CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mosvo
19. srp 2011

@mufinka26 myslela jsem si to, díky za info

mosvo
20. srp 2011

Holky, jak si pícháte ty hormony při stimulaci? Pomocí pera nebo normálně klasickou injekci? Dají mi na výběr? Možná mě to taky čeká, tak si říkám, že jestli jsou klasický injekce levnější, že bych se to snad taky mohla naučit, ale nikdy jsem to nedělala a tak nevím...

mirunka_cz
20. srp 2011

@mufinka26 Vau 🙂 tak to jsem moc rada super.Hlavne dej vedet jak ti to dopadlo drzim palecky 😉

mirunka_cz
20. srp 2011

@mufinka26 Ahoj vau tak to je super🙂 hlavne dej vedet jak to dopadlo drzim moc palecky 😉

aknyt
22. srp 2011

@mosvo Ahoj, pokud se nic nezměnilo, tak ti dají na výběr, jestli chceš pero nebo injekce... Pokud ti nevadí, že budeš muset ty injekce doma míchat a že se to píchá trochu složitěji, tak máš šanci ušetřit. Často to holky praktikují tak, že se to naučí partner. Já si píchala Fostimon sama, Pregnyl mi dvakrát píchnul chlap (a 3x jsem si ho píchala sama). Injekce jsou do svalu (bolí to trošku víc, ale dle mého ne o moc, bolí hlavně propíchnutí vrchní kůže), takže je jiné místo vpichu a delší a silnější jehla. Já píchala do stehna (jak najít to místo ti můžu vysvětlit), jinak si spíš holky píchají do zadnice (na to jsem moc tlustá, abych si tam dosáhla 😉 ) - rozdělíš si půlku cca na čtvrtiny a injekce pícháš do horní vnější čtvrtiny. Zvládnout se to dá...
Někdo preferuje léky v peru, že mají vyšší účinnost, ale to je individuální, my měli výtěžnost embryí srovnatelnou.
Je fakt, že léky v injekcích jsou zdarma jen do určitého množství (bývalo to 2250 jednotek), pak si to musíš doplácet (650 - 1300 Kč dle naordinovaného množství). Mně to množství na pojišťovnu nestačilo, takže jsem musela 2 dávky za 1000 Kč dokupovat.
Výhodou pera je (kromě pohodlnější aplikace) také to, že v těch ampulích a nebo hotových perech je něco navíc, takže můžeš mít minimálně jednu dávku navíc, když dopíchneš ampulku v peru až do konce...
Doufám, že jsem ti trochu poradila a že se brzy zadaří 🙂

mosvo
22. srp 2011

@aknyt děkuju za vyčerpávající odpověď. uvidím jak to nakonec dopadne, během 14 dní budu vědět víc.

mufinka26
23. srp 2011

ahoj holky tak včera sem se v CARu dověděla jenom dobré zprávy, takže 30.8 mě čeká další UZ, jak nám krásně vyrostla sliznice a pak kolem 5.-7.9 bude vytoužený KETík 😀 už se nemůžu dočkat.

mirunka_cz
24. srp 2011

@mufinka26 Tak se konecne dockas🙂 ja to uz asi taky dostanu uz 2 dny me boli bricho :( Zlato kolik tech injekci dostanes?

mirunka_cz
24. srp 2011

Tak dnes mrcha prisla.

mirunka_cz
26. srp 2011

Tak 14 zari pro injekce 🙂

mufinka26
26. srp 2011

@mirunka_cz super kočko a ted to všechno začne a brzy budeš chovat malýho broučka 😀

mirunka_cz
26. srp 2011

@mufinka26 😀 uz aby to bylo uz mam i jmena asi rok 😀

mufinka26
26. srp 2011

@mirunka_cz jinak mě se to taky blíží v práci sem si domluvyla volno jenom dva dny, protože jak dělám na směny tak my to hodí sedm dní volna 😀 na ten KETík, tentokrát sme rozhodlí, že o tom, že na to půjdeme nikomu nic neříct, v práci sem se vymluvyla na gyn, zákrok, po kterým musím dva dny ležet 😀 budu normálně chodit do práce, jenom se budu víc šetřit 😀 ani rodině to říkat nebudeme no a třeba to vyjde 😀 😀

mirunka_cz
29. srp 2011

@mufinka26 To bude asi nejlepsi a budes mit aspon prone prekvapko.Neni spatny napad rict v praci ze jdu na mensi zakrok🙂 to bych mohla rict taky 😀

mufinka26
29. srp 2011

@mirunka_cz 😀 akorád si přijdu, jak kdyby holky něco tušily 😅 😅 pořád se mě vyptávájí na jaký zákrok jdu 😀 😀 ale to je tím, že se známe už dlouhých pět let 😅 naštěstí tam mám o dost starší kolegyni, řekla sem jim, že my budou dělat něco z čípkem, tak ta hnedka, že to bude dobrý, že jí to taky dělaly a od tý doby do mě holky nevrtají 😀 😀 ale řeknu ti, že je to pro mě o dost lepší, když to nikdo neví, je to takový klídek, nikdo se tě na nic nevyptává a neříká takovým tím soucitným hlasem, tak hlavně at vám to už konečně vyjde 🙄 a je to i takový naše malý tajemství z manžou, má to zvláštní kouzlo 😀

mirunka_cz
30. srp 2011

@mufinka26 jj ja to mam to sami a dost me to uz taky leze na nervi🙂 s manzelem jsme spolu 11let a jeho rodice moc nadseny nebyli kdyz jsme se braly,a taky nejsou nadseny ze se snazime mit mimco.:( nemuzou se stim vyrovnat ze si me vzal. 😠 tak nam rikaj naco deti uz jste dost stary ne poridte si radeji dalsiho psa 😠 😠 Moc si preji aby nam to vyslo a ja jim mohla rict ze cekame miminko 😝

mufinka26
30. srp 2011

@mirunka_cz jé tak ty to máš ještě takhle pitomí, to u nás se všichni ptají, protože se už nemůžou dočkat, že budou chovat u manžela to bude první vnoučátko 😀 samozdřejmě Dádulu berou za svojí, ale miminko tam ještě nebylo 😀 Jinak dneska v CARu sem dopadla na jedničku 😀 5.9 v 11:45 nám bude dělat 3ET pan doktor Faitl, máme ho z mužem nejradši, protože nám krásně všechno popisuje a vysvětluje 😀 sliznici mám dneska 7,5mm což je prý dobré 😀

mirunka_cz
30. srp 2011

@mufinka26 Tak to gratuluji🙂 Ten pan doktor Faitl je starsi?Jestli jo tak ja ho mela jednou a je vazne dobrej a hodnej.Uz si pichas injekce?a jak dlouho si je budes pichat?

mufinka26
30. srp 2011

@mirunka_cz já si nepíchám injekce, protože jdu na KET a to se bere jenom estrofen na růst sliznice a pak se k tomu přidává utrogestan 🙂 ten estrofen beru od 1DC pan doktor Faitl je takovej hodně světlej blondák, spíš i malinko zrz 😉

mirunka_cz
30. srp 2011

@mufinka26 aha tak to neni on omg 😀 ja myslela ze si taky pichas pri Ketu.

mufinka26
30. srp 2011

@mirunka_cz nene při ketu se nepíchá, injekce to dávají jenom, když stymuluješ na odběr vajíček, to je pak ta šílená dávka hormonů, oproti tomu KET je pak odost šetrnější 🙂

mirunka_cz
30. srp 2011

@mufinka26 to mam radost,dost jsem pribrala s prasku:( ted sem si byla zabehat myslela jsem ze chcipnu 😀 asi budu muset prestat kourit.

mufinka26
30. srp 2011

@mirunka_cz já nejvíc přibrala z injekcích.. ono asi ty stymulace nám stejně ty kylíčka neuberou, ale když nám to pomůže k miminku, tak klidně budu přibírat 😀

mirunka_cz
31. srp 2011

@mufinka26 to ja chci trochu zhubnout aby to name nebylo tolik poznat 😀 dost lidi si mysli ze kecam kdyz rikam ze tloustnu s hormonu:(

mufinka26
31. srp 2011

@mirunka_cz no já vypadám jak minimálně v devátym měsíci 😀 já sem celá taková kulatá, ale prsa ty se u mě zasekly a né a né vyrůst 😀 😀 jinak ted se my váha naštěstí zastavyla, ale to bylo hodně tím, že sem byla jenom doma a bála se cvičit, co kdybych byla těhule no a nakonec sem to ted hodila zahlavu a prostě budu dělat všechno normálně, jak sem byla zvyklá. 😀 a třeba se zadaří 😀

mirunka_cz
1. zář 2011

@mufinka26 Asi to tak bude kychla jsem nato asi 8🙂 jo jinak jak sem si delala starosti jak budu dojizdet kdyz budu mit praci,tak uz nemuism :( nevzali me a to mi rekla ze na 100% nas veme ty co jsme tam delali a houby 😠 vcera jsem myslela ze vyskocim z kuze kdyz mi to rekla.Unas na Teplicku je malo prace tak jsem byla rada ze konecne po par mesic zase bude a ono nic.

mufinka26
1. zář 2011

@mirunka_cz tak to naštve 😠 úplně tě chápu, nemám ráda lidi co něco slíbí a zvlášt když se to týká tak důležité věci jako je práce 😠 Ale zase ber pozityva, budeš mít klídek na stymulování 😉 a pak pěkně na hnízdění 🙂

mirunka_cz
1. zář 2011

@mufinka26 To mas pravdu🙂 jen jsme chtela nejaky korunky abcch mela kdyby nahodou potrebovala v Caru.

mufinka26
1. zář 2011

@mirunka_cz ty peníze lítaji neuvěřitelně, já sem zvědavá kolik my přijde tedko za měsíc marození, no ale ona ani ta výplata neni slavná 😅 aspon u nás nee 😔

mirunka_cz
2. zář 2011

@mufinka26 Ja ani nemluvim...doufam ze nebudu muset platit za injekce nebo neco jinyho.Rekli nam ze je to za darmo tak doufam ze to tak bude 😒 Jee tebe uz to brzo ceka🙂