CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

fori
13. zář 2011

@zvalentova
@jesterka001 tak to jo, každá to máme prostě jinak. jinak já jsem se dneska objednala do jedné kliniky, která je na Opatově. Jmenuje se MONADA - klinika komplexní rehabilitace. já tam jdu s nohama, protože mě stále pořád bolí, ale shodou okolností tam i léčí manuální terapií( chiropraxe) funkční ženskou sterilitu. nevím co to je, ale zeptám se na to. to budou asi nějáké cviky na posílení dna pánevního. ?? jinak díky za info holky. 🙂

mufinka26
13. zář 2011

@fori nene já doplácela za hormony, cca nás 1.IVF vyšlo na 5000kč i ze zamražením 🙂

fori
13. zář 2011

@mufinka26 tak to jo, já právě už nevědela kdo to tu psal. Ale 5000 není moc. to bych zvládla dát i z jedné výplaty ale jinak začínám radči šetřit. 🙂

mufinka26
13. zář 2011

@fori no my radši taky zase šetříme na druhý IVF, kdyby nám ty poslední dva KETy nevyšly. 😉

fori
13. zář 2011

@mufinka26 no to je jasný, ale třeba vyjdou......... 🙂

zvalentova
13. zář 2011

@fori to bude asi přincip cvičení mojžíšky

aknyt
13. zář 2011

@fori Teď se mi ztratil příspěvek ☹ My měli 5 IVF + 2 KETy... Holky mají pravdu, že se dá IVF zvládnout za pár stovek - 30 Kč CARu a něco za Pregnyl... Ale jen za předpokladu, že ti stačí množství léků, na které pojišťovna přispívá, že si vybereš injekce do svalu které se nedoplácí (Fostimon, Menopur, Merional). Za Puregon a Gonal si připlácíš. A pak taky ICSI si platíš vždycky sama, na to pojišťovna nepřispívá... takže nesmíš mít ICSI, když to chceš za těch 30 Kč.
Jen pro porovnání 900 jednotek Puregonu s pojišťovnou je za cca 3500, bez pojišťovny za 9500; 3 ampulky Fostimonu s pojišťovnou bez doplatku, pro samoplátce cca 1000 Kč... Orgalutran nebo Zoladex - s pojišťovnou zdarma, bez za cca 3500... Ono se to opravdu nasčítá, když si platíš všechno 😉

aknyt
13. zář 2011

@jesterka001 Jakou máš pojišťovnu? Ministerstvo vnitra totiž přispívá (nebo za mě to tak bylo) na léky u 4.IVF. Moc se o tom neví, ale kdybys u nich byla, tak by to stálo za zeptání 😉 Je mi líto, že ti ani třetí nevyšlo...

mirunka_cz
14. zář 2011

koukam jak se to tu rozjelo 🙂 mufi nezoufej mas pravdu urcite je to brzo na testovani.

fori
14. zář 2011

@aknyt tak díky za info. uvidíme jak to bude u nás. Zítra jdu na ultrazvuk a asi v pondělí na 3 IUI. ale přijde mi, že ovulaci budu mít dřív, je to možné když jsem brala ten Clostylbegyt??? nevíte?? protože kdyby mi to vyšlo na sobotu, tak je to blbý, to bude přítel v práci ☹

jesterka001
14. zář 2011

@aknyt Mám VZP, takže bohužel. No, začali jsme alespoň zkoušet IUI, druhé je za mnou, ale bohužel zase nic. Dneska 1DC.

aknyt
14. zář 2011

@jesterka001 Tak to mě mrzí ☹

aknyt
14. zář 2011

@fori Možné je cokoliv a kdyby to vypadalo, tak ti udělají IUI v pátek místo soboty... dobré spermijky to přečkají 😉

mufinka26
14. zář 2011

ahojky holky, tak pořád se cítím netěhotně, ale flintu do žita neházím 😀 jinak normálně mám vysoký tlak a dneska odpoledne se my tak snížil, že sem sebou málem sekla do regálů 🙂

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 Tak na sebe davej pozor.

mirunka_cz
14. zář 2011

Ahoj holky,dnes jsem byla u lekare....a zjistily mi ze mam mijom mali nebo jak se to pise 😖 a taky cistu ☹ Takze musim cekat az to dostanu a hned tam jet jestli se vstrebala a kdyz jo tak dostanu rozpis na ty injekce.A kdyz ne tak nevim 😒 jinak nechapu jak je mozny ze to nikdo nezjistil az p.Jarosova.Pokazde jsem mela nekoho jineho a jedina ona to zjistila.Jeste jsme dostala cenik a tam bylo zakrouskovano ICSI vsimla jsem si toho az pozdeji ja myslela ze prvni pujdu na ivf 😨 v cem je rozdil muzete mi nekdo napsat?

mufinka26
14. zář 2011

@mirunka_cz ICSI je jenom metoda oplodnění vajíčka při IVF 🙂 tak hlavně at se to vstřebá a můžeš začít stymulovat 🙂

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 Dekuji🙂

mirunka_cz
14. zář 2011

Jo a vyjde nas to na 11tis 😒

mufinka26
14. zář 2011

@mirunka_cz nemáš vůbec zač, to ICSI doporučují, když je špatný spermiogram, nebo riziko, že spermije neoplodní vajíčko 🙂

mufinka26
14. zář 2011

@mufinka26 nám třeba ICSI vůbec nenabízely, ale na tom papíře z cenama samozdřejmě bylo 🙂

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 aha vim ze muj ma spermiogram v poradku,dnes se me ptala kolik mi je a kdyz jsme rekla 34let tak se moc dobre netvarila tak jetli kvuli tomu ze mi je uz hodne?!

mufinka26
14. zář 2011

@mirunka_cz jééé ja už píšu sama sobě asi bychj už opravdu měla jet z tý práce domu... ještě, že pro mě manžel přijede 😀

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 me taky nic nerekla jen jetli uz mam za sebou ivf a ja rekla ze jeste ne jen 2 iui

mufinka26
14. zář 2011

@mirunka_cz to si mladice 😀 😀 já myslím, že věk by nemusel hrát roly, bude záležet jaký budou vajíčka 😀 a ty budou určitě na 1+ 😀 😀

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 😀 v pohode me se to uz stalo taky.

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 Mladice to jo 😀 jsem docela stej cysty huuu 😒 jinak to je to sami jak si my psala pri ivf?

mufinka26
14. zář 2011

@mirunka_cz já si přijdu zase úplně mimoň 😀 to bude ten utrouš, ještě, že to mám na co svést 😀

mirunka_cz
14. zář 2011

@mufinka26 to mas dobry ja zadny hormony neberu a muj rika ze mi pekne hrabe 😀 prej az budu brat hormony ze se nekam na par dni odstehuje 😀 jinak to semnou nevydrzi 😀 dnes se me ptali rodice mnazela jak sme dopadly tak jsme jim to rekla a oni tak se nato vykaslete.jeee ty mi zase hnuli zluci

aknyt
14. zář 2011

@mirunka_cz Mirunko, cysta ti mohla narůst během tohoto cyklu (je to třeba přerostlý folikul, který nepraskl), často při MS praskne a je to OK. Malý myom IVF ani těhotenství nebrání, u velkého by tě asi poslali na odstranění a nenechali by tě nejspíš stimulovat... Jinak k věku... po třicítce prý klesá kvalita vajíček (a často i množství) odebraných při punkci (OPU), proto asi doporučujou ICSI, aby se oplodnilo co nejvíce vajíček, i u lehce zhoršeného spermiogramu se může stát, že na pohled přijatelné spermie neproniknou do vajíčka a pak je to v háji...
Co budeš mít za léky, že tě to stojí 11 tisíc?