CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 jsi mooooc hodna dekuji

streghina
27. kvě 2013

@petulak1988 ahoj Peti, nestresuj se, já mám celkem náročný týden, minulý týden imuno u Malíčkové, stř zdravotní závodní prohlídky, čt genetika, dnes ráno na Karláku odběry na imuno, ve čt HOLTER na tlak a pak už jen čekat na výsledky 😉 u nás to IVF vyjde asi na září, takže jsem ti v závěsu 😉

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 ale prosimte.... To je preci samozrejmost!! 😉

petulak1988
27. kvě 2013

@streghina ja se nestresuji...take nevim jestli to vyjde na ted uvidi se 🙂 to si mela pekne litani ...

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 rezabek mi ted napsal ze by to melo jit ale abych si stimulaci domluvila jeste pred vysazenim tech leku co beru moc tomu nerozumim...zitra jsem je mela vysadit

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 tak tam zavolej, at vis co a jak...

sasanka033
27. kvě 2013

ahoj holky od apo, prosim o zkusenosti - kdo jste byli na KETu u apo, rozmrazila se vam v poradku embrya?

sasanka033
27. kvě 2013

@monyna83 ahoj, vzdycky hodne zalezi jak moc stimulace k jednotlivym procesum potrebujes - k IUI muze dojit i v nativnim cyklu, bez hormonu, pokud normalne ovulujes, takze te to nestoji ani korunu. pokud bys neco polykala na rust foliku a pak dostala pregnyl, tak te to vyjde na par stovek bych rekla, vic ne. IUI bych taky zkusila jako prvni! pokud mate ok spermie i pruchodny vejcovody a je prokazana ovulace. to bych klidne zkusila i vickrat, protoze pojistovna hradi 6 IUI rocne.
IVF je jak kde, samoplatci vyplaznou cca 50.000 za cyklus, ale ty mas od pojistovny hrazeny 3, resp.4 pokusy, pokud si nechas zavest pro kazdem pokusu jen jedno embryo. ale - zakroky jsou to, co pojistovna hradi, nikoliv leky a nadsandardy. tady uz zalezi - ja treba stimulovala fostimonem, ktery je bez doplatku, takze to me nestalo nic. pak teda nekolik stovek za ten pregnyl a orgalutran proti predcasnemu popraskani foliku pred punkci. no a pak zalezi, zda budes chtit PK (u statniho za prodlouzenou kultivaci neplatis nic, proste bud je potreba nebo neni), nadstandardy - ICSI, PICSI, AH....a zamrazeni zbylych embryi na KET a nasledne rozmrazeni a KET neco stoji. pro predstavu jak to bylo u me: 4.000 jsme zaplatili za ICSI dvou vajicek (bylo nam to vzhledem k spermiogramu doporuceno, tak jsme nevahali), 2.800 za nasledne zamrazeni jednoho embrya, ktere zbylo, za rozmrazeni tohoto embrya na KET budeme platit myslim 3.000.

petulak1988
27. kvě 2013

@sasanka033
Ahojky mela jsem dve a v poradku se mi rozmrazilo jedno ale podle me u me to bylo tim poctem....mela jsem hooooodne vajicek tak podle me nebyli embrya tak silni a kvalitni

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 no ja budu zitra volat na vysledek te krve tak se zeptam kdyztak mi asi preda nejakeho doktora ci doktorku..pretlumocim presne tu vetu co mi poslal.... 🙂 nechci udela zbytecnou chybu a jsem rada ze rezabek napsal ze to nejspis pujde a stihne se jeste uvidime co na to jirsova pristi stredu

sasanka033
27. kvě 2013

@petulak1988 dekuju. no ja mam zamrazene jedno a ke vsemu ne dobre kvality - nebo jako tezko rict, jde o to, ze se vyvijelo pomalu (blastocysta z nej byla az sesty den misto paty). tak nevim jaky to vlastne ve vysledku ma vliv na "kvalitu".

petulak1988
27. kvě 2013

@sasanka033 to ti asi neporadim ale myslim si ze kdyby mu nedavali nadeji tak ho nezamrazuji...ja mela morulu tak myslim 4dny stare embryo...uvidis ale verim ze se ti rozmrazi v poradku.. a kdy jdes??

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 ja bych asi volala jeste dneska a primo jemu... Kor kdyz mas leky zitra vysadit...

petulak1988
27. kvě 2013

@martinka87 no mam je vysadit jen abych to dostala ze to bude negativni ale jinak to neni nutne... takze zavolam zitra on je tam skoro denne tak myslim ze mi poradi i oni 🙂

martinka87
27. kvě 2013

@petulak1988 ok... 😉

sasanka033
27. kvě 2013

@petulak1988 jeste nevim presne, ve stredu 11Dc jdu na utz, ale je to stimulovanej ket, zobu estrofem.

petulak1988
27. kvě 2013

@sasanka033 ja jdu 11 k Jirsove na konzultaci...

sasanka033
27. kvě 2013

@petulak1988 ja jdu taky k ni, ale uz rano.

petulak1988
27. kvě 2013

@sasanka033 aha skoda tak to se neuvidime

sasanka033
27. kvě 2013

@petulak1988 no ja uz jsem si kolikrat v ty cekarne rikala, kdyz tam sedi tolik zenskejch, jestli nekdo z nich taky neni z konika🙂 ty uz jsi odsud nekoho osobne potkala?

sasanka033
27. kvě 2013

@petulak1988 ja jdu na 8:30 prave...se snazim pred praci, ale mam spatnou zkusenost, ze zrovna rano tam stejne vzdycky cekam minimalne o 30 minut dyl.

petulak1988
27. kvě 2013

@sasanka033 nn jeste nepotkala...no ja tam taky vzdy tak cekam ja jdu az odpoledne skoda

streghina
27. kvě 2013

@petulak1988 sakra už to musí vyjít, mně to taky občas přepadá, já si jen přeji, ať to vyjde do Vánoc 😉 no, teď čekat na výsledky imuno za 2týdny a genetika za 5týdnů

martinka87
27. kvě 2013

@sasanka033 my jsme se tam potkaly a Moncou, pak i pri OPU a pri transferu 😉

mooncaa
27. kvě 2013

@sasanka033 Potvrzuji, že s martinkou jsme se potkaly dokonce 3x a po OPU na postelích mohly i hojně pokecat. Já se pak ještě potkala s Ifus taky na OPU.

mooncaa
27. kvě 2013

@monyna83 Jestli nemáte nějaký zásadní problém, tak na IUI ani nebudeš potřebovat nějaké specielní léky, takže to můžeš mít skoro zadarmo.
Na IVF bude záležet na tom jaké léky si necháš dát, já měla hrazený fostimon, tak jsem nedoplácela nic a platila jsem jen za ISCI 2x 4 tis (1. a 2. IVF) a 1x 6 tis (3. IVF) + nějaké doplatky za pregnyl a utrogestan, ale nic závratného.

petulak1988
28. kvě 2013

@streghina jj take si moc preji aby to do vanoc vyslo 🙂 a urcite nam to vyjde..hlavu vzhuru.. 🙂

hhani
28. kvě 2013

Ahoj holky..chodím k Apolináři po většinu k dr.Bláhový a chtěla bych se zeptat jak to je když po ET je test negativní,utroš mám už jen na dva dny a měla bych tam volat až 17dpo což mi vychází na pondělí...přijde mi divný,že mi ani neřekli jestli mám jít vůbec na krev.Je to moje 1.IVF tak se omlouvám pokud se ptám hloupě,ale asi je to v každém caru jinak a tady jsme alespon ze stejného..děkuju..vim,že to asi nevyšlo,ale chci mít 100% jistotu..

petulak1988
28. kvě 2013

@hhani Ahojky zkus tam zavolat ... 🙂 stejne bys kdyztak potrebovala recept do toho pondeli

hhani
28. kvě 2013

@petulak1988 děkuju,tak jsem volala...utroš mám dobrat..krev prý neni potřeba dělat poET,to mi přijde divný,ale asi vědí co dělají a mám ještě ve čtvrtek udělat jeden test,ale máme počítat spíš s tim,že se to bohužel nepovedlo..