CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

leny11
23. led 2013

Ahoj holky nemáte někdo ponětí kolik stojí u Apolínáře darovaná vajíčka?Nikde jsem nenašla aktuální ceník a když jsem tam psala tak mi zatím nikdo neodpověděl.

mooncaa
23. led 2013

@petulak1988 Tak přeji ať holčička vyjde, i když člověk je rád, když vyjde zdravé miminko. A holky fotbal mohou hrát taky. My bychom rádi zase chlapečka, kvůli rovnováze doma. Ze zkušenosti obě pohlaví jsou výborné, proto taky je chci v rovnováze. 😀

petulak1988
23. led 2013

@mooncaa jj pro nas je take dulezite aby bylo miminko a hlavne zdrave 🙂 jo holcicku by chtel protoze klucika uz zazil... ale jinak je mu jedno co to bude a zase holcicka s mou pubertou to nebude vyhra 😀

mooncaa
23. led 2013

@leny11 Mám zrovna od nich papír výkonů v ruce. Tam píší, že stimulace dárkyně 10 tis., přijetí darovaných oocytů 8 tis. Ale co to znamená nevím. Předpokládám, že ta částka 10 tis je odměna dárkyni + pak se platí všechno jako bys stimulovala ty, takže léky, poplatky na IVF (pokud už máš vyčerpáno hrazení od pojišťovny), ISCI, mrazení, atd.

mooncaa
23. led 2013

@petulak1988 Nikdy nevíš, co po kom podědí. My oba s manželem puberta v pohodě a starší dcera je na zabití. Syn je taky v pohodě. Ale ona ta starší byla živější od narození, takže jsme to čekali, že to nebude jednoduché. Ale zjistila jsem, že existují mnohem horší puberťáci, takže možná máme doma jen obyčejnou pubertu.

petulak1988
23. led 2013

@mooncaa jj to mas pravdu....no snad se miminka dockam moc bych chtela to ET ted kez bych byla v poradku jak probiha KET nevis?

petulak1988
23. led 2013

@mooncaa prosim te kolik stoji mrazeni??

martinka87
23. led 2013

@petulak1988 hmm, tak to teda fakt gratuluju, ze to musis odnosit 😀 😀
@mooncaa jeeeee, to je fakt mrcha ☹ ☹ ☹ tak snad prijde brzo!!!!!

petulak1988
23. led 2013

@martinka87 to teda pekne dekuji 🙂 zitra jdu na krev...tak uvidime ale bricho jeste boli coz asi neni divu

martinka87
23. led 2013

@petulak1988 to jsem moooooc zvedava jak dopadnes!!!! Jak jsem psala, drzim palce! 😉

petulak1988
23. led 2013

@martinka87 dekujiii budu je potrebovat...ted jdu pichnout injekci a vzit prasek

mooncaa
23. led 2013

@petulak1988 Mrazení stojí 2800 Kč a rozmrazení s KETem 3 tis., v ceně mrazení je rok v mrazáku a pak se platí 500 Kč za každý další rok.

KET jsem měla v přirozeném cyklu, to jdeš na UZ a podle velikosti folikulu Ti naordinutí pregnyl (na UZ jdeš většinou víckrát) a pak podle pregnylu a stáří embryí naplánují termín KET, aby to sedělo. Pak už je to stejné jako ET, na sálku zavedou embryjko - to bych přirovnala normálnímu gyn. vyšetření.

petulak1988
23. led 2013

@mooncaa no horsi je ze ja bez hormonu nemam menstruaci ani ovulaci takze bych byla bez folikulu bez hormonu tak to budu podstupovat znova stimulaci???a to 2800zmrazeni je jedno kolik jich zamrazis??

mooncaa
23. led 2013

@petulak1988 2800 je za libovolný počet myslím. Ale kdo ví, jestli v tvém případě neudělají vyjímku. 😀
Tak když nemáš normálně ovulaci, tak se dělá KET ve stimulovaném cyklu. Takže budeš brát nějaké hormony, ale znamená to, že pak budeš muset brát utrouš v 1. trimestru těhotenství - protože nebudeš mít žluté tělísko z prasklého folikulu.

petulak1988
23. led 2013

@mooncaa ani kdyz budu nejdrive stimulovat a pak se pichne pregnyl???Ale doufam ze uz ne injekcema ale treba jen clostikem... chjo...kez by to slo ted

mooncaa
23. led 2013

@petulak1988 Já mám pocit, že se nebude stimulovat (vajíčka nepotřebuješ), ale že budeš brát léky, aby Ti narostla sliznice, a pak utrouš nebo něco podobného.
Já myslím, že pokud teď nejsi na umření a vodu nějak výrazně nezadržuješ, tak to půjde už teď. Já tu na diskusi zažila holčinu, že byla vůbec ráda, že žije a nějaký odsun ET jí byl úplně jedno, jak ten hyperstimulák blbě snášela. No a ty mi podle příspěvků nepřipadáš, že by Ti bylo tak hrozně špatně jako jí.

martinka87
23. led 2013

@petulak1988 my jsme platili taky tech 2.800,- za 6 embryek a Monca to same predtim za jedno, vid? Takze asi je to jedno kolik jich je.... Vim, ze cena je rozdilna u ICSI, to je podle poctu 😉

petulak1988
24. led 2013

@mooncaa no me boli jen to bricho jinak mi nic jineho neni 🙂 dnes jdu na krev ale pritel muze az v 11 takk asi do te doby radsi nebudu jist musim nejspis prijit na lacno,na dnesek jsem moc nenaspala porad jsem se budila tlacil me zaludek ted uz je to dobry
@martinka87 jj ICSI je podle poctu... my platili 8000kc,..

petulak1988
24. led 2013

@martinka87
@mooncaa zacinam se pekne zadychavat ☹ jen teda kdycz chodim ne stojim a neco delam zatimm jeste ne v leze

leny11
24. led 2013

@mooncaa Ahoj, děkuji za info už bohužel máme vyčerpaný hrazený pokusy.Takže už za své 18tis+doplatit ICSI, AH případně něco dalšího to je dobrá cena všude jinde je to dražší.asi se objednáme na první konzultaci, ke ktérému doktorovi chodíš a jaké máš s Apolinářem zkušenosti?

evulatko
24. led 2013

@leny11, ono to urctïte tak malo nebude☹ Urcite budes platit cele IVF plus leky pro darkyni, takze nakonec se to vysplha docela na dost☹ A co vim, tak tam tech darkyn maji malo a nedostanes od ni pak ani vsechna vajicka, ale deli je mezi vice prijemkyn a to mi neprijde moc fer☹ Ale konzultaci zkusit samozrejme muzes, nejlepsi je tam podle me dr. Řežábek, ten tam tomu sefuje🙂

leny11
24. led 2013

@evulatko Ahoj, před chvílí jsem volala na amblulanci a sestřička mi právě říkala těch 18tis+platba za cyklus 22.500,-kč, takže cca 40tis.Na dárkyni se čeká 1-2roky.Takže to je pro nás dlouho a ta cena je taky vyšší, než třeba v Motole.Ale každopádně děkuju za info.
Přeju všem snažilkám brzký úspěch 🙂 .

holanci
24. led 2013

@consti tak jak, už máš bobíšky u sebe a kolik 1 nebo 2 ? Doufám, že se jim u tebe bude líbit, krásně se zavrtají a vydrží u tebe do samého konce 😵

mooncaa
24. led 2013

@consti Taky jsem zvědavá, co u Vás.

consti
24. led 2013

@mooncaa
@holanci ahoj kočky, mám u sebe jednoho bobíška, druhý se špatně vyvíjel...Každopádně i ten, co ho mám u sebe měl jen 7 buněk místi 8, tak nevím, no 😅 . Doktor se na to moc netvářil a domlouval se už na dalším postupu...prý mi příště dají víc hormonů a chtěl by ten další pokus ještě stihnout do léta, takže za ty 3 měsíce další, pokud teda nebudu těhotná, že 😅 .

holanci
24. led 2013

@consti tak teď překonat nekonečné 2 týdny viď? Moc budu stále držet pěstičky. Takže nemáte na zamražení? A nevíš proč ti nezvýšili dávku léků už při první stimulaci? přeci museli na ultrazvuku vidět, že máš málo folíků... nebo jak to funguje ?

consti
24. led 2013

@holanci No na zamražení nemáme. Ale u mě je problém, že mi nefunguje jeden vaječník )to jsme zjistili až teď, měla jsem tam před půl rokem cystu), tak na ten jeden vaječník se mu to asi nezdálo tak málo (tam bylo původně 7 folíků). Ale samozřejmě oni neví, kolik je uvnitř vajíček, že...Malinko mi to zvýšil po prvním ultrazvuku, ale stejně to nepomohlo... 😎

holanci
24. led 2013

@consti jo takhle to je 😒 no hlavně že funguje alespoň jeden, to je důležité 😉

consti
24. led 2013

@holanci Jen je teda zvláštní, že při inseminaci na tom levém vaječníku nějaký folík byl. No tak uvidíme, to už je teď jedno 😉 .

evulatko
24. led 2013

@leny11, co ja vim, tak jedna holcina v Motole platila 40 tisic a to to mela jeste na pojistovnu... Ono to vzdycky nekde vypada levneji nez jinde, ale ve skutecnosti to tak neni...