu, abys to nedodržovala, ono se opravdu říká, že s tím zahleněním mléko souvisí (někdo ho špatně zpracovává), tak to určitě stojí za zkoušku 😉
A akupunkturu jsem zkoušela taky, pak jsem přešla na tu reflexku (to je prakticky stejnej princip, jen jiná technika), ale už jsem to vzdala...
Spíš to beru tak, že já mám zcela jinej zdravotní problém, takže to, že to nezabralo mně, rozhodně neznamená, že to nezabere tobě 😉 Já už si tím vejce holt nevylepším 😒

haaribo
4. únor 2010

Ahoj Apolenky!!!

Larry, tak to jsme na tom podobně, taky teď chodím na aku a je to super! 🙂 Záda nebolí, opíchli jsme minule i karpály - tak ty bolí šíleně a až se dám dohromady po všech stránkách, přejdeme na mimijehly...no, snad to k něčemu bude. Navíc mi ještě sem tam podšoupne nějakou homeopatii, tak jsem zvědavá a nechám se překvapit. Akorát mě teda dost točí, že už mám 3. týden napíchané uši a když si za to třeba v práci zatáhnu, je to sado-maso... 🙂
Navíc tuhle ambulanci má jeden náš anesteziolog, tak mám i dobrou cenu...ta teda není nejmenší, ikdyž netuším, kolik to stojí vás... Tak ti mooooc budu držet palce a věz, že tomu musíš aspoň trochu sama věřit!!!!! 😉

gabikri
5. únor 2010

larri : já co jsem byla u toho léčitele co SAR, tak jsme to asi na měsíc vynechala i to kuřeci, i to mlíko a výsledek byl ještě horší, než minule. Tak jsme si řekla kašlu na to, se ještě trápit s jídlem. Ono to mlíko je totiž skoro všude a je to hodně složité to úplně vynechat. To kuřecí ale od té doby nejím, kupuji 1x dražší krůtí 😝 Ale věřím tomu, jen já to prostě nedokážu být bez mlíka. Taky to prý souvisí s tím, že ne a ne zhubnout 😝

http://www.darius.cz/archeus/ZP_mleko_C.html

kralka
5. únor 2010

Martinko na LPSK jsem byla v květnu. Ty bolesti mám od té doby co jsem vysadila antikoncepci a začala brát Proveru (bez léků nemenstruuji). Což je tedy už přes dva roky. Po tý LPSK to dalo na chvilku pokoj. Bolí to většinou každý druhý cyklus. Při LPSK mi oddělili vejcovody od střev a dutiny břišní. Tak mě jedině napadlo jestli by nemohli zase přirůst a to mě bolelo???? Díky všem za snahu mi pomoc.
Už jsem objednaná k léčiteli od Saralindy. Tak třeba něco zjistí. Můj léčitel mi konkrétní příčinu neřekl. Tak uvidíme co tenhle. Ještě jsem chtěla k fyzioterapeutce a začít cvičit Mojžíšovou, ale ta co mi byla doporučená už bohužel nepřijímá nové pacientky☹.
Larri určitě dej vědět jak tvá nová léčba zabírá. Já taky trpím na výtoky,ale nejsem zrovna velký žrout jogurtů. Tak příčina bude jindy. Kuřecí už jsem omezila 😨 .

len
5. únor 2010

Gabi, ono s tím mlékem je to tak, že dost lidí ho nedokáže správně trávit a pak to může způsobovat třeba problémy, jaké zmiňuje Larri (zahlenění a tak). Ale na druhou stranu dost lidí ho stráví bezproblémově a nic to s nima neudělá, takže zase - proč nevyužít všech těch kladných věcí, co přináší např. jogurty, kysané mléčné výrobky a tak? Pokud mi to problémy způsobuje tak, jasně, vynechám to. Ale zatracovat to všeobecně - přečetla jsem kus toho tvého odkazu a pán mi přijde docela jako demagog. Jestli tě to potěší - já když se rozhodla, že chci opravdu zhubnout, tak jsem pohodovým tempem dala během pár měsíců dolů 6 kilo (víc jsem nepotřebovala) a téměř každý den jsem jedla minimálně jogurt. Cítila jsem se skvěle a ani po několika letech ta kila nahoře nejsou. Teda kecám, jedno teď je, po Vánocích 😀 Ono takové to co je a není přirozené - přirozené tak možná je jíst jen to, co si vypěstuju na zahrádce (žádná hnojiva), nepoužívat různá dochucovadla, koření, cokoli, co má v sobě chemii, vynechat máslo i margaríny, v zimě jíst jenom sušené ovoce, protože pomeranče u nás nerostou, atd. Jako vůbec nic proti, pokud se tak někdo stravovat chce a dělá mu to dobře, já to nikomu neberu, ale jsem dost alergická na to, když mi pak někdo nutí, že veškeré mé problémy jsou způsobeny mou příšerně nezdravou stravou - teď zase vyšel článek, že za neplodnost může příliš vysoký podíl vlákniny ve stravě 😀 Takže prostě - vynechat to, co mi dělá problémy, nenutit se do věcí, co mi nechutnají, a ostatního - všeho s mírou 😉
Mimochodem, krůtu kupuju radši než kuře - prostě líp chutná 🙂

gabikri
5. únor 2010

Třeba vynechání mléka doporučuje paní Vlasta Libotovská, naše přední kosmetička, že když se někomu dělá akné i třeba jako mě v 38letech, tak má na měsíc vynechat mléčnou stravu: www.libotovska.cz
Takže to není názor jen nějakých šarlatánů, ale něco na tom asi bude 😉

len
5. únor 2010

Gabi, myslím, že na kosmetice radí i vynechat čokoládu, ostudy 😀
U mě je teda akné v hodně úzké souvislosti se stresem, jak jsem na tom špatně, zhorší se mi pleť, začnou padat vlasy... Když jsem v pohodě, jsem OK. Bez čokolády nejsem v pohodě 😀 (to teda hodně na odlehčení, berte mě s rezervou 😉 )

larri
6. únor 2010

Holky,já nemusím jogurty uplně vynechat,ale omezit.Nesmím je jíst ráno a večer.Když jsem ráno otevřela oči,tak jsem hned dostala chut na jogurt a dala si ho.Podle toho taky vypadá zásoba naší ledničky.

Uplně jsem zrušila čokoládu.Já,která neměla problém sníst i dvě celé čokolády za den.Ale tohle byl u mne zlozvyk.Šla jsem do obchodu a tu čokoládu jsem koupila,co kdyby náhodou.
Ted jsem neměla čokoládu tři týdny vubec a nevadí mi to.Ted snídám ovesnou kaši a pochutnám si na ni.

A to,že jsem změnila stravu,je jenom dobře.To co jsem jedla doted se stydím tady napsat.Když vám napíšu,že jsem nepotřebovala teplé jídlo,ale zákusek,čokoládu a chipsy,tak k tomu není co dodat.

len
6. únor 2010

Larri, tak to změna stravy bude určitě ku prospěchu 😉

Jinak já čokoládu taky miluju, ale tabulka mi vydrží klidně na týden, ale spíš se snažím ji doma nemít vůbec (v obchodě odolám, doma ne), ale to jen z jediného důvodu - kvůli váze, fakt si ji musím hlídat s tou mou štítkou 😒 Takže taky se dost omezuju, to jo, ale v mléčných výrobcích zrovna ne, když už si dopřeju jogurt, tak nejradši mám poctivý, smetanový...
Ovesnou kaši taky miluju, ale na mou porci padnou tak 3-4 deci mlíka - ty ji děláš bez mlíka?

aknyt
6. únor 2010

Ahojky,
koukám, že tu řešíte stravu. A obdivuju vůli komplet změnit jídelníček. Mléčných výrobků zrovna bych se zbavovala dost těžko (a nerada), mám ráda jogurty a taky čaj s mlékem a sýry... Krůtí maso mám radši než kuřecí, ale zas tak často ho už nemíváme (co nechová teta krůty). Držím palečky všem, kdo se do takových velikých změn pouští.

Včera se mi povedlo se zaregistrovat k Apolináři, mám dojem, že jsem i viděla Martinku tam čekat, ale šla jsem ještě na WC, pak jsem nemohla najít průkazku (a klíče od auta) a když jsem se tam vrátila, tak už jsem ji neviděla, musela jít mezi prvními. A jak jsem hledala tu průkazku a klíčky, tak tam šli postupně na oběd snad všichni z CARu a ptali se, jak se mám a tak... a když jsem řekla před Řežábkem a sestřičkou, že po vysazení Crinonu a Estrofemu přestalo špinění, tak prohlásil, že je to chápe, že jsem si to dělala sama aplikací 😖

Taky jsem byla u OG a ptala se na ten UZ přes břicho, proč mi ho dělali, když nebylo nic moc vidět, tak prohlásila, že je to pouze ZVYK, že se to dá i vaginálně. Takže mi překontrolovala NT vaginálně a dala mi další foto.

martinka.a.honzik
6. únor 2010

Ahojky holky,

Aknyt: jo jo byla jsem tam a byla jsem 2., takže jsem vypadla hodně brzy. A samozřejmě jsem taky registrovaná ,jupíííí. Seděla jsem tam totiž už od 10:30 a už jsem toho měla plný kecky a těšila se domu. Měla jsem totiž panickou hrůzu z toho, že když přijdu pozdě, tak by mě nezaregistrovali. Seděla jsem hned u dveří. Já jsem tě bohužel neviděla ☹ , škoda mohly jsme prohodit alespoň pár slov.

aknyt
6. únor 2010

Marti, spěchala jsem na záchod a pak měla v plánu se za tebou stavit, jenže oni začli pouštět dovnitř dřív a pak už jsi byla pryč... Přišla jsem někdy kolem 12:45, spíš jsem počítala, že začnou později... Tak třeba se uvidíme někdy na srazíku 😉

len
6. únor 2010

Teda Aknyt... no, ať to špinění přestalo z libovolnýho důvodu, tak je fajn, že přestalo 🙂 Teď už si musí prcek poradit sám, ale když zvládnul ten těžkej rozjezd, vůbec o něm nepochybuju 😉
Jinak já jdu k Apoli ve středu - bude tam někdo?

larri
6. únor 2010

Len,já si musím dělat ovesnou kaši z horké vody.Musím se naučit snídat teplé jídla.Ten jogurt,který si dám odpo jako svačinu,musím vytáhnout z ledničky dřív,aby nebyl studený.

Taky se učím už ráno přemýšlet,co budu celý den jíst.Aspon nemyslím na nic jiného.Přesně jako se musím učit jíst co tři hodiny a ne až večer,hlavně v práci.

len
6. únor 2010

Aha a je to dobré (myslím ta kaše z vody)? Já to nikdy nezkoušela, jsem byla naučená vařit vločky v mlíce (sladím medem), tak vůbec netuším, jak to může chutnat...

Jinak jak píšeš, tak hodně podobným způsobem já tehdy zhubla - rozmyslet si všecko včetně toho, abych měla v práci nachystané dopolední a odpolední svačinky (většinou jsem to řešila ovocem či zeleninou z trhu nebo zásobou musli tyčinek či právě jogurtů), žádné neplánované mlsání. A šlo to překvapivě dobře 🙂 Tak držím palce, ale nepochybuji, že to zvládneš 😉

gabikri
6. únor 2010

len : oni prodávají takové ty zalévací ovesné kaše různé příchutě ( i skořice+med) zaleješ to cca 1,5 litru horké vody a kaše je na světě. Ale nevím, jestli to není plné Éček 😝 Ale na chuť dobré 🙂

valmark
6. únor 2010

Já kašičky také baštila, když jsem potřebovala srovnat váhu. Po ránu jsou nejlepší, jelikož mají hodně vlákniny a zasytí. Nejlepší je s banánem a čokoládou 😉

gabikri
6. únor 2010

pardon, 1,5 dcl 😉