CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mufinka26
24. říj 2011

@fori tak to je moc dobré znamení 😀 já bych ti to tak moc přála 😀

mirunka_cz
24. říj 2011

@mufinka26 Mam velkou radost 🙂

mirunka_cz
24. říj 2011

Fori -Treba jsi take tehotna to by bylo fajn 🙂

kvetinka84
24. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem včera večer nevydržela a zkoušela jsem testovat a nic☹ Byla jsem 6. den po KETu. Říkala jsem si, že je ještě brzo, ale byla jsem taková smutná. Tolik jsem tomu věřila, že to vyjde. No a v noci mě ve 4 ráno probudily hrozné křeče, trvalo to asi 2 hodiny, pak zůstalo dopoledne jen lehké pobolívání. Jsem z toho docela vykulená. Moc doufám, že to jsou dobré příznaky, na druhou stranu se v duchu připravuju i na horší variantu, že to nevyjde. Tak se to ve mě hrozně pere

kvetinka84
24. říj 2011

@mufinka26 Jééé tak to je fajn, že se termínek UZ už blíží a vy brzo uvidíte svého mimíska🙂

mufinka26
24. říj 2011

@kvetinka84 šestý den večer sem na testíku taky nic neměla a to sem měla dopoledne krásnýho dušíka, je to tím, že se chodí hodně čůrat a ta hodnota hcg neni ještě tak vysoká, takže nic neni straceno a spís si udělej testík z ranní moči 😉 no už jenom týden a uvidíme to naše zlatíčko, jen doufám, že nám neodputovalo kam nemělo, že je pěkně v děloze 🙂

kvetinka84
24. říj 2011

@mufinka26 moc děkuji za povzbuzení. Taky doufám, že to ještě nic neznamená. Ale zarazily mě ty ranní křeče. Že mě braly v pátek večer a v sobotu ráno, tak jsem si říkalo, že to je v pohodě, ale dneska znovu???
Neboj miminko bude přesně tam kde má být a všechno bude v pořádku a ty si budeš moct v klidu užívat těhulkování

mirunka_cz
26. říj 2011

Ahoj devcatka 🙂 tak jsem tu opet po nejaky dobe.Porad jen lezim a jeste jsem dostala chripku nechapu kdyz jsem porad doma.Jinak prsa me bolej strasne ani se otocit na bok nemuzu.Doufam ze uz to brzo prejde.Chtela jsem zeptat nevite co znamena kdyz doktor napise 5+1

mufinka26
26. říj 2011

@mirunka_cz ahojky to znamená že jsi v 5.týdnu + 1den 🙂 no mě prsa nebolí, zato podbřišek ☹ Ale nešpiním nic. A teda bejvá my dost špatně.

mosvo
26. říj 2011

@mirunka_cz ono to znamená že jsi na začátku 6tého týdne (ukončených 5 týdnů+1 den)

mirunka_cz
26. říj 2011

Tak to nejak divne tedy pocita 😨 protoze 28.zari to oplodnili a 30 zari mi to zavedli a to preci neni 5 tydnu.

mufinka26
26. říj 2011

@mirunka_cz ono se to počítá od prvního dne menstruace 🙂 😉

mirunka_cz
26. říj 2011

@mufinka26 To byse melo pocitat od toho dne co ti to tam preci dali to nechapu 🙂

mufinka26
26. říj 2011

@mirunka_cz to máš jako by si otěhotněla přirozeně, ženská otěhotní kolem 14.DC a stejně se to prostě počítá od prvního dne 😀

streghina
26. říj 2011

@fori ahoj, tak jsem jsem byla u své doktorky s výsledky SPG, chválila manžela 😉 spíš přímo žasla a já věděla, že teď bude zase řada na mě, takže mi dělali folikumetrii 13 DC folikuly jen 7 mm, v pondělí mám přijít znova, jestli některý povyroste, pak prý další 3 cykly s Clostíkem a pak už jen laparoskopie ☹ máš s ní zkušenost? chtělo se mi z toho brečet nebo spíš chce ☹

mufinka26
27. říj 2011

Ahojky holky jak se tu máte? 🙂 moc všechny zdravííím 😀

fori
27. říj 2011

@streghina ahoj, no ten je malinký, ale zase mužeš mít ovulaci později, jak se to prostě veme. Ale fakt z toho nebud smutná. já budu jíst ted clostík 3 cykl. naposled jsem měla 11dc velikost 18, to je dobrý, ale ty ostatní folici měli jen 10mm. což je malinký. na laparce jsem byla taky. už minulí rok. prostě mi zkontrolovali břišní dutinu ale nic tam nenašli. pak mi k tomu dělala, hysteroskopii - vyšetření dělohy, to zjistili že jí mám prý extrémně malou a potom i průchodnost vejcovodů a ta byla o.k. dělali vám postkoitální test?? ted jsi nepamatuji, ty už chodíš k Apoli nebo ne??

fori
27. říj 2011

jinak mě pěkně bolí žaludek, nechce mi zvracet ale tlačí mě, jak blázen. tak nevím ... assi to bude s nejvetší pravděpodobností z toho medrolu. občas mě pěkně píchne v podbřišku. v nědeli bych to měla dostat........ dneska jsem 12 den po ovulaci, myslíte že by bylo na testu něco vidět??

mufinka26
27. říj 2011

@fori určitě alespon mini dušík by mohl být vidět, já ho tam měla 10 DPO, když to převedu na normální cyklus 🙂 to píchání v podbřišku je moc dobré znamení i ten žaludek, mě taky vždycky jakoby tlačí, ikdyž ted je to už horší 🙂 dneska sem šla do krámu, který máme 5min. chůze a myslela sem, že to semnou sekne a ještě že nejspíš vrhnu v krámu 😒 no ale ustála sem to a hlady nezemřeme 😀

fori
27. říj 2011

@mufinka26 a myslíš že ten test můžu udělat ted ve 14,00 a nebo radči zítra ráno?

mufinka26
27. říj 2011

@fori no zkusit to můžeš, ale radši počkej na to ráno 🙂

streghina
27. říj 2011

@fori ahoj, dneska mi je už líp, šla jsem radši na cvíčo, abych na to nemyslela. Já tenhle měsíc jsem právě bez clostíku, jinak mě s clostíkem neposílali na UTZ, což možná byla chyba. V pondělí 18 DC jdu znovu na UTZ, tak dám vědět, jak vyrostly 😉 k Apolináři ještě nechodíme, byl tam zatím jen manžel na tom SPG a byl fakt dobrý, spíš nadprůměrný. Já ještě asi počkám ty 3 cykly s clostíkem a pak asi hurá jinam a dál. Ptala jsem se tu na tu laparoskopii, našla jsem, že je novější metoda transvaginální hypolaparoskopie, je prý jednodušší, nevím, jestli jí dělají i u Apolináře, prý snad v Gennetu a Pronatalu. Ten test mi nedělali? K čemu slouží, neslyšela jsem o něm. Máš jizvy na břichu po té laparoskopii a kolik vpichů ti dělali? 🙂 díky moc za další info, ezký večer

kvetinka84
28. říj 2011

Ahoj holky, tak já jsem se celý týden potýkala s nevolnostmi, únavou, bolestí hlavy, bolestmi v podbřišku, dokonce jsem malinko špinila. Viděla jsem v tom těhu příznaky a moc jsem tomu věřila, že to fakt vyjde. No a dneska jsem si udělala test a nic. Jsem 11 dni po KETu. Nemyslíte, že kdyby se zahnízdilo, že by už tam bylo něco vidět? Jsem moc zklamaná

kvetinka84
28. říj 2011

@streghina Já mám za sebou několik laparoskopií u Apolináře. Jizvy celkem mám, ale to bude asi proto, že jsem na LPSK byla víckrát a pokaždé to řežou ve stejném místě. Jinak jizvy jsou 4. Jedna větší v pupíku, 2 dole v podbřišku na pravé a levé straně a jedna na levo od pupíku. Dohromady to je na 6 stehů

mufinka26
28. říj 2011

@kvetinka84 ahojky no to už by se něc ukázat mělo, jak stra si měla embryjka? ☹ je mi to líto ☹

kvetinka84
28. říj 2011

Embryjka byla 4denní. Celý den se s tím snažím nějak vyrovnat a skousnout to zklamání

kvetinka84
28. říj 2011

Myslíte, že se po KETu musí dělat před dalším IVF nějaká pauza? Nebo se může začít stimulací hned další cyklus?

mufinka26
28. říj 2011

@kvetinka84 od OPU musí být tříměsíční pauza, takže pokud si měla ted KET, ale je to už tři měsíce po -OPU tak můžeš začít se stymulací hnedka 😉

fori
28. říj 2011

@streghina po laparce mám pouze jeden vpich 1cm velký a pouze pupíku. když tam potřebuji neco dělat tak dělají další vpichy.... já to měla vše o.k. jen se tem podívali, byla jsm na zámečku v Hloubětíně. je to tam super!!!soce mě tam nasral můj doktor ale jinak péče a výkon.... max. spokojenost. jinak ten postk. test slouží k tomu aby se zjisilo jestli v tobě spermie přežívají , prostě jestli je nezabíjíš. doma se večer pomilujete a ráno ti v caru vemou stěr a výsledek je za 3 min. já to mám o.k. takže inseminace dál mají cenu, jinak se inseminase nedělají. me to dělali u Apoli. jenok nevím jestli ted s tím clostíkem u svojí doktroky nestrácíš čas. protože ti ho dají stejně v caru a k tomu by ti třeba i udělali IUI. ten Clostík můžeš jíst taky jen pár měsíců a pak se musí vysadit. tak aby ti ho mohli caru napsat, chápeš jak to myslím. tak dej vědet jak ti povyrostly
@mufinka26 tetovala jsem ve čtvrtek odpoledne a nic na testu nebylo. tak to zkusím asi zítra ráno.ale veškeré bolesti břicha co jsem měla ted celý týden... tak me úplně přešlo. bolelo mě břicho jako bych to měla dostat a ted když už to mám dostat tak nic necítím. 😀 a žaludek mě už taky nebolí..... tak nevííím. a jsem naštvaná.......mám rozbitou pračku. v půlce programu přeštala šlapat a já pak musela máchat ve vaně a ždímat růůůůčo. hrůůza... 😀

streghina
28. říj 2011

@kvetinka84 ahoj, děkuji za vysvětlení, takže celkem 4 otvory a 6 stehů? čtu tu různé diskuze a zvažuji nejlepší variantu, snad se nakonec rozhodnu správně 😉