CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
15. zář 2009

Haaribo, fakt nějak bude 😔 Věř mi, že když člověku neklapne IVF, byl by ochotnej být doma snad i zadarmo, jenom kdyby to bylo kvůli těhotenství 😔
Neměla bys možnost nějak si přivydělávat z domova, pracovat na hodně zkrácený úvazek nebo tak něco?

haaribo
15. zář 2009

Len, už tak nejsem skoro doma...tak kdy bych to dělala...
Jako bokovku mám naše internetové stránky, hodí to pár tisíc za rok...a i na to nemám dost času...

aknyt
15. zář 2009

Haaribo, nad něčím podobným jsem uvažovala, když jsme na tom byli finančně hůř než teď. Bohudík jednou nahlas před jedním z vedoucích na táboře, který má 3 děti (a bohatí teda nejsou). A ten mi řekl, že je to o tom, jestli dítě chci a nebo ne. Že se člověk uskrovní, sežene další příjem, ale že nelituje, že mají 3. A jsou to lidi, kteří nikoho v nouzi nevyženou. Moc mi to tenkrát pomohlo to slyšet. Bylo to hned v prvním roce snahy, kdy jsem si nebyla jistá, jestli bychom mimi zvládli. Od té doby se mi mnohokrát potvrdilo, že když člověk chce, tak peníze sežene.

A až budeš mít mimi, tak zase nebudeš chodit do práce, ne? Takže nějaký čas by zbýt mohl. Je to i o partnerovi, jak se k tomu postaví... uvidíš, teď se to povede a ono se to vyřeší časem.

matava
15. zář 2009

ahoj holky, tak se zas po delsi dobe hlasim...dneska muzovi uz po treti potvrdili azoospermii a rovnou vypsali zadanku do gestu na mesa tese ale se slovy, ze tam stejne zadnoz sanci k ziskani spermii nevidi..grrr...a to rekl bez nejakeho utz nebo dalsiho vysetreni..takze na prvniho rijna jsme objednani k vyhlasenemu andrologovi, ktery je sice soukromy a bude nas to stat majlant, lae momentalne potrebujem zazrak, tak pry se pokusi..jsem rada,ze jdem na konzultaci jeste pred car apoli, ze budem zas o trosku chytrejsi...v podstate do apoli prinesem uz vsechny vysledky jak na stribrnem podnosu a uz nam bude zbyvat jen vypsat zadanku na ivf a do vanoc bychom snad aspon jeden pokus mohli stihnout 😀
jinak aknyt, to jsou skvele zpravy..osmicka je stastne cislo, tak to porsote musi vyjit 😀
Len, mas kraasnou kocicku, jak zivej plysak.. a haaribo, dnes jsem si na tebe vzpomnela pri pojidani tvych gumovych kamosu 😀 a nesmutni..na to mas jeste cas, ted hezky hlavu vzhuru 😉

kalka
16. zář 2009

Dobré ráno holky🙂

Ještě se vracím k tomu kafi.. Už asi tak necelý tři roky kafe vůbec nepiju.. to do čeho jsem ten test hodila bylo Caro.. a to je z ječmene, čekanky, žita.. žádnej kofein... Test jsem si dělala asi tak kolem pátý ráno a Caro jsem pila až kolem 7 hodiny .. takže nevím jak to s pití normoš kafe před testováním.. ale každopádně je to zajímavý... Manžel říká, že to, že jsem to namočila do Cara, tak to jen zviditelnilo to místo kde se má projevit hodnota Hcg... ale nevím.. myslím, že by to na to nemělo vůbec reagovat.. ale nevylučuju to... Holky, ale jestli si vzpomenete, tak zítra na mě myslete.. budu zase testovat, tentokrát mám zase připravenej mamma test, ale takovej ten "teploměr" a jestli tam zase nic nebude, tak prubnu znova to Caro 😀 😀 😀 ale každopádně zítra budu 14 den po KETu.. teda když počítám i den samotného KETu... a jdu ráno i na krev..takže ta to rezsekne 😉

kalka
16. zář 2009

haaribo přečetla jsem tvoje řádky.. tvoje obavy chápu.. něco podobnýho mi lítalo hlavou taky.. o mimčo se snažíme 4 roky ... popsaný to mám v albu, kdyby si chtěla mrknout... Vždycky přijde myšlenka i na to, jestli to zvládneme.. po finanční stránce.. víš, kdyby si si na tohle měla upínat, tak dítě nikdy mít nebudete...protože ten SPRÁVNÝ čas mít dítě nakonec zjistíš, že snad není nikdy... ať už jde o ty finance, o bydlení, o práci, o dobu jako takovou... tím neříkám, že není důležitý se o tom pobavit, mluví to o vaší zodpovědnosti.. každopádně se tyhle myšlenky pokuste zahnat někam do kouta.. věřím tomu, že až to maličký se narodí, tak se celá rodina bude moct poprdět, aby vám pomohla.. 🙂 😉 od každýho něco sem tam dostanete... třeba se budete muset uskromnit, ale to štěstí z milovanýho drobečka vždycky všechno převálcuje.. Tak nebuď tak nešťastná a usměj se na nás 😉

saralinda
autor
16. zář 2009

Dobré ráno, děvčata.

Tyfani - píši trochu opožděně...promiň. Vůbec nevadí, když se ti MS zpozdí. Mně píchli dyphereline a pak jsem měla po MS přijít (klasicky jako ty, lae přesný ned už si nepamatuji). No, a mezitím mi obvodní gyndr. našla ve stěrech ureaplazmata. Řekla jsem to v CERu (až při té návštěvě, kdy jsem měla vyfasovat injekce a začít píchat) a Řežábek rozhodl o nasazení antibiotik (mně i příteli) a stimulase se o táden posunula. Prý to vůbec nevadí - vaječníky jsou dokonale uspané. Takže se vůůbec neboj.

aknyt
16. zář 2009

Ahojky, tak ET bude zítra. Zatím se prý dobře vyvíjí 4 embryjka. Tak do zítra by 2 vydržet mohla 😉

len
16. zář 2009

Ahoj ahoj 🙂
Dneska jsme nadhodili, že chtějí snížit dávky mateřské, rodičovské, porodné... A já prohlásila, že bych rodila třeba zadarmo, už teď platím za to, abych děti vůbec mohla mít 😒

Matava, tak budu moc držet palce! Můžu mít takový dost osobní dotaz? Kdyby ani M/T nepomohlo (snad pomůže! 🙂 ), uvažujete o dárci? 😕 Mám pocit, že pro vás je to ještě extra šok, když jste se vlastně nesnažili nijak extra dlouho a najednou taková definitivní diagnóza, ale na to se člověk asi připravit nedokáže nikdy 😒 Myslím jako třeba když k tomu Aknyt dospěla po kolika - pěti? - transferech, jenomže u nich to zase nebylo tak úplně jednoznačné...

Kalko, budu zítra moc držet palce, hlavně na tu krev, Caru zase tak moc nevěřím 😀 Teda, věřím tvému CARu, že ti pomůže k těhotenství, ale nikoli Caru, co zabarvuje testy 😀

janamej
16. zář 2009

ahoj všichni,jsem tu nová 😲

aknyt
16. zář 2009

Ahoj Jani 🙂 Teď jsem zrovna nebyla u PC, takže tě zdravím až teď. Moc jsem na vás u Apoli zvědavá, jak to u vás bude. Přece jenom jsi tu, vzhledem k tomu, co máš za sebou, docela unikát.
Jinak Janu jsem sem nalákala, když jsme se potkaly minulý týden v CARu 😉

len
16. zář 2009

Ahoj Jano 🙂
Jsem zvědavá, co má Jana za sebou, když už je unikát i v týhle diskuzi 😕 😀 Sorry za můj černej humor 😉

Jinak hlásím, že papír na lázně je v pojišťovně. Teda, paní, co to měla přebrat, tam nebyla, tak přišla nějaká jiná, vzala si to ode mě na schodišti a řekla, že to té správné zítra předá 🤐 A to jsem se osobně plácala v sedm ráno přes půl Prahy, abych to dala do těch správných rukou 😖 Mají tam okýnka, kde si vyzvednete lísteček na pořadí dle problému, se kterým tam jdete. Lázně tam nebyly. Tak jsem zmáčkla něco jiného, přišla k okénku, zeptala se na lázně a tam mi řekli, že musím na vrátnici celé budovy (sídlí tam x firem) nechat si zavolat paní H., která za mnou do vrátnice přijde. To je vážně systém. Paní H. nebrala telefon, tak prý tam asi není. Ptala jsem se, kdy přijde, a vrátný odpověděl, že neví, že on je vrátný a nikoli zaměstnanec VZP. Tak jsem řekla, že jsem mimopražská a když už jsem si udělala tenhle výlet, hodlám to vyřídit hned. Tak volali jinou paní, ta to taky nebrala. Tak zese můj zoufalej pohled a volali třetí paní, která to vzala, a řekli mi, ať jdu nahoru, no a na schodech jsem tu třetí paní potkala... Fakt bordel, jsem si myslela, že jako to někde předám trochu oficiálněji, popř. si to někdo přečte, jestli je to správně 🙄

aknyt
16. zář 2009

Len, ty si ty lázně teda fakt musíš vybojovat. Nic nemůžeš mít jednoduše 😠 A pak to nemá se zdravotnictvím vypadat tak, jak to vypadá, když na VZP je to takové.

len
16. zář 2009

No, o VZP jsem ztratila iluze už dávno, občas si s nima mailuju a "odcházím" od nich už delaší dobu 😉
Jenom prostě doufám, že se ta žádost neztratí, asi tak za týden se zkusím ozvat, jestli je tam, kde má být.

aknyt
16. zář 2009

To by bylo jistě rozumné, z předání někomu na schodech bych neměla asi dobrý pocit 😉

janamej
16. zář 2009

Ahoj LEN, nevím,zda to tady bude někoho zajímat, ale Unikát asi proto, že na CARu jsem z důvodu,že u Apolináře jsem proto,že napravují a pomáhají, co jinde zničili ( v jiné porodnici) a když jsem tu byla poprve a díky laparoskopii to vypadalo nadějně, že nebude potřeba IVF apod., stala se nám bouračka s poraněním míchy, takže celá laparoskopie šla do háje.

len
16. zář 2009

Ach jo, tak to mě moc mrzí 😔
My si tady zanadáváme nad krutým údělem přírody, ale když za to můžou lidi, je to o to horší 😖

saralinda
autor
16. zář 2009

Aknyt - 4? To je super!

len
16. zář 2009

Jéje, já nějak přehlídla ta Týnčina 4 embrya, tak to je bezva 🙂

jasmina309
16. zář 2009

Ahoj
Aknyt, tak budu držet palce, at se mimískům u tebe líbí na 9 měsíců a nikdy jinak 🙂
Kalko na zítra tfuj tfuj tfuj! Myslím na vás kočko! 🙂
Len- no tohle??? Přes to všechno trápení, snad to schválí a ty se budeš kurýrovat v lázních 🙂
Jani vítej 🙂 I já sem zvědavá na to, jak to vypadá s tebou? Jsme tu všechny s nějakým tím příběhem z Apoli...že holky

jasmina309
16. zář 2009

Jani, tak to mě moc mrzí! Osud si s námi pohrává... 😒
Snad se to otočí a bude líp 🙂

saralinda
autor
16. zář 2009

Len, super! Další krok k relaxu v lázních jsi zvládla. Jsi holka šikovná, co se jen tak nevzdá.
Holky zítra odjíždím slušebně do Švýcar a budu až v pondělí. Tak doufám, že tu budu číst samé pozitivní zprávy.

len
16. zář 2009

Sar, tak byť jen služebně, hezky si to tam užij! 🙂

matava
16. zář 2009

ahoj Len, na konikovi uz snad ani 'osobni' otazky neexistuji 😀 takze v pohode... darce u nas nebude problem, tedy u me ano, bude mi to lito, ale bud je manzel tak skvely herec nebo to proste momentalne nijak extra neresi, naopak je az moc klidas na muj vkus a sam od sebe rika, ze nemam chodit na ivf ale rovnou na iui s darcem, ze kdyz mu reknou na tu tesa mese treba jen dvacet procent, tak se preci daji pouzit penize jinak´= napr, na zahranicni zajezd za fotbalem, dresiky atd...on to dost hroti na penize...na zabavu atd je penez vzdy dost, ale investovat do pokusu, o kterych si precetl ze stejne nemusi byt uspesne mu proste prijde zbytecne a zdlouhave ..hmm...jsem si vedoma, ze na jendu stranu muzu byt rada, ze nemam doma morouse typu, ze kdyz to dite nebude jeho tak radeji zadny, ale stejne... nastesti mam u nas hlavni slovo ja, teda vetsinou a nekdy to trva nez prosadim svuj nazor, ale nekdy i za pomoci jeho rodiny se mi to povede.. oznamila jsem mu, ze pro vlastni mimco udelame OBA maximum, ze si nechci vycitat za par let, ze jsme aspon jednou tu tesa mese za nejakych 35tisic nepodstoupili atd... jsem se nejak rozjela 😀
Aknyt, drzim palce!
saralindo, pozdravuj ve svycarsku, patri k mym oblibenym destinacim.. 😉
kalko, verim ve dve carecky a jani, vitej...

len
16. zář 2009

Mat, tak to je opravdu fajn, že k tomu přistupujete takhle 🙂 Ono v těchhle věcech neexistuje dobře nebo špatně, všecko je to o pocitech (který se můžou měnit) a nejdůležitější je, abyste se shodli vy dva 🙂 A taky bych do toho M/T šla, vždyť to není rozhodně nic ztracenýho a uvidíte, jak to dopadne 🙂

haaribo
16. zář 2009

Ahoj holky, děkuju za podporu všem, ono mě to zase přejde... 🙂

Pořád mě pobolívá podbřišek, zvlášť dneska po šichtě, tak čekám,co z toho bude... 😎

len
16. zář 2009

Třeba těhotenství a pak už budeš řešit jiný věci, a jak ráda 😉

kalka
17. zář 2009

Dobré ráno 🙂 ... ranní test proveden.. negativní 😒 .. za chvíli dopiju kafe.. tak schválně 😀 .. a taky už mám za sebou odběr krve a po poledni mám volat výsledek... ale jsem v klidu.. věřím, že kdybych byla těhu, tak to dnešní test už ukázal.. 😉

janamej
17. zář 2009

Ahoj, jsem ráda, že si s Vámi můžu povídat,je to fajn vědět, že člověk není sám. Každou něco u srdíčka trápí, ale určitě se to v kolektivu snáší líp. LEN,který lázně navštěvuješ?? Znala jsem ze základky jednu Lenku, o které vím,že byla v lázních, ale Lenek je spousta,co??Jo a dřív bydlela na Praze 6.

janamej
17. zář 2009

Aknyt,držím palce a všem, které ještě tak moc neznám