CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
10. led 2011

Já to beru hlavně jako finanční úsporu, jinak nevím, úspěšnost je prostě nižší. Na druhou stranu musím říct, že po čtyřech letech v CARu cítím, že už toho má tělo dost, štítná žláza totálně v háji, pár kilo nahoře, vlasů mi na hlavě zbyla půlka, takže čím míň sajrajtů do sebe člověk dostane, tím líp 😒 Kdyby to zabralo do třech IVF, neřeknu ani slovo, ale takhle cítím, že je tělo zhuntovaný a výsledek furt v nedohlednu 😝

martina_z
10. led 2011

Pro info: podle ceniku 2010 je v Podoli cena za nativ 4000 zaloha, 4000 doplatek.

len
10. led 2011

@martina_z to je cena za nativ, tj. bez stimulace, bez léků, prostě utz, odběr vajíček, oplodnění, kultivace a transfer?

martina_z
10. led 2011

@len Asi jo, takhle jsem to pochopila, ze jsou leky zvlast. Jinou kolonku u nativu nemaji.

len
10. led 2011

Mně šlo i o to, jestli je to klasika nativ (kdy se počítá s opravdovým minimem vajíček) nebo minimálka, kde se berou léky a může být vajíček i víc. Ale někde to nerozlišují. Cena je solidní, když si vezmu, že je s tím práce prakticky jak s normálním IVF. I když mě se to teda netýká, tak díky za info, třeba to tu někdo ocení 😉

cell
10. led 2011

@len : těch hormonů je tam prostě míň a já vidím, co se mnou udělaly ty dreky před ivf. Do tý doby cyklus pravidelný, bez bolesti, teď si to chodí jak chce, břicho mě před bolí jak čert, dokonce na sobě i pozoruju PMS ve smyslu rozhozené psychiky .... a to bylo zatím jen první ☹ ☹ ☹

len
10. led 2011

Nojo, Cell, jenomže při svým štestí si zas říkám, jestli si párkrát pořádně pořvat a pozvracet (to jsem zas měla já) a vytřískat třeba 10 vajec, než tím proplout v klídku a mít dvě a muset to absolvovat několikrát za sebou. To si nevybereš. Ideální varianta samozřejmě je otěhotnět při prvním nativu, ale na to já prostě nemám dost štěstí. Ne, kecám, ideální varianta je otěhotnět při prvním sexu k tomu určenýmu 😉
Jinak co se týče množství léků, třeba na Utrogestanu jsem to pozorovala takhle: dávky 1-1-1 - byla jsem na odstřel. 2-0-2 - furt bych řvala a furt bych spala. 2-2-2 - hrozná únava, ale na nálady vliv žádný. Crinone (prý adekvátní 2-2-2 Utrogestanu) - vůbec nic to se mnou neudělalo. Takže jednak cítím, že je to lék od léku a druhak že nižší dávka u mě rozhodně neznamená míň vedlejších účinků, někdy dokonce naopak 😒

cell
10. led 2011

@len : obdivuju Tvůj nadhled 😔

já jsem ty léky snášela úplně ok, utrouš 2-2-2 jsem ani nevěděla, že jím ..... ty změny pozoruju až teď. Ale v tom bude asi zakopanej pes, moc se pozoruju. Měla jsem si to dát jako převzetí, míň se pozorovat a víc si užívat života (zatím) bez dětí.

mmch viděly jste včera na čt1 film kolotoč - docela jsme se u něj s mužkou pobavili 🙂

len
10. led 2011

Ale houby nadhled, si myslím, že je to často vrozenej pesimismus. Loni touhle dobou jsem naklusala za Ř, jestli mi předepíše tamoxifen, no a rovnou se ho zeptala, jak dlouho mám čekat až doberu první balení (na 6 cyklů) než si můžu nechat předepsat další, že to se mnou bude na dlouho 😀 Kdybych bývala tušila, že rok na tamoxifenu a štítná žláza v pr**** 🤐

TV jsme včera slavnostně zapojili asi po 10 dnech (vypojili jsme ji před silvestrem, abychom si mohli promítat filmy z projektoru) - zapojili, nikoli zapli, takže jsem už dobrých 14 dní neviděla ani zprávy 😉

janka12
10. led 2011

Ahoj Apolenky, ja jsem v nejake diskusi snazilek a maminek se zkusenostmi s nativem cetla, ze jsou CARy, kde doktori hodnoti uspesnost nativu/minimalky jako srovnatelnou s klasickym IVF. dokonce pry byvaji v prirozenem cyklu kvalitnejsi vajicka.
Co se tyce cen, mela to uz pred par mesici v merku larri a vypozorovala, ze v praze maji priznive ceny v motole: http://www.ivf-motol.cz/cenik.aspx
Vidim, ze taky pozorujete, ze IVF je zahul pro telo. mela jsem porad pocit, ze to vsichni skvele snasi, jen ja se tesila az zadne dalsi leky nebudu muset brat (prestoze jsem to cele snasela myslim vlastne bez problemu). o tom, jak to se mnou zamavalo psychicky ani nemluvim.

len
10. led 2011

Janko, určitě to bude srovnatelně úspěšný na jeden transfer. Ale většinou z klasickýho IVF je naděje na těch transferů víc. Říká někdo, kdo se při třech IVF dohrabal ke dvěma transferům 😉
Jinak Motol nějak nerada z čistě osobních důvodů.

larri
11. led 2011

@cell já se o minimálku zajímala,sledovala jsem příspěvky holek,kterým se nedařilo otěhotnět oři IVF,tak zkoušely minimálku.Na druhý pokus otěhotněla skoro každá,ale je to opravdu pár holek,co jsem sledovala.
@len já nepotřebuji mít 20 vajíček,která stejně stojí za nic.Stačí pár a kvalitnějších a protože už mám IVF vyčerpané,tak bych chtěla zkusit minimálku.Nativ si myslím je zbytečný,ale ......

Největší chválu na minimálku jsem slyšela na Brno,ale nevím,jak často by se tam muselo jezdit.

len
11. led 2011

@larri jasně, vždyť jsem psala, že při vyčerpaných hrazených pokusech mi minimálka přijde na místě 😉
Jinak jen kvůli minimálce bych do Brna asi nejezdila, ono mezi náma se tam plácat po D1 krátce před odběrem vajíček nic moc. V Praze je center dost, zkus to udělat jak já a všecky je obeslat, jaké podmínky nabízejí 😉

len
11. led 2011

Jinak teda u mě platilo, že čím míň folikulů, tím míň vajíček a tím míň kvalitních, naposled nebylo z pěti folikulů ani jedno aspoň trošku použitelné embryo. Proto bych konkrétně ve svém případě byla k minimálce hodně skeptická, což samozřejmě nevylučuje, že někomu jinému to nemůže pomoct 😉

larri
11. led 2011

@len to bych si asi udělala v BRNĚ krátkou dovolenou a ubytovala se tam na pár dní,kdybych se rozhodla tam jet. 😉

Nejvíc ji nabízejí soukromé cary,ale ceny nevím.

len
11. led 2011

Tak je obešli 😉
dle abecedy:
info@gest.cz, info@gennet.cz, iscare@iscare.cz, sanatorium@pronatal.cz, lazarovska@pragueivf.cz
Pak ještě Podolí a Motol, ale ty nejsou soukromé.

wrtulka
11. led 2011

Ahojky omlouvám se že vám sem vstupuju ale Larri kdybys chtěla asi v září nebo v říjnu jsem si dělala průzkum cen ohledně minimálky ve všech CAREch v Praze a Brně. jeslti to vůbec dělají a tahala jsem z nich ceny. Jeslti chceš mám z toho udělanou tabulku a v excelu.Můžu ti ji poslat...

len
11. led 2011

Wrtulko, úžasný 😎 Já to teda nevyužiju, ale určitě to spoustě holek pomůže 🙂

wrtulka
11. led 2011

@len díky řešila jsem v té době změnu CARU a chtěli jsme vysloveně aby tam dělali minimálku a taky za co nejmíň předchozí 2IVF nás docela vydaly z peněz..

wrtulka
11. led 2011

@len díky řešila jsem v té době změnu CARU a chtěli jsme vysloveně aby tam dělali minimálku a taky za co nejmíň předchozí 2IVF nás docela vydaly z peněz..

len
11. led 2011

Jinak teda já oslovovala jen ta pražská centra a minimálně jedno z nich mi teď řeklo, že od ledna budou své ceny o 10 % zvyšovat.

wrtulka
11. led 2011

hm tak to jsou ty moje informace staré ☹ já to mám říkám září/říjen..
každopádně nejlíp tam v praze vycházela Motol jeslti to tady tak můžu napsat..

wrtulka
11. led 2011

no každopádně kdyby měl někdo o tu mojí tabulku zájem tak mi písněte do IP pošlu do mailu ...

len
11. led 2011

Snad ne všechny, každopádně minimálně pro orientaci to smysl má a když někoho něco zaujme, určitě se sám přeptá na přesnější informace 🙂

larri
11. led 2011

Taaaaak a je to tady!!!!!! Superman vyřešil neplodnost adopci........ to vše v jednom díle a dostali miminko 😀 😀

len
11. led 2011

Larri 😀 Takže spermiogram špatný a v Américe jsou čekačky v řádu dnů, jo? 😀

monikah84
11. led 2011

Ahojky, jsem tu nová, s manželem se snažíme o miminko už 2 roky, za 2 měsíce nás čeká 1. návštěva u Apolináře, ráda bych se dozvěděla, co nás na 1. návštěvě čeká, děkuji

sipkova1
11. led 2011

Ahoj @len, omlouvám se, ale Ty jsi taková studnice vědomostí, tak si dovolím se na Tebe obrátit s dotazem. Před časem jsem si tu s Tebou psala o věkovém omezení pro darování vajíček a spermií. Nevíš, jak je to s věkovým omezením pro darování embryí? Ptala se mě na to kamarádka, které to nabídli jako jedno z možných „použití...“ jejích zamražených embryí. Já nevím, zdá se mi, že tam není žádné věkové omezení, i když mi to přijde divné, když při darování vajíček a spermií je. Ona je ve věku, kdy by už vajíčka dát nemohla a embrya ano??? Diky

len
11. led 2011

@sipkova1 jdi někam s tou studnicí, třeba zrovna tohle přesně nevím 😉
O žádném věkovém omezení na embrya jsem neslyšela (v zákoně to, tuším?, není), takže bych viděla dvě možnosti:
- logické by mi přišlo, že omezení bude stejné jako u věku ženy, čili těch 35 let, po tomto věku už stoupá riziko různých genetických vad. Důležitý je samozřejmě věk ženy v okamžiku, kdy se embrya mrazila, nikoli v tom, kdy se je rozhodne darovat (což může být i o několik let později),
- také je ale možné, že věk dárkyň je omezen, protože u starších dárkyň je zisk a kvalita vajíček průměrně o dost nižší a šance na prosperující embryo také, takže takové ženy odmítají i z ekonomického hlediska (osobně bych se teda klonila víc k tomu genetickému riziku), ale když už od nich prosperující embryo mají, nebojí se ho transferovat.
Takže bych se asi zeptala přímo v centru, kde jí tato možnost byla nabídnuta, jak o vlastně mají.

len
11. led 2011

@monikah84 v první řadě je to pohovor s lékařem, kde se vás budou ptát, co vše máte za sebou - choroby, těhotenství, potraty, operace, případně jaká vyšetření. Dále vám oběma naberou krev na všemožné choroby a hormony, manžel odevzdá vzorek spermatu. Budeš-li v ten správný den, můžou provést i některá vyšetření. Pak se naplánuje další postup - jaká další vyšetření budete absolvovat a na základě jejich výsledků, jak to budou chtít řešit. Zda pomůže hormonální podpora, inseminace, nebo je rovnou nutné IVF - to se všecko postupně uvidí, ale určitě se není čeho bát 🙂

larri
11. led 2011

@len nevím,jestli to bylo spermiogramem nebo tím,že je Superman 😀 ,tohle jsem právě nestihla.Jen jsem zaslechla,jak se svěřovali jejímu otci,jestli se taky jako doktor zabývá neplodnosti a když to končilo měli v náručí mimčo.
Mezitím ještě byli na pohovoru,kde on prošel a ona ne!!!! Ale asi to nebylo tak zlé,když nakonec mimi dostali.
To je pohádka,co?????