CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
3. dub 2009

Ověřené podpisy? A odkud ověřené? Z úřadu?

danusss
3. dub 2009

ano z uřadu 😵 je to složité co

maja42
3. dub 2009

no to by teoreticky šlo, kdybyste to podepsali u notáře nebo na národním výboře, ověřenýma podpisama, ne...?
aknyt a to spg je tak špatné, že z toho nevyberou ani pár kousků?

marcelli
3. dub 2009

Ahojky nevíte,kolik se u Apo platí první KET?

danusss
3. dub 2009

no to nevím ale to je taky podle léku které dostanete já jdu příští týden ve středu tak jsem taky zvědavá

aknyt
3. dub 2009

Majo, zatím vybrali vždy, ale mudra říkala, že jsou nekvalitní a pak nejsou kvalitní embryjka. A že pokud se to nezlepší, tak to považuje téměř za vyhazování peněz... A hlavně to neřeší to, že tu nebude - nebude ani pro úřad ani pro CAR. Prostě uvidím, jak se to vyvrbí. On mi bez lepšího spermio souhlas k IVF stejně nedá 😢

aknyt
3. dub 2009

KET stojí 2400 bez léků.

aknyt
3. dub 2009

KET pojišťovna neplatí a nezáleží na tom, kolik jich budeš mít.
Jestli myslíš první IVF, tak to je podle léků. Ty dražší vyjdou většinou do 5 tisíc, ty levnější jsou do určitého množství na pojišťovnu a většině holek to stačí. Pak jsou doplatky za Pregnyl, Utrogestan, ale to jsou nižší částky do 400 dohromady, možní i méně, to si nepamatuju.

danusss
3. dub 2009

aknyt- jestli mohu budu tykat já jsem DANA 😵 PO 5 LETECH JDU ZNOVU NA IVF a přez tel mi udělali že mi poslala na pojištovnu o žádost na příspěvek a tak už to tam máme schválené a ted mě řekla at se objednám 9 den po ms tak nevím co bude dají mi injekce nebo proč 9 den

aknyt
3. dub 2009

Danus, a proč bys mi měla vykat? Jsem tu teda skoro nejstarší, ale tady se na to nehraje. A ty už dítko máš?
Myslím, že tě ten 9 den prohlídnou a podle toho určí další postup, naberou ti krev a tak (pokud už to nedělali) a rozhodnou, jakou budeš mít stimulku a podle toho tě objednají nebo doporučí co a jak.

danusss
3. dub 2009

jo jo mám před 5 lety na první pokus holčičku 😵 krev nám bral jen na nějaké nemoce myslím a nic víc 😵

aknyt
3. dub 2009

Tak to jsi tu jediná s dítkem 😉 Tak ti možná naberou a nebo ti dají žádanku na hormonální profil, ale nevím. Zatím bych to viděla hlavně na tu prohlídku.

danusss
3. dub 2009

hele a co to je ten hormonální profil 😎 fakt nikdo tu dítko nemá

aknyt
3. dub 2009

Dítko tu fakt nikdo nemá, pokud vím. Hormonální profil je odběr krve v určitý DC, kdy zjišťují jaké máš hladiny hormonů, jestli nemáš nějaký hormonální problém. A asi k tomu přihlížejí i při výběru stimulace.

danusss
3. dub 2009

aha tak to jo tak uvidíme co mi řeknou 😵 jsem z toho nějaká nervozní a vubec nevím proč

nitenka
3. dub 2009

holky co já si pamatuji tak 9 den proto že berou krev a tam je nutnej den po ME dělají nejaký test na plodnost,nebo tam něco aspon u mě to tak bylo

aknyt
3. dub 2009

Danusss, nejsi náhodou nervozní, protože se vracíš po dlouhé době do IVFkovýho maratonu? 😉

jasmina309
3. dub 2009

Tak vás jdu pozdravit a hned dočítám.
A co nevidím 🙂 AKNYT, JÁ UŽ TAKY MÁM DÍTKO, SPÍŠ SLEČNU POMALU NA VDÁVÁNÍ 😀 . Je jí 15 let a právě vychází základku. O sourozence se snažíme již 6 let a já nemám vejcovody, 2 potraty po IVF už mám taky za sebou a ted máme vyběkanou imunologii, genetiku i hematologii. Jsem objednaná na konzultaci, jestli budu moci do posledního hrazenýho iVF

aknyt
3. dub 2009

V tom hormonálním profilu sledují hladiny FSH, LH a snad estradiolu a prolaktinu (to přesně nevím) Také nějaké poměry mezi nimi, aby určili, jestli tam není hormonální nerovnováha, která by bránila ovulaci, zhoršovala případnou stimulaci, bránila růstu sliznice a tak.

aknyt
3. dub 2009

Jasmin, promiň 😕 Ale my se tu skoro nepotkaly a že máš doma slečnu, tak to mi uniklo. A jak se ti daří? Už je to lepší? A máte ta vyšetření OK? Budu držet palečky na to 3 IVF 🙂

jasmina309
3. dub 2009

Danusss, já se domnívám, že 9 den proto, že ti budou dělat ultrazvuk 🙂

jasmina309
3. dub 2009

Aknyt, díky za optání!
To víš, jedeme dál...
Jinak my dvě sme si v minulosti povídali, ale to víš, sejde z očí sejde z mysli! 🙂
No já sem občas nakouknu, ptž mám nutkání, ale radši to vypouštím, ptž to u nás vypadá asi tak, že na vlastní riziko jdu do IVF. Mám totiž dědičné onemocnění už léta. A ted na imunologii po těch potratech kladla dr velkou váhu na tu nemoc, kterou ani nebudu uvádět, ptž jí stejně nikdo nezná. Mám horší zrak a sluch a teprve ted po skoro 2 letech chození do Car mi začli dr říkat, že mi případný těhotenství ubere kus zdraví 😒
Já vím,ale mamka rodila 3 dítko ve 34letech a vše v poho, tak proč ne já?
Je to dilema ☹ a snažím se bát v pohodě

A co ty Aknyt???

danusss
3. dub 2009

aknyt -asi ano do maratonu 😵 😵 nevím no možná až tam budu ve středu sedět tak to ze mě spadne 😵

aknyt
3. dub 2009

Jasmin, já si tě podle jména pamatuju, ale že máš dceru jsem zapomněla. Tak ti budu držet palečky, ať ti to zdraví vydrží!!! Mně našli nějakou trombofilní mutaci, ale mají ji i oba rodiče, tak to zas takové drama asi není. Jinak nic moc, není jasné, kdy a jestli nějaká akce ještě bude, nedostává se mi podpory doma.

danusss
4. dub 2009

😵 ahojky holky krásnnou sobotu přeji všem 😵

modroocka2
4. dub 2009

Ahojky... sobota je opravdu krásná, jen jsem doma sama a není mi nejlíp, začala jsem špinit nebo krvácet já fakt nevím...ještě to může být v poho, ale taky ne... ach jo, jsem z toho mimo... ☹

danusss
4. dub 2009

ajé tak to je mi líto ale počkej ještě třeba to bude dobré

modroocka2
4. dub 2009

Snad jo..jsem 8. den po ET (12OPU) takže to můžou být i nežádoucí zbytky dělohy z uhnizďování a doufám, že jo, ale je to strašná nejistota...

danusss
4. dub 2009

já vím je to nejhorší to čekání tak pomalu se to vlekne stále se pozoruješ já vím mám to za sebou

aknyt
4. dub 2009

Modroocko, zkus nepanikařit (já vím, že je to těžké), ale 8 den po ET je ještě brzy na mršku, ne? A dokud není MS, tak to není ztraceno. Spousta holek na začátku špinila a bylo to těhu. Držím palečky!!!!