CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

nikohlava
19. lis 2012

@mooncaa A nemůžeš být opravdu těhulka?? Akorát, že je to pomalejší??

mooncaa
19. lis 2012

@nikohlava To by ten test neslábl ale sílil. Já už s tím má zkušenosti, já s Eli odkrvácela (docela dost, víc jak MS) celou sliznici a Eli se udržela. Ale po celou dobu test krásně sílil. Hlavně ty čárky byly už hodně silné. Já měla tehdy 2 embrya a jedno se pustilo. Ale teď mám pocit, že mi ani sliznice moc nenarostla, když jsem měla MS slabší. Nebo mi vlastně odšpinila za ten týden.

nikohlava
19. lis 2012

@mooncaa ach jo je mi to líto ☹.. Držím pěstičky do dalšího kola 🙂

consti
19. lis 2012

@mooncaa Jasně, můžu jít hned na další IUI, počkám na mršku a pak se pustíme do dalšího kola. Tohla byla naše první IUI, ale oba jsme dle doktorů v pořádku a manžel měl super výsledky, tak jsem malinko doufala, že když to některým holkám vyjde napoprvé s mizerným spermiem, tak nám by se to s těmito výsledky snad mohlo také povést 😉 . Teď spíš přemýšlím, jestli jít do 3 IUI nebo jen do 2 a pak hned IVF. Původně jsme se s dokorkou bavily, že bychom dali do konce roku 2 IUI a když to nevyjde, tak v lednu IVF. Co jsem ale tak četla, tak 3. IUI bývá nejúspěšnější, tak přemýšlím, že zkusíme před IVF ty IUI 3 😎 .

aalias
19. lis 2012

Zdravím!! Jsem mezi Vámi nová. K Apolináři jezdíme od října. Máme za sebou vyšetření krve, spermio, ultrazvuk a ještě vyšetření průchodnosti hlenu při ovulaci. Vše dopadlo v pořádku. Začátkem prosince mě čeká ještě test průchodnosti vejcovodů. Moc by mě zajímalo, jak to probíhá a jestli je to bolestivé. A vůbec, co mám čekat. Jak dlouho to trvá atd? Dále by mě zajímalo, co mě čeká potom? Dělají IUI ve stejný měsíc, jako průchodnost, nebo budu muset čekat do ledna?

mooncaa
19. lis 2012

@consti Já bych těch IUI zkusila víc. Ono je to záludné. Kámoška taky měla výsledky naprosto skvělé. 1. IUI se jim povedlo, ale ve 12. tt potratila, z 2. IUI má chlapečka a teď chce druhé, má za sebou další 4 IUI a nic. Teď plánuje IVF.
Ono ani IVF se podařit nemusí. Ale pravděpodobnost úspěchu je větší, ale zase díky tomu se může odhalit třeba jiná příčina - že je problém při oplodnění. Teda nechci přivolávat nějaké problémy na Tebe, ale ač jsem se s nynějším neúšpěchem smířila, tak nějak cítím, že když nevyjde ani další IVF, tak asi konečná a další dítko nebude. Tak plánuji školku a pak bych se měla pozbavovat věcí po malé. Proto ten můj pesimizmus.

@aalias S průchodností u Apo zkušensti nemám, někdo to tu psal dříve, tak tuším, že prý bolel hlavně ten plyn, co do Tebe napumpují a jinak v pohodě.

consti
19. lis 2012

@aalias Mně průchodnost dělali nedávno. Trvá to tak 2 minutky a bolestivé to je, ale dá se to přežít 😀 . Jako mě teda bolelo nejvíc, jak mi přes čípek protahovali tu hadičku a pak při vytahování té hadičky, to byl fakt děs 😝 . Samotné napouštění mě nebolelo a celkově se nemáš čeho bát, dá se to vydržet. Rozhodně lepší než to dělat v narkoze laparoskopicky 😉 . IUI ti klidně udělají ještě ten cyklus. Mně právě po ultrazvuku a průchodnosti (pátek) hned naplánovali IUI (za 4 dny 😉 ). Držím pěsti!! 😉
@mooncaa ty máš fajn, že už dětičky máš...to by mě osobně dost drželo nad vodou, zvlášť kdybych měla děti 3 jako ty 🙂 .

mooncaa
19. lis 2012

@consti Jo, jo v tom mám tu největší výhodu, hlavně ta nejmladší mě drží. Neboj, taky budeš mít velkou rodinu.

consti
19. lis 2012

@mooncaa To si myslím, to je ještě mimčo 😵 . Však si to užívej, mamino, a ono to určitě ještě přijde. Snad máš s tou velkou rodinou pravdu 😉 😵 !

aalias
19. lis 2012

@consti a @mooncca Děkuji za odpovědi. Je pravda, že čekám, že to nebude bůhvíjak příjemný. Už mě na to paní doktorky Jirsová a ještě taková mladá brunetka (jméno si nepamatuju) připravily, ale potřebovala jsem znát zkušenosti od někoho, kdo si tím prošel. Tak uvidíme, doufám, že mě pak rovnou objednají na IUI. To snad tak hrozný není?

consti
19. lis 2012

@aalias IUI je úplně v pohodě! Já se toho taky bála, se mi tam klepaly nohy 😀 . Ale jde to jak na běžícím páse, převlečeš se v kabince, pak mi k tomu něco pan doktor řekl a pak vlezeš na kozu, doktor ti přes břicho udělá ultrazvuk a já si ho pak celou dobu na tom břiše držela a doktor ti hadičkou přes čípek (ale to fakt téměř necítíš) zavede spermijky. Ještě se tě před tím asi 10 x zeptají na jméno partnera a jeho datum narození 😉. A jdeš domů Fakt pohoda, i ta průchodnost se dá přežít, jen je to taková dost nepříjemná bolest, no čípek, no 😝 .

aalias
19. lis 2012

@consti Už aby to bylo za mnou. Je pravda, že oproti porodu, co nás jednou čeká 😉 , to je asi procházka růžovou zahradou 🙂 Docela se na to už těšim, hlavně ať to dopadne dobře. Mimochodem, držim ti palce, ať se na testu objeví //.

consti
19. lis 2012

@aalias Jo jo, porod bude horší a jsme ženský, my vydržíme vše 😀 .
Díky, ale tuším, že to prostě nevyšlo...no uvidíme, kdyžtak to snad IVF jistí 😎 😉 .

aalias
19. lis 2012

@consti Naděje umírá poslední a i kdyby to teď nedopadlo, tak příště určitě 🙂

nikohlava
20. lis 2012

Ahoj holky,
jsem trošku zmatená.... Před ivf jsem brala antibiotika kvůli krvi v moči... Dnes jsem jela k obvodní dr. Dala jsem jí moč na kontrolu a opět v ní mám krev ☹ .. Dostala jsem brusinky a moč odeslána na kultivaci a čeká mě sono ledvin doufám, že to neohrozí miminko.... V pátek jdu na gyndu berou si mě do péče, tak snad se dovím více 🙂. A je mi divné, že nekrvácím nic...

A jak se vy máte? A co je u Vás nového?

Krásný večer

consti
20. lis 2012

Ahoj kočky, mršule se pomalu rozjíždí, tak to první IUI nevyšlo. Zítra si budu volat do CARu a domlouvat se na další...Nevíte, jestli dělají IUI i o víkendech?? Pravděpodobně mi to vyjde na sobotu 😝 😅 .

mooncaa
20. lis 2012

@nikohlava Držím palce ať je mimís v pořádku. Já mám zkušenosti se zánětem močáku v 5. měsíci, to pak bylo OK.

@consti Mě KET dělali v sobotu, ale ten Dr. co jsem ho měla, nechtěl, že v sobotu se KET nedělají, ale pak volat Řežábkovi a ten to povolil. Tak snad sobota půjde, ale v neděli asi nedělají.

martinka87
21. lis 2012

@mooncaa ahoj Moni, tak co je u Tebe noveho???

nikohlava
21. lis 2012

@mooncaa Krásné ráno, děkuji moc za Tvou odpověď 🙂. A jak ty se cítíš?

japro
21. lis 2012

dobré ráno 🙂tak já jedu dnes na Karlák na krev ............... a 29.11. jedem na ultrazvuk .

consti
21. lis 2012

Tak mršule už dorazila v plné síle a další IUI buď příští pátek nebo neděli. V sobotu tam nejsou, ale v neděli ano 😉 . V pátek půjdu na ultrazvuk a podle toho se rozhodne, jestli IUI bude ještě ten den nebo v neděli 😎 .

mooncaa
21. lis 2012

@consti Tak to je super, že to půjde.

@japro Tak to už je za chvíli.

Já po fyzické stránce OK, psychika horší, ale každým dnem je to lepší a lepší. Dnes jsem se po 2 dnech konečně dovolala do CAR (jinak bylo pořád obsazeno) a jdu 5. k Jirsové. Jsem si jí objednala a dřív jsem neměla čas (pátky má Eli plavání a středu jedu s dětma na rovnátka). Tak budeme konzultovat co dál, sestřička říkala, že to bude lepší probrat s Dr. jestli nebudou chtít dělat nějaké další vyšetření, když to 2x vyšlo, ale jen na chvíli.
Dnes jsem byla u zubaře, sypou se mi zuby, tak mi alespoň mohla udělat rentgen.

consti
22. lis 2012

Holky a dělali vám u Apolináře i testy na imuno?? Chtěla bych si je vydupat, protože i tam může být problém 😝 .

evulatko
22. lis 2012

@consti, s Apolinarem spolupracuje MUDr. Malickova z VFN a je super, zeptej se jich na ni🙂

consti
22. lis 2012

@evulatko A ta dělá tu genetiku? Ráda bych prozkoumala i to, nechci pak při případném IVF do sebe zytečně rvát Prednisol 😅 .

evulatko
22. lis 2012

@consti, ne, ona je imunolozka, ale docela dukladna a urcite by Ti Prednison nenasadila jen tak bez duvodu🙂 Na genetiku posilaji zase jinam...

consti
22. lis 2012

@evulatko Tak díky moc za tip!! Napíšu si to jméno a poptám se 😉 !!

consti
22. lis 2012

@evulatko Promiň myslela jsme imunoa napsala genetiku 😅 . A to ještě není pátek 😀 😉 !!

mooncaa
22. lis 2012

@evulatko Nevíš jaká je čekací doba a jak dlouho to trvá? To téma mě taky zajímá.

evulatko
22. lis 2012

@mooncaa, nevim, jak je to ted, ale za me to bylo vemi rychle, termin jsem mela vzdycky tak do tydne - dvou tydnu, vyptala se me, vypsala zadanku na krev a vysledky tak do dvou tydnu🙂