CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

maruliinka
24. únor 2011

@petapal
Budu moc moc drzet palce,urcite se to povede 😉 davej na sebe veliky pozor.
Doufam ze mym se u me bude libit,malyho mame prirozene tak snad nebude v tomhle problem,otehotnela jsem i s tim jeho slavnym spermiogramem...horsi nez ma on snad uz neni.
A co syn na to ze budou mimi? Bude pomahat co...vlestne za chvily prijde puberta a uz ho vidim...jezis mami... 😀

petapal
24. únor 2011

@maruliinka no syn chtel prave sourozence furt ,protože u nich ve skole furt nekdo mel mimi doma . Tak jsem se do toho rozhodla jit . A ted když mu manža rika budes taky vozit tak on to určite je mu 11let . No mlati to s nim už desne drzej je hlavne se ted nebudu rozcilovat utrhnu klacet a jak me nasere tak mu ji svihnu ja totiž spis furt ječim jak hysterka a když ho chci zmlatit to už musi byt tak je mrstnej jak nevim co. No určo byli jsme spolu na odberu stejne skoro vloženi tak to musime jit spolu i rodit hele hihihihi

petapal
24. únor 2011

@maruliinka ale zas jak pises je mu 11let tak je už fakt samostatnej a zas treba odbehnout nekam neco neco proste mi může pomoct. Včera mi tu vypravela kamaradka co jezdi taky na umele co a jak a on mel nastelovane uši,že se zapomel a koukal na ni a poslouchal jak stara keliška.

sponiarka
24. únor 2011

@maruliinka to víš že vyjde musíš si věřit

maruliinka
24. únor 2011

@petapal
To je pravda deti v tomhle veku jsou strasni spioni a posluchaci...to znam od brachy 😀
Jasne ze budeme rodit stejne... 🙂 je to sice moc predcasne a nechci nic zakriknout... 😀

petapal
24. únor 2011

@maruliinka 😀

maruliinka
25. únor 2011

Ahojky,chci se zeptat kdy nejdriv je mozny si udelat tehotensky test... vim ze doktorka rikala za 14 dni,ale urcite nektera z vas to taky nevydrzela a udelala ho driv,tak me zajima o kolik dni??? 🙂

sarusinka
25. únor 2011

@maruliinka ahojky, já si ho udělala 8 den po ET 🙂 a už tam byl duch, Len by řekla, pregnylový 😀 ale měla jsem jen 5000j 🙂 no a 10.den už byla čárka 🙂

len
25. únor 2011

@maruliinka můžeš ho udělat klidně dnes. Otázka je jenom, zda to k něčemu je. Čím dřív ho totiž uděláš, tím pravděpodobněji bude zkreslen Pregnylem a pokud ne, tím pravděpodobněji bude falešně negativní výsledek. Nebo naopak, bude pozitivní, ale je ohromná šance, že tam ty // stejně nevydrží. Těch 14 dní je rozumný kompromis mezi tím, kdy už tam určitě není Pregnyl, pokud se jedná o těhotněství, bude tam z druhé čárky víc než jen nezřetelný duch a zároveň je rozumná šance, že z toho může být prosperující těhotenství. Takže testovat můžeš kdykoliv, ale čím později, tím lépe, doktoři to neříkají nadarmo 😉

maruliinka
25. únor 2011

@len
To jo no,chapu ze tech 14 dni je tak akorat...ale nejsem si jista jestly to do te doby vyrdzim 😅
Ja jsem ten crinone dostala vcera a mam za sebou teprve prvni alpikaci,a ten obsahuje pregnyl ze jo? Tak je to jasny mam jich tam jeste 14 tak asi proto. A ty jsi testovala po kolika dnech?? 🙂

maruliinka
25. únor 2011

@sarusinka
Takze taky nedockavka 😀 A tech 5000j je co?

len
25. únor 2011

Obsahuje progesteron. Pregnyl obsahuje hCG (těhotenský hormon).
Já testovala jednou po 15 (jasně pozitivní), podruhé po 16 dnech (jasně negativní), potřetí nebyl transfer, takže jsem těhotná být nemohla, přesto jsem po nějakých 11 dnech měla ještě po Pregnylu pozitivní test.

maruliinka
25. únor 2011

Jo a jeste jsem se chtela zeptat...porad se na neco ptam co 😀
Vcera jsem byla no tom transferu, a ma se odpocivat ale nevim dost dobre jak se to mysli jako ze se ma jen lezet nebo co? Protoze mam trileteho klucika doma a musim se o nej normalne postarat udelat jidlo,pohrat si s nim a takovy ty bezny veci teda nic neprehanim na domaci prace tedka pecu...ale jen jestly se nemuze neco stat...protoze zase ho tady nemuzu nechat jak kul v plote ☹ Tak se ptam jestly tohle nevadi...

len
25. únor 2011

5000j je půlka Pregnylu na IVF, takže jestli jsi měla běžnou dávku, což asi jo, klidně se ti tam těch 10 dní držet může jako mně a falešně zbarvit test.

len
25. únor 2011

@maruliinka kašli na ležení, nepřetěžuj se, netahej těžký věci, ale normálně funguj, choď na procházky, uvař oběd...

maruliinka
25. únor 2011

@len
Jo takhle,tak to je mazec...to jsem netusila. Takze kdyz ho udelam driv jak za tech 14 dne tak to nemusi byt pravdivy...

maruliinka
25. únor 2011

@len
Tak diky to se mi ulevilo,protoze si nedokazu predstavit jen lezet. Ty jsi taky normalne fungovala?

len
25. únor 2011

Já při tom úspěšným pokusu chodila do práce 🙂

maruliinka
25. únor 2011

@len
Tak to je teda dobry 🙂
Skoda ze vam to nevyslo...uz aby se u vas neco delo!!!
A nechavaly jste si davat jedno nebo dve?

martina_z
25. únor 2011

Cau Len, mam na Tebe dotaz ohledne Utrouse a Crinone. Je Crinone co do vedlejsich ucinku lepsi? A lisi se to nejak cenove?

len
25. únor 2011

@martina_z na mě osobně Crinone působil líp (menší spavost a náladovost), ale se mnou Utr. opravdu dost cloumal. Cenově myslím, že byl Cr. dražší, ale už je to rok a doplatky se měnily.

len
25. únor 2011

@maruliinka dvě pokaždé

kajka_37
25. únor 2011

ahoj holky, přišla sem se na vás podívat, všem přeji tfuj tfuj tfuj ;) 🙂

můžu se zeptat užívala ste některá tamoxifen, měl na vás nějaký vedlejší účinek?
jinak mě dr včera trochu zmátla... od října říká "3.-7.DC ho berte pak se ukažte"... no a včera po utz 17. DC berte ho od zítřka :o

martina_z
25. únor 2011

@len Diky za info. Zkusim si o nem priste rict, i kdyz u nas v CAR preferujou prave Utrogestan. Taky je mi po nem blbe a jak sleduju diskuze, nejsem vyjimka. Obcas po nem i zvracim, a to i kdyz zavadim.

len
25. únor 2011

@kajka_37 Tamoxifen jsem loni brala dvakrát, pokaždé 6 cyklů, nedělal se mnou nic kromě toho, že mi rostlo víc folikulů, brala jsem 10 mg denně 3.-6.DC. Ale jestli máš dlouhodobě anovulační cykly a na utz nic, možná ti ho opravdu napsala i později...

kajka_37
25. únor 2011

@len já mám vůbec problém vyvolat MS... už to řeším od dubna agolutinama, utrogestana a už ani nevím čím vším a zabral až klimonorm... teď naposledy norethisteron, vajíček habakuk, ale ms tsrašně slabá, jeden den špinění a tři dny takový hnus hlen.... tak sem zvědavá co vykouzlí ten tamoxifen...

eustoma
25. únor 2011

@kajka_37 ja som brala tamoxifen 3-7 DC, a jeden cyklus som ho brala aj od 15 DC

kajka_37
25. únor 2011

@eustoma kují, tak díky za uklidnění 🙂
a po kontrolním utz se bude dít co?

eustoma
25. únor 2011

@kajka_37 u mna vecsinou nic, mne foliky nerastli 😢, ale ked rastli tak bol bud planovany styk, alebo IUI.

kajka_37
25. únor 2011

no já po těch injekcích měla foliklů hodně... po těch dávkách hormonů, aby ne.. tak sem zvědavá... dám vědět...